Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Komentari na djela/pjesme od forumaša

+19
mala_lutkica
Mr.Cooly
silent
eva kant
Haxxo
Turrican
Hrc@
fosforica
demo
tanuki
Love
stidljiva ljubičica
FALKON 2
Prop
Neu
THUNDER_DINIX
sunrise
john blue
goc
23 posters

Stranica 11 / 11. Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Go down

Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty Re: Komentari na djela/pjesme od forumaša

Postaj by diabolik. ned stu 29, 2009 11:23 pm

Kak znaš, ako još nisi do kraja pročitala kaj je napisao. Možda zbrlja u finišu.
diabolik.
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 6086
Reputacija Reputacija : 553
Godina imam : 58
Započeo/la tema :
Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty74 / 99974 / 999Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty Re: Komentari na djela/pjesme od forumaša

Postaj by FALKON 2 pon stu 30, 2009 1:33 pm

Do sada nisam čitao djelo tj pisanje od waltera. I jutros sa svojim natječajem me je malo zainteresirao iako me nagrada ne zanima puno, ali sam sada jedan dio pročitao . i mogu reći da mi se njegovo pisanje poprilično dopada, način pisanja odnosno izražavanja se veže za podneblje iz kojega i ja potječem pa je to i dodatna motivacija da pročitam i ostatak što je podijelio sa nama na ovom forumu..........

svaka čast walter.......
FALKON 2
FALKON 2
Doktor foruma
Doktor foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 11695
Reputacija Reputacija : 580
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty9 / 9999 / 999Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty Re: Komentari na djela/pjesme od forumaša

Postaj by evitaa pon stu 30, 2009 2:34 pm

Slažem se sa Falkonom.Ja sam pročitala Walterovu knjigu tj pripovjetke tako da on zna moje mišljenje a želim samo reći da me njegov stil pisanja jako asocira na Janka Matka.Odično Waltere.
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty0 / 9990 / 999Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty Re: Komentari na djela/pjesme od forumaša

Postaj by walter pon stu 30, 2009 2:38 pm

Hvala Falk...hvala Evitaa...a možda ste zainteresirani uključiti se u moju temu DAJEM NAGRADU i početi s prijavama....
walter
walter
Domaćin foruma
Domaćin foruma

Registriran/a : 27.08.2009
Broj postova : 5451
Reputacija Reputacija : 584
Godina imam : 55
Započeo/la tema :
Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty80 / 99980 / 999Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty Re: Komentari na djela/pjesme od forumaša

Postaj by FALKON 2 pon stu 30, 2009 2:45 pm

pa waltere nisam neki kritičar od puno riječi, nevolim puno čitati knjige ali me se ovo što sio stavio ovdje i ovo što sam do sada pročitao jako svidilo,i zbog same takozvane radnj ali pogotovo zbog načina i štiha pisanja.......
FALKON 2
FALKON 2
Doktor foruma
Doktor foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 11695
Reputacija Reputacija : 580
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty9 / 9999 / 999Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty Re: Komentari na djela/pjesme od forumaša

Postaj by Layla čet pro 03, 2009 12:28 pm

odlično walter, kao svojevrsni putokaz k pravom smjeru, rep +
Layla
Layla
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 30.09.2009
Broj postova : 1348
Reputacija Reputacija : 314
Godina imam : 48
Započeo/la tema :
Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty55 / 99955 / 999Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty Re: Komentari na djela/pjesme od forumaša

Postaj by walter čet pro 03, 2009 12:46 pm

Layla je napisao/la:odlično walter, kao svojevrsni putokaz k pravom smjeru, rep +

Hvala Layla....drago mi je da ti se dopalo što sam napisao....
walter
walter
Domaćin foruma
Domaćin foruma

Registriran/a : 27.08.2009
Broj postova : 5451
Reputacija Reputacija : 584
Godina imam : 55
Započeo/la tema :
Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty80 / 99980 / 999Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty Re: Komentari na djela/pjesme od forumaša

Postaj by FALKON 2 čet pro 03, 2009 2:21 pm

KRITIKA NA MOJE DJELO/PJESMA za temu DAJEM NAGRADU.

Čitajući Walterove pjesme odmah sam uočio kako su pisane iz srca. Čini mi se da ih je sam on doživio kao svojevrsnu sintagmu svojih osječaja. Očito je kako su pjesme pisane s posvetom. Njegov stil pisanja je više pripovjedački što daje posebnu čar i novu svježinu poeziji slavonskih prostora.
Međutim kako sam već napisao obradovala me Walterova pripovjetka "Prokletstvo dukat" koja je pisana djelomično arhaičnim rječnikom. S tim govorom možemo se još susresti u Slavoniji. Sama pripovjetka, a na pomen autora nastala je na temelju istinitog događaja što daje još veči značaj življenju prošloga vremena. Vješto je pretočio dokumente u vrijeme u kom su nastali. Čitajući, a kako sam i sam iz Slavonije imao sam osjećaj kako se nalazim u njegovoj pripovjetci. Opise njegove prirode, mirisa, događaja čitalac može istinski osjetiti, doživljavajući kao da se i sam nalazi u tom vremenu i prostoru. Pripovjetka "Prokletstvo dukata" ostavlja novi neizbrisivi trag slavonca i njegova življenja koji diše posljednjim uzdasima neiskvarene slavonske ljepote i duše.
Ostaje nam samo da se sječamo takvih vremena već pomalo zaboravljenih iz priča naših starih. Jasnim štivom, neopterečen prošlošću, autor je svjesno opisao čari i ljepote slavonskog podneblja, koje kroz njegovo pisanje doživljava novi uzlet i uskrsnuće. Kako je svatko sebi svojstven u pisanoj riječi uzeti ću si za slobodu da autora usporedim s Kozarcem, Balentovićem i kako je negdje Evitaa napisala Jankom Matkom.
Walter punim plučima diše i živi ovu našu slavonsku grudu i uživa u svemu što mu je povijest poklonila da može to pretočiti na komad papira u svojim pjesmama i pripovjetkama koje se u većini pisane po raznoraznim istinitim događajima.........
FALKON 2
FALKON 2
Doktor foruma
Doktor foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 11695
Reputacija Reputacija : 580
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty9 / 9999 / 999Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty Re: Komentari na djela/pjesme od forumaša

Postaj by walter čet pro 03, 2009 2:31 pm

Falkon 2 zaista me iznenadila ova kritika....moram priznati kako nisam očekivao da će bilo tko napisati nešto s obzirom na prijave....neću još reči svoj usud o tvojoj kritici.....nadam se da će biti i drugih koji će pročitati ponuđeno i eventualno kritizirati...HVALA
walter
walter
Domaćin foruma
Domaćin foruma

Registriran/a : 27.08.2009
Broj postova : 5451
Reputacija Reputacija : 584
Godina imam : 55
Započeo/la tema :
Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty80 / 99980 / 999Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty Re: Komentari na djela/pjesme od forumaša

Postaj by FALKON 2 čet pro 03, 2009 2:37 pm

iskreno bez obzira na samu igru, bi se moglo više posvetiti vremena za čitanje odnosno same komentare na pripovjetke i pjesme........ nije sve u televizije i filmovima, jer i filmovi su snimani po nečijim knjigama, ali je ipak svaka knjiga original a ostalo je sve kopija toga
FALKON 2
FALKON 2
Doktor foruma
Doktor foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 11695
Reputacija Reputacija : 580
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty9 / 9999 / 999Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty Re: Komentari na djela/pjesme od forumaša

Postaj by eva kant čet pro 03, 2009 3:45 pm

dobra ti je kritika falki.
rep+
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 23
Započeo/la tema :
Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty92 / 99992 / 999Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty Re: Komentari na djela/pjesme od forumaša

Postaj by FALKON 2 čet pro 03, 2009 4:07 pm

tnx eva............. način pisanja odgovara mojem podneblju di živim, pa nije teško napisati onda ni kritiku Wink
FALKON 2
FALKON 2
Doktor foruma
Doktor foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 11695
Reputacija Reputacija : 580
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty9 / 9999 / 999Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty Re: Komentari na djela/pjesme od forumaša

Postaj by eva kant čet pro 03, 2009 4:13 pm

vidi se da je tebe posebno dirnula ta pripovjetka. Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 91798
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 23
Započeo/la tema :
Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty92 / 99992 / 999Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty Re: Komentari na djela/pjesme od forumaša

Postaj by eva kant sub pro 05, 2009 9:09 pm

KRITIKA NA WALTEROVU PRIPOVJETKU

Čitavši ovu pripovjetku odmah su mi se u podsvjesti javila dva pisca: Milan Begović i Miljenko Jergović. Nisam odmah mogla dokučiti zbog čega, ali sam na kraju shvatila da to nije ni zbog stila, ni zbog tematike, ali zato zbog sličnog načina opisa likova.

Iako mi je osobno kao čitatelju nepoznata i sredina i milje radnje, ambijent i atmosfera odlično su dočarani, pa vjerujem kako bi i svaki stranac mogao lako u mislima iscrtati slavonsko selo i život njegovog seljaka.

Poznavajući još neke djelove autorovog opusa, nimalo me ne iznenađuje da se i kroz ovu pripovjetku provlači figura oca kao glave obitelji, koji ima obavezu djeci usaditi moralne vrijednosti kao što su rad i poštenje, majka koja vjerno i nestrpljivo na trijemu očekuje svog muškarca, čestit sin kao ponos obitelji i udovica kao ljubavnica mladiću.
Taj patrijalhalni duh posebno se očituje u rečenici: "Ti nikad.. neš svatit muške.., treba nam žena… a tebe čuvam samo za sebe!”
Ljubav kao lajtmotiv provlači se naravno, kroz čitavu pripovjetku i to kao: iskrena i duboka ljubav između majke i oca, erotska ljubav između Marice i Tune, te roditeljska i bratska ljubav.

Iako je pisana dijalektom tipičnim za to podneblje i stilom koji ponekad djeluje prenaglašen, a zapravo podređen vremenu i tadašnjem svjetonazoru, ova je pripovjetka veoma čitko štivo. Ako se čitatelj i nije uspio uživiti u tematiku, autoru se svakako ne može predbaciti da nije uspio prenijeti ondašnji duh vremena.
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 23
Započeo/la tema :
Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty92 / 99992 / 999Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty Re: Komentari na djela/pjesme od forumaša

Postaj by walter sub pro 05, 2009 9:29 pm

Iznenađujuće.....HVALA za kritiku
walter
walter
Domaćin foruma
Domaćin foruma

Registriran/a : 27.08.2009
Broj postova : 5451
Reputacija Reputacija : 584
Godina imam : 55
Započeo/la tema :
Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty80 / 99980 / 999Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty Re: Komentari na djela/pjesme od forumaša

Postaj by eva kant sub pro 05, 2009 9:34 pm

što je iznenađujuće?
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 23
Započeo/la tema :
Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty92 / 99992 / 999Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty Re: Komentari na djela/pjesme od forumaša

Postaj by walter sub pro 05, 2009 9:37 pm

eva kant je napisao/la:što je iznenađujuće?

Sada ne mogu komentirati....kada dođe vrijeme budem....HVALA još jednom za upučenu kritiku....
walter
walter
Domaćin foruma
Domaćin foruma

Registriran/a : 27.08.2009
Broj postova : 5451
Reputacija Reputacija : 584
Godina imam : 55
Započeo/la tema :
Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty80 / 99980 / 999Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty Re: Komentari na djela/pjesme od forumaša

Postaj by eva kant sub pro 05, 2009 9:40 pm

pa ja sam odustala od tvog natječaja. možeš slobodno reći što ti je iznenađujuće.
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 23
Započeo/la tema :
Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty92 / 99992 / 999Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na djela/pjesme od forumaša - Page 11 Empty Re: Komentari na djela/pjesme od forumaša

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 11 / 11. Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.