Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Goodfellas - Dobri momci (1990)

+2
evitaa
AryMan
6 posters

Go down

Goodfellas - Dobri momci (1990) Empty Goodfellas - Dobri momci (1990)

Postaj by Neu pet ruj 14, 2012 9:16 pm

Goodfellas (1990)

imdb: [You must be registered and logged in to see this link.]

Dobri momci (eng. Goodfellas) je kriminalistička drama Martina Scorsesea iz 1990. temeljena na knjizi Nicholasa Pileggija, Wiseguy, a govori o stvarnom mafijaškom doušniku Henryju Hillu.
U glavnim ulogama se pojavljuju Ray Liotta kao Henry Hill, Robert De Niro kao Jimmy Conway, Joe Pesci kao Tommy DeVito, Lorraine Bracco kao Hillova žena Karen Hill i Paul Sorvino kao Paulie Cicero.


Glumci

  • Robert De Niro Jimmy Conway
  • Joe Pesci Tommy DeVito
  • Ray Liotta Henry Hill
  • Lorraine Bracco Karen Hill
  • Paul Sorvino Paul Cicero
  • Chuck Low Morrie Kessler
  • Frank DiLeo Tuddy Cicero
  • Frank Sivero Frankie Carbone
  • Johnny Williams Johnny Roastbeef
  • Mike Starr Frenchy
  • Frank Vincent Billy Batts
  • Samuel L. Jackson "Stacks Edwards"
  • Frank Adonis Anthony Stabile
  • Catherine Scorcese Majka Tommyja DeVita
  • Gina Mastrogiacomo Janice Rossi
  • Debi Mazar Sandy
  • Margo Winkler Belle Kessler
  • Welker White Lois Byrd
  • Julie Garfield Michalia Conway
  • Detektiv Ed Deacy Ed Deacy
  • Christopher Serrone Mladi Henry Hill
  • Charles Scorcese Vinnie
  • Michael Imperioli "Pauk"
  • Tony Darrow Sonny Bunz
  • Elizabeth Whitcraft Tommyjeva djevojka


[You must be registered and logged in to see this image.]

Kritičari su hvalili film. Mark Athitakis je napisao: "Radnja je relativno standardna za mafijaške filmove, slijedeći uspon (uz pomoč pištolja) i pad (uz pomoć zakona) junaka Hilla. No dobiva osvježenje u tome kako mi intimno razumijeno odnose mafijaša - gotovo slama srce kada vidimo Hilla izoliranog od Cicera i Conwaya prema kraju, jer otkriva kako su lažna bila njihova prijateljstva. I zanimljivo, čujemo više od žena nego od običnih mafijaških filmova. Hillova supruga Karen, koju glumi Lorraine Bracco, je hladna, ali namjerno. Sve supruge mafijaša su hladne jer njihove potrebe za nježnosti bivaju uništene od života koji vode njihovi supruzi... Koliko puno savjesti, pitaju Dobri momci, smo mi spremni žrtvovati samo da bismo ostvarili naš američki san?" Roger Ebert je također hvalio film: "Nikada nije snimljen bolji film o organiziranom kriminalu", kao i Glenn Abel: "Brutalan, stiliziran, hipnotičan i ovisan, Dobri momci ostaju najbolji Scorseseov film". John Hartl je zapisao: "Dobri momci su zastrašujuće remek-djelo". Izvor: wikipedia

Jel netko gledao film? Dojmovi? Kritike? Recenzije? Pozitivne i negativne strane?


Zadnja promjena: Neu; pet svi 31, 2013 4:42 pm; ukupno mijenjano 1 put.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Goodfellas - Dobri momci (1990) Empty999 / 999999 / 999Goodfellas - Dobri momci (1990) Empty

[Vrh] Go down

Goodfellas - Dobri momci (1990) Empty Re: Goodfellas - Dobri momci (1990)

Postaj by AryMan pet ruj 14, 2012 9:33 pm

Znam da sam gledao, ali se slabo sjećam. mogao bi ponovo pogledat klanjanje
AryMan
AryMan
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 23.11.2009
Broj postova : 8624
Reputacija Reputacija : 1652
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Goodfellas - Dobri momci (1990) Empty405 / 999405 / 999Goodfellas - Dobri momci (1990) Empty

[Vrh] Go down

Goodfellas - Dobri momci (1990) Empty Re: Goodfellas - Dobri momci (1990)

Postaj by Prop sub ruj 15, 2012 12:46 am

Filmčina ipo, tu se nema što puno pričati...
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Goodfellas - Dobri momci (1990) Empty108 / 999108 / 999Goodfellas - Dobri momci (1990) Empty

[Vrh] Go down

Goodfellas - Dobri momci (1990) Empty Re: Goodfellas - Dobri momci (1990)

Postaj by evitaa sub ruj 15, 2012 10:06 am

Meni osobno najbolji od tih tvz.mafijaskih filmova.!0/10
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
Goodfellas - Dobri momci (1990) Empty0 / 9990 / 999Goodfellas - Dobri momci (1990) Empty

[Vrh] Go down

Goodfellas - Dobri momci (1990) Empty Re: Goodfellas - Dobri momci (1990)

Postaj by bokaso1 sub ruj 15, 2012 10:11 am

Uuuuu jos jedan od filmova koji mi se jako svidjaju.... Ovaj film bih mogao pogledati , nebrojeno puta......
Od svih delova mi je naj bolji prvi nada je cela trilogija odlicna......
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Goodfellas - Dobri momci (1990) Empty120 / 999120 / 999Goodfellas - Dobri momci (1990) Empty

[Vrh] Go down

Goodfellas - Dobri momci (1990) Empty Re: Goodfellas - Dobri momci (1990)

Postaj by Neu sub tra 20, 2013 10:01 am

Bacilo se oko po drugi ali ovaj put cjeloviti put na Goodfellas (1990). Prije možda dvije godine sam ga do pola pogledala s Diniksom i tada mi se nije nešto dopao pa sam zaspala. Sada mi je OK, dobro je napravljen ali pošto nisam uživljeno gledala ne može dobit više od osmice.

Omiljeni lik mi je Tommy DeVito kojeg glumi Joe Pesci.
' danas ćeš nešto reći'
-'neću'
- 'hoćeš'
-'dobro, idi i jebi si mater'

misa

Pa kad mu je Henry Hill rekao da je smiješan dok je to pričao, ovaj mu veli
'smiješan? misliš da sam ja smiješan' kako smiješan?'
- jednostavno smiješan'
....
Henry se uozbiljio...
' bleee'
'haha, pizdo mucava'

Laughing prejaka scena Very Happy

Kad je prepričavao kad je ubijao nekog lika, kako se lik ponašao...
- 'podigne glavu i kaže aaaaa'
- 'a ja ću: ' da nisi ništa rekao'
- on: 'aaaa' - muca
- Tomy: trš (ubio ga) Laughing

Tommy je bio rekla bih živčani lik, bez strpljenja, koji je bio spreman olako ubiti čovu. Kao takav, bio je zanimljiv. Ne sviđa mi se način na koji je otišao ali kad si bolje razmislim, to je i zaslužio. Taman kad je mislio da će ga unovačiti dobio je metak u lice. Kriknili su ga zbog osvete, stvar među Talijanima, digićko sranje rekli bi.

S druge strane, dobar mu prijatelj, Henry Hill, također zanimljiv lik. Najjače kad je bio na večeri, naručio je desert dok su ostali čekali ručak, tražio je račun dok su ostali čekali hranu... Very Happy
James Conway kojeg glumi Robert De Niro uvijek mu je govorio kako postoje samo dvije stvari koje čovo mora poštivat a to su 'drži jezik za zubima i ne izdaj prijatelje' - kako ironično, kad je Henry upravo to i napravio na kraju. Ali tko ne bi na njegovom mjestu? Njegovi kvazi prijatelji čim je završio u zatvoru nisu imali povjerenja u njega i planirali su ga ubiti, kao i njegovu ženu. Zar se tako tretira prijatelja koji je s tobom dijelio sve poslove?

Eh da, scena kad Henry dolazi kasno kuć a punica i žena ga s vrata napadnu ' gdje si bio' a on se grohotnim smijehom okrene i ode, bez riječi, hahahahha.

Dobri momci, ako su nešto htjeli, uzeli su to. Ne mogu ih nazvati dobrim momcima ne samo zbog stvari koje su radili već i zbog međusobnog nepovjerenja između sebe te zbog lakomih oka na lovu.
Poslije pljačke su više manje svi završili pobijenim, smao kako bi glavni ostali punijih džepova i lišeni svake moguće cinkaroške akcije. Ipak, na kraju ih je Henry ocinkao i osudio ih na doživotni zatvor a on se izvukao kao pravi štakor.

7.8/10

Nije mi čista osmica, mana mu je preduga trajnost, cca 2h i 20 min. I kažem, nije me uživio ali film vrijedi pogledat jer je dobar.

Podsjeća me na 'once upon a time in america' ali once je puno bolji.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Goodfellas - Dobri momci (1990) Empty999 / 999999 / 999Goodfellas - Dobri momci (1990) Empty

[Vrh] Go down

Goodfellas - Dobri momci (1990) Empty Re: Goodfellas - Dobri momci (1990)

Postaj by  ned tra 21, 2013 5:25 pm

Neu je napisao/la:Podsjeća me na 'once upon a time in america' ali once je puno bolji.
Jesi gledala još nešto od Sergia Leonea?
Za Once upon... svaka čast što si izdržala skoro 4 sata Very Happy

Scorsesijevim filmovima kao da uvijek nešto malo nedostaje da budu genijalni (moje subjektivno mišljenje, naravno). Možda baš taj nedostatak uživljenosti koji je Neu spomenula. No Goodfellas je stvarno odličan film, definitivno jedan od najboljih takve tematike.

Našla sam ga malo prije online pa sam ga ispreskakala da se prisjetim nekih detalja i tek sad vidim kako ima sjajan soundtrack Very Happy I da, Joe Pesci zasluženo dobio Oscara za sporednu ulogu!

Zanimljivi su mi odnosi članova mafije, ali i članova "obitelji". Ima onaj jedan dio u filmu koji priča Henryjeva žena Karen i kaže nešto u stilu da su svi sve radili zajedno i uvijek su oko nje bili isti ljudi, što god da se slavilo. Jedni drugima čuvaju leđa kada je riječ o ljubavnicama, žene to znaju, neke valjda i uzimaju kao normalno... Zato mi je dobra i ona scena u kojoj Karen s djevojčicama zvoni Henryjevoj ljubavnici i urla kako je ta i ta drolja.

Trebala bih još jednom pogledati film smajlić


Registriran/a : 01.01.1970
Započeo/la tema :
Goodfellas - Dobri momci (1990) Empty30 / 99930 / 999Goodfellas - Dobri momci (1990) Empty

[Vrh] Go down

Goodfellas - Dobri momci (1990) Empty Re: Goodfellas - Dobri momci (1990)

Postaj by Prop ned tra 21, 2013 5:29 pm

svaka čast što si izdržala skoro 4 sata

Hoćeš reći da je to problem ili se čudiš neu što je to izdržala? prop
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Goodfellas - Dobri momci (1990) Empty108 / 999108 / 999Goodfellas - Dobri momci (1990) Empty

[Vrh] Go down

Goodfellas - Dobri momci (1990) Empty Re: Goodfellas - Dobri momci (1990)

Postaj by  ned tra 21, 2013 5:56 pm

Ovo drugo Very Happy Jer smo neki dan pričale o dugačkim filmovima (od po 2 sata) pa sam i ja rekla da me nekad živciraju filmovi koji predugo traju (ako film očito ima scena koje treba izbaciti). Once upon... je druga priča... I Leone mi nikad nije bio dosadan smajlić


Registriran/a : 01.01.1970
Započeo/la tema :
Goodfellas - Dobri momci (1990) Empty30 / 99930 / 999Goodfellas - Dobri momci (1990) Empty

[Vrh] Go down

Goodfellas - Dobri momci (1990) Empty Re: Goodfellas - Dobri momci (1990)

Postaj by Neu ned tra 21, 2013 6:35 pm

Najprije ću se osvrnuti na ovo 4 sata...

Gledaj, ako je nešto dobro onda u tom volim uživat ako treba i cijeli dan. Very Happy

Ako je nešto dobro i zanimljivo, vrijeme leti i ne osjeti se da ej prošlo, ne? Very Happy

Margarita_Bulgakova je napisao/la: Možda baš taj nedostatak uživljenosti koji je Neu spomenula.

Joe Pesci zasluženo dobio Oscara za sporednu ulogu!
Ne bih se lsožila da je najbolji film ovakve tematike i da, da nema Pescia film mi ne bi bio ni upola dobar, on je taj koji me držao 'budih oka', on je taj koji me zabavaljao i navodio me da gledam dalje, on je taj koji ovaj film čini ovakvim kakav i je. On je taj...


Prop je napisao/la:Hoćeš reći da je to problem ili se čudiš neu što je to izdržala? prop
a ti misliš da nisam izdržljiva, jeli prop

Margarita_Bulgakova je napisao/la:Once upon... je druga priča...
Once pojede Goodfellas za doručak i ostane gladan, toliko je bolji, toliko zanimljiviji, toliko te uživi... Very Happy
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Goodfellas - Dobri momci (1990) Empty999 / 999999 / 999Goodfellas - Dobri momci (1990) Empty

[Vrh] Go down

Goodfellas - Dobri momci (1990) Empty Re: Goodfellas - Dobri momci (1990)

Postaj by  ned tra 21, 2013 6:56 pm

Gledaj, ako je nešto dobro onda u tom volim uživat ako treba i cijeli dan. Very Happy

Ako je nešto dobro i zanimljivo, vrijeme leti i ne osjeti se da ej prošlo, ne? Very Happy
To i ja kažem smajlić I također mi je Once upon... sjajan film!


Registriran/a : 01.01.1970
Započeo/la tema :
Goodfellas - Dobri momci (1990) Empty30 / 99930 / 999Goodfellas - Dobri momci (1990) Empty

[Vrh] Go down

Goodfellas - Dobri momci (1990) Empty Re: Goodfellas - Dobri momci (1990)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.