Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mean Streets - Ulice nasilja (1973)

Go down

Mean Streets - Ulice nasilja  (1973) Empty Mean Streets - Ulice nasilja (1973)

Postaj by Neu on sub ruj 15, 2012 8:10 am

Mean Streets (1973)

Uloge: Robert De Niro, Harvey Keitel

imdb: [You must be registered and logged in to see this link.]

To je prvi pravi autorski film Martina Scorsesea, jednog od najdarovitijih američkih redatelja. Na majstorski način ujedinio je dvije teme koje ga opsjedaju - sitne gangstere i katoličanstvo sa žestokim, poludokumentarističkim stilom i izvrsnom rock-glazbom. S tim filmom započele su i briljantne karijere dvojice tada vrlo mladih glumaca - Roberta De Nira i Harveya Keitela.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kriminalistička drama o dvojici mladih Njujorčana talijanskog podrijetla koji žive u četvrti zvanoj "Mala Italija". Charlie (H. Keitel) je sitni kriminalac koji radi za svog ujaka i utjeruje dugove. Njegov je najbolji prijatelj i suradnik Johnny Boy (R. De Niro), eksplozivan mladić sklon bezrazložnom nasilju. Charlie se prema njemu odnosi pokroviteljski, jer zna da je Johnnie osoba psihopatskih karakteristika koja može izazvati neželjenu gužvu. Charlie je iskreni katolik i nada se božjem spasu i za sebe i za Johnnyja. Ako nisu na ulici, onda su u restoranu koji drže njihovi prijatelji Tony (D. Proval) i Michael (R. Romanus).

Charlie je zaljubljen u Teresu (A. Robinson), Johnyjevu rođakinju koja boluje od epilepsije. Charliejev ujak, iskusni mafijaš, nije zadovoljan što Charlie hoda s bolesnom djevojkom, a ne sviđa mu se ni nepredvidljivi Johnny. Razapet između prijatelja, djevojke i mafijaša, Charlie će se pokušati iz svega izvući, ali Johnny će se oteti kontroli i sve će krenuti naopako... Izvor: mojtv.hr

Jeste gledali? Dojmovi? Hoćete gledat? Očekivanja? Kritike? Od 1-10 koliko Vam je? Omiljena scena? Lik?

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4928
Godina imam : 31
Započeo/la tema :
Mean Streets - Ulice nasilja  (1973) Empty999 / 999999 / 999Mean Streets - Ulice nasilja  (1973) Empty

[Vrh] Go down

Mean Streets - Ulice nasilja  (1973) Empty Re: Mean Streets - Ulice nasilja (1973)

Postaj by AryMan on pet ruj 21, 2012 2:42 pm

Gledao sam ovaj film, ako ne i nedavno na Novoj TV. vrlo, vrlo mi je bio dobar, ocjena 9/10
AryMan
AryMan
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 23.11.2009
Broj postova : 8624
Reputacija Reputacija : 1652
Godina imam : 29
Započeo/la tema :
Mean Streets - Ulice nasilja  (1973) Empty405 / 999405 / 999Mean Streets - Ulice nasilja  (1973) Empty

[Vrh] Go down

Mean Streets - Ulice nasilja  (1973) Empty Re: Mean Streets - Ulice nasilja (1973)

Postaj by bokaso1 on pet ruj 21, 2012 3:09 pm

Gledao i jako mi je lep film.,.. Meni se svideo.....
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Mean Streets - Ulice nasilja  (1973) Empty120 / 999120 / 999Mean Streets - Ulice nasilja  (1973) Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

[Vrh]