Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Girl Revolution Utena (1997)

2 posters

Go down

Girl Revolution Utena (1997)  Empty Girl Revolution Utena (1997)

Postaj by AryMan sub vel 13, 2010 5:40 pm

"Utena" (japanski Shojo kakumei Utena) je slavna anime serija fantastike iz 1997. koju je režirao Kunihiko Ikuhara po mangi autorice Chiho Saito. Serija ima 39 epizoda a po njoj je snimljen i istoimeni film 1999., "Shojo kakumei Utena: Adolescence Mokushiroki", te nekoliko mjuzikl predstava.
Često se spominje da je anime "Lady Oscar" izvršio velik utjecaj na oblikovanje i stil glavne junakinje[1] dok je hermetična priča neke podsjetila na filmove Davida Lyncha.

Girl Revolution Utena (1997)  Revolutionary_girl_utena

Djevojčica Utena Tenjou je u djetinjstvu bila svjedokom smrti roditelja i pala u depresiju ali je naišla na tajnovitog princa koji joj je dao snagu i volju za daljni život. Utena je bila toliko fascinirana princom da je odlučila i sama postati princ i ponašati se kao dječak. Mnogo godina kasnije Utena je srasla u zgodnu djevojku i upisala se u tajnovitu Ohtori akademiju. Tamo je srela plahu djevojku Anthy koju je gnjavio njen dečko Saionji. Utena ga izazove na dvoboj u mačevanju kako bi ju ostavio na miru i ovaj prihvati. Dvoboj se održi u bizarnoj dvorani u kojoj neki dvorac lebdi iznad tla ali usprkos zbunjenosti Utena uspije pobijediti. Kao nuspojavu "osvoji" Anthy, koja joj po nekoj svojoj tradiciji od tada mora služiti, što ovu iznenadi.
Utena i Anthy dijele sobu i studiraju zajedno u školi. U školi su među ostalima i drugi učenici, kao što su Jury, Miki, Nanami i njen brat Touga, koji svi izazovu nju na dvoboj u mačevanju kako bi osvojili Anthy. Utena ubrzo upozna i Anthyninog brata koji se zove Akio. On je glavni upravitelj škole i ima puno skrivenih planova, među kojima su i želja da od Utena napravi princezu. Iz svojeg opservatorija upravlja strojem koji stvara iluzije i potiče likove na dvoboje, a Utena otkrije da ima incestuozni odnos sa sestrom. Anthy se nađe u komori u kojoj proživljava cijelu bol svijeta i u kojoj ju tisuće letečih mačeva probadaju. Utena ju spasi i preuzme njenu bol, ali nestane a revolucija kojoj se Akio nadao se ne dogodi. U školu se vrati rutina a svi učenici su zaboravili da je Utena uopće i postojala. No Anthy nije. Ona ostavlja svojeg brata samog u školi te krene na put kako bi negdje pronašla Utenu.
AryMan
AryMan
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 23.11.2009
Broj postova : 8624
Reputacija Reputacija : 1652
Godina imam : 30
Započeo/la tema :
Girl Revolution Utena (1997)  Empty405 / 999405 / 999Girl Revolution Utena (1997)  Empty

[Vrh] Go down

Girl Revolution Utena (1997)  Empty Re: Girl Revolution Utena (1997)

Postaj by Neu sri oľu 09, 2011 1:45 pm

Nisam gledala, osobno nisam ljubitelj takvih animiranih serija. Jesi li ti gledao?

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4928
Godina imam : 32
Započeo/la tema :
Girl Revolution Utena (1997)  Empty999 / 999999 / 999Girl Revolution Utena (1997)  Empty

[Vrh] Go down

Postaj by AryMan sri oľu 09, 2011 2:01 pm

Dobre su te anime ali ova me baš ne zanima neznam
AryMan
AryMan
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 23.11.2009
Broj postova : 8624
Reputacija Reputacija : 1652
Godina imam : 30
Započeo/la tema :
Girl Revolution Utena (1997)  Empty405 / 999405 / 999Girl Revolution Utena (1997)  Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

[Vrh]