Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fotografiranje mobitelom - umjetnost ili glupost?

Go down

Fotografiranje mobitelom - umjetnost ili glupost? Empty Fotografiranje mobitelom - umjetnost ili glupost?

Postaj by Neu on uto lis 15, 2013 2:17 pm

Budući da se već nekoliko puta polemiziralo oko fotografiranja mobitelom, zanima me konkretno, može li se mobitelom ufotkati kvalitetnu i dobru fotku? Može li fotografiranje mobitelom biti umjetnost?  Doživljavate li mobitelom uslikane fotke ozbiljno? Koje su prendosti fotografiranja mobitelom a koji su to nedostatci?

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4928
Godina imam : 31
Započeo/la tema :
Fotografiranje mobitelom - umjetnost ili glupost? Empty999 / 999999 / 999Fotografiranje mobitelom - umjetnost ili glupost? Empty

[Vrh] Go down

Fotografiranje mobitelom - umjetnost ili glupost? Empty Re: Fotografiranje mobitelom - umjetnost ili glupost?

Postaj by tanuki on uto lis 15, 2013 2:27 pm

odgovor nije jednstavan,
sa mobitelom se može uslikati ljepa fotka!
a ljubitelji fotografije će odmah shvtiti zaštoje nužno da kupe fotić Wink
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Fotografiranje mobitelom - umjetnost ili glupost? Empty700 / 999700 / 999Fotografiranje mobitelom - umjetnost ili glupost? Empty

[Vrh] Go down

Fotografiranje mobitelom - umjetnost ili glupost? Empty Re: Fotografiranje mobitelom - umjetnost ili glupost?

Postaj by Jakovina on uto lis 15, 2013 2:33 pm

Ne mora biti umjetnost ali sigurno nije glupost. Profesionalci koriste profi opremu, mi obični ljudi volimo fotkati često i bez nekakve namjere, jednostavno mi se motiv nametne, pa nešto od toga ispadne i lijepo za oko. Više od toga ne trebam.

Prednost je što je mobitel uvijek uz mene, nerijetko i dva, pa mogu usput ufotkati što poželim.

Jakovina
Trajno baniran/a

Registriran/a : 05.10.2013
Broj postova : 346
Reputacija Reputacija : 27
Godina imam : 59
Započeo/la tema :
Fotografiranje mobitelom - umjetnost ili glupost? Empty0 / 9990 / 999Fotografiranje mobitelom - umjetnost ili glupost? Empty

[Vrh] Go down

Postaj by histrion on uto lis 15, 2013 4:51 pm

Neu je napisao/la:Budući da se već nekoliko puta polemiziralo oko fotografiranja mobitelom, zanima me konkretno, može li se mobitelom ufotkati kvalitetnu i dobru fotku? Može li fotografiranje mobitelom biti umjetnost?  Doživljavate li mobitelom uslikane fotke ozbiljno? Koje su prendosti fotografiranja mobitelom a koji su to nedostatci?
Može.
Može.
Da.
To što ti je u svakom trenutku pri ruci i što nema pola kile.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 57
Započeo/la tema :
Fotografiranje mobitelom - umjetnost ili glupost? Empty0 / 9990 / 999Fotografiranje mobitelom - umjetnost ili glupost? Empty

[Vrh] Go down

Postaj by histrion on uto lis 15, 2013 5:00 pm

Jakovina je napisao/la:
... Profesionalci koriste profi opremu ...
Na http://www.nationalgeographic.com/ možeš pročitati: ... many of our photographers are joining the digital revolution ...

No to baš i nije istina. Među profesionalnim fotografima za National Geographic praktično nema nijednog koji koristi digitalni fotoaparat (čak ni one koji koštaju koliko i auto srednje klase - i to bez objektiva).

Ako te fotografe pitaš svi će ti reći da je digitalni fotoaparat sranje, a o telefonu neće ni riječi gubiti.

Za nas amatere SVI su fotoaparati dobri - pa i oni integrirani u telefon.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 57
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Jakovina on uto lis 15, 2013 5:22 pm

histrion je napisao/la:
Za nas amatere SVI su fotoaparati dobri - pa i oni integrirani u telefon.
To sam i rekao. Gdjekad rabim i staru istočno-njemačku Practicu s crno-bijelim filmom, kad poželim posebne efekte koje s mobitelom ne mogu.

Jakovina
Trajno baniran/a

Registriran/a : 05.10.2013
Broj postova : 346
Reputacija Reputacija : 27
Godina imam : 59
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

[Vrh]