Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Stipe Mesić

+13
Amyicha
diabolik.
JOCA
pustinja
neven
tanuki
scorpio57
Prop
FALKON 2
THUNDER_DINIX
Neukrotivi pastuh
evitaa
Hell
17 posters

Stranica 5 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Stipe Mesić - Page 5 Empty Re: Stipe Mesić

Postaj by Mass ned vel 12, 2012 7:00 pm

Ok, priznajem, tek sada kad sam se vratio na prošlu stranicu i pročitao ponovo tvoj post o računalima, gramatičkoj pismenosti i informatičkoj nepismenosti sam skužio što si htio reći.. U tom postu imaš jako puno grešaka.

Jel znaš šta je formalna gramatika?
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Stipe Mesić - Page 5 Empty200 / 999200 / 999Stipe Mesić - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Stipe Mesić - Page 5 Empty Re: Stipe Mesić

Postaj by pustinja ned vel 12, 2012 8:23 pm

Kad sam ja stavio link na spisku je bilo cca 148 osoba sad ih je 157, izgleda da ljudima ipak odgovara da rintaju za neku stoku koja oduvijek živi na grbači drugih.
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :
Stipe Mesić - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Stipe Mesić - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Stipe Mesić - Page 5 Empty Re: Stipe Mesić

Postaj by Mass ned vel 12, 2012 8:26 pm

A šta si očekivo? Kao da je ovo forum od 100 članova
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Stipe Mesić - Page 5 Empty200 / 999200 / 999Stipe Mesić - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Stipe Mesić - Page 5 Empty Re: Stipe Mesić

Postaj by Prop ned vel 12, 2012 8:29 pm

pustinja je napisao/la:Kad sam ja stavio link na spisku je bilo cca 148 osoba sad ih je 157, izgleda da ljudima ipak odgovara da rintaju za neku stoku koja oduvijek živi na grbači drugih.

Među njima sam, nikad Stipu nisam volio, jebali ga loši vicevi. Stipe Mesić - Page 5 282170
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Stipe Mesić - Page 5 Empty108 / 999108 / 999Stipe Mesić - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Stipe Mesić - Page 5 Empty Re: Stipe Mesić

Postaj by Mass ned vel 12, 2012 8:32 pm

Do jaja, mislim, 4 i pol milijuna ljudi a samo 158 potpisa.. Kakva je to uopće peticija? Tko stoji iza nje? Ima li kakvu težinu?
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Stipe Mesić - Page 5 Empty200 / 999200 / 999Stipe Mesić - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Stipe Mesić - Page 5 Empty Re: Stipe Mesić

Postaj by Prop ned vel 12, 2012 8:38 pm

Koliko sam shvatio, to je stranica di svatko more pokrenuti peticiju i s te strane je to dobro, ali nije se moga ni očekivati veći odziv s obzirom da mi se čini da nije imala nekakvu medijsku pompu, a bez toga ne ide.
Al meni je ipak drago što sam je potpisao, stvarno ne volim Stipu misa
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Stipe Mesić - Page 5 Empty108 / 999108 / 999Stipe Mesić - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Stipe Mesić - Page 5 Empty Re: Stipe Mesić

Postaj by tanuki pon vel 13, 2012 10:24 am

meni je Stipe bio zakon!
ali sada ga stavljam u ropotarnicu prošlosti,
nema apsolutno nikakvo pravo opterećivati porezne obveznike!
da mžda bi trebalo povesti pitanje zbog čega je ova zemlja u kurcu?
na optuženičkoj klupi je sanader?
dali zato što je bio previše glup? da mesić i dalje sisa sisu poreznih obveznika,
ali sisa i jaca,
od odgovornosti ni traga !
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Stipe Mesić - Page 5 Empty700 / 999700 / 999Stipe Mesić - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Stipe Mesić - Page 5 Empty Re: Stipe Mesić

Postaj by Godal pon lis 07, 2013 9:23 pm

Mesić je jedan od onih tipova političara "zrcala".

On anticipira što narod želi i to isto daje tom narodu. Oni koji ne vole Mesića zapravo većinom ne vole sebe, tj. ne vole sebe kakvi su bili u trenutku kad su mu davali podršku.

Reći da je on prevrtljivac je pojednostavljivanje i skidanje odgovornosti, tj. prebacivanje sve odgovornoti na njega.


Medalja uvijek ima dvije strane, sve se u životu može opravdati i relativizirati.
90-ih je narod bio žedan krvi, rata, šovinističkih izjava. To nam je Mesić dao, u nekom poluobliku, kažem poluobliku, jer dubinski je on ipak korektna osoba, ali uklopio se u ondašnji mainstream s izjavama koje su dovoljno jake i oštre za upotrebu 90-ih, a opet nedovoljno oštre i jake da bih ih s danas moglo 100% okarakterizirati kao govor mržnje.

Kasnije je narodu dopizdio HDZ i Tuđman, sva ta izolacija izolacija i prepoznali su se u Mesiću jer je i on bio jedan od "njih", jedan od onih koji su bili u zabludi, jedan od onih koji su okrenuli leđa Tuđmanu i HDZ-u.

Glasati za nekog "bezgrješnog", nekoga tko je oduvijek bio ispravan, tko je otpočetka bio protiv svega toga, značilo bi priznati vlastitu zabludu i glupost, a narod i je sujetan i tašt.

Radije će dati podršku nekome tko je jednako griješio.
Godal
Godal
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 03.10.2013
Broj postova : 213
Reputacija Reputacija : 25
Godina imam : 78
Započeo/la tema :
Stipe Mesić - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Stipe Mesić - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Stipe Mesić - Page 5 Empty Re: Stipe Mesić

Postaj by Neu uto ruj 23, 2014 8:35 pm

Prije nekoliko dana na zagrebačkom Britancu, gdje se nedjeljom godinama održava sajam starina, jednom su zagrebačkom kolekcionaru (podaci poznati redakciji) ponuđena i zatim prodana dva dokumenta doživotnog bivšeg predsjednika Stjepana Mesića. Prvi dokument je originalna plaketa „Spomenica Domovinskog rata 1990.-1992.“ kojom je u ožujku 1993. godine tadašnji predsjednik Franjo Tuđman odlikovao general-bojnika Stjepana Mesića! I drugi je dokument, ništa manje zanimljiv, „Spomenica na prvog gosta obnovljene Općine Blato predsjednika Sabora Republike Hrvatske gosp. Stipe Mesića“ koju je izdao Sabor RH u Blatu 15. kolovoza 1993., a vlastoručno ju je potpisao predsjednik Sabora Stipe Mesić!?

No nije samo u tome zanimljivost ova dva povijesna dokumenta. Još je zanimljivije da su obje spomenice prije pojave na Britancu pronađene blizu njega, nekoliko desetaka metara zapadnije, u Ilici, kod zgrade u kojoj je Mesić živio prije preseljenja u svoje novo obitavalište. Obje su spomenice pronađene u smeću na ulici! Sada, ili je netko Mesićev stan kupio, pa je iz njega bacio što je našao, pa tako i ove dvije spomenice, ili netko čisti još njegov stan, pa je opet sve bacio u smeće. No pitanje je i zašto Mesić ta dva dokumenta nije ponio sa sobom u novi stan, nego je sve završilo u smeću. Sve bi i završilo na Jakuševcu da nije ljudi koji kopaju po svim mogućim kantama i vrećama, u traganju za predmetima koje bi kasnije mogli negdje unovčiti. Tako su ova dva dokumenta odmah na Britancu našla kupca, koji ih je kupio zbog njihove povijesne vrijednosti. Jer ipak se radi o doživotnom bivšem predsjedniku!

– Mi smo i dalje u tom stanu u Ilici. Nema novog stana. Nakon što ste mi javili za pronalazak tih spomenica, raspitao sam se u obitelji i o tome nitko ništa ne zna. Očito je onda kod nekog velikog pospremanja to nehotice uklonjeno. Nitko to nije namjerno učinio. Možda su se te spomenice nalazile na nekoj hrpi, umetnute među papirima, pa smo uklanjajući tu hrpu papira nehotice bacili i te dokumente – kazao nam je jučer Stjepan Mesić kada smo ga pitali zna li kako su se dvije njegove spomenice našle u smeću. Na dodatno pitanje je li mu žao što su spomenice sada u vlasništvu privatnog kolekcionara, Mesić je rekao: “Važno je da ti dokumenti nisu izgubljeni”. HRVATSKI-DOM.NET
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Stipe Mesić - Page 5 Empty999 / 999999 / 999Stipe Mesić - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Stipe Mesić - Page 5 Empty Re: Stipe Mesić

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.