Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nikola Tesla (Da li bi Tesa zadužio svijet da se rodio u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?)

+17
WEYLAND-YUTANI
evitaa
Hate
Neu
minutus
THUNDER_DINIX
diabolik.
scorpio57
Ly
eva kant
pustinja
jasim
BAGIRA
Turrican
H[a]D
Amyicha
Neukrotivi pastuh
21 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty Re: Nikola Tesla (Da li bi Tesa zadužio svijet da se rodio u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?)

Postaj by diabolik. uto srp 27, 2010 9:29 pm

Tesla je bio Američanin. Very Happy
diabolik.
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 6086
Reputacija Reputacija : 553
Godina imam : 58
Započeo/la tema :
Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty74 / 99974 / 999Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty Re: Nikola Tesla (Da li bi Tesa zadužio svijet da se rodio u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?)

Postaj by tanuki čet kol 05, 2010 12:56 pm

Tesla je bio genije!
zadužio je svijet, i to je jedan od rijetkih koji nije umro,
jer čovijek živi, dok traje sjećanje na njega!
uopće nije bitno dali je tesla hrvat, srbin ili papuanac-
jer to apsolutno nema veze sa njegovim djelima-
sa teslom se može ponositi cijeli svjet kao sa čovijekom koji je omogućio prelaz iduće stepenice!
da je tesla živ, sigurno bi mi oprostio korištenje njegovog imena za malu provokaciju sitnih nacionalista!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty Re: Nikola Tesla (Da li bi Tesa zadužio svijet da se rodio u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?)

Postaj by THUNDER_DINIX čet kol 05, 2010 2:57 pm

Tesla je Ličanin Very Happy
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty889 / 999889 / 999Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty Re: Nikola Tesla (Da li bi Tesa zadužio svijet da se rodio u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?)

Postaj by minutus uto kol 10, 2010 10:23 pm

tanuki je napisao/la:
...da je tesla živ, sigurno bi mi oprostio korištenje njegovog imena za malu provokaciju sitnih nacionalista!
ne bi, ne bi. jel bi ti?
i kani se srba. pitaj da li bi zadužio svijet da je ostao u hrvatskoj?
inače možeš pitati da li bi zadužio svijet da je rođen u uzbekistanu. tako bi ono što je on otkrio, otkrio netko drugi. do tako slavljenih otkrića se dolazi kad vrijeme za ta otkrića sazrije, kada se poklapaju okolni uvjeti. tako je manje u pitanju izvanredan genie, nego pravi čovjek u pravom trenutku na pravom mjestu.
ne moramo tragati za nad-čovjekom. nema ga. ali ljudi grčevito traže nekoga kome se mogu klanjati. robovski mentalitet će naći svog gospodara. to je prirodno.

minutus
minutus
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.12.2009
Broj postova : 1918
Reputacija Reputacija : 367
Godina imam : 70
Započeo/la tema :
Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty Re: Nikola Tesla (Da li bi Tesa zadužio svijet da se rodio u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?)

Postaj by Neu ned svi 13, 2012 9:36 pm

tanuki je napisao/la:Tesla je bio genije!
zadužio je svijet, i to je jedan od rijetkih koji nije umro,
jer čovijek živi, dok traje sjećanje na njega!
uopće nije bitno dali je tesla hrvat, srbin ili papuanac-
jer to apsolutno nema veze sa njegovim djelima-
Sve si rekao.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty999 / 999999 / 999Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty Re: Nikola Tesla (Da li bi Tesa zadužio svijet da se rodio u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?)

Postaj by pustinja pon svi 14, 2012 4:31 am

Da se rodio u srbiji od njega ne bi bilo ništa jer bi ga učili da govori srpski da ga ceo svet razume i tu bi došlo do nepremostive jezične barijere Laughing
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :
Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty Re: Nikola Tesla (Da li bi Tesa zadužio svijet da se rodio u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?)

Postaj by BAGIRA pon svi 14, 2012 11:36 am

Da se rodio u Hrvatskoj, najverovatnije bi bio zaklan 40-ih kao i njegovi rodjaci a onda bi mu spalili rodnu kucu kao sto je i uradjeno 90-ih.
Srecom pa se rodio u Srpskoj Krajini u sastavu AU monarhije smajlić


Malo o Tesli:
Moja vera je vera moga oca

Ove reči rekao je Tesla svešteniku Đurđu-Đuri Oriću u Švici kod Otočca 1889. kada je posetio Liku. Tesla je kao uspomenu na svoga oca čuvao stari Služebnik štampan u Veneciji 1519. Komunističke vlasti nisu dozvolile da se Služebnik izloži u Teslinom muzeju u Beogradu, tako da se danas nalazi u biblioteci bivšeg američkog predsednika Trumana, kome ga je poklonio Teslin nećak Sava Kosanović. Pri susretu sa Ivanom Meštrovićem u Njujorku Nikola Tesla je rekao „da se od detinjstva pa do starosti molio Bogu na kolenima“. Nikola Tesla postigao je najveću čast: bio je kum hrama Svetog Save u Geri, Indijana. A u pismu Jovanu Dučiću kome se zahvaljuje za novčanu pomoć Tesla piše: „Sveti Nikola i Vi ste moji najbolji prijatelji. Vama i Vašoj porodici želim sve najbolje povodom današnjeg sveca (Sinaksa Arhangela Mihajla)“. Ono što do danas ostaje nejasno jeste kremacija Teslinih posmrtnih ostataka koja je bila izričito protivna njegovom testamentu. Postojali su pokušaji da se Tesla proglasi zagovornikom kremacije, međutim oni nisu imali jasne dokaze ni potvrde.

Srpska narodna poezija

Nikola Tesla je svojim prijateljima recitovao srpske narodne pesme i prevodio ih na na engleski, francuski, nemački, ruski ili italijanski jezik. Prilikom posete poznatog guslara, Petra Perunovića Americi Tesla je rekao: „Volim gusle i narodnu poeziju. Imam sve Vukove pesme na ćirilici i često ih čitam da bih osvežio nacionalni duh i da ne bih zaboravio srpski jezik. Gusle su mi ostale u lepom sećanju još dok sam bio dete u Lici. Volim junake“. Kada je Perunović otpevao jednu epsku pesmu, rekao je: „Primetio sam već na samom početku mog pevanja pesme „Starac Vujadin“ da sam ostavio dobar utisak na Teslu. U sred pesme malo se nagnuo i suze su potekle niz njegovo lice...Kada sam završio, Tesla je ustao, čvrsto mi stegao ruku, okrenuo se dr Radosavljeviću i rekao: „Gusle mogu ispuniti dušu jednog Srbina bolje nego išta drugo“. Prema Pavlu Radosavljeviću, Teslinom prijatelju u Njujorku, Tesla je znao napamet i u originalu mnoge pasuse iz „Gorskog vijenca“ Petra Petrovića Njegoša, a voleo je i Jovana Jovanovića Zmaja, Đuru Jakšića i Vojislava Ilića. Međutim, najviše je voleo srpsku epsku poeziju.


Prilikom posete Srbiji i Beogradu (1892.) Tesla je rekao: „U meni može biti nešto, što može biti i obmana, kao što češće biva kod mlađih ljudi, ali ako budem sretan da ostvarim bar neke od svojih ideala, to će biti dobročinstvo za celo čovečanstvo. Ako se te moje nade ispune, najslađa misao biće mi ta, da je to delo jednoga Srbina.“
BAGIRA
BAGIRA
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.04.2009
Broj postova : 1329
Reputacija Reputacija : 129
Godina imam : 43
Započeo/la tema :
Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty Re: Nikola Tesla (Da li bi Tesa zadužio svijet da se rodio u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?)

Postaj by pustinja pon svi 14, 2012 1:05 pm

sva sreča da smo sjebali srpsku krajinu pa nema opasnosti da bi se rodio neki novi tesla kojega bi neki opet svojatali. Ako pogledamo granice, opet se radi o Hrvatskoj te je svaka vrsta krajine na tom teritoriju u biti hrvatska kao i hrvatski grad knin, otočac, gračac, vukovar, ilok, dalj, i ostali gradovi u okviru granica koje se i dan danas mogu vidjeti na karti.
Baš šteta što su četnici 40-tih poklali sve živo u krajini (koju su greškom nazivali svojom) uključujući i njegove rođake a sve samo zato jer je tesla otišao iz krajine i rekao da se ne smatra stanovnikom te nakarade od teritorija a koje ionako nikada nije bilo srpsko već vjekovna težnja srpskih političara. Točno je da je rodna kuča tesle bila spaljena 90-tih i da nitko ne zna kako je i tko ju je spalio unatoč verziji i jedne i druge strane da su je spalili hrvati i da su je spalili srbi u konačnici hrvatska ju je obovila i djeluje pod patronatom muzeja like gospić, i ti ljudi nisu pitali tko ju je spalio već su je obnovili u čemu niti srbija niti lokalni srbi nisu sudjelovali , valjda zato jer teslu smatraju amerom...
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :
Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty Re: Nikola Tesla (Da li bi Tesa zadužio svijet da se rodio u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?)

Postaj by BAGIRA pon svi 14, 2012 1:35 pm

pustinja je napisao/la:Ako pogledamo granice, opet se radi o Hrvatskoj

I ja obecavam da cu to priznati cim mi budes pokazao mapu te Hrvatske, stariju od ovih 20 godina smajlić
Ja vec proverio i postoji samo mapa nepriznate NDH i mapa Tomislavove Hrvatske koja je pod znakom pitanja ( lik nije ni krunisan niti mu se znala teritorija).

U istoriji da bi polagao pravo na neku teritoriju moras imati ili istorijsko pravo poseda ( da je teritorija bila u sastavu tvoje priznate zemlje ) ili u nekim slucajevima etnicko ( da su tvoji zemljaci dug period cinili vecinu, sto u tom delu AU sigurno nije slucaj).

Znas kako kazu Jevreji? Ako hoces da ucinis nesto za svoju zemlju - obrazuj se.
Tesko Hrvatskoj sa takvim domoljubima smajlić Mada, nije to moja briga...
BAGIRA
BAGIRA
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.04.2009
Broj postova : 1329
Reputacija Reputacija : 129
Godina imam : 43
Započeo/la tema :
Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty Re: Nikola Tesla (Da li bi Tesa zadužio svijet da se rodio u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?)

Postaj by Hate pon svi 14, 2012 1:42 pm

Ali i Srbin iz Beograda i NY imaju iste šanse za uspjeh. Isti resursi su im dostupni.

Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 SarcasmSign
Hate
Hate
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 25.05.2010
Broj postova : 8686
Reputacija Reputacija : 791
Godina imam : 36
Započeo/la tema :
Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty245 / 999245 / 999Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty Re: Nikola Tesla (Da li bi Tesa zadužio svijet da se rodio u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?)

Postaj by BAGIRA pon svi 14, 2012 1:55 pm



Kao sto valjda znas, Tesla nije ostao ni u Austrougarskoj, ni u Ceskoj, mislim da je i u Francuskoj bio ...i produzio dalje jer u tadasnjoj Evropi nije mogao nista da uradi.

I danas je tako. Cak i Nemci odlaze u Ameriku jer samo tamo mogu da proguraju neke "previse" napredne ideje pogotovo u IT sektoru
BAGIRA
BAGIRA
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.04.2009
Broj postova : 1329
Reputacija Reputacija : 129
Godina imam : 43
Započeo/la tema :
Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty Re: Nikola Tesla (Da li bi Tesa zadužio svijet da se rodio u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?)

Postaj by Neu sri stu 06, 2013 11:48 am

Diniks i ja smo bili u Smiljanu, rodnoj kući Nikole Tesle. Tamo smo vidjeli brojne replike koje je Tesla izumio i ono što mogu napisati je RESPEKT!
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty999 / 999999 / 999Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty Re: Nikola Tesla (Da li bi Tesa zadužio svijet da se rodio u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?)

Postaj by evitaa pet stu 08, 2013 11:25 am

POPIS IZUMA NIKOLE TESLE


Najvažniji izumi Nikole Tesle:

Sustav višefaznih struja i okretno magnetsko polje (izmjenični višefazni motori i generatori na principu okretnoga magnetskog polja)
Izmjenični sustav prijenosa i distribucije električne energije
Teslin oscilacijski transformator (Teslina zavojnica)
Rasvjeta pomoću struja visoke frekvencije
Sustav bežičnog prijenosa radiosignala i energije
Teleautomatika (daljinsko upravljanje brodom)
Teslina turbina
Radio

Nikola Tesla je bio najveći svjetski izumitelj, sa sigurnošću to možemo reći. Imao je više od 700 izuma od kojih su neki, na žalost, manje poznati javnosti. Tesla je zaslužan za nastanak modernog svijeta, izuma iz područja elektrotehnike i drugih područja kao što su:

daljinsko upravljanje, aeromobil, radar, bežični prijenos energije, kontrola atmosferskih prilika, superprovodljivost, priroda kosmičkih zraka, svjetski informativni sustav, gromobran, točkasti elektronski mikroskop, korištenje energije atoma, korištenje sunčeve energije i energije iz jonosfere, korištenje X zraka, tumačenje prirode etera, komunikacijski sateliti, elektroterapija, detektor laži, umjetne munje (obične i loptaste), frižider, svjetlosni efekti, aparat za proizvodnju ozona, podvodni prijenos PTT informacija, korištenje energije rotacije zemlje, laseri, projektori misli, ozonska kupatila, električna puška, otkrivanje tijela u mraku, roboti, neonsko osvjetljenje, pisaći stroj pokretan ljudskim glasom, džepni oscilator, uređaj za komunikaciju s drugim svjetovima, navigacijski sustav, neprobojni energetski zid, fontana, električni automobil, Internet, radio, uređaj za automatsko prevođenje na druge jezike tzv. prevoditelj...
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty Re: Nikola Tesla (Da li bi Tesa zadužio svijet da se rodio u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?)

Postaj by Neu uto sij 28, 2014 4:05 pm

Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 65337_10
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty999 / 999999 / 999Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty Re: Nikola Tesla (Da li bi Tesa zadužio svijet da se rodio u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?)

Postaj by WEYLAND-YUTANI uto sij 28, 2014 5:36 pm

Prvi zemljanin,genijalac...(a to jel je bio Srbin ili Hrvat je manje važno,meni,)...
WEYLAND-YUTANI
WEYLAND-YUTANI
Domaćin foruma
Domaćin foruma

Registriran/a : 10.01.2009
Broj postova : 5092
Reputacija Reputacija : 143
Započeo/la tema :
Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty133 / 999133 / 999Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty Re: Nikola Tesla (Da li bi Tesa zadužio svijet da se rodio u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?)

Postaj by igor malteze uto sij 28, 2014 5:58 pm

,,,trebalo bi napisati opširnu analizu zbog čega su hrvati opsjednuti srpskom nacijom nakon dvadeset godina od osamostaljenja...inače N.T. je bio prvo znanstvenik nakon toga amerikanac a potom srbin...po njegovoj želji na ukopu je svirana melodija...tamo daleko je srbija...a svirao ju je violinista hrvat....
igor malteze
igor malteze
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 28.11.2013
Broj postova : 1413
Reputacija Reputacija : 74
Godina imam : 50
Započeo/la tema :
Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty Re: Nikola Tesla (Da li bi Tesa zadužio svijet da se rodio u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?)

Postaj by Chulpan uto sij 28, 2014 7:48 pm

Samo amerikanac je to mogao pozeljeti..

Chulpan
Trajno baniran/a

Registriran/a : 02.06.2013
Broj postova : 5273
Reputacija Reputacija : 89
Godina imam : 43
Započeo/la tema :
Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty Re: Nikola Tesla (Da li bi Tesa zadužio svijet da se rodio u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?)

Postaj by igor malteze uto sij 28, 2014 8:51 pm

...biti amerikanac nije nacionalno određenje jer amerikanci kao nacija kao što znaš ne postoje te je i kao amerikanac i srbin mogao poželjeti ono što je poželio.....
igor malteze
igor malteze
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 28.11.2013
Broj postova : 1413
Reputacija Reputacija : 74
Godina imam : 50
Započeo/la tema :
Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty Re: Nikola Tesla (Da li bi Tesa zadužio svijet da se rodio u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?)

Postaj by Chulpan uto sij 28, 2014 8:52 pm

Znam da nije nacija, ali cijeli njegov zivotni put upucuje na to da je on svjesno "postao amerikancem", zato sam ono napisala.

Chulpan
Trajno baniran/a

Registriran/a : 02.06.2013
Broj postova : 5273
Reputacija Reputacija : 89
Godina imam : 43
Započeo/la tema :
Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty Re: Nikola Tesla (Da li bi Tesa zadužio svijet da se rodio u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?)

Postaj by tanuki uto sij 28, 2014 9:27 pm

igor malteze je napisao/la:...biti amerikanac nije nacionalno određenje jer amerikanci kao nacija kao što znaš ne postoje te je i kao amerikanac i srbin mogao poželjeti ono što je poželio.....
a kada to nastaje nacija?
ako se netko ponosi s tim što je amerikanac i ne poznaje podrijetlo iz ni jedne druge nacije što je onda?
po toj logici nije nacija ni kanađanin ni australijanac samo su izgleda srbi i hrvati nacija, , to očigledno nisu ni austrijanci, pa ni švicarci!
kako bi švicarci mogli biti nacija npr,ali eto nisu ni francuzi ni njemci ni italijani, mada su sva tri jezika u službenoj uporabi!
što je po tebi uuopće nacija i kako nastaje!
elaboriraj po kojoj osnovi amerikanci nisu nacija hmm
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty Re: Nikola Tesla (Da li bi Tesa zadužio svijet da se rodio u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?)

Postaj by igor malteze sri sij 29, 2014 6:49 am

...jebigfa ja bih sada trebao skitati po netu tražiti odgovor kako nastaje nacija...i to sve tebi ispisati...za to nisam plaćen...ukratko zajedničke bla bla bla čine jednu naciju...nema čovjeka tko ne priznaje svoje podrijetlo za razlike od tebe koji ne priznaje svoje srpsko podrijetlo...
igor malteze
igor malteze
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 28.11.2013
Broj postova : 1413
Reputacija Reputacija : 74
Godina imam : 50
Započeo/la tema :
Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty Re: Nikola Tesla (Da li bi Tesa zadužio svijet da se rodio u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?)

Postaj by tanuki sri sij 29, 2014 9:03 am

igor malteze je napisao/la:...jebigfa ja bih sada trebao skitati po netu tražiti odgovor kako nastaje nacija...i to sve tebi ispisati...za to nisam plaćen...ukratko zajedničke bla bla bla čine jednu naciju...nema čovjeka tko ne priznaje svoje podrijetlo za razlike od tebe koji ne priznaje svoje srpsko podrijetlo...

pa ja ga priznajem !
moja majka je krštena pravoslavka i ne sramim se toga i nikada to nisam tajio , pa ni među suborcima u obrambenom ratu hrvatske. Podrijetlo nije isto što i nacijonalnost, ja sam hrvat zato što je hrvatska moja domovina u kojoj sam rođen, u kojoj su mi rođeni i majka i otac!

samo zatucana plemena se ne asimiliraju.

na žalost na to ih potiće matična država politikom dijaspore!
nikako mi nije jasno kako netko može biti srbin ili hrvat tri i više koljena u dijaspori hmm
podrjetla se ne treba sramiti, ali ne vidim rezona zbog čega bi se s njim trebalo ponositi.
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty Re: Nikola Tesla (Da li bi Tesa zadužio svijet da se rodio u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?)

Postaj by igor malteze sri sij 29, 2014 12:13 pm

...tanuki najbolji ljudi su polutani....pogledaj pok. dražena petrovića...otac crnogorac majka hrvatica...
igor malteze
igor malteze
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 28.11.2013
Broj postova : 1413
Reputacija Reputacija : 74
Godina imam : 50
Započeo/la tema :
Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty Re: Nikola Tesla (Da li bi Tesa zadužio svijet da se rodio u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?)

Postaj by tanuki ned vel 02, 2014 8:37 pm

igor malteze je napisao/la:...tanuki najbolji ljudi su polutani....pogledaj pok. dražena petrovića...otac crnogorac majka hrvatica...
iz tog razlog su amerikanci najbolja nacija na svijetu, koje ti ne priznaješ za naciju.
 crnci, nekada  robovi, sada imaju na čelu države cnca i svi se ponose što su amerikanci!
da postoje  tamo i kineske  četvrti i meksičke, naravno i udruge talijana, srba,  hrvata....,
ali svi su  oni ponosni amerikanci; vladari svijeta, a podrijetlo im je samo  tradicija i nikom   ne pada na pamet  da se vrati u zemlju  svojih  predaka na bilo kojem kontinentu zemaljske kugle!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty Re: Nikola Tesla (Da li bi Tesa zadužio svijet da se rodio u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?)

Postaj by damfisk pon vel 03, 2014 11:41 am

tanuki je napisao/la:

pa ja  ga  priznajem !
moja majka je krštena pravoslavka i ne sramim se toga i nikada to nisam tajio , pa ni  među suborcima u obrambenom ratu  hrvatske. Podrijetlo nije isto  što i nacijonalnost, ja sam  hrvat zato što je hrvatska moja  domovina u  kojoj sam rođen, u kojoj su mi rođeni i majka i otac!

samo zatucana  plemena se ne asimiliraju.

na žalost  na to ih potiće matična država politikom  dijaspore!
 nikako mi nije jasno  kako netko može biti srbin ili hrvat  tri i više koljena u dijaspori hmm
podrjetla se ne treba sramiti, ali ne vidim rezona  zbog  čega bi se s njim  trebalo ponositi.


Majke mi moje mile, od čitave gomile kojekakvih sranja koja si ispisao po forumu, ovo nesumnjivo spada u top 5.

Užas, užas, užas... u apsolutno svakom pogledu užas.

Ne mogu vjerovati da ovom planetom šeta i ovaj zrak diše individua koja je u stanju napisati ovakvo nešto... a ako ti zaista i misliš ovo šta si napisao, tragedija je još veća


Stravično.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Nikola Tesla  (Da li bi Tesa zadužio svijet  da se  rodio  u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?) - Page 2 Empty Re: Nikola Tesla (Da li bi Tesa zadužio svijet da se rodio u Srbiji? Što mislite o Nikoli Tesli?)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.