Dizel ili benzinac?

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Dizel ili benzinac? - Page 2 Empty Re: Dizel ili benzinac?

Postaj by goc on uto lis 13, 2009 10:13 pm

ma mršššš moj troši nekih 10, nebi se začudio da je i više Laughing
goc
goc
Docent foruma
Docent foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 10221
Reputacija Reputacija : 258
Godina imam : 28
Započeo/la tema :
Dizel ili benzinac? - Page 2 Empty62 / 99962 / 999Dizel ili benzinac? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto lis 13, 2009 10:13 pm

cuj abbath moj golf trosi oko 5 litara na 100 km...s time da presao 350 000 km i malo los je motor...ali inace ja bi radije benzinca jer mi dizel dosadio smajlić

goc je napisao/la:ma mršššš moj troši nekih 10, nebi se začudio da je i više Laughing

10 litara ? horor menjaj ga pod hitno..smajlić nikada nisam cuo da toliko trose..ajd da si rekao od 6-8 utjesio bi se smajlić
Anonymous
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki on uto lis 13, 2009 10:15 pm

pa naravno dizel- i to nisu više traktori -već nove tehnologije!
( zrine- priljepit će te za sjedalo, kad na 5000 prešaltaš iz treće u četvrtu)- a večina koji kupuju benzince, prepravljaju ih na plin!
i gube sve prednosti benzinca!- fakat . jeftinije je- ali kad dođe do kritične mase, i plin će cijenom doći na razinu dizela i benzina!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Dizel ili benzinac? - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Dizel ili benzinac? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto lis 13, 2009 10:17 pm

zrine89 je napisao/la:cuj abbath moj golf trosi oko 5 litara na 100 km...s time da presao 350 000 km i malo los je motor...ali inace ja bi radije benzinca jer mi dizel dosadio smajlić

moj ima preko 280 000 Very Happy
sa tim da samo 92 000 sam prosle godine napravio Laughing

motor je kao nov vec zadnjih 9 godina. svaki majstor gdje god ga odvedem kad ga treba pripremiti za put mi nahvali motor da se crvenim Very Happy

ja sa dizela nikad ne budem rpesao. za par godina eventualno uzmem novu cordobu ili neki od seat polukombija znaci ono kao poslovnjaci sto voze. nema veez s akombijem vec neznam sad kako se zove model. Very Happy
isto dizel naravno Very Happy
Anonymous
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto lis 13, 2009 10:17 pm

a istina tanuki...ali raspast ce mi se motor pri 5000 o/min Laughing ali opet volim benzince..i nije stvar samo u zaobilazenje...mogu ti reci da golf dobro povuce...ima on snage to je cudo od auta..402 metara za 18 sekundi smajlić
Anonymous
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto lis 13, 2009 10:22 pm

zrine89 je napisao/la:a istina tanuki...ali raspast ce mi se motor pri 5000 o/min Laughing ali opet volim benzince..i nije stvar samo u zaobilazenje...mogu ti reci da golf dobro povuce...ima on snage to je cudo od auta..402 metara za 18 sekundi smajlić

i opet ne vidim zasto bi zreo covjek uzimao auto zbog "povlacenja" i brzine. treba spojit prakticno sa korisnim. benzinac je praktican ali nije koristan, vise stete nego koristi. evo moj frend ima benzinca mazi ga kao da ima zenu a ima 10 000 kuna veca izdavanja zbog njega nego ja sa svojim dizelom. a njegov je jos noviji.

a i usput na visokim i prevelikim temperaturama kada se auto ostavi na suncu vise benzinaca dozivi šok motora nego dizela. a zimi opet dizel se mora zagrijati inace nece upaliti dok benzinac odmah pali a paliti odma tako hladan motor sa vremenom se ostecuje.

sve ja to proucih i uvjerih se prije odluke za dizelasa. tako da to sto je brzi mi nista ne znaci. ja lijepo polako i lagano i kad stignem stignem. meni s enikud nikad ne zuri Very Happy

Zadnja promjena: Abbath; uto lis 13, 2009 10:25 pm; ukupno mijenjano 1 put.
Anonymous
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by goc on uto lis 13, 2009 10:24 pm

ma vozio sam ja dizela...mazdu 3 i one je dobar...nemam ništa protiv dizela
samo imam benzinca sad i živcira me njegova prevelika potrošnja :S
tako da bi radije dizela
goc
goc
Docent foruma
Docent foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 10221
Reputacija Reputacija : 258
Godina imam : 28
Započeo/la tema :
Dizel ili benzinac? - Page 2 Empty62 / 99962 / 999Dizel ili benzinac? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto lis 13, 2009 10:29 pm

Abbath je napisao/la:
i opet ne vidim zasto bi zreo covjek uzimao auto zbog "povlacenja" i brzine. treba spojit prakticno sa korisnim. benzinac je praktican ali nije koristan, vise stete nego koristi. evo moj frend ima benzinca mazi ga kao da ima zenu a ima 10 000 kuna veca izdavanja zbog njega nego ja sa svojim dizelom. a njegov je jos noviji.

a i usput na visokim i prevelikim temperaturama kada se auto ostavi na suncu vise benzinaca dozivi šok motora nego dizela. a zimi opet dizel se mora zagrijati inace nece upaliti dok benzinac odmah pali a paliti odma tako hladan motor sa vremenom se ostecuje.

sve ja to proucih i uvjerih se prije odluke za benzinca. tako da to sto je brzi mi nista ne znaci. ja lijepo polako i lagano i kad stignem stignem. meni s enikud nikad ne zuri Very Happy

recimo ovako i nije bitno i bitno je povlacenja brzine...nedaj boze da se dogodi ili da dojdes u takvoj situciji da ce tebi trebati ta brzina ili povlacenje da se izvuces...naravno primjer kazem..kad smo vec kod toga naravno veca potrosnja vece odrzavanje kod benzinca i dizela...recimo na dizelu ne moras nista menjati osim grijače...grijaču su na autu kao žarulja..nikada neznas kada ce pregorijeti..i kod dizela ti ti grijači puno izvlace struju iz akumulatora...dok kod benzinca moras menjati svijecice na nekoliko km,pogledati razvodnika paljenja...samo neznam kako je sistem razvodnika kod novi auta..valjda je isti sistem jos uvijek samo sto je platina drukcija..elektronska jel ?

ja imam dizela doma...svaka cast tom autu..ali koliko meni treba auto ja mogu imati neku jaku pilu :S: jer ja nemoram ici svaki dan na posao pa da mi ovisi svaka lipa koja ce poskupljeti ili nece...tako da ja mogu gledati neke jace aute...
Anonymous
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto lis 13, 2009 10:39 pm

nemas problema sa grijacima. moj radi savrseno vec 6 godina a prosle godine su izdrzali sve od voznje preko kotara i slicno jer sam bas puno putovao. na temp ispod -10, 2-3 puta okrenes kljuc da resetiras grijac i sve ok. jedino kod seata je elektronika malo problematicna i brave se zalede pa nemos iz auta ili u auto. recimo prosle godine ja sma morao mjenjat prakticki novi akumulator jedino. grijac ga je izmrcvario na niskim temperaturama kao i alnaser. al to je 250 kn relativno ok. sa tim da je to bas bilo ono uber putovanje.... skoro 100 000km u godini prijedjoh,svaki mjesec dva puta mjenjao ulje skoro i sve ostalo, pakne i slicno. dok frend je kroz 45 000 relativno nov benzinac dva puta vozio na servis jer mu je nesto otislo, znaci ne zbog odrzavanja vec servisa. nedavno mu je otisla plin pumpa sto ga je kostalo gotovo kao ugradnja ponovno plina skoro 1000 eura. al on voli te sportske aute i brzinu sad je kupio i automatski mjenjac i ostat ce na benzincu. on je isti ko ti. :=U:
Anonymous
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto lis 13, 2009 10:44 pm

hehe...ti imas srece sa grijačima nn nn ..ja sam zimus tri puta skidao dolje grijače :S:...ali inace kada grijaci valjaju na -15 upali na zub sto se toga tice..nista ne moze bez grijača..sada kada ja malko toplije on bi na muke upalio bez grijača..a sto se tice i ja volim sportske aute ali plina da stavim nikada...prije bi se obesio za jaja nego da ugradim plin...meni je to jako glupo...nemoj me krivo shvati ali ako vec planiram kupit jaci auto naravno dolazi mi u obzir veca potrosnja i skuplje gorivo... i sada kupim jaci auto i sada neam novaca da finaciram za gorivo pa ubio bi se..:S:...ajd drugo da idem na posao svaki dan pa da moram staviti plin druga stvar..ali za ovako..bez veze mi je..
Anonymous
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto lis 13, 2009 10:46 pm

frend je zastitar puno putuje gorivo bi ga preskupo izaslo. ovisi gdje ga na teren zovu. a sa plinom ima za 900km voznje a tada prebaci na benzin tako da mu je kako god orkene jeftinije i ne mora se opterecivati a i tisi mu je auto kada ukljuci plin.
Anonymous
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto lis 13, 2009 10:48 pm

to je uredu...tako da ako vec za posao druga stvar..to mu isplatljivije nego dizel..ali dokle ? pitanje samo vremena :S:
Anonymous
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto lis 13, 2009 10:52 pm

dok mu ne dophizdi placat ciscenje motora i stijenki nakon svakih 10 000 km Very Happy
mislim ono... jednom nije pa mu se motor skoro zapalio jer mu plin ih susi, nema dovoljno mazanja kao kad samo benzin ulazi. ma neda se meni s atim zahebavati a to sto njemu za 4-5 sek dodje do 100km/h ah... mislim da sad kad ima automatski i prije. nekak i ja planiram sad automatski. svidja mi se sto se nemoras opterecivati a potrosnja je manja jos nego kad rucno prebacujes. naravno ak je dobro mjenjac isprogramiran.
Anonymous
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto lis 13, 2009 10:53 pm

ma plin je zahebana stvar...a kojeg auta on ima ?
Anonymous
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki on uto lis 13, 2009 11:00 pm

neznam koliko se to kosi sa predrasudama- imam dizel reno dci- 1500 kubika već 7 g. i u pravilu bolje pali zimi nego ljeti!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Dizel ili benzinac? - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Dizel ili benzinac? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto lis 13, 2009 11:03 pm

reno clio ? 80 ks motor ?..to su jako dobri motori...a ocito voli zimu pa zato bolje pali smajlić
Anonymous
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Neu on sub lip 11, 2011 1:52 pm

zrine89 je napisao/la:ma plin je zahebana stvar...a kojeg auta on ima ?
To baš i moj ujo kaže. Uvijek ima problema s paljenjem.

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4928
Godina imam : 30
Započeo/la tema :
Dizel ili benzinac? - Page 2 Empty999 / 999999 / 999Dizel ili benzinac? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by damfisk on sub lip 11, 2011 3:27 pm

Mislim da s današnjom tehnologijom razlike između dizelane i benzine su jako male, pogotovo kod ovih malo "jačih" (tj. skupljih) auta... u vožnji se zaista jako jako malo osjeti je li neki auto dizel ili benzina

Par puta sam imao prigodu vozit ove BMW-ove "sportske" dizele i tu se stvarno ne osjeća da voziš dizelanu.

Tako da... treba gledat kompletno vozilo kao cjelinu, paše li vam model, cijena, veličina, udobnost, oprema... pa ako paše, onda paše, bio on dizel ili benzina

Ja sam do nedavno vozio dizelanu, i bio sam super zadovoljan. Sad sam prešao na benzinski motor, i opet sam super zadovoljan...

Tako da, na ovo pitanje ne postoji univerzalan odgovor
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Dizel ili benzinac? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Dizel ili benzinac? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Neu on sub ruj 13, 2014 8:48 pm

Dizel sam isprobala, kontam da je dizela lakše voziti.

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4928
Godina imam : 30
Započeo/la tema :
Dizel ili benzinac? - Page 2 Empty999 / 999999 / 999Dizel ili benzinac? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Gabriel on sub ruj 13, 2014 8:56 pm

damfisk je napisao/la:na ovo pitanje ne postoji univerzalan odgovor
slažem se, sve je to individualno
Neu je napisao/la:Dizel sam isprobala, kontam da je dizela lakše voziti.
može biti ali i ne mora, sve je stvar navike, ja sam do ovog auta uvijek vozio benzince i kada sam kupovao auto
da sam imao izbor odnosno da sam uspio pronaći takvog benzinca uzeo bih njega, nebih bio ni svjestan koliko bih se zajebo, ako zbog ničega a ono zbog poitrošnje. iako sam stalno osjećao neku odbojnost prema dizelu, sad, kad bih mjenjao auto i ako budem imao mogućnost izbora...samo dizel dolazi u obzir.
Gabriel
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.09.2013
Broj postova : 2398
Reputacija Reputacija : 639
Započeo/la tema :
Dizel ili benzinac? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Dizel ili benzinac? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by nikolina on sub ruj 13, 2014 8:56 pm

Je lakšije je,bar meni...Benzinca vozila jednom i nikad više...
nikolina
nikolina
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 30.06.2012
Broj postova : 4639
Reputacija Reputacija : 482
Godina imam : 36
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by eva kant on sub ruj 13, 2014 9:08 pm

prije ovog benzinca sam imala dizelaža, i ne kužim o čemu pričate kad kažete da je dizelaša lakše voziti..???

Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Dizel ili benzinac? - Page 2 Empty92 / 99992 / 999Dizel ili benzinac? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by nikolina on sub ruj 13, 2014 9:10 pm

a aj ne kužim tebe kako je tebi lakše benzinca voziti ....
nikolina
nikolina
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 30.06.2012
Broj postova : 4639
Reputacija Reputacija : 482
Godina imam : 36
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by eva kant on sub ruj 13, 2014 9:15 pm

ma ja ne kužim šta ima veze različito gorivo, pa zato pitam..
meni je onaj prijašnji auto bilo teže voziti jer je bio ko tenk, a ovog vrtim s dva prsta, ali to vjerujem ovisi više o modelu auta, a ne o vrsti goriva..

Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Dizel ili benzinac? - Page 2 Empty92 / 99992 / 999Dizel ili benzinac? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Gabriel on sub ruj 13, 2014 9:23 pm

ovisi o navici kao što sam i rekao, ja sa dizelom uvijek krećem bez gasa, odnosno pod lerom pa kad sjednem u benzinca uvijek mi se ugasi u prvom polaženju, kasnije ne, ali zato kad sjednem nazad u dizela odvalim ga po gasu bespotrebno samo što se netko lakše prilagodi a netko teže, netko tko cijeli život vozi dizela teško mu se prilagoditi na benzinca...i baš se radi o vrsti goriva
Gabriel
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.09.2013
Broj postova : 2398
Reputacija Reputacija : 639
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

[Vrh]