Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TV pretplata

+20
pustinja
Mr.Cooly
Hell
Blue Bane
AryMan
eva kant
Optimyst
walter
evitaa
Prop
THUNDER_DINIX
fosforica
sanjich
vanessastjepa
Sasuke
tanuki
WEYLAND-YUTANI
Love
Neu
mrkyblu
24 posters

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

Go down

TV pretplata - Page 3 Empty Re: TV pretplata

Postaj by Blue Bane čet pro 24, 2009 11:12 am

dini, u pravu si! totalno smece!!! povraca mi se od pinka, mrzim narodnjake! danceri
otrov za omladinu!!! bedara pink
Blue Bane
Blue Bane
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 03.12.2009
Broj postova : 2779
Reputacija Reputacija : 796
Godina imam : 44
Započeo/la tema :
TV pretplata - Page 3 Empty0 / 9990 / 999TV pretplata - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

TV pretplata - Page 3 Empty Re: TV pretplata

Postaj by THUNDER_DINIX čet pro 24, 2009 11:17 am

to je za one "no brain" Very Happy
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
TV pretplata - Page 3 Empty889 / 999889 / 999TV pretplata - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

TV pretplata - Page 3 Empty Re: TV pretplata

Postaj by Blue Bane čet pro 24, 2009 11:50 am

lol stvarno je užasan pink! ovde polovina ne gleda
Blue Bane
Blue Bane
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 03.12.2009
Broj postova : 2779
Reputacija Reputacija : 796
Godina imam : 44
Započeo/la tema :
TV pretplata - Page 3 Empty0 / 9990 / 999TV pretplata - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

TV pretplata - Page 3 Empty Re: TV pretplata

Postaj by Hell čet pro 24, 2009 11:51 am

...nekej su rekli da bu kod nas, pa su se svi pobunili...
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)
Domaćin foruma Hell   (Grof od Crofriendsa)

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 20779
Reputacija Reputacija : 702
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
TV pretplata - Page 3 Empty497 / 999497 / 999TV pretplata - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

TV pretplata - Page 3 Empty Re: TV pretplata

Postaj by THUNDER_DINIX čet pro 24, 2009 11:51 am

kad dodjem kod Neu, to njena stara gleda. odma fras dobijem bedara
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
TV pretplata - Page 3 Empty889 / 999889 / 999TV pretplata - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

TV pretplata - Page 3 Empty Re: TV pretplata

Postaj by pustinja sri vel 10, 2010 11:29 am

Evo malo C/P oko odjave prijemnika:

Kakav je postupak odjavljivanja televizijskog prijamnika? Pred takvom se dilemom našla ovih dana čitateljica koja nam je dostavila obrazac za odjavu televizora te uz njega i izjavu koju bi trebala potpisati i potpis ovjeriti kod javnog bilježnika.

U njoj "pod kaznenom i materijalnom odgovornošću izjavljuje da ne posjeduje RTV prijamnik te da dopušta ovlaštenim predstavnicima HRT-a nesmetano provođenje kontrole iznijetih činjenica, dok će u slučaju odbijanja, odnosno onemogućavanja provođenja kontrole i dalje plaćati RTV pristojbu".

Uvjerili smo se da je čak Hrvatska udruga za zaštitu potrošača iz Zagreba u prepisci s glavnim ravnateljem HRT-a iznijela, između ostalog, da ovjera kod javnog bilježnika - koja se plaća 50-ak kuna - nije ovjera sadržaja zahtjeva, već samo potpisa te pita HRT zašto se izjava potpisuje pod kaznenom i materijalnom odgovornošću.

Protive se i odobrenju za ulazak u stambeni prostor potrošača. No, iz Prisavlja su spremno odgovorili da ne postupaju suprotno zakonskim propisima, jer da Zakon o HRT-u propisuje obvezu plaćanja RTV pristojbe za svakog vlasnika radijskog i TV prijamnika te prekršajnu odgovornost u slučaju nepridržavanja ove obveze.

Od jednoga pulskog odvjetnika smo doznali da, na njihovu žalost, ljudi u strahu svašta potpisuju, pa i ovakve izjave. Dovoljno je odjavu preporučeno poslati u HRT radi lakšeg dokazivanja da je poslana, a u njoj mora pisati broj TV-a pod kojim je evidentiran i datum odjave, koji bi, radi pojednostavljenja, trebao biti prvi dan idućeg mjeseca.

Naš sugovornik kaže da je bilo slučajeva da s HRT-a šalju i inspektore koji pretplatnicima prijete pečatiranjem televizora, provjerom je li pokvaren i koječim drugim, ali da to jednostavno nije zakonski opravdano.

Upozorava čitatelje da nikoga ne puštaju u kuću, a to se odnosi i na sve zatvorene, odnosno ograđene prostore dvorišta, osim ovlaštenih osoba sa sudskim nalogom.

"S HRT-a su svašta pokušavali i nama, odvjetnicima, slali prigovore ukazujući na svoje pravilnike i odluke, ali sud ništa nije prihvaćao, jer zakon to ne dozvoljava. To se odnosi i na nepotrebnu ovjeru potpisa kod javnog bilježnika", ističe naš sugovornik. (S. ZRINIĆ TERLEVIĆ)


Moje mišljenje je isto da nakon uvođenja DVB-T signala ne bi mogli naplačivati pretplatu jer moj TV nem augrađen DVB-T prijamnik a nemam novaca da ga kupim, kako mi ga HRT ne poklanja moj uređaj postaje neupotrebljiv i ako takav bezkoristan.

Dakle nek se javi malo naša odvjetnica na ovu temu čistam da malo potepemo temu.
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :
TV pretplata - Page 3 Empty0 / 9990 / 999TV pretplata - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

TV pretplata - Page 3 Empty Re: TV pretplata

Postaj by scorpio57 čet vel 11, 2010 1:56 pm

Neukrotiva je napisao/la:da,ja mislim oko 50 kn...meni je to bezveze


HRT pretplata je 78 kn. ne plaćam oko 2.g.jer je ne gledam.
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
TV pretplata - Page 3 Empty65 / 99965 / 999TV pretplata - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

TV pretplata - Page 3 Empty TE VE pretplata

Postaj by pustinja pet lip 11, 2010 11:01 am

Vlada uputila u saborsku proceduru prijedlog izmjena zakona o tv pretplati kojim bi se umjesto dosadašnjih 80 KN plačalo 60 KN, kaj mislite jel to dobro ili loše.

Ja mislim da je dobro jer ako je kriza svima neka bude i njima a ne da onoga debelog sa yutela našim novcima šalju po svijetu i sad je još dobil dnevnika voditi.

Ako nešto plačam želim za taj novac nešto i dobiti pa makar dobiti to da neke face ne gledam.

No jel to smanjenje ili čak ukidanje dobra stvar ili ne, jer ako ode samo na proračun imamo tv koja emitira samo ono što vlada želi (iako sada nemam neki osjećaj da je drugačije)
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :
TV pretplata - Page 3 Empty0 / 9990 / 999TV pretplata - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

TV pretplata - Page 3 Empty Re: TV pretplata

Postaj by eva kant pet lip 11, 2010 1:12 pm

pustinja je napisao/la:Vlada uputila u saborsku proceduru prijedlog izmjena zakona o tv pretplati kojim bi se umjesto dosadašnjih 80 KN plačalo 60 KN, kaj mislite jel to dobro ili loše.

Ja mislim da je dobro jer ako je kriza svima neka bude i njima a ne da onoga debelog sa yutela našim novcima šalju po svijetu i sad je još dobil dnevnika voditi.

Ako nešto plačam želim za taj novac nešto i dobiti pa makar dobiti to da neke face ne gledam.

No jel to smanjenje ili čak ukidanje dobra stvar ili ne, jer ako ode samo na proračun imamo tv koja emitira samo ono što vlada želi (iako sada nemam neki osjećaj da je drugačije)
a baš si sitna duša..

inače, ako već državna, javna televizija emitira reklame, onda nema potrebe za pretplatom jer se može odlično financirati iz reklama. ako mogu preživjeti privatne tv kuće, zašto ne bi mogao i hrt? a ne još ostati dužna državi, kao što je to slučaj sa hrt-om.

gledala sam sinoć otvoreno - strašno! Very Happy
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 23
Započeo/la tema :
TV pretplata - Page 3 Empty92 / 99992 / 999TV pretplata - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

TV pretplata - Page 3 Empty Re: TV pretplata

Postaj by eva kant pet lip 11, 2010 1:37 pm

eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 23
Započeo/la tema :
TV pretplata - Page 3 Empty92 / 99992 / 999TV pretplata - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

TV pretplata - Page 3 Empty Re: TV pretplata

Postaj by pustinja pet lip 11, 2010 3:18 pm

strašno, hlo je jadna što će joj se vjerovatno smanjit plača, osim toga kaj če njoj 15 tisuća nit je lijepa da troši na ljepotu nit debela da troši na hranu
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :
TV pretplata - Page 3 Empty0 / 9990 / 999TV pretplata - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

TV pretplata - Page 3 Empty Re: TV pretplata

Postaj by scorpio57 pet lip 11, 2010 4:19 pm

meni svejedno,rijetko gledam HRT pa prema tome i ne plaćam
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 66
Započeo/la tema :
TV pretplata - Page 3 Empty65 / 99965 / 999TV pretplata - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

TV pretplata - Page 3 Empty Re: TV pretplata

Postaj by pustinja sub lip 12, 2010 9:53 am

Nije trebalo dugo čekati, precednik joske je počeo cviljeti da je to opasno to smanjenje, jer @ebo građane kojima će to biti 20 KN manje nego će se smanjit davanja za ZAMP a tu je naš precednik posebno osjetljiv jer je to ipak njegov zakon i njegov izvor prihoda kao umjetnika.
E moj precednik daj malo promisli kako će to djelovati na neku porodicu koja za 20 KN ima dva dana kruha za jesti i mlijeka .
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :
TV pretplata - Page 3 Empty0 / 9990 / 999TV pretplata - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

TV pretplata - Page 3 Empty Re: TV pretplata

Postaj by Neu uto svi 31, 2011 4:47 pm

Hrvatska radiotelevizija je samo u prva tri mjeseca 2011. godine pokrenula 53 tisuće ovrha protiv TV-pretplatnika. Budući da je u čitavoj 2010. godini pokrenuto 'samo' 77 tisuća ovrha, znači li to da namjeravaju 'sjesti' na više od 200.000 računa do kraja 2011.?

Kriza je, vrijeme da se država nahrani zaostacima koje građani nisu platili, ali i ne samo država: logika je to kojom će se poslužiti i sve kuće javnoga karaktera.

Hrvatska radiotelevizija je, naime, u samo prva tri mjeseca 2011. godini pokrenula 53 tisuće ovrha protiv TV-pretplatnika, tog rastućeg broja građana s obzirom na izmijenjeni Zakon o HRT-u i izmijenjene kriterije po kojima morate uložiti izvjestan trud da biste dokazali da ne gledate javnu televiziju, čak i da ne surfate po njenim stranicama putem mobitela.

Budući da je u čitavoj 2010. godini pokrenuto "samo" 77 tisuća ovrha, što reći na činjenicu da je samo u prvoj četvrtini godine naplaćeno tri četvrtine broja ovrha iz protekle godine? Glasnogovornica HRT-a Dorotea Lazanin Jelenc tvrdi da ta usporedba nije razlog za paniku i da ove brojke ne znače da će broj ovrha do kraja 2011. premašiti 200 tisuća, ako se nastavi ovim tempom.

"Ovrhe šaljemo u dva navrata godišnje – prvi je bio u ožujku, a sljedeći krug će ići najvjerojatnije u srpnju. To ne znači da će svaka tri mjeseca biti poslano preko 50.000 ovrha", kaže glasnogovornica.

'Nije bitno dugujete li jednu ili sedam rata'

Nije upoznata s iznosom koji HRT potražuje od hrvatskih građana.

"U ovom trenutku je svejedno radi li se o tome da niste platili jednu ili sedam rata, ovrhe će u drugom krugu ići na sve neplatiše", kaže Lazanin Jelenc i dodaje: "Ovo može biti preporuka ljudima koji duguju pretplatu da je plate do srpnja, ako su je namjeravali platiti kako bi izbjegli dodatne troškove."

Navodi kako vjeruje da se radi o novonastalim dugovanjima jer je HRT naplatio svoja potraživanja iz prethodnih godina. Razloge porasta broja neplatiša tumači ekonomskom krizom zbog koje su mnogi građani ostali bez posla pa nisu u stanju plaćati ni ostale režije.

Hanžeković trlja ruke

No, teško je i HRT-u, koji i Vlada kritizira što još uvijek odgađaju rezanje troškova i restrukturiranje mastodonta s oko 3.500 zaposlenih. Stoga su se 'naoružali' nekim od najjačih imena u odvjetničkom miljeu, poput Marijana Hanžekovića, čiji je odvjetnički ured uz onaj Josipa Madirazze, Nataše Owens i Miroslave Leke angažiran za prisilnu naplatu RTV-pristojbe. Na HRT-u objašnjavaju da nisu dužni raspisati natječaj za odvjetničke usluge, budući da im to dopušta Dodatak II. Zakona o javnoj nabavi koji te usluge naziva "neprioritetnim".

Ti se odvjetnički uredi, kako tvrde na HRT-u, naplaćuju tek nakon provođenja ovrha – i to sukladno odvjetničkim tarifama, stoga "HRT za njih nema izravnih izdataka".


net.hr
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
TV pretplata - Page 3 Empty999 / 999999 / 999TV pretplata - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

TV pretplata - Page 3 Empty Re: TV pretplata

Postaj by tanuki uto svi 31, 2011 7:19 pm

samo idioti plačaju tv pretplatu!
gle
moj pokojni otac je plačao tv pretplatu kada je na tv-u bio jedan program!
je ja sada na tv-u imam pedesetak programa-
i nikome ništa ne plačam!
i HRT nemože protiv mene pokrenuti ovrhu, jer im ja jednostavno ne postojim,
da slali su oni svoje cucke na moja vrata, koji su pitali dali imam tv i dali imam radio u autu-
da
potjero sam ih u pičku materinu-
HRT nema moje podatke u svojoj arhivi, pa prema tome ne može prema meni poduzeti nikakve sankcije,
ali idemo iskreno
činjenica je da HRT nudi nekakav proizvod koji je baziran na nečijem radu i trudu i činjenica je da to netko mora platiti!
ali zašto bi ja plačao pretplatu HRT-u
ako HRT ima program koji mene zanima- pa neka ga kodira, a ja ću platiti dekorder!
ovako jebe lud zbunjenog-
i moja konstatacija stoji da samo idioti plačaju pristojbu HRT-u





ili idemo dalje-
nekome je na HRT-u plo na pamet da svaki građanin hrvatske posjeduje nekakav radiodifuzni uređaj, s kojim može primat signal HRT-a
dakle svi građani hrvatske- pretpostavljam punoljetni-
dužni su plačati pretplatu HRT-u
čak je ideja u sklopu sa HEP-om da svaki grđanin hrvatske koji troši struju
koristi i signal HRT-a
da
sada će tanuki opet biti vulgaran!
neka idu u pičku materinu-
meni ne mogu naplatiti ni lipu-
ja kupujem ono što ja želim!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
TV pretplata - Page 3 Empty700 / 999700 / 999TV pretplata - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

TV pretplata - Page 3 Empty Re: TV pretplata

Postaj by Neu uto svi 31, 2011 8:08 pm

kako to da ne plaćaš? koliko godina već nisi platio?
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
TV pretplata - Page 3 Empty999 / 999999 / 999TV pretplata - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

TV pretplata - Page 3 Empty Re: TV pretplata

Postaj by Teo čet pro 06, 2012 10:37 am

ZAGREB – Godina 2013. mogla bi biti zadnja za koje je hrvatski puk plaćao HRT pristojbu na dosadašnji način. Pristojba se doduše, ako ne i na žalost, neće ukinuti, ali je više neće plaćati svatko tko ima prijemnik, niti će svatko plaćati isti iznos. Visina pristojbe ovisila bi o dohotku, a ne bi je plaćali, primjerice, nezaposleni.

– Reforma HRT-pristojbe, nikako ne njeno ukidanje, svakako će biti jedna od ključnih tema rasprave o medijskoj politici koja se intenzivira – potvrdio nam je Milan F. Živković, glavni savjetnik za medije Ministarstva kulture.

Reforma bi trebala biti sastavni dio novog medijskog zakonodavstva kojeg je ova vlast najavila i na čijoj se izradi uvelike radi ne bi li ga se čim prije u 2013. i donijelo. Dobra vijest za HRT glasi kako je stav Ministarstva da bi polazno načelo te reforme trebalo biti da se prihodi HRT-a od pristojbe – mjesečno je to nekih 96 milijuna kuna – ne smanje.

Drugo je načelo, kako kaže Živković, to da pristojba više ne bude svojevrsni »flat tax«, nego da njen iznos ovisi o visini dohotka obveznika.

– To bi, očigledno, značilo da se pristojba plaća individualno, a obaveza plaćanja ne proizlazi više iz posjedovanja prijemnika ili kompjutora u domaćinstvu, nego naprosto iz činjenice boravka u Hrvatskoj. Osoba s višim primanjima plaćala bi višu, a umirovljeni, recimo, ili nezaposleni nižu ili nikakvu pristojbu. Drugim riječima, za hipotetsko domaćinstvo od dvije osobe s upravo srednjim prihodom ne bi se praktično ništa promijenilo, osim što bi, umjesto sadašnjih osamdeset kuna, oboje ubuduće plaćali po četrdeset – pojašnjava Živković.

Čini se kako bi ovakav sistem naplate bio efikasniji od dosadašnjeg načina koji je odnosio popriličan novaca HRT-a put odvjetničkih ureda koji su dugove utjerivali. I Živković veli kako je lako pretpostaviti da bi reformirana pristojba, ako bi o njenoj naplati brinula porezna uprava, imala potpuni obuhvat obveznika, ostvarujući pritom i značajnu uštedu u nemalim, pače milijunskim, troškovima naplate koje danas snosi HRT.

– Ukratko, ciljevi koji bi se reformom pristojbe mogli ostvariti su pravednost, potpuni obuhvat i viši prihod koji bi se onda trebao usmjeriti u financiranje različitih medija i medijskih sadržaja od javnog interesa, odnosno onih usmjerenih društvenim, a ne tržišno, definiranim ciljevima kao što su pravovremena, potpuna i svakome dostupna informacija koja ispunjava funkcije obrazovanja i orijentacije u društvu i politici – kazuje Živković.

U ministarstvu su, međutim, svjesni kako pitanje reforme pristojbe otvara mnogobrojna važna pitanja raspodjele sredstava, odnosno podrazumijeva poprilično krupne promjene, različite strahove i s njima povezane otpore. Živković, pak, ističe dvije stvari koje, kaže, ohrabruju.

– Ponajprije, kriza medija svakim danom, čini se, sve više i najvatrenijih zagovornika tržišta razuvjerava u njegovu mogućnost da društvo opremi medijima u demokratskoj i obrazovnoj funkciji. Osim toga, nije na odmet vidjeti da slične reforme počinju poduzimati i europske zemlje na koje se obično volimo ugledati, poput Finske, Švicarske ili Njemačke. Uspijemo li se dogovoriti da nam kvalitetni javni mediji – unatoč ekonomskoj krizi ili pogotovo zbog nje – u Hrvatskoj trebaju, nema nikakvog razloga da ovaj izvor bude jedna od osnova njihova financiranja već od početka 2014. godine – smatra Živković.


Načelna podrška Saveza udruga za zaštitu potrošača

Predsjednik Saveza udruga za zaštitu potrošača Nenad Kurtović načelno podržava ono što savez odavna zagovara te 'ganja' i susdkim putem ne bi li srušio važeći model pristojbe, da svatko plaća pristojbu sukladno svojim mogućnostima, odnosno sukladno visini prihoda što ih ostvaruje vlasnik aparat, ili kućanstvo. No, nikako mu se ne sviđa to što se, kako kaže, praktički radi o novom porezu po glavi stanovnika s obzirom da bi pristojbu plaćao svatko, posjedovao ili ne imovinu, odnosno tv prijemnik.
– Ako se radi o imovini moraš s njom raspolagati. Imovine ili ima, ili nema – kazuje Kurtović
Nejasnoća je, smatra, još puno. Primjerice, pita se, što s onim koji imaju dvojno državljanstvo!?

Što o tome mislite?
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
TV pretplata - Page 3 Empty0 / 9990 / 999TV pretplata - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

TV pretplata - Page 3 Empty Re: TV pretplata

Postaj by pustinja pet pro 07, 2012 6:10 am

Ovo je čista glupost, znači za dvoje ljudi sa prosječnim šplačama bi ta pretplata iznosila oko 80 kn dakle 40 kn po glavi, a kaj je sa obiteljima gdje radi troje sa plačama u prosjeku oni bi plačali 120 kn umjesto 80, sad me zanima kako će tu pretplatzu naplatiti srbima povratnicima kojima su obnovili kuće ili povratnicima iz dijaspore koji tu žive već nekoliko godina a ljude iz HRT ubjeđuju da su samo ovaj vikend došli doma a inače su u njemačkoj i opet ne plaćaju pretplatu.
Izgleda da je to opet samo jedan porez na srednji sloj od kojih politika i država žive ali kako je tog sloja sve manje sve bude otišlo k vragu.
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :
TV pretplata - Page 3 Empty0 / 9990 / 999TV pretplata - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

TV pretplata - Page 3 Empty Re: TV pretplata

Postaj by tanuki pet pro 07, 2012 12:23 pm

to su i dalje nebuloze iz prošlosti, tko ima max-tv nek u okviru toga plača i pretlatu, jer max-tv ionako plača koncesiju!
tko želi komercijalno prodavati program nek ga kodira !
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
TV pretplata - Page 3 Empty700 / 999700 / 999TV pretplata - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

TV pretplata - Page 3 Empty Re: TV pretplata

Postaj by Teo pet pro 07, 2012 5:12 pm

nek i HRT privatiziraju kad su već skoro sve privatizirali pa nek se financiraju od reklama ionako im je program nikakav
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
TV pretplata - Page 3 Empty0 / 9990 / 999TV pretplata - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

TV pretplata - Page 3 Empty Re: TV pretplata

Postaj by Gost pon sij 20, 2014 5:44 am

mrkyblu je napisao/la:Placate li tv pretplatu i kakav je vas stav o istoj

Placam, a stav je da je to porez ni na sta. TV inace slabo gledam, a HTV nikako.
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

TV pretplata - Page 3 Empty Re: TV pretplata

Postaj by Chulpan pon sij 20, 2014 2:50 pm

Ne placamo.

Chulpan
Trajno baniran/a

Registriran/a : 02.06.2013
Broj postova : 5273
Reputacija Reputacija : 89
Godina imam : 43
Započeo/la tema :
TV pretplata - Page 3 Empty0 / 9990 / 999TV pretplata - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

TV pretplata - Page 3 Empty Re: TV pretplata

Postaj by Neu ned kol 24, 2014 11:40 am

Pretplata za HRT iduće godine 60, a od 2016. 40 kuna?

Hrvatski građani nikada nisu bili bliže smanjenju RTV pristojbe. Ne samo da se na užem kabinetu Vlade ozbiljno razmatrao zakonski prijedlog Hrvatske stranka umirovljenika prema kojem bi 315.000 građana nižeg prihodovnog cenzusa pristojbu umjesto 80 kuna plaćalo 40 kuna, već Vlada razmišlja otići i korak dalje te pristojbu smanjiti svima. Kako neslužbeno doznaje Novi list, o smanjenju pristojbe razmišlja se u sklopu niza mjera koji idu ka poreznom rasterećenju građanstva. No, od varijante po kojoj bi se pristojba već od prvog siječnja slijedeće godine za sve smanjila sa 80 na 40 kuna, navodno su u Vladi skloniji modelu po kojem bi se pristojba smanjivala sukcesivno, najprije 25 posto, a onda za godinu dana još 25 posto.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
TV pretplata - Page 3 Empty999 / 999999 / 999TV pretplata - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

TV pretplata - Page 3 Empty Re: TV pretplata

Postaj by nikolina ned kol 24, 2014 12:00 pm

Ne plačam to,tako da mi je svejedno koliko dođe Very Happy
nikolina
nikolina
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 30.06.2012
Broj postova : 4639
Reputacija Reputacija : 482
Godina imam : 40
Započeo/la tema :
TV pretplata - Page 3 Empty0 / 9990 / 999TV pretplata - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

TV pretplata - Page 3 Empty Re: TV pretplata

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.