Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Harley-Davidson

Go down

Harley-Davidson Empty Harley-Davidson

Postaj by Neu on pet srp 13, 2012 8:53 pm

Harley-Davidson je stvoren 1903. godine u obliku prvog jednocilindričnog motocikla, koji je zamišljen kao motor za utrke. C.H. Lang iz Chicaga otvorio je prvo predstavništvo novoosnovane firme i tijekom godine uspijevao je prodati jedan od tri stvorena primjerka. Godine 1906., proširen je posao radi zahtjeva tržišta. Zaposleno je još šest radnika i tiskan je katalog proizvoda. Nakon godinu dana dolazi do samog procvata. Zapošljeno je još 12 radnika, a veličina tvornice se udvostručila. Proizvodnja se popela na 150 primjeraka godišnje. Najveći kupac ovog motora u tadašnje vrijeme bila je američka policija, koja ga je smatrala savršenim za obavljanje svog posla.

Tijekom posljednjih 15-ak godina nije se promjenilo puno. Firma je zatražila zaštitu protiv jeftinijih japanskih konkurenata. Predstavljen je novi model Heritage Springer Softail, a sredinom 90-ih kompanija odlučuje igrati na nostalgičare, kao najmnogobrojnije potencijalne kupce, ožviljavajući duh Harley Davidsona. Pored tehničko - naprednih karakteristika, postoji nešto što Harley Davidson čini potpuno drukčijim od ostalih, a to je njegov zvuk. Ne postoji niti jedan drugi motocikl, koji proizvodi zvukove poput onih iz auspuha jednog Harley Davidsona. Razlog tome je konstrukcija motora, načinjenog tako da se izmedju dvije eksplozije, a korištenjem vakuuma, proizvodi taj jedinstven zvuk. Zaljubljenici u motore koji jednom čuju ovakav zvuk, sigurno ga ne zaboravljaju. Izvor: wikipedia

Čoperi su mi najdraži, predobri su! Voljela bi vozi takav! klanjanje

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4928
Godina imam : 31
Započeo/la tema :
Harley-Davidson Empty999 / 999999 / 999Harley-Davidson Empty

[Vrh] Go down

Harley-Davidson Empty Re: Harley-Davidson

Postaj by Iron Man on pet srp 13, 2012 8:57 pm

Vidio sam ih dosta puta uživo ali nikad vozio iako bi htio...

Sva pravila CroFriends foruma|Istekao rok trajanja kartona|Knjiga pohvala CroFriends foruma i forumaša| Knjiga žalbe|Mišljenje forumaša o kartonima i banovima| Upute za forumaše |CroFriends Team|
Iron Man
Iron Man
Moderator foruma Ajron
(CloneBuster, Pipica, Sitni)
Moderator foruma Ajron   (CloneBuster, Pipica, Sitni)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 16211
Reputacija Reputacija : 1608
Godina imam : 31
Započeo/la tema :
Harley-Davidson Empty336 / 999336 / 999Harley-Davidson Empty

[Vrh] Go down

[Vrh]