Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

2 posters

Go down

Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa Empty Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

Postaj by Gost čet tra 26, 2012 3:17 pm

Laughing čekajte, koliko ono dođe mac komp koji nema viruse Laughing

Direktor Kaspersky Laba Eugene Kaspersky izjavio je u intervju strukovnom časopisu da se Apple po pitanju sigurnosti svog sustava sada nalazi tamo gdje je MS bio prije 10-12 godina

S nedavnom pojavom Flashbacka, prvog "uspješnog" trojanca za MacOS X postavilo se pitanje sigurnosti ovoga sustava sada kada postaje sve popularniji i rašireniji. Naravno, sa širenjem baze korisnika povećava se i zainteresiranost autora zloćudnog koda za njenim iskorištavanjem.

Što o tome misli Eugene Kaspersky, direktor Kaspersky Laba doznao je Computer Business Review koji je s njim imao intervju na ovotjednom sajmu Info Security 2012 u Londonu. Po njemu, Appleov Mac je sada barem 10, a vjerojatno i 12 godina iz Microsofta po pitanju sigurnosti svog sustava.

- "Vrlo brzo će shvatiti da imaju iste probleme kao i Microsoft prije 10 ili 12 godina. Morat će promijeniti ciklus ažuriranja svog softvera i više uložiti u sigurnosni pregled. To je točno ono što je svojedobno Microsoft napravio nakon infekcije Blasterom i pojave mnogih drugih složenijih crva koji su u kratkom roku zarazili milijune računala. (...) Vrijeme je da Apple uradi to isto."

U istom stilu je i nastavio: "Cyberkriminalci su sada shvatili da je Mac zanimljivo područje. Imaju sve više malicioznog softvera za nj, a to više nije samo Flashback ili Fashfake. Dobrodošli u Microsoftov svijet. Prepun je malwarea."

http://www.bug.hr/vijesti/mac-po-sigurnosti-10-godina-iza-windowsa/115611.aspx
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa Empty Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

Postaj by Gost sub svi 05, 2012 8:58 am

no comment, a misa
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa Empty Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

Postaj by tanuki sub svi 05, 2012 9:04 am

vrlo zanimljivo-
znači pc vrti i linoxe i winse i osx-
a jedino se mac poistovječuje sa os-x
pa ja na svom macu imam i winse, jer mi trebaju za tjeranje nekog kineskog smeća, a softver za graverku za os - bio bi skuplji od kineza i pc-a zajedno!
dakle mac je kvalitetan hardver i ne mješaj ga sa winsima, jer to su kruške i jabuke Wink
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa Empty700 / 999700 / 999Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa Empty

[Vrh] Go down

Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa Empty Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

Postaj by Hate sub svi 05, 2012 9:09 am

Ja mislim da on misli na OS, al kaj sad... vozi

Btw. nauči kako se svetinja piše misa

*LINUX
Hate
Hate
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 25.05.2010
Broj postova : 8686
Reputacija Reputacija : 791
Godina imam : 36
Započeo/la tema :
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa Empty245 / 999245 / 999Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa Empty

[Vrh] Go down

Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa Empty Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

Postaj by tanuki sub svi 05, 2012 9:15 am

jebale te svetinje, to za mene ne postoji Laughing
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa Empty700 / 999700 / 999Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa Empty

[Vrh] Go down

Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa Empty Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

Postaj by Gost sub svi 05, 2012 9:41 am

Nije poanta sad hardver. Poanta je da i za mac treba antivirusni. Ne znam zašto mac korisnicima toliko smeta kad neko kaže da im treba antivirusni, pa nije to ništa strašno. To je mali proces koji u pozadini krade minimalne resurse Very Happy
Sad ne bi ja vjerovao 100% ovome gore liku iz Kaspersky Laba jer njemu je bit prodati što više licenci (mislim da nemaju još antivirusni za mac, ali rade na tome), al opet virusa sigurno ima i uvijek će ih biti.

Što se tiče hardvera, to je jedno te isto, samo što mac ima bolje sređeni vanjski izgled. Dobra stvar je kod ovih novih mac računala što dolaze kao monitor, sve su komponente u njemu, ali najgore je to što je cijena velika a hardver toliko loš (kao prosječan pc od 3000 - 4000 kn)
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa Empty Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

Postaj by tanuki sub svi 05, 2012 10:01 am

još jednom ne mješaj hardver sa softverom,

a što se tiće maca - nemaš pojma, moj prvi mac clasik je bio sve u jednom:Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa Defaultvj
promjenio sam desetak macova i ni jedan se nije pokvario, samo zastario, ( još imam tri stara)
a što se tiće virusa i antivirusnih programa- na macu postoje već odavno i to nije nikakvo otkriće, jedino što ne zadaju toliko brige Laughing

htio si komentar pa si ga i dobio Laughing
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa Jack_middle_finger
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa Empty700 / 999700 / 999Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa Empty

[Vrh] Go down

Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa Empty Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

Postaj by Gost sub svi 05, 2012 10:04 am

sa vama stvarno nema smisla raspravljat Laughing
treba vas pustiti da živite u svom svijetu Very Happy
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa Empty Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

Postaj by Hate sub svi 05, 2012 10:05 am

Da, ali se prija par mjesci pojavio novi virus/i (Čitala sam o tome, al ne toliko detaljno da bi se sad kurčila) koji je totalno ubitačniji od prijašnjih.... I koji je full gori od bilo kojeg što je za win "rađen"

Tanuki, Tanuki... A i onako najsigurniji OS je bio i ostao LINUX... Pa badave rasprave... misa

Hate
Hate
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 25.05.2010
Broj postova : 8686
Reputacija Reputacija : 791
Godina imam : 36
Započeo/la tema :
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa Empty245 / 999245 / 999Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa Empty

[Vrh] Go down

Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa Empty Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

Postaj by tanuki sub svi 05, 2012 10:07 am

Hate je napisao/la:Da, ali se prija par mjesci pojavio novi virus/i (Čitala sam o tome, al ne toliko detaljno da bi se sad kurčila) koji je totalno ubitačniji od prijašnjih.... I koji je full gori od bilo kojeg što je za win "rađen"

Tanuki, Tanuki... A i onako najsigurniji OS je bio i ostao LINUX... Pa badave rasprave... misa

linox i os x su bazirani na istoj platformi Laughing
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa Empty700 / 999700 / 999Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa Empty

[Vrh] Go down

Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa Empty Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

Postaj by Gost sub svi 05, 2012 10:09 am

Hate je napisao/la:Da, ali se prija par mjesci pojavio novi virus/i (Čitala sam o tome, al ne toliko detaljno da bi se sad kurčila) koji je totalno ubitačniji od prijašnjih.... I koji je full gori od bilo kojeg što je za win "rađen"

Tanuki, Tanuki... A i onako najsigurniji OS je bio i ostao LINUX... Pa badave rasprave... misa

ma i nije neki virus, to je bio propust u javi pa je netko iskoristio. nego bit je da su odlučili napadat i mac korisnike, do sad nije bilo toliko zanimljiv. Sad će krenuti stampedo a mac korisnici su toliko naivni i nepripremljeni za to Very Happy

avira je već izdala besplatno rješenje za mac korisnike, ali ja mislim da oni to ne znaju ili još bolje ne znaju čemu to služi massy
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa Empty Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

Postaj by tanuki sub svi 05, 2012 10:29 am

Zločesti je napisao/la:sa vama stvarno nema smisla raspravljat Laughing
treba vas pustiti da živite u svom svijetu Very Happy
da nedavno sam bio u jednoj foto radnji izraditi fotke, cura kaže ma za čas ću ja to!
upali stroj tri metra dug, na monitoru prvo nekakva slova na crnoj podlozi, pa se onda upali ikona sa šajbom i piše xp-
pa se tu onda upali slika i ups!
piše aplikacija nedostupna i sve smrznuto
cura odma šteker van iz zida, pa idućih pet minuta opet isto,
cura se malo zacrvenila, jebe mater amaterima na tome što svašta donose na svojim stikovima i karticama i da joj se to desilo već treći put ovaj tjedan, ali uvjek joj se digao nakon gašenja!
zove ona šefa, pa po preporuci ponavlja inkriminiranu radnju po preporuci još jedamput, a ja da sam šef skakao bi do plafona, aloi
ovako se samo smijem i mislim, da je zloćo tu riješio bi to časkom Very Happy
ovako nakon ponovog neuspjeha, javlja se šef , da dolazi serviser iz zagreba popodene-
deset fotki koje sam narućio bile su gotove u 20 naveće- sva sreća što nisam knapirao pa sam imao dan lufta!
u profesionalnom radu nikad nisam imao problema sa OS X osim naravno u manjku drajvera za neke strojeve!
za winse sam definitivno polupismen i ne snalazim se u njima
sam prelaz sa os9 na osx je bio teži, jer čovijek se navikne, ali ipak moraš u korak s vremenom!
slažem se da u amaterskom radu pc ima daleko veće prednosti, jeftiniji je, edukativniji,
za male novce možeš napraviti dobar stroj i ponositi se s njim!
u profesionalnoj uporabi i mac korisnici koriste pc za server Laughing
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa Empty700 / 999700 / 999Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa Empty

[Vrh] Go down

Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa Empty Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

Postaj by tanuki sub svi 05, 2012 10:35 am


avira je već izdala besplatno rješenje za mac korisnike, ali ja mislim da oni to ne znaju ili još bolje ne znaju čemu to služi massy
tamo negdje 97 g, mac mi ne pronalazi pisać, pa onda reset, pa ga pronađe, ali onda za popizdit od čekanja, zovem svog gurua za mac,
a on kaže-
ha, dobio si virus!
da onda sam bio šokiran, ali ugradio mi je norton, pa sam povremeno i optimizirao hard!
sa os-x to je postalo nepotrebno-
znam da imam antivirus programe, ali s tim se ne opterečujem , niti me briga!”
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa Empty700 / 999700 / 999Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa Empty

[Vrh] Go down

Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa Empty Re: Mac po sigurnosti 10 godina iza Windowsa

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.