Lightroom

Go down

Lightroom Empty Lightroom

Postaj by Gost on pon lis 19, 2009 2:49 pm

Adobe LightRoom

Lightroom Adobe_lightroom_beta

Ok... ...mnogo puta se moze cuti kako neki ljudi koriste Corel Painter i kako je on uber zakon i super, te Fireworks koji razara i jednostavan je i ima toliko stvari koje drugi nemaju, razlicite nahvaljene Pixel editore ili Photofiltere... medjutim svi oni jednostavno ne poznaju dovoljno dobro photoshop koji htio to netko priznati ili ne uistinu jeste no.1 proizvod za rastersku grafiku i djelom za vektorsku u novijim verzijama i 3d preview.
Photoshop ima mnogo svojih dodataka, plug-in alata. Jedan od njihje i LightRoom. Ja ga koristim vec duzi niz godina, jos od prve bete a sada je i verzija 2 izasla.

Sto je u biti LightRoom?
LighRoom je uznapredovali dodatak photoshopu iskljucivo orjentiran na obradu fotografija, tojest slika. Photoshop vec posjeduje mocne alate za obradu koje nijedan drugi program nema a cesto ono sto drugi programi imaju je minorno i vec godinama zastupljeno unutar samog photoshopa. Svakako photoshop jeste zahtjevan mnogima, zato fotografima kako amaterima i profesionalcima Adobe je namjenio Lightroom. Sa focusom na obradu fotografije, ekspozicije i efekata Lightroom je photoshop digao iznad prosjecnih rasterskih programa za obradu grafike i zajedno sa photoshopom i dalje drze no.1 mjesto u svijetu programa za obradu rasterske grafike. Mnoge opcije mnogima u startu nece biti jasne, pa u sklopu toga kada budemo kroz tutore malo dublje usli u obradu fotografija i budemo prosli sve osnove i uvode slijedit ce tutori i o ovom posebnom "doprogramu" za photoshop koji fotografiju podize vec godinama na jedan novi i visi nivo cime se ne moze podiciti niti jedan drugi program pa bio on u sklopu macromedie, ulead-a ili corela.

Svakako ga iskusati.

Link: Adobe LightRoom (Adobe Official Web-Site)

Zadnja promjena: Abbath; pon lis 19, 2009 3:00 pm; ukupno mijenjano 1 put.
Anonymous
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Lightroom Empty Re: Lightroom

Postaj by Neu on pon lis 19, 2009 2:57 pm

Baš ću ga isprobati kad uhvatim vremena pa ću ti javiti kakav mi je.

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4928
Godina imam : 30
Započeo/la tema :
Lightroom Empty999 / 999999 / 999Lightroom Empty

[Vrh] Go down

Postaj by cortom on sub stu 30, 2013 10:06 pm

Od nedavno koristim Lightroom i kad se čovjek malo navikne jako je praktičan, ali u kombinaciji s Photoshopom je bomba. Sviđa mi se da se može iz Lightrooma (dok se obrađuje fotka) pozvati Photoshop i nastaviti raditi neke stvari koje ne može LR u PS-u.
cortom
cortom
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 29.11.2013
Broj postova : 63
Reputacija Reputacija : 41
Godina imam : 45
Započeo/la tema :
Lightroom Empty0 / 9990 / 999Lightroom Empty

[Vrh] Go down