Hackeri

Stranica 1 / 6. 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Hackeri Empty Hackeri

Postaj by Neu on sub lip 06, 2009 9:42 am

Što mislite o hackerima? Dal vam je nekad upao neki ne profi hacker u računalo? Bojite li se hackera?

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4928
Godina imam : 30
Započeo/la tema :
Hackeri Empty999 / 999999 / 999Hackeri Empty

[Vrh] Go down

Hackeri Empty Re: Hackeri

Postaj by House on sub lip 06, 2009 9:43 am

ljudi koji mogu praktički sve, jer je internet spojen na sve, nije mi još nitko upao na komp, a nebojim se.

House
Trajno baniran/a

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 6097
Reputacija Reputacija : 435
Započeo/la tema :
Hackeri Empty390 / 999390 / 999Hackeri Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sub lip 06, 2009 9:47 am

volio bi znat to što oni znaju,a nisam imao problema,mislim da njima nisu zanimljivi pojedinci,obični korisnici,i mislim da pravi hakeri ustvari nisu loši ljudi,to što rade,rade iz zabave ili iz nekog bunta......
znači ne,ne bojim se iz razloga što u mom računalu nema ništ zanimljivog za njih,
a jedini susret mi bio film Hakeri........... Very Happy
Anonymous
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Love on sub lip 06, 2009 9:50 am

pa bojim se malo,da mi upadnu i onda pošemere sve mada nemam nekakvih prekorisnik stvari(uratci i slike sex..)
Love
Love
Domaćica foruma Love
(Brineta, kuvar'ca, seksica)
Domaćica foruma Love  (Brineta, kuvar'ca, seksica)

Broj postova : 28855
Reputacija Reputacija : 1211
Godina imam : 32
Započeo/la tema :
Hackeri Empty672 / 999672 / 999Hackeri Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Neu on sub lip 06, 2009 1:09 pm

Gabi i ja sam gledala taj film,prekul mi je,odma sam i ja poželila bit hacker,kaoi ona ženska burn. inače super je znat neke hackerske trikove.

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sub lip 06, 2009 1:22 pm

pa od tog filma ja i obožavam nju..... Very Happy Acid Burn Very Happy
btw Love mislim da ako nemaš neke tajne tipa pentagona,NASA-e ili slično
mislim da možeš mirno spavat po pitanju hakera Wink
Anonymous
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Love on sub lip 06, 2009 1:47 pm

Very Happy još bolje onda
Love
Love
Domaćica foruma Love
(Brineta, kuvar'ca, seksica)
Domaćica foruma Love  (Brineta, kuvar'ca, seksica)

Broj postova : 28855
Reputacija Reputacija : 1211
Započeo/la tema :
Hackeri Empty672 / 999672 / 999Hackeri Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Turrican on sub lip 06, 2009 4:04 pm

Neukrotiva je napisao/la:odma sam i ja poželila bit hacker,kaoi ona ženska burn. inače super je znat neke hackerske trikove.
Aako se kužiš onda sam nalaziš rješenja, recimo naprimjer kako na ovom forumu maknuti svoj datum rođenja i godine u profilu makar je forsirano da moraš to imati upisano i sl.
Ali općenito to je sve samo stvar znanja kako što funkcionira u svojoj osnovi.

Pravi hackeri ne rade štetu nego klinci koji bi htjeli biti hackeri, ali oni u pravilu nikad ništa ne uspiju.

I na kraju tko je to "hacker"? To je jednostavno osoba koja se zna snaći pomoću svog znanja.

Svi smo mi hackeri, recimo kad si reinstalirate Windowse, ili provjeravate I.P. adresu nekoga i/ili prijaviti ga "abuse" službi njegovog ISP-a (kao što je fosforica spominjala).

I vaša baka je isto hacker, kad recimo zna neki prirodni lijek. Biti "Hacker", to je široki pojam.

Turrican
Tehničar foruma Tury
(Informatičar, zajebant)
Tehničar foruma Tury  (Informatičar,  zajebant)

Registriran/a : 22.02.2009
Broj postova : 5443
Reputacija Reputacija : 1188
Započeo/la tema :
Hackeri Empty55 / 99955 / 999Hackeri Empty

[Vrh] Go down

Postaj by THUNDER_DINIX on sub lip 06, 2009 4:06 pm

Neukrotiva je napisao/la:Što mislite o hackerima? Dal vam je nekad upao neki ne profi hacker u računalo? Bojite li se hackera?
ovi o kojima pricas zovu se crackeri

Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 29
Započeo/la tema :
Hackeri Empty889 / 999889 / 999Hackeri Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sub lip 06, 2009 7:57 pm

"U jednom od najžešćih sajberskih napada na mrežu američke vojske, kompjuterski hakeri, za koje se veruje da deluju iz Rusije, uspešno su prodrli u kompjuterski sistem Pentagona.
Reč je o tako ozbiljnom elektronskom udaru da je admiral Majkl Malen, načelnih Združenog generalštaba, o tome obavestio predsednika Džordža Buša i sekretara za odbranu Roberta Gejtsa. U napadu je stradala mreža centralne komande SAD - štab za praćenje operacija američkih snaga u Iraku i Avganistanu. Pored toga, hakeri su uspeli da prodru u tajnu mrežu strateškog odeljenja Ministarstva odbrane SAD i taj upad je okarakterisan kao „ozbiljna pretnja nacionalnoj bezbednosti”. Američki vojni zvaničnici su ubeđeni da je napad izveden sa teritorije Rusije.
Ministar odbrane Gejts je čekao čitavu sedmicu da podnese izveštaj. „Specijalne službe Pentagona su pokušavale da pronađu u mreži izvor drskog napada. Ali su otkrile samo to da su počinioci koristili program ‘Agent.btz’, specijalno stvoren za nanošenje štete vojnim mrežama”, kaže se u tom izveštaju. Stručnjaci podsećaju da su i pre godinu i po dana, kada je u sličnom napadu stradalo hiljadu i po kompjutera Pentagona, Amerikanci tvrdili da su za to odgovorni Kinezi.
Kompjuteri Ministarstva odbrane SAD redovno su izloženi sličnim napadima. U proteklih 18 meseci Rusija je optužena da je organizovala krupne elektronske napade na susednu Estoniju i Gruziju."

@ Turrican vjerujem da si u pravu,al mislim da je Neu mislila na ovako nešto u potavljanju teme
Anonymous
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sub lip 06, 2009 8:08 pm

Gary McKinnon (Glasgow, 1966.), britanski informatičar poznat pod nadimkom Solo koji je 2002. proglašen je najopasnijim hakerom na svijetu. Iste je godine prvi puta uhićen.

Hackeri 8bkauyetcm9gjs05bq0d

Počeci

1972. Gary s obitelji seli u London. Sam tvrdi kako je sve počelo još u djetinjstvu i to zbog ljubavi prema znanstvenoj fantastici. Svoje prvo računalo dobio je kad mu je bilo 14 godina. Tri godine nakon toga napušta školu. Nakon nekoliko više-manje uspješnih zaposlenja, na nagovor prijatelja, odlučio se kvalificirati za sistemskog administratora. Sve do 1995. radio je taj posao u maloj tvrtki, a onda se upustio u hakerske vode.

Razvoj situacije

U samom početku najviše ga je privlačilo razbijanje manjih mreža i ostavljanje poruka administratorima, ali to nije dugo potrajalo jer je previše upada bilo dosadno.

Tada je otkrio stranicu jedne lobističke skupine iz Washingtona koja potvrđuje postojanje NLO-a i tajnog vojnog razvoja naprednih izvora energije; The Disclosure Project. Tu je počela njgova "prava" karijera hakera. Gary tvrdi da je najviše volio pregledavati vojne kriminalne dosjee; o vojnicima koji su optuženi za seksualno zlostavljanje, sabotiranje opreme, gledao je snimke o treninzima specijalaca... Sve je to radio jer ga je privlačilo da bude tamo gdje ne bi smio biti.

Najšokantnja stvar na koju je ikad naišao za Garyja su bile fotografije na kojima je vidio predmet u svemiru oblika cigarete kad provalio u Johnsonov svemirski centar.

Uhićenje

Nije pazio na vremenske zone te se predugo zadržao. Otkrivena je njegova e-mail adresa i jednog jutra uhićen je od Nacionalnog ureda za visokotehnološki kriminal.

To uhićenje mu je zaustavilo karijeru jer mu je uvjetna kazna nalagala zabranu korištenja računalom.

Ponovno je uhićen u srpnju 2005. godine dok se vraćao kući. Tada su SAD službeno pokrenuli postupak protiv Garyja. Optužen je da je svojim provalama nanio štetu od 700 tisuća USD, prijetio nacionalnoj sigurnosti SAD-a te ga, ako mu bude suđeno u SAD-u i bude optužen, čeka 70 godina zatvoske kazne koju će odslužiti u veoma dobro čuvanom zatvoru.

@ ili o ovakvim likovima
Anonymous
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sub lip 06, 2009 8:27 pm

THUNDER_DINIX je napisao/la:
Neukrotiva je napisao/la:Što mislite o hackerima? Dal vam je nekad upao neki ne profi hacker u računalo? Bojite li se hackera?
ovi o kojima pricas zovu se crackeri

i ovdje si u pravu........ klik crackeri ili hakeri
Anonymous
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by THUNDER_DINIX on ned lip 07, 2009 9:46 am

ne znam jel spomenuto vec al jel znate koji je najpoznatiji hacker?

Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Turrican on ned lip 07, 2009 10:29 am

THUNDER_DINIX je napisao/la:ne znam jel spomenuto vec al jel znate koji je najpoznatiji hacker?
Onaj Mitnick?
On je radio stvari koje nitko više neće raditi (uglavnom zbog toga što je tehnologija napredovala pa se to više ne koristi ili nemože koristiti, npr. tehnike poput "blue box" i sl.), no koliko sam čuo on sada ima neki legalan posao kao stručnjak za računalnu sigurnost.

Turrican
Tehničar foruma Tury
(Informatičar, zajebant)
Tehničar foruma Tury  (Informatičar,  zajebant)

Registriran/a : 22.02.2009
Broj postova : 5443
Reputacija Reputacija : 1188
Započeo/la tema :
Hackeri Empty55 / 99955 / 999Hackeri Empty

[Vrh] Go down

Postaj by THUNDER_DINIX on ned lip 07, 2009 10:32 am

da, Kevin Mitnick. mislim da radi za neku antivirusnu filmu sad

Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto lip 09, 2009 12:46 am

Turrican je napisao/la:Aako se kužiš onda sam nalaziš rješenja, recimo naprimjer kako na ovom forumu maknuti svoj datum rođenja i godine u profilu makar je forsirano da moraš to imati upisano i sl..

da nisi ovo spomenio nikad mi nebi palo na pamet pokušat,tj uopće nisam razmišljo o tom Very Happy
Anonymous
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Hackeri Empty hackeri, g33k-ovi, blackhati, crackeri, grayhati,script kiddies,..

Postaj by drGspot on sri kol 19, 2009 8:48 am

o hackerima...?
evo odgovor i sa ove strane plota smajlić

no prvo razocaranje:

hacking nije provala, niti su hackeri provaljivachi--novinari pogresno koriste rijech...

http://www.rot13.org/~dpavlin/security.html

"Hacker je sasvim krivi naziv za cracker-e koji su zapravo neiskusni korisnici računala bez ikakvog poznavanja moralnih normi ili pravila lijepog ponašanja na mreži (Netiquette). Ispravan naziv za njih je script kiddies jer je njihov vrhunac isprobavanje svih exploit-a do kojim mogu doći preko mreže. "

dodatno distinkcija postoji i kroz termin blakHat...ta ekipa cesto je na platnoj listi kriminalnih organizacija...

kevin mitnick je zapravo bio socijalni inzinjer i u pocetku phreaker (telefonske centrale)

hackTivisti svih zemalja zapravo danas razvijaju software otvorene i slobodne fele (tzv gnu/linux)...i taj sw upotrebljavaju drzavne uprave (i u hr), banke, obavjestajne sluzbe, e-commerce, internet infrastruktura opcenito...

kako hacktivisti izgledaju...?

http://www.kiberpipa.org/modules/gallery/album107

http://2009.slobodnifestival.info/

http://www.b92.net/tehnopolis/aktuelno.php?nav_id=353659&fs=1

Filmovi (Hackers In the net of fbi, Matrix, The Core,..) najcesce prikazuju phreakere i crackere...koji sa hackerima, specifichno whiteHat Jedi vitezovima svijetle strane sile,imaju jedino zajednicko veliko znanje i kolicina informacija kojim raspolazu...drugih dodirnih tocaka nema...

zanimljivi su josh:: coderi, network exploreri, radical activisti, cyberfeminists i gnuFeminists (ovo sam ja), mediactivisti, cyberpunkovi, gnus, crypto-anarchis,anarhoFeministi,...

Blagi uvod u linux i zene i linux chemo odForkat u drugi thread...

Amiga & Linux rULeZ
power to the linux chix
drGspot
drGspot
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 19.08.2009
Broj postova : 78
Reputacija Reputacija : 30
Godina imam : 48
Započeo/la tema :
Hackeri Empty0 / 9990 / 999Hackeri Empty

[Vrh] Go down

Postaj by mala_lutkica on sri kol 19, 2009 8:57 am

ti stvarno puno znaš o tome

mala_lutkica
Trajno baniran/a

Registriran/a : 06.06.2009
Broj postova : 1282
Reputacija Reputacija : 12
Započeo/la tema :
Hackeri Empty97 / 99997 / 999Hackeri Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Neukrotivi pastuh on ned lis 04, 2009 11:03 am

Desetak puta,...zbog sukoba.
Neukrotivi pastuh
Neukrotivi pastuh
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 23.08.2009
Broj postova : 7641
Reputacija Reputacija : 281
Godina imam : 50
Započeo/la tema :
Hackeri Empty72 / 99972 / 999Hackeri Empty

[Vrh] Go down

Postaj by THUNDER_DINIX on ned lis 04, 2009 3:32 pm

sta?

Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Neu on ned lis 18, 2009 9:23 pm

pastuše jel si ti to hackirao?

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by TheMe on sub lis 24, 2009 9:26 pm

2 god. uvjetno radi "tih" stvari...
TheMe
TheMe
Upravo mi ošla nevinost
Upravo mi ošla nevinost

Registriran/a : 22.10.2009
Broj postova : 465
Reputacija Reputacija : 33
Godina imam : 31
Započeo/la tema :
Hackeri Empty0 / 9990 / 999Hackeri Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Neukrotivi pastuh on sub lis 24, 2009 9:28 pm

Ma ne ja nego oni mene. Ma na blogu, bez-veze...izazivao sam ih.

Neukrotiva je napisao/la:pastuše jel si ti to hackirao?

The Me, ebate uvjetno. Već san dvi ima bi mi nabija još dvi n ti prasca. Nisan ja haker nego hakiran. Čitaj malo bolje belj

Zadnja promjena: Neukrotivi pastuh; sub lis 24, 2009 9:29 pm; ukupno mijenjano 1 put.
Neukrotivi pastuh
Neukrotivi pastuh
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Amyicha on sub lis 24, 2009 9:28 pm

niko mi još nikada nije ništa hakirao. ali nekada imam toliku želju da budem haker i da znam te neke stvari ali ok. nemam ja niš protiv njih sam nek ne rade sranja Very Happy
Amyicha
Amyicha
Domaćica foruma Amy
(Pozerica, fan od Britney)

Broj postova : 19365
Reputacija Reputacija : 910
Godina imam : 25
Započeo/la tema :
Hackeri Empty113 / 999113 / 999Hackeri Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Neukrotivi pastuh on sub lis 24, 2009 9:30 pm

Amyicha je napisao/la:niko mi još nikada nije ništa hakirao. ali nekada imam toliku želju da budem haker i da znam te neke stvari ali ok. nemam ja niš protiv njih sam nek ne rade sranja Very Happy

Tako je, jer ćeš onda ti njima Laughing
Neukrotivi pastuh
Neukrotivi pastuh
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down