Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

VukoWAR - tema za razmišljanje

+11
Optimyst
The Guardian
juricamatacic
minutus
Hell
scorpio57
Mass
eva kant
FALKON 2
m
pustinja
15 posters

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

Go down

VukoWAR - tema za razmišljanje - Page 3 Empty Re: VukoWAR - tema za razmišljanje

Postaj by Mass čet stu 18, 2010 8:56 pm

15 000 ljudi...

Samo što mi ide na živce Jadranka koja je za vrijeme rata vodila onu emisiju o prognanicima i iz usta joj je teko med.. A danas (ne doslovno danas) šuti ko pička na Stanimirovićeve riječi od prije tjedan dana.. Danas se klanja čemu? kuchka
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
VukoWAR - tema za razmišljanje - Page 3 Empty200 / 999200 / 999VukoWAR - tema za razmišljanje - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

VukoWAR - tema za razmišljanje - Page 3 Empty Re: VukoWAR - tema za razmišljanje

Postaj by pustinja pet stu 19, 2010 6:19 am

O premijerki i bivšoj minisrici tih ljudi koji su tamo branili hrvatsku i tamo zauvjek ostali sam već sve rekao i ne želim debatirati na veliko i na šitoko ali u skračenoj verziji to izgleda nekako ovako :
- svaka rit jednom dođe na šekret
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :
VukoWAR - tema za razmišljanje - Page 3 Empty0 / 9990 / 999VukoWAR - tema za razmišljanje - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by scorpio57 pon stu 22, 2010 5:35 pm

Malo me začudilo,svratio sam u kafić putem ,pivo i dupla kava 26 kn. sw7
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 64
Započeo/la tema :
VukoWAR - tema za razmišljanje - Page 3 Empty65 / 99965 / 999VukoWAR - tema za razmišljanje - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Mass pon stu 22, 2010 5:50 pm

Čito sam u našim novinama da je kafić preko puta bolnice u četvrtak podigo cijene 80% i da nisu izdavali račune.. Haag se zove kafić, vjerojatno si tamo bio.. Inače, u tom se kafiću okupljaju srbi
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
VukoWAR - tema za razmišljanje - Page 3 Empty200 / 999200 / 999VukoWAR - tema za razmišljanje - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by scorpio57 pon stu 22, 2010 6:03 pm

Ne tamo već onaj sa lijeve strane,oko km i po prije groblja,nisam obraćao pažnju kako se zove-čiji je pojma nemam ali gosti su bili sve naši ljudi
a nisam bio ni 10 min.tamo-račun također nisu davali

Po meni je bilo dosta više od 15 000
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 64
Započeo/la tema :
VukoWAR - tema za razmišljanje - Page 3 Empty65 / 99965 / 999VukoWAR - tema za razmišljanje - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by juricamatacic pet ruj 16, 2011 11:29 am

Jeste li ikad čuli za Blagu Zadru, Marka Babića, Andriju Marića, Turbo vod, Žute mrave i Pustinjske štakore? Jeste li svjesni koliko je sila udarila na Vukovar, koliko je granata palo na grad, jeste li svjesni da je to bilo prije nepunih 20 godina? Jeste li svjesni da su nam Srbi došli na 28 kilometara od Zagreba, sjetite li se kad ljudi koji su to spriječili gotovo goloruki? Da se jedan takav rat dogodio Amerikancima, oni bi u dvadeset godina snimili 500 filmova, podigli 500 000 dvometarskih spomenika, a Ante Gotovina bi bio na novčanici od sto dolara, a kada bi im Carla del Ponte došla u državu i zatražila Gotovinu oni bi je doslovno istjerali iz države. Ali kod se sve "tolerira" u duhu "dobrosusjedskih odnosa". Vukovarke susreću svoje silovatelje na ulici, vukovarski branitelji susreću četnike koji su im ubili roditelje ili nekog člana obitelji.

juricamatacic
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 16.09.2011
Broj postova : 11
Reputacija Reputacija : 12
Godina imam : 34
Započeo/la tema :
VukoWAR - tema za razmišljanje - Page 3 Empty0 / 9990 / 999VukoWAR - tema za razmišljanje - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by The Guardian pet ruj 16, 2011 12:52 pm

VukoWAR - tema za razmišljanje - Page 3 Lgs

VukoWAR - tema za razmišljanje - Page 3 Lgs

VukoWAR - tema za razmišljanje - Page 3 Web3o
The Guardian
The Guardian
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 07.11.2009
Broj postova : 1186
Reputacija Reputacija : 130
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Optimyst pet stu 18, 2011 5:26 pm

Na današnji dan sjećamo se grada mučenika,osobno osjećam zahvalnost,poštovanje i divljenje braniteljima i civilima koji su sudjelovali i branili Vukovar.

No,nisam bio tamo u tim trenutcima,zbog toga svi ti osjećaji nikad,ma koliko bili iskreni,neće biti dovoljno jaki i dostojni tih heroja.

I upravo na današnji dan,pismo izvjestitelja Hrvatskog radija Siniše Glavaševića,ubijenog od strane srpskog agresora neka bude podsjetnik.

Glavašević je ekshumiran 1997. godine iz masovne grobnice na Ovčari, a prije smrti, po uzoru na otvoreno pismo Emila Zole - "J'accuse", u studenom kobne 1991. prilikom jednog od svojih posljednjih javljanja iz Vukovara, očajnički je zavapio - "Optužujem" - govor u kojem tadašnju hrvatsku vlast proglašava odgovornom za pad Vukovara.

Siniša Glavašević u studenom 1991.: Optužujem! Predsjednik, Vlada i Sabor izdali su Vukovar!

"Optužnica kojom optužujem Sabor Republike Hrvatske za sudjelovanje Hrvata u najvećem zločinu u povijesti nad hrvatskim narodom, za sudjelovanje u zločinu nad 15.000 Hrvata iz Vukovara.

Optužujem vas gospodo, što ste dopustili da gladuju dok ste vi bili siti, zato što je vama bilo toplo, a njima hladno. Dok ste vi gasili žeđ pićem po vlastitom izboru u željenim količinama, njih ste osudili na jušnu žlicu vode.

Gospodo sabornici, dane ste provodili u ukusnim domovima i isto takvim uredima, a Vukovarcima ste dodijelili vlažne i tamne podrume. Za vaše noći odabrali ste tople i meke pokrivače, njima ste prepustili mokre i smrdljive deke. Zar zaista mislite da su za to svi ovi ljudi dali svoj glas? Zašto ste naše bebe i našu djecu osudili na krastavost?

Da li su sve infekcije svijeta rezervirane za djecu Vukovara? Osuđujem vas, gospodo zastupnici, za sve njihove boli, za sav strah kojim su ispunjene dječje oči, za svaki prigušeni krik, za sve suze, isplakane i neisplakane.

Osuđujem vas, gospodo sabornici, za svaku na živo odrezanu herojsku ruku, nogu, za svaku na živo izrezanu ranu i izvedenu operaciju. Osuđujem vas za sve boli gladnih i žednih ranjenika, za sav očaj i umor naših liječnika i ostalog medicinskog osoblja. Osuđujem vas za sve smrti koje su nastupile zbog nedostatka krvne plazme i adekvatnih lijekova.

vukovarOsuđujem vas za sav očaj borca kada je shvatio da nema više čime napuniti svoje oružje. Osuđujem vas, gospodo sabornici, za trenutak iznenađenja kada su u Vukovar stigli nepobitni dokazi da Republika Hrvatska raspolaže ljudstvom i svim sredstvima potrebnim za proboj puta i obranu Vukovara, ali ista ne želi biti upotrijebljena, odnosno dostavljena zapovjedništvu Operativne grupe Vukovar-Vinkovci-Županja, a koju je zapovjedništvo zahtijevalo za izvršenje zadataka koji je postavljen pred njih.

Osuđujem vas, gospodo, za svu bol trenutka kada ja Vukovar shvatio da između vas, Hrvatskog sabora, Hrvatske vlade, predsjednika Republike Hrvatske i četnika nema nikakve razlike.

Osuđujem vas, gospodo, za svu sramotu koju ste nanijeli hrvatskom narodu pokapajući ga. Hrvatski narod nije vas za ovo ovlastio i zato vas optužujem za IZDAJU. Optužujem vas, gospodo, zato jer ste stajali ispred svetinje hrvatskog naroda, ispred hrvatske trobojnice, a izdajnici si to nikada ne smiju dopustiti. Okaljali ste našu zastavu i zato vas optužujem.

Optužujem vas zato što ste svojim izdajničkim ustima pjevali našu lijepu himnu koju su pjevali heroji Trpinjske ceste, heroji Lužca, heroji Mitnice, Sajmišta, Borova naselja, heroji Bogdanovaca. Heroji Vukovara pjevali su je dok su branili Vukovar u tijeku borbe, kad su sahranjivali raskomadane ostatke svojih prijatelja, pjevali su je dok su umirali.

Osuđujem vas, gospodo, jer si uzimate to pravo. Nedopustivo je da vi, pod čijim blagoslovom Vukovar umire, pjevate pjesmu ljudi koje ste osudili na mučeničku smrt. Optužujem vas za sudjelovanje u masakru nad stanovnicima i braniteljima Vukovara.

Osuđujem vas, gospodo, za smrt Vukovara. Materijalni dokazi vaše nesumnjive krivice bit će dani na uvid hrvatskom narodu i cijeloj svjetskoj javnosti.

Zavaravate se ako mislite da ćete vi prije doći do njih. Ne možete – garantiramo. Također garantiramo da ćete u budućnosti ući i ostati u povijesti kao izdajnici i zločinci i da ćete do kraja svog života lijegati i ustajati sa sjećanjem na Vukovar.
"
Optimyst
Optimyst
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 3226
Reputacija Reputacija : 795
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
VukoWAR - tema za razmišljanje - Page 3 Empty168 / 999168 / 999VukoWAR - tema za razmišljanje - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by pustinja pet stu 18, 2011 5:42 pm

Nemam snage niti volje komentirati događanja vezana uz Vukovar, jednostavno gledao sam riječ VUKOVAR napisanu sviječama kod jedne osnovne škole u mojem gradu i nešto me stisnulo oko srca, grad je prodan u biti nije prodan nego zamjenjen za jedan drugi samo ne znam tko je taj koji ima savjest mjenjati jedan grad za drugi ali nije jedini primjer iz domovinskog rata, malo tko zna da su postrojbe hrvatskih snaga bile na bjelim stjenama 1991. godine i zapadna slavonija je bila pred padom ali je došla zapovjed za povlačenje jer je opet pao neki dil tuđmana i miloševiča opet su mjenjali teritorije i ljude i imam neki osječaj da bi rat davno prije završio i da ne bi bilo toliko razaranja da su postrojbama date slobodne ruke i da odrade zadaču za koju su bile namjenjene. Sjebala nas politika 91 a do danas se ništa nije promjenilo.
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by diabolik. sub stu 19, 2011 6:55 am

Herojstvo i patnje građana i branitelja Vukovara ova pokvarena vlast pretvara u kič.

Žrtve pale u Vukovaru bi zanimalo (a i nas bi trebalo zanimati) da li im je ondašnja vlast pomogla onoliko koliko je najviše mogla?
(Po meni nije. Svjesno su ih žrtvovali.)

Zašto su se glavni zapovjednici obrane grada odšetali do Zagreba?
(Mislim da su znali da je Vukovar "prodan".)

Zašto se nisu izvukli ljudi ( civili) iz grada dok se još moglo?
( Vlasti je trebalo nešto "senzacionalno i krvavao" za svjetsku javnost da se dopusti cijepanje Yu i da se počne ostvarivati deal Milošević-Tuđman.)

Kad bi se odgovorilo na ta pitanja(a i na bezbroj drugih) onda bi tek mogli svijeću zapaliti i vijencem okititi grobove samo oni koji bi imali obraza pogledati u oči svima tima kojima se svijeća pali.
diabolik.
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 6086
Reputacija Reputacija : 553
Godina imam : 56
Započeo/la tema :
VukoWAR - tema za razmišljanje - Page 3 Empty74 / 99974 / 999VukoWAR - tema za razmišljanje - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki sub stu 19, 2011 8:20 am

Vukovar je sramota i hrvatske i srpske i svijetske politike!
sad nakon 20 g se povlaći kao argument napada na hrvatsku-
a što su radili partizani i ustaše nakon priznanja hrvatske-
trudili su se matrijalizirati svoje domoljublje!

u srbiji su vukovar, dubrovnik, osijek, vinkovci, zadar, daruvar... samo gradovi u hrvatskoj-
u njihovom kolektivnom sjećanju je jedino nalet nato bombardera na beograd-,
logori u srbji nisu postojali, kao ni ideja o velikoj srbji-
masovna amnezija za posljedicu ima kontra-tužbu za genocid!
istjerani srbi iz srpske krajine?
ma nemoj-
dakle srbija i danas smatra da je pokušaj prisvajanja dijela hrvatske legalan-
balvan revolucija je očito legitimna za srpske pojmove !
da zločini i zločinci se moroju osuditi,
osobno smatram da ima rezona teretiti i šeks i merčepa za ratne zločine,
ali masovno iseljenje srba iz hrvatske nakon oluje nije čin genocida, već logičan sljed nakon propalog pokušaja napada i okupacije hrvatske!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
VukoWAR - tema za razmišljanje - Page 3 Empty700 / 999700 / 999VukoWAR - tema za razmišljanje - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Neu sub stu 19, 2011 9:48 am

Poznato je da svaki cigo svog konja brani i hvali.

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4928
Godina imam : 32
Započeo/la tema :
VukoWAR - tema za razmišljanje - Page 3 Empty999 / 999999 / 999VukoWAR - tema za razmišljanje - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by pustinja sub stu 19, 2011 3:57 pm

A za koje bi ti to ratne zločine teretio nekoga, daj mi ih nabroji, da li je ratni zločin ako idiot puca iz kuče u kojoj mu se nalazi obitelj i ta kuča popuši zolju i svi unutra izginu, jel to ratni zločin ili čin idiotizma onoga kretena koji je iz nutra pucao po drugim ljudima.
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Neu pon lis 14, 2013 12:53 pm

Na koncertu Thompsona svi su vikali Vukovar.
Mislim da je Vukovar grad kojeg svi volimo i svi žalimo dan kad su ga rasturili.

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4928
Godina imam : 32
Započeo/la tema :
VukoWAR - tema za razmišljanje - Page 3 Empty999 / 999999 / 999VukoWAR - tema za razmišljanje - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by histrion pon lis 14, 2013 1:05 pm

Neu je napisao/la:Na koncertu Thompsona svi su vikali Vukovar.
Mislim da je Vukovar grad kojeg svi volimo i svi žalimo dan kad su ga rasturili.
Svaka sličnost sa manipulacijom mase 30-ih godina prošlog stoljeća u Njemačkoj sasvim je slučajna.

p.s. - na koncertu Balaševića u Puli pola je ljudi plakalo kad je pjevao Čovek sa mesecom u očima. Misliš li da oni koji odlazite na Tompsonove koncerte više volite Vukovar nego oni koji slušamo Balaševića?

Voliš li ti više Vukovar nego Pazin? Zašto?
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 58
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

[Vrh]