Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Čudni načini za jačanje zdravlja

5 posters

Go down

Čudni načini za jačanje zdravlja Empty Čudni načini za jačanje zdravlja

Postaj by Iron Man sri srp 11, 2012 7:54 pm

Čudni, možda odvratni, ali funkcionalni načini za jačanje zdravlja...

Možete ih zvati zastarjelima, možete ih smatrati suludima i odvratnima, no prirodne tehnike, postupci kojima su ljudi u prošlosti održavali svoje zdravlje, a zbog moderne tehnologije i urbanog stila života su ih se odrekli, uistinu djeluju pozitivno na nas. Te tehnike iskorištavaju naš evolucijski dizajn i tako pomažu tijelu da funkcionira onako kako treba.

Iako su neke metode odvrtane i čudne moderna znanost je prepoznala njihov blagotvorni efekt na ljudsko zdravlje.

Jedenje zemlje - Većini nas trpanje grumena zemlje u usta je jednostavno nezamislivo, no diljem svijeta brojne nacije sasvim uredno prakticiraju geofagiju, a znanstvenici tvrde da znaju zašto. Naime, ne samo da zemlja, pijesak i glina ublažavaju probavne probleme, nego i uklanjaju štetne bakterije, viruse, gljivice i toksine. Geofagiju, konzumiranje zemlje, prakticiraju i životinje i ljudi još od pamtivijeka.

Šumska kupka - Doslovni prijevod japanskog termina Shinrin-yoku znači šumska kupka, no to ne podrazumijeva kadu među visokim stablima. Termin se odnosi na provođenje vremena u šumi zbog njenog terapeutskog učinka. Mnogi su osjetili da kada se nalaze među drvećem napetost jednostavno nestaje, a znanstvenici tvrde da je to zbog fitoncida - tvari koje biljke ispuštaju kako bi se zaštitile od insekata i truljenja. Fitoncidi snižavaju krvni tlak, suzbijaju stres te jačaju imunitet.

Bose noge - Svima nam je poznato da bosonogo hodanje čini čuda za zdravlje i pravilan oblik stopala, no tu tehniku "liječenja" jedino prakticiramo ljeti na moru. Sve više i više profesionalnih atletičara trči i hoda bosonogo jer na taj način manje opterećuju zglobovi i kralježnica.

Kupanje u moru - Termin "talosoterapija", od grčke riječi thalassa - more, skovao je Hipokrat koji je bio uvjeren kako namakanje i plivanje u morskoj vodi ima pozitivne efekte na ljudsko zdravlje. Današnja znanost potvrdila je blagotvorne učinke mora: jača se imunitet, tijelo se brže regenerira, popravlja se cirkulacija, hidratizira se suha koža, te djeluje mentalno opuštajuće.

Stajanje - Stolac je relativno nova kreacija, a to znači da pred moderni ljudi nisu prakticirali današnji oblik sjedenja, koji je, znanstveno dokazano, vrlo štetan po naše zdravlje. Dugotrajno sjedenje povezano je sa srčanim bolestima, pretilosti i dijabetesom tipa 2. Prema nekim stručnjacima, stajanje ne samo da sprječava gore navedene zdravstvene tegobe, nego ublažava i bolove u leđima.

Plivanje u hladnoj vodi - Iako vas možda prođu trnci od same pomisli, no brojni znanstvenici smatraju da plivanje ili obično namakanje u ledenoj vodi ima brojne prednosti: jača imunitet, sprječava gripu i prehlade, podiže raspoloženje, popravlja cirkulaciju i eliminira toksine iz tijela.
Iron Man
Iron Man
Moderator foruma Ajron
(CloneBuster, Pipica, Sitni)
Moderator foruma Ajron   (CloneBuster, Pipica, Sitni)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 16211
Reputacija Reputacija : 1608
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Čudni načini za jačanje zdravlja Empty336 / 999336 / 999Čudni načini za jačanje zdravlja Empty

[Vrh] Go down

Čudni načini za jačanje zdravlja Empty Re: Čudni načini za jačanje zdravlja

Postaj by Neu sri srp 11, 2012 8:01 pm

Hvala za temu, volim pročitati korisne savjete za zdravlje,

Plivala u hladnoj vodi jesam, ljeti se često u ledenoj vodi tuširam ali turbo ledenoj, stojim vrlo malo - morat ću više stajat, u moru s ekupam jednom godišnje i znam da je slana voda zdrava, bosa rijetko hodam - morat ću više, u šumi sam rijetko - morat ću uhvatit Diniksa da idemo u šumsku šetnju. Ali zemlju jest? To mi je nekako... ijjj
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Čudni načini za jačanje zdravlja Empty999 / 999999 / 999Čudni načini za jačanje zdravlja Empty

[Vrh] Go down

Čudni načini za jačanje zdravlja Empty Re: Čudni načini za jačanje zdravlja

Postaj by Iron Man sri srp 11, 2012 8:04 pm

Jedino me ovo čudi za jedenje zemlje, ali ipak ne bih volio probati Very Happy
Iron Man
Iron Man
Moderator foruma Ajron
(CloneBuster, Pipica, Sitni)
Moderator foruma Ajron   (CloneBuster, Pipica, Sitni)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 16211
Reputacija Reputacija : 1608
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Čudni načini za jačanje zdravlja Empty336 / 999336 / 999Čudni načini za jačanje zdravlja Empty

[Vrh] Go down

Čudni načini za jačanje zdravlja Empty Re: Čudni načini za jačanje zdravlja

Postaj by zbracun sri srp 11, 2012 8:12 pm

Sa nekim stvarima se slažem, ali šta se stolca tiče, to je neviđena glupost nekog debila koji nezna ni za šta mu služi dupe koje nosi umjesto glave.
Svim stvorenjima je sjedenje prirodni položaj, a to šta je netko umjesto šumskog panja napravio stolac, samo je za pohvalu. Dugo stajanje je itekako opasno za krvožilni sistem, daleko opasnije od sjedenja. U principu, normalno je kretati se, pa sjesti i odmoriti, pa leći, i tako prema potrebi.
Sve u čemu se pretjeruje je nezdravo.
Inače, jedenje zemlje nije ništa novo, samo ne jede se bilo kakva zemlja.
zbracun
zbracun
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2526
Reputacija Reputacija : 662
Godina imam : 69
Započeo/la tema :
Čudni načini za jačanje zdravlja Empty3 / 9993 / 999Čudni načini za jačanje zdravlja Empty

[Vrh] Go down

Čudni načini za jačanje zdravlja Empty Re: Čudni načini za jačanje zdravlja

Postaj by Purgy sri srp 11, 2012 8:14 pm

Jedino ne valja sjediti za šankom.

Tamo se zna da se stoji.


Very Happy
Purgy
Purgy
Domaćin foruma Purgy
(Paint slikar i bacač stihova)
Domaćin foruma Purgy   (Paint slikar i bacač stihova)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 14047
Reputacija Reputacija : 1669
Godina imam : 15
Započeo/la tema :
Čudni načini za jačanje zdravlja Empty142 / 999142 / 999Čudni načini za jačanje zdravlja Empty

[Vrh] Go down

Čudni načini za jačanje zdravlja Empty Re: Čudni načini za jačanje zdravlja

Postaj by Lenica sub ruj 15, 2012 12:05 am

Dali se to smatra da je diabetes ako ispadne koji put glukoza
6.0?
Ili se to samo smatra intolerancija?

Prije par tjedana sam imala mučninu, išla mirit, ispalo oko 8.
Ali uvik mi je glukoza tu negdi oko 6.0.




Lenica
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2768
Reputacija Reputacija : 110
Godina imam : 48
Započeo/la tema :
Čudni načini za jačanje zdravlja Empty0 / 9990 / 999Čudni načini za jačanje zdravlja Empty

[Vrh] Go down

Čudni načini za jačanje zdravlja Empty Re: Čudni načini za jačanje zdravlja

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.