Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HNK Rijeka

4 posters

 :: Sport :: Nogomet forum

Go down

HNK Rijeka Empty HNK Rijeka

Postaj by Ive sub ruj 19, 2009 2:11 pm

Hrvatski nogometni klub Rijeka

HNK Rijeka Thumb_bfb03115



Nastanak


Rijeka (tada kao “Kvarner”) rođena je jedne večeri krajem srpnja 1946. Glavni rukovodioci riječkog sporta (njih dvadesetak) raspravljali su tri sata o imenu i o budućnosti riječkog nogometa. Pala su dva prijedloga: okupiti najbolje nogometaše u klubu “Lučki radnik” (prvak Rijeke u sezoni 1945/46) ili osnovati novo društvo što je i bilo odlučeno, prijedlog novog imena “Kvarner” bio je prihvaćen. “Kvarner”je počeo u velikom stilu. U prijateljskom susretu, 1.kolovoza, pred 6000 gledatelja, uspijeva pobijediti s 2:0 “Hajduka”. Prvi gol u povijesti “Kvarnera” (“Rijeke”) postigao je Petronio. Prema pravilima tadašnjeg Nogometnog saveza za ulazak u prvu ligu morao se odigrati dvostruki susret izmedu “Kvarnera” i “Unione sportiva operaia” iz Pule. “Kvarner” u Rijeci gubi 1:2 ali u Puli pobjeduje sa 4:1 te po prvi puta u svojoj povijesti ulazi u prvu ligu.


Stadion


Kantrida se nalazi u zapadnom dijelu Rijeke, na putu prema Opatiji. Stadion Kantrida svoje prve dane bilježi josš davne 1925. godine gdje je prvo igralište propisanih dimenzija izgradila sušačka mladež u svom klubu Victorija. Ulaskom Rijeke u Prvu Jugoslavensku nogometnu ligu 1958. godine (status izboren kontinuiranim igranjem domaćih utakmica na Kantridi), do tada lesnati teren dobio je travnati pokrivač, a sredinom 1960-ih godina uz postojeću tribinu dograđena je i produžena nova betonska tribina u smjeru zapada. Kasnijom dogradnjom istočne strane i detaljnom rekonstrukcijom atletske staze, koja je u to doba dobila najmoderniju tartansku podlogu, 1970-ih je godina nastavljeno moderniziranje i uređivanje stadiona. U toj etapi završena je dogradnja visokih tribina na polukružnim dijelovima istočne i zapadne strane stadiona čime je dobio sadašnji izgled. 2009. godine je promijenjen travnjak stadiona.



Navijači

Sve je počelo daleke 1958. ulaskom NK Rijeke u Prvu Jugoslavensku ligu kada je za Rijeku živio čitav grad. Povratku igrača s kvalifikacijskih utakmica u Kruševcu i Subotici na željezničkom kolodvoru prisustvovao je velik broj navijača, sa zastavama i transparentima u čast NK Rijeke. Pjevalo se i čekalo sa sve većom nestrpljivošću. Kada je Rijeka stigla, nastao je opći juriš. Igrači, trener Ognjanon, maser Otmarich i ostali pratioci podignuti su na ramenima navijača i trijumfalno nošeni ulicama centra grada. Takve primjere nalazimo u cijeloj povijesti navijanja u Rijeci. Sedamdesetih i početkom osamdesetih godina obilježile su prave navijačke fešte, cijela regija živjela je za utakmice. Po nekoliko stotina brodica okićenih zastavama znalo se naći na moru ispred Kantride, pale se baklje, pojavljuju prvi transparenti. Iako se svaka utakmica doživljava kao derbi spomenut ćemo samo najveće fešte pod hridima Kantride i na ulicama Europe. Svi pamte odlazak 8000 Riječana u Beograd na finale kupa protiv Trepče, nekoliko stotina navijača u Torinu, Madridu, Liegeu, Valladolidu... Rijeka je uz Hajduk i Dinamo uvjerljivo najpopularniji i najpraćeniji hrvatski sportski klub.


Zadnja promjena: Ive; čet lis 15, 2009 6:42 pm; ukupno mijenjano 1 put.
Ive
Ive
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 28.12.2008
Broj postova : 1521
Reputacija Reputacija : 257
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
HNK Rijeka Empty111 / 999111 / 999HNK Rijeka Empty

[Vrh] Go down

HNK Rijeka Empty Re: HNK Rijeka

Postaj by Ive sub ruj 19, 2009 2:13 pm

Najveći klupski uspjesi

Najveće uspjehe u svojoj povijesti i jedine trofeje HNK Rijeka je ostvarila u kup natjecanjima. 1978. godine "bijeli" osvajaju svoj prvi trofej u svojoj povijesti, Kup maršala Tita. Rijeka je u beogradskom finalu golom Milana "Krlje" Radovića pobijedila Trepču i osvojila Kup. Na dočeku nogometašima u Rijeci bilo je više od šezdeset tisuća ljudi. Sezonu kasnije Rijeka je obranila naslov pobjednika Kupa, i to protiv Partizana. U drugoj utakmici u Beogradu bilo je 0:0, a u prvoj na Kantridi pogocima Nikice Cukrova i Dragoljuba Bursaća Rijeka pobjeđuje 2:1 za još jedno veliko slavlje u Rijeci. Rijeka je 1980. godine igrala četvrtfinale Kupa pobjednika kupova gdje ju je nadjačao talijanski Juventus, dok je u Kupu UEFA najveći uspjeh ostvarila 1984. godine pobjedom nad madridskim Realom od 3:1. U uzvratu u Madridu Rijeka je nakon bezočne krađe izgubila (gluhonijemom igraču Rijeke, Damiru Desnici je sudac dodijelio crveni karton zbog "neposlušnog" kretanja nakon što je sudac svirao zaleđe; uzaludno su Riječani pokazivali službenom osoblju medicinsku dokumentaciju), te je kraljevski klub prošao dalje.

Nakon 26 godina čekanja, 2005. Rijeka osvaja svoj novi trofej, ovaj put u neovisnoj Hrvatskoj, Hrvatski nogometni kup. U dva susreta bijeli su ukupnim rezultatom 3-1 nadjačali Hajduk, te su ponovno dočekani u centru Rijeke pred sličnim brojem ljudi kao i 1978. godine. Neki od najznačajnijih igrača Rijeke iz te sezone bili su Daniel Šarić, Tomislav Erceg, Dumitru Mitu i Siniša Linić. Godine 2006. Rijeka ponovno osvaja Kup, ovaj put protiv Varteksa iz Varaždina. Ključni igrači te momčadi bili su Davor Vugrinec, Dario Knežević, Ahmad Sharbini i Igor Novaković. Riječki nogometaši još jednom su dočekani u središtu svoga grada pred impresivnim brojem svojih navijača. Rijeka je osvojila i Balkanski kup 1978. te je igrala u finalima nacionalnih kupova 1987. i 1994. godine. Ovi uspjesi svrstavaju Rijeku na sam vrh najtrofejnijih i najvećih hrvatskih klubova.

Rijeka je tijekom svoje povijesti igrala s najvećim nogometnim klubovima svijeta, poput Real Madrida, Juventusa, Arsenala, Bayerna...
Ive
Ive
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 28.12.2008
Broj postova : 1521
Reputacija Reputacija : 257
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
HNK Rijeka Empty111 / 999111 / 999HNK Rijeka Empty

[Vrh] Go down

HNK Rijeka Empty Re: HNK Rijeka

Postaj by Ive sub ruj 19, 2009 2:18 pm

Trenutno stanje u Hrvatskoj nogometnoj ligi:

1. Dinamo 19
2. Cibalia 15
3. Karlovac 15
4. Šibenik 12
5. Rijeka 11
6. Osijek 11
7. Varteks 11
8. Međimurje 10
9. Zadar 10
10. Slaven Belupo 10
11. Inter 8
12. Hajduk 8
13. Lokomotiva 7
14. Istra 7
15. Croatia Sesvete 2
16. Zagreb 0
Ive
Ive
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 28.12.2008
Broj postova : 1521
Reputacija Reputacija : 257
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
HNK Rijeka Empty111 / 999111 / 999HNK Rijeka Empty

[Vrh] Go down

HNK Rijeka Empty Re: HNK Rijeka

Postaj by Ive sub ruj 19, 2009 7:35 pm

Čejvanović potpisao do 2012. godine

Kenan Čejvanović potpisao je s Rijekom trogodišnji ugovor.

Bosanskohercegovački stoper koji je zimus pristupio Rijeci na šest mjeseci dogovorio je s klubom nastavak suradnje. Bivši mladi reprezentativac BiH nakon jutarnjeg treninga potpisao je ugovor s Rijekom na još tri godine te planira igrama u Rijeci izboriti poziv za A reprezentaciju BiH za koju ima upisana dva nastupa.


Rubčić: U Zagrebu gristi od prve minute

Očekuje nas teška utakmica protiv najjače ekipe prvenstva. Kod njih do sada smo loše prolazili ali vjerujem da smo sposobni zaustaviti taj niz. Za suprotstaviti se Dinamu treba hrabrosti i mirnoće u glavama. Igrači trebaju shvatiti da moraju gristi od prve minute jer jedino na takav način možemo doći do pozitivnog rezultata. Mi moramo krenuti borbeno otvoreno, moramo biti rastrčani i nema razloga da se ikoga bojimo, istaknuo je trener Rubčić na današnjoj press konferenciji.

Svi su igrači spremni i vjerovatni sastav koji će istrčati na Maksimiru biti će: Mance (Radman)-Turkalj (Čejvanović), Budicin, Čagalj, Tadejević-Landeka, Pamić, Štrok-Karoglan, Đalović, Matko.

Mario Tadejević: Znamo šta nas čeka, motivirani smo maksimalno. Još ako ostavimo srce na terenu i damo sve od sebe, možemo doći do pozitivnog rezultata i tako razveseliti klub, navijače i grad.
Ive
Ive
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 28.12.2008
Broj postova : 1521
Reputacija Reputacija : 257
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
HNK Rijeka Empty111 / 999111 / 999HNK Rijeka Empty

[Vrh] Go down

HNK Rijeka Empty Re: HNK Rijeka

Postaj by Ive pon ruj 21, 2009 12:34 pm

Rubčić odstupio - link
Ive
Ive
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 28.12.2008
Broj postova : 1521
Reputacija Reputacija : 257
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
HNK Rijeka Empty111 / 999111 / 999HNK Rijeka Empty

[Vrh] Go down

HNK Rijeka Empty Re: HNK Rijeka

Postaj by KOLERIN sub ruj 26, 2009 5:37 pm

dobar početak za novog trenera Vulića,laka pobjeda od 4-0 protiv Međimurja,želim mu dug i sretan boravak na klupi rijeke,go go vule
KOLERIN
KOLERIN
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 18.09.2009
Broj postova : 140
Reputacija Reputacija : 8
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
HNK Rijeka Empty0 / 9990 / 999HNK Rijeka Empty

[Vrh] Go down

HNK Rijeka Empty Re: HNK Rijeka

Postaj by Ive uto ruj 29, 2009 10:13 am

Radomir Đalović i Sandi Križman tri tjedna »out«

Mirko Balić, dugogodišnji liječnik »bijelih«, jučer je zabrinuta lica napustio trening prve momčadi. Zdravstvena situacija u momčadi je loša, nakon utakmice s »Međimurjem« šestorica igrača su »izvan stroja«.

– Križman je zaradio distorziju skočnoga zgloba i istegnuće ligamenata. Čagalj i Gerc imaju virozu. Đaloviću je napukla zadnja loža, a Štroka muči hvatište aduktora zbog naprezanja – izreferirao je Balić, kojega najviše brinu Đalovićeva i Križmanova ozljeda.

– Oporavak bi u njihovu slučaju mogao potrajati dva do tri tjedna – kazao je Balić, što bi značilo da će »Rijeka« bez dvojice napadača gostovati iduće subote kod »Croatije Sesvete«, te da se Križmana i Đalovića može očekivati u momčadi tek 17. listopada u domaćem ogledu protiv »Osijeka« u 11. kolu. Naime, nakon utakmice 10. kola kod Sesvećana slijedi dvotjedna prvenstvena stanka. Inače, »bijeli« danas imaju slobodan dan, a sutra bi trebali trenirati na Rujevici. Iz preventnih razloga, budući da je travnjak na Kantridi tijekom utakmice s »Međimurjem« doživio lakša oštećenja.
Ive
Ive
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 28.12.2008
Broj postova : 1521
Reputacija Reputacija : 257
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
HNK Rijeka Empty111 / 999111 / 999HNK Rijeka Empty

[Vrh] Go down

HNK Rijeka Empty Re: HNK Rijeka

Postaj by Ive uto stu 03, 2009 8:56 pm

Rijeka: Yourassowsky na probi

Mikael-David Yourassowsky, 26-godišnji lijevi bek iz Belgije, stiže na probu u Rijeku. 26-godišnji Belgijac u svojoj karijeri nastupao je za više klubova, karijeru je započeo u Anderlechtu, a u Belgiji je još nastupao za Genk.

Nastupao je i za Bocu Juniors, a u Grčkoj je igrao za tri kluba, Kerykru, Ethnikos i Xanthi, da bi posljednju sezonu proveo u Toluci. Ukoliko zadovolji na probi, Yourassowsky će biti konkurencija mladom Tadejeviću.
Ive
Ive
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 28.12.2008
Broj postova : 1521
Reputacija Reputacija : 257
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
HNK Rijeka Empty111 / 999111 / 999HNK Rijeka Empty

[Vrh] Go down

HNK Rijeka Empty Re: HNK Rijeka

Postaj by Ive ned stu 08, 2009 1:44 pm

Vulić: Žao mi je kada mi netko uzima nogomet

Branko Laljak, direktor »Intera«, ponosno je objašnjavao nekolicini novinara u hodniku koji vodi izvan stadionskih prostorija kako je »Rijeka« jedina momčad koja nije puknula u okvir zaprešićkog gola ove sezone dok je trener gostiju s ironičnim osmjehom pokušao sakriti gorčinu. Zoran Vulić nije došao na službenu konferenciju za novinare, jer je procijenio da je bolje neke stvari prešutjeti.

– Bolje da nisam došao na presicu. Kojega smisla ima nekoga vrijeđati, davati neke izjave koje ionako ništa neće promijeniti u hrvatskom nogometu. Mi i ta djeca koja žive od tog nogometa zaslužili su barem neko dostojanstvo. I ništa drugo – kazivao je Vulić, koji je očito mislio na suca Draženka Kovačića.

– Nisam od nekih polemika, čovjek sam od nogometa i žao mi je kada mi netko uzima nogomet. Bila je to normalna i mirna utakmica, tijek koje je usmjerio netko treći ranim isključenjem. Nisam čovjek koji traži alibi, ali kada ti isključi igrača tako rano onda mora postojati neki razlog. Uostalom, što ću vam govoriti, sve ste sami vidjeli – rekao je razočarani Vulić.
Ive
Ive
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 28.12.2008
Broj postova : 1521
Reputacija Reputacija : 257
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
HNK Rijeka Empty111 / 999111 / 999HNK Rijeka Empty

[Vrh] Go down

HNK Rijeka Empty Re: HNK Rijeka

Postaj by Ive pon stu 09, 2009 6:05 pm

Vulić: Ako sam ja problem Rijeke, nema problema, otići ću

Zoran Vulić na odlasku je s Kantride. Rijeka je poražena u posljednje tri utakmice, iz Kupa ju je ispratio Šibenik sa 4:0, momčad je krizi, a u takvim situacijama obično trener plaća glavom. Vulić će se danas sastati s predsjednikom Ivanom Turčićem nakon čega se znati hoće li momčad nakon Vulića i Rubčića tražiti trećeg trenera u sezoni (Elvisa Scoriju).

"Danas ću se sastat s predsjednikom i razgovarat ćemo. Ukoliko sam ja problem, otići ću. Što god odlučimo bit će u interesu kluba. Neće biti nikakve ljutnje što god odlučimo", rekao nam je Vulić.

Pa, gdje ćete, tek ste mjesec dana tu?

"To vam je hrvatska realnost. Ne razumijemo trenažni proces, a prosudbe donosimo na temelju novinskih stupaca. Osobno ne čitam novine, ali mi je jasno da novinari rade svoj posao kako bi prodali novinu."

Što je pošlo po zlu?

"Došao sam pun entuzijazma došao u Rijeku, želio sam pomoći klubu, htio sam raditi na Kantridi jer je velika momčad s odličnom povijesti. Na financijski dio nisam gledao, imao sam po tom pitanju bolju ponudu Croatije Sesvete. Ali, nikad ne znate što vas čeka prije nego dođete u klub. Mogu reći da sam zadovoljan sa svime, kako su me primili predsjednik i igrači. Ali, nisam nikakav Harry Potter koji ima čarobni štapić i preko noći može promijeniti stvari, nitko to ne može."

Kažete da su vas u uprava i igrači odlično primili, kako su vas primili navijači?

"Navijači imaju pravo izraziti svoje mišljenje. Ja sam katolik i opraštam im sve. Ne smeta mi kad viču 'Vuliću odlazi', ali vas zaboli kad govore puno ružnije stvari", zaključio je Vulić.
Ive
Ive
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 28.12.2008
Broj postova : 1521
Reputacija Reputacija : 257
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
HNK Rijeka Empty111 / 999111 / 999HNK Rijeka Empty

[Vrh] Go down

HNK Rijeka Empty Re: HNK Rijeka

Postaj by Ive sri stu 11, 2009 9:37 am

Nenad Gračan novi trener Rijeke!

Bijeli su na klupi dobili ono što su željeli - domaćeg dečka koji dobro zna kako je raditi pod stijenama Kantride. U pravilu, takvi su treneri i ostvarili najbolje rezultate..

Kakav početak mandata nove riječke garniture na čelu s predsjednikom Ivanom Turčićem... Brigu o klubu preuzeli su 1. rujna a već su se suočili s dva trenerska otkaza i krenuli u potragu za novim imenom, i to po hitnom postupku. Nisu se odlučili za privremeno rješenje (netko iz omladinskog pogona), s kojim bi kupili vrijeme do prvenstvene stanke.

Budući da je Elvis Scoria, ljubimac riječkih navijača, otpao iz kombinacija (nije želio sjesti na klupu prije stanke) na Kantridi su se okrenuli drugoj soluciji. Potraga se zaustavila u Sesvetama gdje je do jučer svoj trenerski kruh zarađivao Nenad Gračan. Iako je ugovorom bio vezan za tamošnjeg prvoligaša, našao se način za njegov raskid sa dosadašnjim poslodavcem, te se Doktor nakon devet godina vraća na Kantridu.

- Prije svega želim zahvaliti Sesvećanima i njihovom predsjedniku na suradnji, kao i na činjenici da mi nisu radili probleme pri raskidu ugovora. Želim im svu sreću u ostvarenju zacrtanog. I oni su osjetili moju veliku želju za dolaskom u HNK Rijeku s čijim sam pozivom polaskan. Meni, kao rođenom Riječaninu i igraču koji je tu napravio svoje ime, velika je čast vratiti se na klupu - rekao je Gračan. - Smatram da je na Kantridi prisutna kvaliteta, no možda je momčad malo poljuljana slabim rezultatima. Bitno je vratiti im vjeru u vlastite mogućnosti, ali isto tako moraju biti svijesni onoga što od njih očekuje klub i navijači.
Po riječima predsjednika Ivana Turčića dogovor o suradnji s novim trenerom parafirat će se u srijedu u posljepodnevnim satima. Bijeli su na klupi dobili ono što su željeli - domaćeg dečka koji dobro zna kako je raditi “pod stijenama”. U pravilu, takvi su treneri i ostvarili najbolje rezultate.
Ive
Ive
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 28.12.2008
Broj postova : 1521
Reputacija Reputacija : 257
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
HNK Rijeka Empty111 / 999111 / 999HNK Rijeka Empty

[Vrh] Go down

HNK Rijeka Empty Re: HNK Rijeka

Postaj by Ive ned stu 15, 2009 1:01 pm

Gračan: Moramo biti strpljivi jer Rijeka potencijala ima

»Zlatni otok« je iza nogometaša »Rijeke«, nakon jučerašnjeg međusobnog ogleda u nedostatku adekvatnog protivnika, »bijeli« Nenada Gračana zaključili su mini pripreme u svojoj tradicionalnoj otočkoj bazi. Današnju nedjelju novi kormilar Riječana »proglasio« je slobodnom, dok će prvi dan novog tjedna po svemu sudeći biti rezerviran za okupljanje na Rujevici.

Dva različita poluvremena u kojima su kombinirani igrači i sustavi obilježili jučerašnju matineju u kojoj je bilo dosta trke, borbe i uklizivanja, ali i povremene zavidne kombinatorike, pri čemu je bilo znakovito da u pojedinim situacijama dosta igrača sudjeluje u završnici akcija. Bilo je i obrnutih situacija kada je novi šef struke znao i dobro podviknuti.

Gračan je u kombiniranim momčadima prvo isprobavao sustave s liberom, a onda i s četvoricom igrača u zadnjoj liniji, pružio prigodu svima, pri čemu se posebno istaknuo Sandi Križman (strijelac tri pogotka) te Hrvoje Štrok s nekoliko majstorskih proigravanja. Dojam je da je i Nastja Čeh u uzlaznoj formi, britki Belgijanac Mikael-David Yourassowsky zanimljiv na lijevom boku, dok će u odsustvu Matije Matka i Radomira Đalovića u ogledu s »Istrom 1961« oči posebno biti uprte prema najizbočenijem napadaču Vedranu Gercu (jedan pogodak).

– Sve planirano za tri dana je i napravljeno – tvrdi Nenad Gračan. – Mladi su to dečki, pritisak osjećaju sasvim drugačije od onih iskusnijih. Moramo biti strpljivi, jer potencijala ima. Bitno je da se on iskaže, da se igrači »nađu« i tu kvalitetu pkažu na travnjaku, naravno uz podršku svih nas u klubu i naših navijača.

Jačanje unutarnjeg duha i rad na »team buildingu« u ovom je trenutku najvažnija preokupacija novog šefa struke. Naravno, u isto će se vrijeme ganjati i rezultat kako bi se mirnije dočekala zima i stanka u kojoj će definitivno trebati stvoriti prepoznatljiviju igru te vratiti vjeru navijačima.

– Tri dana su malo, ali imamo do »Istre« vremena da još više ojačamo samopouzdanje. Najvažnije je da igrači vrate vjeru u sebe. Nitko od njih ne traži nešto što nisu u stanju. Iskoriste li svoj potencijal, neće biti problema – uvjeren je Gračan koji koji je posebno zadovoljan učinkom Čeha i Križmana.

– U posljednjim utakmicama momčad je dobivala puno golova, a nije bila posebno opasna prema naprijed. To se mora promijeniti. Teško je davati neke detaljnije ocjene, ali primjerice vidljivo je da se Čeh nameće. Vidi se da zna igrati, s njim ova momčad može puno više dobiti. Križman je također jako dobro radio, može biti opasan kao druga, ali i prva »špica«. Dobro je i što je okomit prema golu. Nema puno plakanja, imamo što imamo. Treba samo izabrati najbolje – zaključuje Gračan.

Uz dvojac koji se diže u formi tijekom krčkog međusobnog nadigravanja nezapaženo nije mogao proći niti učinak Štroka. Veznjak »bijelih« podijelio je niz dobrih lopti, asistirao, ali i zadržao loptu kada je bilo najpotrebnije.
– Dobro smo radili, vjerujem da će dobro biti u ova tri zadnja kola – ističe Štrok. – »Istra«, »Lokomotiva« i »Varteks« mogli bi nam dosta toga odrediti za nastavak. Probat ćemo se svi dignuti, znamo što znači ovih devet bodova koliko ih je u igri do kraja godine. Dvije domaće utakmice protiv Puljana i Zagrepčana jednostavno moramo dobiti.

»Rijekina« radilica sredine travnjaka smatra kako dolazak novog trenera mora donijeti i novi, pozitivan šok koji bi trebao razmrdati momčad.
– Uvijek je to tako, novi trener, nova, pozitivna atmosfera. Tako je to i sada. Najvažnije je da uzmemo tri boda »Istri«, poslije će biti sve puno lakše nakon ovog što nam se događalo u zadnje vrijeme – zaključuje Štrok.
Ive
Ive
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 28.12.2008
Broj postova : 1521
Reputacija Reputacija : 257
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
HNK Rijeka Empty111 / 999111 / 999HNK Rijeka Empty

[Vrh] Go down

HNK Rijeka Empty Re: HNK Rijeka

Postaj by Ive uto stu 17, 2009 4:58 pm

Gračan: Pažljivo ću izabrati pojačanja

Nenad Gračan na Kantridu se vratio prošli tjedan i nakon devet godina preuzeo poziciju šefa struke. Nimalo lagan zadatak budući da je momčad nakon niza poraza u psihološkoj krizi.

– Upoznajemo se još uvijek, ali veseli me što igrači normalno treniraju, motivirani su, želja za radom postoji, a nemamo ni problema s ozljedama. Psihološka kriza postoji i zato jer je to uglavnom mlada momčad koja obećava, ali koju negativni rezultati puno više opterećuju nego iskusnije igrače. No, treba samo malo više strpljenja i podrške i to će proći! Rijeka ima mladu momčad, a time i budućnost – kaže Gračan.

Promjene su nužne

Novi strateg Riječana mora do prvenstvene stanke izgurati još tri utakmice, a zatim će momčad doživjeti neke promjene, jer je na nekim pozicijama, posebno na bokovima, "tanka".

– Na nekim pozicijama nemamo dovoljno igrača, ili nisu uopće pokrivene. To moramo promijeniti, jer kada je konkurencija za mjesto veća, veći je i motiv za rad i dokazivanje. Naravno, jako pažljivo ćemo izabrati igrače, jer trebamo dovesti kvalitetne igrače, a ne samo one koji će popunjavati broj – naglašava Gračan.

BWIN.com: Rijeka 1.45 X 3.65 Istra 1961 6.70Registracija

Prvi protivnik Rijeci pod Gračanovim vodstvom bit će nogometaši pulske Istre 1961 koji u subotu dolaze na Kantridu. I Istra je doživjela trenersku promjenu i rezultatsku krizu te će obje momčadi u utakmicu ući s utegom oko vrata.

Vrlo zahtjevna utakmica

– Vrlo zahtjevna utakmica s psihološke strane, ne samo igračima nego svima u klubu. No, lijek je čvrsta, disciplinirana i agresivna igra i ako tako otvorimo utakmicu, vjerujem da će nervoza brzo proći. Pravi pristup dovest će nas do pobjede, koja bi i te kako olakšala rad u nastavku prvenstva – smatra Gračan.

Nervoza će zahvatiti i Rijekina trenera. Nakon devet godina opet je na Kantridi, gdje je prije deset godina vodio bijele u povijesnoj borbi za naslov prvaka Hrvatske.

– Bit će to pozitivna nervoza! – zaključuje Gračan.
Ive
Ive
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 28.12.2008
Broj postova : 1521
Reputacija Reputacija : 257
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
HNK Rijeka Empty111 / 999111 / 999HNK Rijeka Empty

[Vrh] Go down

HNK Rijeka Empty Re: HNK Rijeka

Postaj by Neu ned vel 14, 2010 12:32 pm

Oproštaj od Turske s pobjedom
Rijeka je u Turskoj odigrala šestu i posljednju pripremnu utakmicu. Današnji je protivnik bila šestoplasirana momčad bugarskog prvenstva Minyor Pernik. Na radost svih navijača, Riječani su pružili odličnu igru na oproštaju od Turske...



Bugari ipak nisu bili dostojni protivnik Rijeci. Pogotkom Hrvoja Štroka momčad s Kvarnera je na poluvrijeme otišla s vodstvom. Drugi dio je obilježio crnogorski reprezentativac Radomir Đalović koji je sa svoja dva pogotka postavio konačan rezultat od 3:0. Tako je Rijeka završila turske pripreme na kojima je u šest odigranih utakmica ubilježila tri pobjede, dva neriješena rezultata i jedan poraz.

Očekivani povratak Riječana svojim kućama je u nedjeljno jutro. Nastavak prvenstva slijedi 26. veljače kada Rijeka gostuje kod Zagreba, a za očekivati je da će Nenad Gračan potražiti još kojeg protivnika prije početka prvenstva.


Izvor:sportnet.hr
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
HNK Rijeka Empty999 / 999999 / 999HNK Rijeka Empty

[Vrh] Go down

HNK Rijeka Empty Re: HNK Rijeka

Postaj by Stevo Largo čet lip 03, 2010 10:12 am

Rijeka: Gdje su pojačanja?

Čelništvo »Rijeke« živi u zabludi ako misli da će uslijed recesije dobri igrači odjednom postati jeftini, a mladi i daroviti igrači preko noći nositelji igre.

Prvi dan mjeseca lipnja s Kantride je odnio još jednoga igrača. Vlade Lazarevski postao je osmi igrač iz prošlosezonske momčadi koji se neće odazvati pripremama Nenada Gračana. Makedonskom reprezentativcu nije aktivirana opcija temeljem koje se automatski produžuje ugovor jer u ovih nekoliko mjeseci nije ispunio očekivanja struke, a ni njegov ugovor se ne uklapa u sve skromnije mogućnosti klupskoga budžeta.

Uprava »Rijeke« elegantno se riješila još jednog igrača s platnog popisa što zvuči prilično suvislo sve dok se ne ode korak dalje i ne stavi u kožu Nenada Gračana koji će 14. lipnja okupiti momčad i krenuti prema europskim ciljevima koji se od njega očekuju.

Uostalom, početkom ove godine predsjednik Ivan Turčić izjavio je da priprema ambiciozan projekt za iduću sezonu, a ne tako davno bio je puno precizniji kada je plasman u Europu označio kao jedan od realnih ciljeva. Ne treba napominjati da su apetiti navijača tradicionalno veliki i da će svaki rezultat koji nije u skladu s najavama vrlo brzo izazvati kritike s tribina koje će prvo biti usmjerene prema igračima, onda treneru ili sportskom direktoru, a naposljetku i upravi za koju više nema opravdanja.

Preuzeli su klub početkom prošle sezone kada objektivno nisu mogli osjetnije utjecati na momčad i rezultate. Lijepo su navijačima objasnili da će sezonu potrošiti za stvaranje momčadi za iduću sezonu. Stigao je međutim lipanj, a na Kantridi nemaju pojma kako će im izgledati momčad. Štoviše, »Rijekin« kadar je trenutačno slabiji za osam igrača, četvorica su upitna, a od prinova je stigao samo napadač Ivan Rodić. Gdje su pojačanja?

Prošloga vikenda završila je »Kvarnerska rivijera«. Još jedna darovita generacija »bijelih« uspješno je položila »malu maturu« i krenula na mukotrpan put koji ti igrači moraju prijeći da bi se prometnuli u nositelje igre riječkoga prvoligaša. Neki od njih već su imali prilike (Stepčić, Čulina, Bijelić, Raspor...) odjenuti dres prvotimca, neki će je tek dobiti, ali neozbiljno je isključivo na tim golobradim mladićima graditi ozbiljne ambicije.

Da je talent jedina pretpostavka pravilnog razvoja, onda bi najdarovitiji igrač »Rijeke« u novijoj povijesti Anas Sharbini izravno s kadetskog turnira »Nerreo Rocco«, gdje je proglašen najboljim igračem u jakoj međunarodnoj konkurenciji, uskočio u prvu momčad »bijelih«. Ono što u praskozorje prijelaznog roka najviše zabrinjava jest razmišljanje čelništva »Rijeke« koje svoje ambicije gradi na tuđim slabostima.

Ivan Turčić i njegovi suradnici žive u zabludi ako misle da će uslijed recesije dobri igrači preko noći postati jeftini. Sigurno da većina prvoligaša nije imuna na krizu, ali ne nose se svi klubovi isto s njom. »Dinamo« je primjerice samo od prodaje Lovrena (8 milijuna eura) prošle zime zaradio četiri »Rijekina« godišnja budžeta, »Hajduk« će od prodaje Strinića zaraditi najmanje dva budžeta »bijelih«, »Osijek« će od prodaje Domagoja Vide živjeti najmanje godinu dana koliko i »Šibenik« od prodaje Ermina Zeca.

»Rijeka« je pak najzanimljivije što je imala prodala da bi podmirila dugove (Zvonko Pamić). I što sad? Ništa. Ispada da na Kantridi čekaju da se dogodi čudo koje se dogodilo samo jednom u dugoj klupskoj povijesti kada je Nenad Gračan od ničega stvorio nesuđenoga prvaka. Bilo je to u sezoni 1998./99. Mnogi međutim zaboravljaju da je dvije godine kasnije Gračanov novi pokušaj stvaranja momčadi bez ulaganja u igrače završio neslavno.

Njegovim odlaskom i borbom za ostanak od kojeg se »Rijeka« dugo oporavljala. I nije Gračan bio najveći krivac već uprava koja je živjela u zabludi da će dolaskom koalicije (2000.) na vlast u državi svi nogometni klubovi imati isti tretman. Sanjin Kirigin, posljednji SDP-ovski kadar na čelu kluba, rastjerao je pod tim uvjerenjem iskusnije i skuplje igrače, uveo preko noći puno mladih igrača u prvu momčad i umalo odveo »Rijeku« u Drugu HNL. Ne ponovilo se...
Stevo Largo
Stevo Largo
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 15.02.2010
Broj postova : 4115
Reputacija Reputacija : 371
Godina imam : 30
Započeo/la tema :
HNK Rijeka Empty20 / 99920 / 999HNK Rijeka Empty

[Vrh] Go down

HNK Rijeka Empty Re: HNK Rijeka

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 :: Sport :: Nogomet forum

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.