Dopunsko zdravstveno osiguranje

Stranica 3 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Dopunsko zdravstveno osiguranje - Page 3 Empty Re: Dopunsko zdravstveno osiguranje

Postaj by tanuki on uto tra 28, 2015 7:46 pm

to su totalne  gluposti i pokazuju  kako je naše  zdravstveno osiguranje iz  socijalističkog  modela prešlo u kapitalistički model  bez bitnih  preinaka u korist osiguranika!
ako jedan osiguranik svaki mjesec izdvaja iz svog dohotka za socijalno osiguranje, onda bi se trebalo znati i koja su to sredstva i omogućiti da ih  koriste po vlastitim  nahođenjima, a zdravstveno osiguranje bi trebalo biti suport poput osiguravajuće kuće,
sada imamo  prijedloge  naših "genijalnih"  političara,  da se za dopunsko  uvedu i dopunski  kriteriji i nema veze što osiguranik  gotovo  ni jedanput  u svom  radnom vijeku  nije koristio  bolovanje , a pri tome izdvajao ogromna sredstva,  sada  ćemo opet krenuti  iz nule !
na stranu s tim  što je dopunsko "genijalna" izmišljotina za dodatno  otimanje novca,  pogotovo  hipohondrima,  sada bi se još trebala uvesti i diskriminacija ljudi s obzirom  na  njihove navike, fizički izgled, godine...!
avio- kompanije čiji trošak ovisi i o teretu koji  prevoze nisu nametnuli takvo diskriminirajuće ponašanje prema debelim  ljudima,  pa bez dodatnog  plaćanja  prtljaga je  20  kila i za ljude  koji teže  50  i 150  kila jer znaju da bi uvođenjem kriterija s uzimanjem u obzir  težine putnika izgubili dobar dio mušterija
ali  hrvatskom zdravstvu  uglavnom  "mušterije" nemaju  kuda pobjeći jer oni nemaju ni što pitati ni što odlučivati.
svaki mjesec uzima im se određena količina love za obvezno zdravstveno osiguranje, a na to obvezno  osiguranje korisnik ne može utjecati pa su se genijalci sjetili uvesti  i dopunsko?
eto  Nemo kaže:
DZO se treba imati, 70 kn mjesečno nije ništa s obzirom koliko ga možes platiti da ga nemaš ako ti se nešto dogodi!
ali  ja se pitam zašto to dopunsko i tko ga je izmislio?
ako je Nemo mlada osoba i smatra  da 70 kn nije puno,  pa zašto ne otvori  svoj račun u kojeg  će uplaćivati 70 kuna mjesečno i za idućih deset  godina imat će jedan fond od 10 000 kuna!
dakle  dopunsko  je  kao nekakva  bajka  koja te osigurava, a što je s obveznim?

HZJZ je samo još jedna institucija  na grbači  poreznih obveznika, pa ako žele poboljšati zdravlje nacije, neka onda uđu s edukacijom među mlade,  u dječje  vrtiće , osnovne škole sa zdravstvenim obrazovanjem  (koji  je sprijećen zbog urlika  KC- jer tamo bi se možda govorilo i o seksu i  kako  spriječiti neželjenu  trudnoću Very Happy ) i tako  podižu svijest o  vlastitom i javnom zdravlju,.
ali  svako ima pravo voljeti ili  mrziti  tjelovježbu,  da voli jesti  i ne smeta ga biti debel ili uživa u pušenju, , piću, jelu i seksu,  pa bez obzira na rizik od smrti ili bolesti !
koje su to idiotarije  gospođe  Tamare?
HZJZ će uvesti novčane nagrade  za ljude  koji se odluče prestati pušiti,  mada u  državnu  blagajnu ulazi poprilični iznos od  pušača i duhanske  industrije,  pa nije li to sukob interesa hmm
pa ja ću početi pušiti  da bi dobio tu  novčanu stimulaciju  ako prestanem  Laughing
a gospođa ili  gospođica Tamara ima  vrlo iščašenu perspektivu o javnom zdravstvu i  navike se ne mogu promijeniti kod odraslih ljudi na takav način!
Ne znam  koji je idiot nametnuo da na kutiji cigareta pišu  stupidni naslovi poput:  "pušenje je štetno  po zdravlje"
zašto to  ne  piše npr. i na  alkoholnim pićima ili na konzervama koje u sastojcima imaju i one  emulgatore  koji su dokazani kao  štetni ?
možda će nam HZJZ dati stimulaciju  ako postanemo  vegetarijanci,  jer eto  vegetarijanci tvrde da je to zdravija prehrana,  pa će nas  Tamara stimulirati novčano od sredstava prikupljenih od pušača  ako se odreknemo  svinjetine, janjetine... Laughing
no u svakom slučaju  ja volim humor i jako me interesira kako bi to izgledalo u praksi Laughing
dakle ja položim zahtjev za smanjenjem  dopunskog s tvrdnjom  da ne pušim  ne pijem, svaki dan  trčim ( ok indeks  tjelesne mase i nije idealan- mada to poprilično ovisi  i o genetici) i onda će Tamara poslati komisiju  kako bi to utvrdila i  smanjila moj  dopunski sa 70 na 35 kn  Laughing
znam ovaj moj esej  na ovom forumu nitko neće pročitati,  ali morao sam se ispucati  Very Happy
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Dopunsko zdravstveno osiguranje - Page 3 Empty700 / 999700 / 999Dopunsko zdravstveno osiguranje - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Dopunsko zdravstveno osiguranje - Page 3 Empty Re: Dopunsko zdravstveno osiguranje

Postaj by Teo on sri tra 29, 2015 12:06 pm

postoje edukacije i edukativni materijali samo rijetki se drže toga, najčešće se drže kad obole od neke bolesti
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Dopunsko zdravstveno osiguranje - Page 3 Empty0 / 9990 / 999Dopunsko zdravstveno osiguranje - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Nemo on čet tra 30, 2015 11:55 am

tanuki je napisao/la:t
eto  Nemo kaže:
DZO se treba imati, 70 kn mjesečno nije ništa s obzirom koliko ga možes platiti da ga nemaš ako ti se nešto dogodi!
ali  ja se pitam zašto to dopunsko i tko ga je izmislio?
ako je Nemo mlada osoba i smatra  da 70 kn nije puno,  pa zašto ne otvori  svoj račun u kojeg  će uplaćivati 70 kuna mjesečno i za idućih deset  godina imat će jedan fond od 10 000 kuna!
dakle  dopunsko  je  kao nekakva  bajka  koja te osigurava, a što je s obveznim?

Pa eto, to dopunsko ti samo govori zašto ga treba imati, znači da nema dopunskog i sam antibiotik bi se trebao plaćat,a ovako ga ne plaćam ako imam dopunsko(iako su se sad i neki antibiotici prebacili na osnovnu stranu lijekova pa ih se treba plaćat, al opet ima drugih antibiotika istih svojstava pa se taj drugi uzme, eto za primjer sam uzeo antibiotik)...
Kako misliš što je sa obveznim?Pa da nemaš njega, ne možeš imat ni dopunsko... kofica
Nemo
Nemo
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 10.01.2015
Broj postova : 2099
Reputacija Reputacija : 163
Godina imam : 27
Započeo/la tema :
Dopunsko zdravstveno osiguranje - Page 3 Empty4 / 9994 / 999Dopunsko zdravstveno osiguranje - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Teo on čet tra 30, 2015 12:07 pm

Nije uvjek tako postoje lijekovi koji se ne plaćaju npr. a imaju ista učinak kao oni koji se plaćaju ali nus pojave i kontraindikacije nisu iste. Neki ljudi ne podnose neki lijek koji ima ista učinak.
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Započeo/la tema :
Dopunsko zdravstveno osiguranje - Page 3 Empty0 / 9990 / 999Dopunsko zdravstveno osiguranje - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki on čet tra 30, 2015 12:44 pm

Nemo je napisao/la:

Pa eto, to dopunsko ti samo govori zašto ga treba imati, znači da nema dopunskog i sam antibiotik bi se trebao plaćat,a ovako ga ne plaćam ako imam dopunsko(iako su se sad i neki antibiotici prebacili na osnovnu stranu lijekova pa ih se treba plaćat, al opet ima drugih antibiotika istih svojstava pa se taj drugi uzme, eto za primjer sam uzeo antibiotik)...
Kako misliš što je sa obveznim?Pa da nemaš njega, ne možeš imat ni dopunsko... kofica
a da te pitam što će ti dopunsko ako imaš obvezno osiguranje ?
ili da ti razjasnim kako funkcionira hrvatsko zdravstvo;
malo si se razbolio i odeš svom liječniku ( ni jednom drugom jer on prima apanažu zbog toga što si na njegovom spisku pa iako ga nikada nisi ni posjetio) i on ti naravno prepiše antibiotik najjeftiniji sa spiska, koji naravno više ne djeluje, jer bakterije su postale rezistentne na većinu antibiotika i naravno ako problem ostaje, tek onda ljekar traži bris, laboratorijske nalaze i adekvatan antibiotik, a u pravilu organizam se bori protiv bolesti pa je upitno više koliko su efikasni ti farmaceutski proizvodi ?
i dakle po tebi nema veze što si iz svakog svojeg radnog sata izdvojio dio zarađene love za obvezno zdravstveno osiguranje, po tebi je logično da se uplaćuje još i dopunsko?
izvini, ali meni je to van pameti i bezobrazna pljačka Wink
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki

Započeo/la tema :
Dopunsko zdravstveno osiguranje - Page 3 Empty700 / 999700 / 999Dopunsko zdravstveno osiguranje - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Nemo on čet tra 30, 2015 1:14 pm

Možda zato sto obveznim zdravstvenim osigranjem nije pokriveno ono što je sa dopunskim?
Nemo
Nemo
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Započeo/la tema :
Dopunsko zdravstveno osiguranje - Page 3 Empty4 / 9994 / 999Dopunsko zdravstveno osiguranje - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by eva kant on čet tra 30, 2015 1:18 pm

zar dopunsko osiguranje ne pokriva i troškove hospitalizacije?

u austriji dopunsko osiguranje garantira komfort, pa tako u bolnici možeš izabrati jednokrevetnu ili dvokrevetnu sobu, izbor jelovnika, ovisno o tarifama pokriva i troškove privatnog liječnika, kao i alternativno liječenje.

Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 20
Započeo/la tema :
Dopunsko zdravstveno osiguranje - Page 3 Empty92 / 99992 / 999Dopunsko zdravstveno osiguranje - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki on čet tra 30, 2015 3:01 pm

eva kant je napisao/la:zar dopunsko osiguranje ne pokriva i troškove hospitalizacije?

u austriji dopunsko osiguranje garantira komfort, pa tako u bolnici možeš izabrati jednokrevetnu ili dvokrevetnu sobu, izbor jelovnika, ovisno o tarifama pokriva i troškove privatnog liječnika, kao i alternativno liječenje.
u Austriji Eva, u državi sa kontinuiranim kapitalizmom;
u Hrvatskoj dopunsko zdravstveno nema veze s mozgom Wink
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Teo on čet tra 30, 2015 5:21 pm

eva kant je napisao/la:zar dopunsko osiguranje ne pokriva i troškove hospitalizacije?

Da u Austriji. Daleko je HR od Austrije. S hrvatskim dopunskim zdravstvenim osiguranjem ne možeš dobiti ni žlicu juhe više što se komfora tiče.
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Nemo on pet svi 01, 2015 9:03 am

Pokriva.
Nemo
Nemo
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki on pet svi 01, 2015 3:14 pm

Nemo je napisao/la:

jesi li ti stvarno toliko blesav ili se samo takvim praviš?
svaki zaposlenik u RH svaki mjesec iz svog prihoda odvaja novce za zdravstveno osiguranje da bi recimo nakon 30 godina radnog staža završio u bolnici i nema veze što je državi poklonio sredstva u vrijednosti jednog stana npr. treba još dodatno plaćati dopunsko jer u protivnom za svaki dan proveden u bolnici treba platiti cca 100 eura?
naravno tko mu je kriv što je bio nisi pametan i nije uplaćivao dopunsko, ali to će ova država omogućiti građaninu hrvatske da manje plaća dopunski ako ne puši, ako se rekreira i hrani se vegetarijanski, onda osim obveznog zdravstvenog po kojem mu je uzela lovu u vrijednosti jednog stana u dopunskom mu neće uzeti lovu za još jedan stan, već samo za jedan manji auto Wink
i makoliko vam izgledali nakaradni moji napisi,ipak se svode na činjenice:
neki ljudi u svom radnom vijeku nikada nisu bolesni, a neki opet pobolijevaju često i zbog toga je u socijalizmu uvedeno to obvezno zdravstveno osiguranje koje je više manje nekako funkcioniralo, ali eto u novoj europskoj hrvatskoj to ne funkcionira:
i dalje ćeš svaki mjesec izdvajati za obvezno zdravstveno, a država će to prihvatiti kao priliv novca bez ikakve obveze da ti za tu lovu pruži ikakvu zdravstvenu zaštitu, ali eto po uzoru na kapitalistički svijet mudraci su izmislili i dopunsko; tričavih sedamdesetak kuna na nekih tristotinjak kuna koji se svaki mjesec oduzima iz prihoda za obvezno zdravstveno osiguranje!
dakle prividno nekakav osjećaj sigurnosti
i prihvaćam da ideja dopunskog i nije loša, ali zašto ona ne bi bila u smislu investicije svakog pojedinca koji bi bio fond i osnova koji se koristi po potrebi, pa tako svaki pojedinac ne bi za nekakvu najmanju virozu tražio antibiotike ili ne do bog da oboli od karcinoma,
ali ok za mučenje koje će kratko proživjeti u kemoterapiji i zračenjima ne treba mu dopunsko zdravstveno Wink
ali treba mu ako je hipohondar, a više ili manje svi to jesmo i bezobrazno je da nam država na račun toga izvlači i dodatno novce!
ako smo ušli u nekakav jebeni kapitalizam bilo bi logično očekivati da imamo spoznaju za svaku lipu koju izdvajamo, dali je to za obvezno ili dopunsko zdravstveno!
ako igram lutriju ( a ne igram) to je svjesno bačeni novac, ali ako uplaćujem dopunsko zdravstveno uz redovno onda želim i znati zašto.
sedamdesetak kuna mjesečno i nije veliki novac, to u godini dana otprilike pokriva jedan dan hospitalizacije!
dakle da rezimiramo, ako se razbolim nekim slučajem i ta bolest može potrajati malo duže a nisam uplaćivao to dopunsko sva moja imovina koju sam stekao za života odlazi na bubanj !
e pa jebe mi se za dopunsko , i ubit ću se radnje nego biti i jedan dan u bolnici zato što moram platiti 100 eu, ako nemam dopunsko Wink
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by damfisk on pet svi 01, 2015 6:20 pm

Koji si ti imbecil, to je strašno nešto...
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 43
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki on pet svi 01, 2015 6:53 pm

damfisk je napisao/la:Koji si ti imbecil, to je strašno nešto...
to je strašno nešto kada diplomirani fiškal nije u stanju napisati prostoproširenu rečenicu!
strašno je nešto kada sam sebe smatra najpametnijim na svijetu i kada se doživljava kao uspješnim fiškalom samo zato što napiše nekoliko slova!
strašno je nešto i kada misli da svi misle poput njega!
strašno je nešto drugog prozvati imbecilom a ne uvidjeti da je i sam takav;
da definitivno strašno nešto Laughing
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by damfisk on sub svi 02, 2015 12:51 am

Odjebi, idiote
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Nemo on sub svi 02, 2015 8:36 am

Tanuki, prestani pričati gluposti.
Nemo
Nemo
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by RobinUd on ned svi 03, 2015 10:09 pm

eva kant je napisao/la:u austriji dopunsko osiguranje garantira komfort, pa tako u bolnici možeš izabrati jednokrevetnu ili dvokrevetnu sobu, izbor jelovnika, ovisno o tarifama pokriva i troškove privatnog liječnika, kao i alternativno liječenje.

Ovome treba jos nesto dodati:
Pri prijamu u bolnicu, odmah te pitaju imas li dodatno (dopunsko) osiguranje.
Ako kazes da, onda te pitaju, sta od toga zelis, sta to dopunsko osiguranje pokriva.
(Na primjer, jednokrevetnu sobu, poseban, malo luksuzniji jelovnik....)
Ako ne zelis nista od toga, onda za svaki dan proveden u bolnici dobijes obestecenje u novcu.

Primjer iz zivota:
Tri dana u bolnici, 180 € (60 € po danu).
RobinUd
RobinUd
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.01.2009
Broj postova : 1739
Reputacija Reputacija : 184
Godina imam : 67
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Teo on ned svi 03, 2015 10:53 pm

RobinUd je napisao/la:

Ovome treba jos nesto dodati:
Pri prijamu u bolnicu, odmah te pitaju imas li dodatno (dopunsko) osiguranje.
Ako kazes da, onda te pitaju, sta od toga zelis, sta to dopunsko osiguranje pokriva.
(Na primjer, jednokrevetnu sobu, poseban, malo luksuzniji jelovnik....)
Ako ne zelis nista od toga, onda za svaki dan proveden u bolnici dobijes obestecenje u novcu.

Primjer iz zivota:
Tri dana u bolnici, 180 € (60 € po danu).
Takvo nešto kod nas u HR nikad nećemo doživjeti.
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by damfisk on pon svi 04, 2015 4:33 pm

Naravno da hoćemo. Evo sad, kad se otvore privatne opće bolnice, takvo nešto ćeš imat u tim privatnim bolnicama.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki on pon svi 04, 2015 5:15 pm

damfisk je napisao/la:Naravno da hoćemo. Evo sad, kad se otvore privatne opće bolnice, takvo nešto ćeš imat u tim privatnim bolnicama.
ne moraš biti ciničan, očigledno je da se smatraš avangardom, ali to nije dovoljno, umjesto da se svađaš samnom u virtuali na ovom našem malom forumu, učini nešto i u stvarnosti! smajlić
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by damfisk on pon svi 04, 2015 5:26 pm

Odjebi šupčino.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki on pon svi 04, 2015 9:33 pm

damfisk je napisao/la:Odjebi šupčino.
dali tebi teba hitno lječenje hmm
zašto se toliko pjeniš?
pusa ( čelo) Laughing
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by RobinUd on pon svi 04, 2015 10:36 pm

damfisk je napisao/la:Naravno da hoćemo. Evo sad, kad se otvore privatne opće bolnice, takvo nešto ćeš imat u tim privatnim bolnicama.

Hm... bolnice su samo institucije, koje pruzaju (ili ne pruzaju) usluge.
Osiguranja su pak institucije, koje u tome nalaze svoju korist.
Ja vec cijelu vjecnost placam dodatno osiguranje.
Osim ta tri dana, nikad nisam nista od toga koristio.
Da budem iskren, nije mi zao....
RobinUd
RobinUd
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.01.2009
Broj postova : 1739
Reputacija Reputacija : 184
Godina imam : 67
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki on uto svi 05, 2015 2:19 am

RobinUd je napisao/la:

zanimljiva je tvoja konstatacija;
nije ti žao jer si živ i zdrav , a cijelu vječnost plačaš dodatno!
zašto? čega se bojiš? krepat ćeš uskoro kao i ja i dali je bitno zbog čega?
dodatne usluge za produljenje desetak dana tvog života?
što ti to konkretno znači i nije ti žao ?
gruba je istina da ti je kraj blizu i neće te spasiti ni jedna institucija !
zakazalo je nešto?
imaš lovu za promjeniti srce, bubreg, jetru...
ali zašto?
mislim da je ipak poštenije otići dostojanstveno, prihvatiti da je kraj igre!
ja nisam donator svojih organa, ne iz sebičnih razloga, već zbog toga što ne vidim smisao i razlog za tim! !
zašto?
svaki dan na ovoj zemlji broj ljudi udvostručuje i zašto bi se trebalo donirati organe hmm
za nekakvog bogatog kretena koji će živjeti desetak godina duže zahvaljujući mojim jetrima ili će jebati mojim kurcem ?
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki on uto svi 05, 2015 2:19 am

RobinUd je napisao/la:

zanimljiva je tvoja konstatacija;
nije ti žao jer si živ i zdrav , a cijelu vječnost plačaš dodatno!
zašto? čega se bojiš? krepat ćeš uskoro kao i ja i dali je bitno zbog čega?
dodatne usluge za produljenje desetak dana tvog života?
što ti to konkretno znači i nije ti žao ?
gruba je istina da ti je kraj blizu i neće te spasiti ni jedna institucija !
zakazalo je nešto?
imaš lovu za promjeniti srce, bubreg, jetru...
ali zašto?
mislim da je ipak poštenije otići dostojanstveno, prihvatiti da je kraj igre!
ja nisam donator svojih organa, ne iz sebičnih razloga, već zbog toga što ne vidim smisao i razlog za tim! !
zašto?
svaki dan na ovoj zemlji broj ljudi udvostručuje i zašto bi se trebalo donirati organe hmm
za nekakvog bogatog kretena koji će živjeti desetak godina duže zahvaljujući mojim jetrima ili će jebati mojim kurcem ?
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki on uto svi 05, 2015 2:36 am

RobinUd je napisao/la:

pa nije mi baš jasno što ti to nije žao, kažeš da cjelu vječnost plačaš dodatno, a ne koristiš ga, a to bi trebalo podmjevati da si zdrav, pa je pitanje zašto nisi napravio svoj crni fond s kojim možeš raspolagati?
jebeno si svjestan da moraš umrjeti prije ili kasnije i nikakvo dodatno osiguranje ti neće bitno produžiti život?
ili možda hoće hmm
meni ne treba dopunsko, kada dođe kraj onda je to game over;
kada više neću moći voziti bic, igrati badminton i tenis, koji je smsao grčevito se držati života na samrtnoj postelji u bolnici?
dodatno osiguranje za bolju hranu Laughing
ja bi za kraj poželio dobar seks, dali to osigurava dopunsko Laughing
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 3 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]