Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uhićen Ratko Mladić

+12
Amyicha
Dawor
Stevo Largo
m
Mass
bokaso1
Ly
Teo
tanuki
Neu
pustinja
scorpio57
16 posters

Stranica 11 / 19. Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 19  Next

Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by damfisk pet srp 01, 2011 3:28 pm

bokaso1 je napisao/la:Jeli Dam. jel si ti uvek tako dosadan ili samo sad....? Zasto to radis...?


To da li je nesto laz ne mozes ti da procenis prema tome ne lupetaj ko maksim po diviziji......

Koji deo "Nema potrebe da nastavljamo diskusiju nisi razumeo"...... Da ti pojasnim.....

Ne zelim raspravu sa bilo kim i ako imas nesto konkretno onda reci dotle ignorisi ono sto napisem...... Lakse ce biti i meni i tebi......


Pa nisam se tebi ni obraćao. Šta se mene tiče, ti slobodno odjebi od mene. Ja nemam ništa protiv. Samo, kad pišeš četničke bljuvotine, onda ću ih ja komentirat.

Otvoreni je forum, svaki član ima pravo komentirat i odgovarat kako želi.

bokaso1 je napisao/la:

Da Tanuki, tu se i razilazimo u misljenju...... Ja ne mislim da je RSKrajina tudj prostor i da nije to bila agresija na drugu drzavu ako je to bilo u okviru JNA....... To je moje misljenje...... Ako je do toga doslo posle priznanja Hrvatske onda je to upad u drugu drzavu...... Za koji period pricas......

Dakle... još malo četničke propagande...

Imaš li još štagod?

P.S. E sada se tebi obraćam. Jer širš četničku propagandu. Ovo možda i jest tvoje "mišljenje", ali je ovo u prvom redu četnička bljuvotina.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty0 / 9990 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by bokaso1 pet srp 01, 2011 3:44 pm

Tacno Marko, bilo je i dobrovoljaca....... I tacno si pogodio sa cim su se Srbi motivisali za borbu....... Nije to bila Velika Srbija...... (govorim o vecini obicnih ljudi.......). Samo ti Seseljevi dobrovoljci su bili upuceni u JNA..... U pocetku su isli u TO Slavonije i Baranje i Z. Srema a posle..... Samo mislim da je jihov broj ze ceo rat i sa Bosnom negde oko 2000 vojnika..... Ako dodamo koliko se secam oko 65.000 vojnih obveznika Krajine to mu dodje jako malo........

Daleko veci problem su bile jedinice kao "Tigrovi" Z.R.Arkana, "Beli orlovi" M.Jovica, "Srpska Garda" D.B.Giska koje nisu brojale ni 1000 ljudi sve zajedno...... Tek kasnije je Arkan narastao na vecu formaciju...... U Prvim borbama je imao 50ak boraca.......
Osim Srpske Garde naj vece sranje su pravili Beli Orlovi....... ( Nije ih bilo mnogo ali su pravili velike gluposti.......). Njih ni ovde nisu mnogo voleli......

Taj sto kazes da mi je u Hagu ( mislis na Seselja), nije moj ali je laprdao po Srbiji...... I ako pratis sudjenje onda ti ne stoje bas te izjave ali nije bitno.....

Jeste Seselj laprdao o reciprocitetu i to je jedna od naj vecih gluposti koju je neko mogao izjaviti....... Ti ljudi su tu ziveli i treba da zive....... Toga se gnusam jer sam iz mesta koje je mesovito i Hrvati iz Zemuna su mestani ko i Srbi...... To o proterivanju moze samo bolesnik da izjavi....... Bar kod mene nije ovde bilo gluposti da ja znam....... Ceo rat smo se druzili i jeli ista govna....... Malo je ko pominjao da je pod pritiskom....... Komsija mi je promenio stan sa porodicom oficira i odselio se da li je bio pod pritiskom nekim ne znam ali u komsiluku imam jos 5-6 Hrvatskih porodica i niko se nije odselio....... Kum mi je otisao u Hrvatsku kad je to pocelo ali je vrlo brzo dosao i nikada mi nije pricao da ga je neko pritiskao i pretio mu..... Jete imao neprijatnost sto je jedan prijatelj posto mu je poginuo rodjak laprdao da nikad se ne moze verovati Hrvatu pa kad je zavrsio kum mu je rekao da i njemu ne moze verovati jer je on Hrvat i nabrojao jos trijicu zajednickih prijatelja ali se nije uvredio jer se dobro poznaju......
Znaci pricam ti za moj grad....... Cak se znalo i koje ovde iz HDZ-a ali nije bilo pritiska koliko ja znam......

Ja licno poznajem cerku i unuka od M. Spegelja i mogu ti reci da je Divna zena...... ( mnogo sam je postovao i voleo, Mira je divna zena....). Posle onoga sto je Spegelj izgovorio o Srbima sta se sa njima treba mozda je ona imala neke pritiske zbog oca......

bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty120 / 999120 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by bokaso1 pet srp 01, 2011 3:50 pm


Braco reko sam ti da nema potrebe da se obracas meni, uzaludno je....... Nije mi jasno koji deo recenice nisi razumeo.....?

Ajde umesto sto laprdas daj konkretno nesto ili nema potreba da mi se obracas na ovoj temi......

Laughing Laughing Laughing Laughing
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty120 / 999120 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by damfisk sub srp 02, 2011 5:15 pm

Srećo bakina... Shvati ti to kao obraćanje tebi, ili kao pisanje po forumu, ili kao monolog ili kao recitaciju...

Ali kad izvoliš postat četničku bljuvotinu, ja ću na istu reagirat komentarom.

Pa sad... nazovi ti taj moj komentar kako se god tebi sviđalo....


P.S. kad ti napišeš nešto konkretno, dobit ćeš istu takvu repliku. Jer, argumentacija je dvostran proces, quid pro quo, znaš?
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty0 / 9990 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by bokaso1 sub srp 02, 2011 10:43 pm

Sav sam se najezio....... Laughing Laughing Laughing

(Ko razmazeno dete si kad mu neko uzme igracku........... Laughing Laughing Laughing )

Da li ti stvarno mislis to sto mi pricas...... Laughing Laughing Laughing
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty120 / 999120 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by bokaso1 sub srp 02, 2011 10:44 pm

Ako stvarno stojis iza toga sto pricas Damfisk, zakini se u Stanu ako smes.....
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty120 / 999120 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by damfisk sub srp 02, 2011 11:35 pm

bokaso1 je napisao/la:Sav sam se najezio....... Laughing Laughing Laughing

(Ko razmazeno dete si kad mu neko uzme igracku........... Laughing Laughing Laughing )

Da li ti stvarno mislis to sto mi pricas...... Laughing Laughing Laughing

Srećom, ti si tu sa svojim mudrim dosjetkama, da nam pokažeš kako odraslo čeljade razgovara.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty0 / 9990 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by bokaso1 ned srp 03, 2011 12:56 am

Ne mogu da poverujem sta si mi rekao....... Pa cime sam ja to zasluzio od tebe....... Pa to stvarno nema smisla........ Damfisk sad si me razocarao.......

Ti stvarno za mene mislis to sto si rekao......?

Ja se trudim da kazem nesto o Generalu Ratku Mladicu a ti me vredjas...... Jel to lepo......? I sad umesto da odgovorim na temu ja sam dekoncentrisan zbog ne razumevanja tvog i tebi slicnih..... Nije to u redu Damfisk.......

Sad sam tek procitao one tvoje postove i ocekujem da mi se izvinis........
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty120 / 999120 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by damfisk ned srp 03, 2011 2:03 pm

Izvinit se tebi? Zašto?

Gdje sam ja to tebe uvijedio, pa da bi ti se morao izvinjavat?
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty0 / 9990 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by tanuki ned srp 03, 2011 8:53 pm

bokaso1 je napisao/la:Tanuki, ajmo iz pocetka...... Znam za karte, pricao si mi o njima....... Ja za karte smatram da su porez na budale....... U opste te nacionalisticke predmete koje se koriste u te svrhe....... Isto kao sto sam video ako hoces nabavicu ( mislim da znam gde je, granice Hrvatske kao otprilike su to granice NDH...... To je isto porez na budale....... Nebi se bavio glupostima sta je ko napisao ili napravio jer ljudi mogu pisati i laprdati sta god hoce ali pitanje da li je to utemeljeno ili ima neke osnove.......

Tanuki, opet cu probati...... Ajde da probam pitanjem....

Kad je stvorena Srbija kao drzava.......? Jer da bi Srbija napala ona mora imati svoju vojsku i biti drzava........

Onda se postavlja pitanje sa kim ste ratovali...... E pa ratovali ste sa JNA i Srbima iz Krajine.......

Koliko se secam jedinu agresiju je izvrsila Hrvatska i to na Bosnu ako mi je secanje dobro...... Prvi puta u Posavini a drugi puta kad se ratovalo sa Muslimanima i treci puta za vreme Oluje.......

Od Nas su u Bosnu slali svoje vojnike ali bez obelezja sto je u druga dva puta i Hrvatska ucinila.........

Slazem se sa tobom da je to BEZ VEZE i da to nije trebalo da se desi....... To mozemo staviti na dusu onoj trojici koje sam nabrojao i onima od preko koji su zaradili na nasoj nesreci........

Slazem se da smo mi na Balkanu vecinom isti ljudi samo nas vera deli........ Oko cega bi mi ratovali da smo iste vere...... ?

I za kalendar po Srpskom kalendaru ovo je 6.583 godina, na ovaj sada se preslo 1919godine......

Inace kad pominjes Festu trebala je da se dogodi i Oluja 2 pa da se Srbi proteraju preko Drine...... Ali duga je to prica i kako je sprecena.......
ovako boksi-
nije rat poćeo 91 g
za rat su nastale predispozicije nakon titove smrti, kada je lagano esklirala srpska nacionalistička svijest!
Velikosrpski je stav kako Srbi ne žele iz Jugoslavije -
a ukoliko Hrvati idu iz Jugoslavije, mogu samo s teritorijem izvan granica "velike Srbije"

ti se naravno ne sijećaš "mitinga istine"
U Kosovu kod Knina pokraj pravoslavne crkve Lazarica, Srbi 9. srpnja 1989., organiziraju mini Gazimestan, također povodom 600. obljetnice kosovske bitke, na kojemu sudjeluje oko 50.000 Srba, tada još većinom iz Srbije. Glavne poruke: "Slobo, slobodo", "Ovo je Srbija", "I Knin ima Kosovo", "Ne damo te zemljo Obilića, ne damo te bez krvoprolića" - dovoljno govore same za sebe. Na tom skupu prvi puta se javno čuje poruka: "Druže Slobo, šalji nam salate - mesa ima, klat ćemo Hrvate!".

Za 1. prosinac 1989. godine (1. prosinca 1918. nastala je Kraljevina SHS) najavljen je srpski "miting istine" u Ljubljani, koji je Slovenija zabranila i on nije održan. U Ljubljani je sve završilo uhidbom tridesetak velikosrpskih mitingaša zbog narušavanja reda i mira, a među njima je bio i priličan broj pravoslavnih svećenika (samo iz Zagreba četvorica).
Da se kojim slučajem ne bi posustalo s izvozom "antibirokratske revolucije" izvan Srbije, Srpska pravoslavna crkva povodom ljubljanskih uhićenja priopćuje Predsjedništvu SFRJ, a ne SR Sloveniji, da poziva svoje pravoslavne vjernike na građansku neposlušnost. Već 2. prosinca u Srbiji je započeo bojkot slovenskih proizvoda, a mnoga poduzeća raskidaju poslovne ugovore sa slovenskim partnerima. Jugoslavija se počela raspadati po šavovima.
U međuvremenu u Hrvatskoj je utemeljena Hrvatska demokratska zajednica (HDZ), čiji se Inicijativni krug okupio 28. veljače 1989. u DKH, kako bi prekinuo "hrvatsku šutnju". Na čelo HDZ-a dolazi gospodin dr. Franjo Tuđman. U Savezu komunista Hrvatske 12. prosinca 1989. opredijelili se za višepartijski sustav. Dan kasnije na čelo Centralnog komiteta dolazi drug Ivica Račan.

još mnogo toga bi se moglo napisati o tom ratu, ali nema smisla-
dok vaši mediji prenose jednu istinu, dok brišete ruke od krvavog rata u periodu nakon 91 u stilu:
nit luk jeli nit luk mirisali,
dokle god sa naklonošću gledate na šubaru kokardu i zastavu sa lubanjom i tražite kosti draže mihajlovića, kako bi mu dignuli mauzolej-
dokle god popovi vode glavnu riječ u politici ( i kod vas i kod nas)
neće biti mira između naših naroda!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty700 / 999700 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by damfisk ned srp 03, 2011 9:47 pm

Sad će ti on reć kako si ti nafilovan propagandom, kako ti je ispran mozak, kako ti ne znaš pravu istinu, nego je zna on, a on je tu pravu istinu doznao od jednog hrvatskog obavještajca.

A ima i neke dokumente, također.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty0 / 9990 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by bokaso1 ned srp 03, 2011 10:16 pm

damfisk je napisao/la:Izvinit se tebi? Zašto?

Gdje sam ja to tebe uvijedio, pa da bi ti se morao izvinjavat?

Uvredio si me vise puta...... procitaj svoje postove i vidi...... napao si me da sam Četnik...... To nije lepo i cekam izvinjenje...... Sad sam dekoncentrisan i ne mogu da se koncentrisem na temu........

Molim te da mi se izvines zbog barbarskih nasrtaja na moju osobnost.......
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty120 / 999120 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by bokaso1 pon srp 04, 2011 12:55 am

tanuki je napisao/la:
ovako boksi-
nije rat poćeo 91 g
za rat su nastale predispozicije nakon titove smrti, kada je lagano esklirala srpska nacionalistička svijest!
Velikosrpski je stav kako Srbi ne žele iz Jugoslavije -
a ukoliko Hrvati idu iz Jugoslavije, mogu samo s teritorijem izvan granica "velike Srbije"

ti se naravno ne sijećaš "mitinga istine"
U Kosovu kod Knina pokraj pravoslavne crkve Lazarica, Srbi 9. srpnja 1989., organiziraju mini Gazimestan, također povodom 600. obljetnice kosovske bitke, na kojemu sudjeluje oko 50.000 Srba, tada još većinom iz Srbije. Glavne poruke: "Slobo, slobodo", "Ovo je Srbija", "I Knin ima Kosovo", "Ne damo te zemljo Obilića, ne damo te bez krvoprolića" - dovoljno govore same za sebe. Na tom skupu prvi puta se javno čuje poruka: "Druže Slobo, šalji nam salate - mesa ima, klat ćemo Hrvate!".

Za 1. prosinac 1989. godine (1. prosinca 1918. nastala je Kraljevina SHS) najavljen je srpski "miting istine" u Ljubljani, koji je Slovenija zabranila i on nije održan. U Ljubljani je sve završilo uhidbom tridesetak velikosrpskih mitingaša zbog narušavanja reda i mira, a među njima je bio i priličan broj pravoslavnih svećenika (samo iz Zagreba četvorica).
Da se kojim slučajem ne bi posustalo s izvozom "antibirokratske revolucije" izvan Srbije, Srpska pravoslavna crkva povodom ljubljanskih uhićenja priopćuje Predsjedništvu SFRJ, a ne SR Sloveniji, da poziva svoje pravoslavne vjernike na građansku neposlušnost. Već 2. prosinca u Srbiji je započeo bojkot slovenskih proizvoda, a mnoga poduzeća raskidaju poslovne ugovore sa slovenskim partnerima. Jugoslavija se počela raspadati po šavovima.
U međuvremenu u Hrvatskoj je utemeljena Hrvatska demokratska zajednica (HDZ), čiji se Inicijativni krug okupio 28. veljače 1989. u DKH, kako bi prekinuo "hrvatsku šutnju". Na čelo HDZ-a dolazi gospodin dr. Franjo Tuđman. U Savezu komunista Hrvatske 12. prosinca 1989. opredijelili se za višepartijski sustav. Dan kasnije na čelo Centralnog komiteta dolazi drug Ivica Račan.

još mnogo toga bi se moglo napisati o tom ratu, ali nema smisla-
dok vaši mediji prenose jednu istinu, dok brišete ruke od krvavog rata u periodu nakon 91 u stilu:
nit luk jeli nit luk mirisali,
dokle god sa naklonošću gledate na šubaru kokardu i zastavu sa lubanjom i tražite kosti draže mihajlovića, kako bi mu dignuli mauzolej-
dokle god popovi vode glavnu riječ u politici ( i kod vas i kod nas)
neće biti mira između naših naroda!

Uff Tanuki cenim tvoj trud sto si izneo neke cinjenice sa kojima se slazem....... Ne gledam na njih isto kao ti ali ima dosta istine i secam se vecine od nabrojanih dogadjaja..... Pominju se ti digadjaji kod nas ali jako slabo ( u praviu si kad kazes da se naglasavaju, samo odredjeni momenti koji idu na ruku nama ali se secam ja i tih po nas negatiovnih momenata.... (U zadnjih par godima se jako slabo pominje rat.......) ..... Secam se ili sam cuo za te mitinge...... Zaboravio si pomenuti i kod nas onaj miting od 1 300.000 ljudi na Uscu za podrsku Jugoslaviji....... Pa miting u Sloveniji protiv Srbije....... Pa sirom Hrvatske protiv Jugoslavije.....

Do duse malo si krivo interpretirao zakljucke sa tog mitinga u Krajini i naveo samo jedan a ostale verovatno ne znas....... No da idemo redom.....

Slazem se sa tobom da rat nije poceo 91 i da je on poceo da se priprema pre toga....... I ja sam pre mislo isto kao i ti i vecina ovde na forumu samo suprotnog predznaka ( jer kod nas se na dogadjaje gledalo iz suprotnog ugla)...... Posle saznajem mnoge detalje koji mi sliku o patriotizmu i nacionalizmu zamenjuju cistom matematikom........ Uzasno i odvartno koliko je to svedeno na matematiku..........

Znaci da rezimiram.....

Tacno je da raspad SFRJ je pripreman mnogo ranije....... ( o tome prica i jedan vas forumas da mi je to otac pricao dok je bio u plavim slemovima......).....

Znaci slazemo se da je raspad poceo ranije .... Po meni da bi se raspad mogao izvesti moralo se osloniti na ljude iznutra...... Naslo se naj bolje utociste u KOS-u...... Kljucni igragraci Aleksandar Vasiljevic, Alija Delimustafic i Jozo Leutar su dosli na odredjene funkcije koje su biel kljucne....... Zapad se prvi puta posluzio njima da bi skinuo Causeska...... Tu je naj veca zasluga A.Vasiljevica i stekli su poverenje u njega....... Preko njih trojice su nasli da za predsednike republika izaberu nacionaliste..... Tako se bira Franjo Tudjman, Od spolja se dovodi bankar Milosevic i bira se Alija I. J Jansa...... Svaki od njih je morao da bude uvucen u kriminal ili da mu deca budu uvucena u to...... Ti ljudi su morali da budu sa porocima jer se preko poroka i porodice naj lakse utice na ljude......

Primer da ne pricam napamet je da vam je A Vasiljevic birao glavnog za vasu obavestajnu sluzbu ( Petra . Seticu se prezimena jako je specificno......). Sa time se slozili svi vasi.... Da se razumemo u vojsci postoje i snage koje ne zele raspad ali ova trojica vuku konce.......
Da ti ne pricam kako je uhapsen ( brka koji je davio vojnika na BOV-u u Splitu zaboravio sam mu ime) pa cijom intervencijom je pusten iz zatvora......
Kako je pusten kod vas Arkan koji je bio uhapsen......Kako je uspeo da pobegne u pauzi i ko je intervenisao......
Kako je pusten Legija kda je bio zarobljen i ko ga je pustio...... Ko ga je u svojim kolima doveo do Srbije i po cijem naredjenu.....
kako je pohapseno kompletno rukovotstvo iz Vinkovaca pa po cijoj intervenciji je pusteno i vraceno na stadion u toku noci.....
Da ti ne pricam o zasdi u Borovu..... odkud seljaci su bili u zasedi i odakle im oruzije i da su se tako dobro snasli....
Zasto je kad je davan iskaz petorici optuzenih za masakr u Vocinu pri iskazu cetvrtog optuzenog svi su izasli iz sale i cetvrti optuzeni je oslobodjen optuzbi....
Zasto je taj cetrvrti optuzeni koji je bio uhapsen kod vas pusten i po cijoj intervenciji......
Da ti ne objsnjavam zasto je predat Bjelovarski korpus..... Po cijem naredjenju.....
Da ti ne objasnjavam zasto nisu pohapseni Spegelj i drustvo.....I ako su bili snimljeni sta pricaju.....
Da ti ne objasnjavam ko je zaustavljao JNA kad pocne da napreduje.... I kako se to cinilo....
-II- -II- Zasto nije opkoljen Vukovar sem zadnjih mesec dana pred pad.....
-II- -II- zasto je sruseno Jevrejsko groblje u Zagrebu..... I ko ga je srusio...
-II- -II- Zasto je pustano da se naoruzava i Slovenija i Hrvatska i Bosna........ I ako je vojska sve znala i nista nije preduzela....
-II- -II- zasto je stradao vas glavnokomadujuci odbrane Vukovara......
-II- -II- ko je ubio i po cijem naredjenju Kira.....
-II- -II- ko je i zasto ubio J Raskovica....
-II- -II- ko je ubio Jozu Leutara i posel postavio Tusa.....
-II- -II- ko je narucio Ovcaru i ko stoji iza nje i ko je sproveo.....
-II- -II- ko je i zasto doveo "kapetana Dragana " i koja je njegova uloga bila u ratu.... I zasto je Klara Mandic to uradila......
-II- -II- Zsto su prodavani tenkovi iz Vukovara .........
-II- -II- Zasto nisu hteli da pokazu poklanu decu iz okoline Vukovara ( 53 dece zaklane gde sam gledao ne montiran materijal....)... Zvanicno nije postojao snimak, odnodno ko ga je stopirao......
-II- -II- ko je odredjivao koliko ce se streljati na Ovcari i ko je ucestvovao u pravljenju spiska ( dva dana sa A Vasiljevicem pravili spisak......).
ima toga u nedogled..............

tanuki je napisao/la:za rat su nastale predispozicije nakon titove smrti, kada je lagano esklirala srpska nacionalistička svijest!
Velikosrpski je stav kako Srbi ne žele iz Jugoslavije -
a ukoliko Hrvati idu iz Jugoslavije, mogu samo s teritorijem izvan granica "velike Srbije"

Kod vas je ta ideja "Velike Srbije" jako preuvelicana..... Nije ona niti bila motiv niti pokretac vec obicna propaganda koja je lepo zvucala napaljenim budalama.... Motiv za dizanje Srba na oruzije je pokolji Ustasa u ww2..... Dovoljno je bilo da se prikaze slike sa Karlovackg mosta i sa Plitvica pa da dignes sve srpsko na oruzije...... Pri tome su se potrudili da se to pokaze sto vise puta na Srpskim televizijama......
(Sad vise i sumnjam ko stoji iza tih gluposti...... Pocinili su Hrvati ali ko je organizator to vise nisam siguran.......)

Da je ideja "velike Srbije" motiv i cilj onda pogledaj koja je to teritorija pa ces videti koliko su Srbi odstupali od nje ( govorim o pocetku rata)...... Po toj teoriji je granica Karlobag, Ogulin Virovitica i sve istocno odatle je "Velika Srbija" ( inace ja licno mislim da je to mogao da prhvati samo debil......)....... Kompletna obala i slavonija Baranja Srem........ Srbi su onda imali velikih odstupljina u toj mapi i sa toliko naoruzanja ( teskog su mogli da ugroze i Bec i to da je komandovao neki sedmogodisnjak)....... Da li ti se cini malo nelogicnim to......? ( odnosno koliko se razumes u tu temu da ne protumacis kao uvredu....).

Da ne preteram sa opsirnoscu posta i da te ne smaram ako zelis nastavicu....... Preopsirna je tema da bi moga da se obradi u par postova......
Nemoj Tanuki misliti da te zelim provocirati ili da kako kaze onaj Advokat da sirim propagandu..... Ako tako mislis necu vise o tome pricati...... Meni to ne pricinjava zadovoljstvo... mislio sam da se moze doci blize istini...... Jer kad bi malo bolje razmislio fiskal i onaj mladi Ustasa video bi koliko mi vise ne upravljamo nicim u nasim zemljma...... Pa ako budu rekli da kod vas nose svi Sajkacu sa kokardom ima da je nose i da pevaju "Spremte se Spremte Cetnici" tri puta dnevno....... I kod nas Ustasku kapu i sahovnicu ima da je pozdravljaju i da je ljube..... (govorim o vlasti i ulizicama koji zbog vlasti ispunjavaju sve sto treba....).... Hocu reci sta im se naredi ima da rade i sprovode u delo................


bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty120 / 999120 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by damfisk pon srp 04, 2011 9:31 am

bokaso1 je napisao/la:
Uvredio si me vise puta...... procitaj svoje postove i vidi...... napao si me da sam Četnik...... To nije lepo i cekam izvinjenje...... Sad sam dekoncentrisan i ne mogu da se koncentrisem na temu........

Molim te da mi se izvines zbog barbarskih nasrtaja na moju osobnost.......

Kao šta sam rekao - ako širiš četničku propagandnu, iznosiš četničke stavove, i ponavljaš četničke bljuvotine, i sve to činiš u nekoliko navrata, ničim izazvan, onda moraš i snosit odgovornost. Između ostalog, moraš bit spreman da te netko nazove četnikom.

Budući da takve stavove prikazuješ kao svoje, četništvo ti ne bi trebalo bit uvreda. A ako to ipak smatraš uvredom, onda ili ne razumiješ stavove koje iznosiš kao svoje, ili pak ne misliš ono šta iznosiš kao svoje stavove. U jednom i u drugom slučaju, to nije moj problem, nego tvoj.


Također, iznenađuje me da tebe, koji si detaljno upućen u mnogo toga, koji se družiš sa obavještajcima i posjeduješ dokumentaciju (kao šta si i sam naveo), dakle da jednog takvog potkovanog lika poput tebe, može dekoncentrirati jedna tako jednostavna riječ "četnik"

Tako da... malo ti je tanka priča, doktore sw3
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty0 / 9990 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by Neu pon srp 04, 2011 12:41 pm

Sudac Orie Mladića izbacio iz sudnice

Srebrenički krvnik Ratko Mladić uspio je nakon manje od sat vremena toliko isprovocirati suca Alphonsea Oriea da ga je izbacio iz haške sudnice. Neprestano je zanovijetao kako je bolestan i kako mu je hladno, prekidao suca pa mu je ovaj u jednom trenutku podviknuo i da zašuti.

Ratko Mladić, 69-godišnji optuženik za genocid i brojne ratne zločine, u ponedjeljak se ipak pojavio na sudu u Haagu. Od samog početka Mladić je upadao u riječ svima, žalio se na svoje zdravstveno stanje i provocirao, da bi na kraju ipak prevršio svaku mjeru pa ga je sudac jednostavno izbacio iz dvorane te nastavio ročište bez njega.


11.00 "Ukoliko budete imali kontakte s Mladićem, molim vas, obavijestite ga da je vijeće u njegovo ime navelo da se izjasnio da nije kriv te da to može izmijeniti prvom prilikom kad se pojavi pred sucima", zaključio je Orie, najavljujući da će se uskoro održati statusna konferencija o postavljenju stalnog branitelja Mladiću.

10.55 Aleksić odgovara da Mladić ne želi da on kao odvjetnik primi bilo kakav materijal od suda. "Imajući u vidu što je Mladić izjavio danas, ne bih učinio ništa protiv njegove volje", kazao je.



10.53 Rasprava se nastavlja. Kada su u pitanju prigovori na optužnicu i prema bilo kakvom nalogu, naveo je Orie, u situaciji kad nema stalnog branitelja i kada optuženi još nije obavijestio o namjeri da se sam brani, rok od 30 dana neće teći bez obzira na objavljivanje sudskih materijala sve dok se optuženom ne dodijeli stalni branitelj. "Ne znam jeste li u situaciji da o tome raspravljate s optuženim ili njegovim odvjetnicima, ali je Vijeće obaviješteno da se Mladić žali na transport od pritvora do sudnice", kazao je Orie, podsjećajući da je za prijevoz nadležna zemlja domaćin, a ne sud. No, sud je spreman saslušati pritužbe, nakon čega tajništvo suda može raspraviti sa zemljom domaćicom, naveo je Orie.


10.51 Nakon nabrajanja zločina – progon, istrebljenje, genocid, osnivanje logora, ubojstva i ostale zločine protiv čovječnosti – Orie je došao i do 11. i zadnje točke optužnice, prema kojoj se Mladića tereti za uzimanje talaca i kršene pravila i običaja ratovanja. Naveo je kako se Mladić ne osjeća krivim ni po toj točki.

10.44 Nakon petominutne pauze sudac Orie je nastavio ročište, nabrajajući točke optužnice protiv Mladića. Za svaku od točaka, gdje se Mladića tereti i individualno i po zapovjednoj odgovornosti za genocid u Srebrenici i zločine protiv čovječnosti na teritoriju BiH, Orie je kazao kako se Mladić ne osjeća krivim.

10.37 Orie zatim odlučuje da će, ukoliko se Mladić ne izjasni o krivnji na ovom ili nekom od budućih ročišta, pretresno vijeće navesti da se izjašnjava da nije kriv. Orie ga upozorava da će ga izbaciti iz sudnice upadne li mu u riječ. No, ratni zločinac inzistira da se njegova optužnica ne čita bez Šaljića: "Bez odvjetnika neću više slušati", zagrmio je Mladić i Orie ga odlučuje izbaciti. Mladić se budi i viče kako mu sud ne dopušta pravo na obranu i odvjetnike: "Vi niste sud! Šta ste vi? Ne date mi da dišem!"



10.28 Mladić je zatim zamolio da mu se dopusti da se o odvjetniku izjašnjava dulje od tri minute jer, kaže, "stariji sam i bolestan čovjek". Orie ga je zamolio da počne već jednom. "G. Orie, da skratimo priču. Tražim da budu dva odvjetnika prisutna kod mene na suđenju. Miloš Šaljić i Aleksandar Mezjajev. Šaljić je kompetentan dugogodišnji vojni sudac. Razgovarao sam s njim četiri sata u ćeliji..", kazao je Mladić, a Orie ga prekida i navodi da nema potrebe da on nabraja zbog čega želi određene odvjetnike.


10.24 Mladić odgovara Orieu: "Neću vas podcjenjivati, hladno mi je po glavi! Boli me, pola strane tijela mi ne funkcionira! Želim na ljudski način komunicirati s vama." No, Orie ga je podsjetio da se i medicinski problemi optuženika rješavaju službenim putem.



10. 22 Orie je zatim kazao kako je Mladić izrazio svoje preferencije u vezi s imenovanjem branitelja, te da su to odvjetnik Šaljić iz Beograda i jedan iz Rusije. Upozorio je zatim Mladića: "Ako se nastavit obraćati galeriji umjesto sudu, bit će poduzete mjere!"

10.20 Sudac Orie kazao je kako je liječnik u pritvoru UN-a naveo da je Mladić uskratio odobrenje da se sudskom vijeću dostavi medicinska dokumentacija o njegovom stanju, pa je vijeće nije niti dobilo. "Ne postoje medicinski razlozi koji bi vas sprečavali da sudjelujete u pojavljivanju pred sudom i izjasnite o krivnji", zaključio je zatim Orie. Odobrio je zatim zahtjev za nešto kasnije imenovanje odvjetnika.


10:17 Mladićev dodijeljeni odvjetnik Aleksić zatražio je da se izjašnjavanje o krivici odgodi do trenutka dok se uz Mladića ne nađe njegov izabrani odvjetnik. Aleksić je kazao da je s Mladićem imao normalnu komunikaciju do prošloga petka. Tada ga je Mladić, kaže, obavijestio da se neće pojaviti jer izabrani branitelj nije postavljen. Jutros kad je došao na sud Mladić je odbio kontaktirati s njim, i nije htio da odvjetnik uđe u sudnicu, pa je Aleksić zatražio odgodu izjašnjavanja o krivici i dozvolu da napusti sudnicu. Suci su mu to odbili.

9.50 Sudac Alphonse Orie prvo je zamolio optuženika Ratka Mladića da se okrene prema Vijeću i da s glave skine kapu. Mladić je to prvo učinio, ali ju je brzo vratio natrag na glavu. Potom je sudac zamolio da se Ratku Mladiću pomogne da skine kapu. Čitavo vrijeme sučevog obraćanja Mladić nije prestajao govoriti. Sudac ga je neko vrijeme ignorirao te je zamolio tajnika da najavi predmet. Mladić je za to vrijeme šutio.

Sudac je potom krenuo iznijeti nekoliko primjedbi na optuženikovo ponašanje, no on mu je neprekidno upadao u riječ. Sudac ga je prvo ljubazno zamolio da pričeka da on završi svoje izlaganje, pa će se potom on moći obratiti sudu. No, Mladić ga je odbio poslušati, pa je sudac "izgubio" živce te mu je naredio da zašuti i pričeka svoj termin za izlaganje.



Mladićev odvjetnik Miloš Šaljić prethodno je rekao kako se Mladić neće pojaviti u sudnici osim ako ga na to prisile.

"Ne želi se pojaviti pred sudom prvenstveno zato jer još nema oformljen svoj odvjetnički tim", rekao je Šaljić za Reuters.


Podsjetimo, Ratko Mladić uhićen je u svibnju te je izručen sudu u Haagu nakon 16 godina provedenih u bijegu. Odbio se izjasniti o krivnji još 3.lipnja, ali optužbe protiv sebe nije propustio nazvati "gnjusnima" i "monstruoznima".

Tereti ga se po 11 točaka optužnice za genocid, zločine protiv čovječnosti i kršenje zakona i običaja rata tijekom sukoba u BiH od 1992. do 1995. godine.


NET.HR
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty999 / 999999 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by Mass pon srp 04, 2011 6:07 pm

Jebo vas Ratko
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty200 / 999200 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by bokaso1 pon srp 04, 2011 11:53 pm

Mass, ti si kralj..... Toliko si ovo pametno rekao da skidam kapu......Vala ne 100% nego 500% si u pravu....... klanjanje bravo bravo gore
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty120 / 999120 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by Blue Bane uto srp 05, 2011 9:41 am

nismo svi 100% "Cetnici", samo maloumni ljudi. mrzim politiku, ne interesuje me Mladic i ostalo...Svi zlocini moraju biti zatvoreni, svi zlocinci se moraju suociti s pravdom! mi smo jos uvek braca (Hrvati, Srbi, Slovenci, Muslimani i Albanci) i to je to! pivo
Blue Bane
Blue Bane
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 03.12.2009
Broj postova : 2779
Reputacija Reputacija : 796
Godina imam : 44
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty0 / 9990 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by m uto srp 05, 2011 10:00 am

a uuuuuuuu bane sada če te popljuvati na pasija kola zbog ovoga " brača" .....
ja ti dam plus ......
m
m
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 12875
Reputacija Reputacija : 1114
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty14 / 99914 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by Blue Bane uto srp 05, 2011 10:12 am

zasto ne priznamo vec jednom, svi politicari su krivi i tacka. Slusao sam svasta sta su svedoci preziveli na Kosovu, u Hrvatskoj i u Bosni...izgubili sam imovinu u Hrvatskoj, imali smo vinograd i sve bogatstvo je nestalo. Moj deda je ubijen od albanskih terorista na granici jer je bio vojnik pre nego sto se moja mama rodila...imao je 25 god. No treba da zivimo normalno, radimo i pravimo decu...na kraju cemo umreti na miru.
Blue Bane
Blue Bane
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 03.12.2009
Broj postova : 2779
Reputacija Reputacija : 796
Godina imam : 44
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty0 / 9990 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by Gost uto srp 05, 2011 10:58 am

Nakon svega žalosno je što imamo takve teme na ovom forumu...
I još uvijek se svađaju i vrijeđaju. kiša
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by Blue Bane uto srp 05, 2011 11:21 am

jeste, ne svidja mi se sto se nepotrebno svadjaju... deal
Blue Bane
Blue Bane
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 03.12.2009
Broj postova : 2779
Reputacija Reputacija : 796
Godina imam : 44
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty0 / 9990 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by damfisk uto srp 05, 2011 11:28 am

Blue Bane je napisao/la:nismo svi 100% "Cetnici", samo maloumni ljudi. mrzim politiku, ne interesuje me Mladic i ostalo...Svi zlocini moraju biti zatvoreni, svi zlocinci se moraju suociti s pravdom! mi smo jos uvek braca (Hrvati, Srbi, Slovenci, Muslimani i Albanci) i to je to! pivo

Ne, mi nismo braća. Čak štoviše, ja nemam braće. Imam samo jednu sestru - osobu kojoj su otac i majka iste osobe koje su i meni otac i majka.

Druge braće, ni sestara, nemam.

I zato ti nisi meni brat. Niti mi je bilo tko drugi brat.

A to je - usput budi rečeno - sasvim u redu. Skroz normalno i prirodno.

Ne mora bi netko bit brat, da bih ga cijenio. Mora sam bit čovjek.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty0 / 9990 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by eva kant uto srp 05, 2011 11:54 am

ma evo ti + Very Happy
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty92 / 99992 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by bokaso1 uto srp 05, 2011 11:59 am

DamFisk, sa ovim zadnjim si i mene odusevio........ Teska srca ali moram to reci.......

Ti si tako ostroumno uocio nelogicnost u Banetovim recima i postavio stvari na svoje mesto........ Sad shvatam mnogo vise o tebi i vise me ne vredja sto si me nazvao "Četnikom"...............
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty120 / 999120 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 11 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 11 / 19. Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 19  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.