Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Serie A

+7
gio_deluxe
Neu
Ive
THUNDER_DINIX
goc
tekilinho
fernando torres
11 posters

 :: Sport :: Nogomet forum

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Serie A Empty Serie A

Postaj by fernando torres čet pro 25, 2008 3:04 pm

naj golovi ove jeseni....

fernando torres
fernando torres
Junior
Junior

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 984
Reputacija Reputacija : 19
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Serie A Empty57 / 99957 / 999Serie A Empty

[Vrh] Go down

Serie A Empty Re: Serie A

Postaj by fernando torres čet sij 08, 2009 2:36 pm

Juan Sebastian Veron se vraća u Lazio?

Argentinski veznjak La Platinog Estudiantesa, Juan Sebastian Veron (33), mogao bi se vratiti u Lazio gdje je karijeru gradio od 1999. do 2001. godine...

S tim je talijanskim klubom Veron ispisao mnoge lijepe trenutke, među kojima se ističe osvajanje “scudetta”, a novu suradnju spominju talijanski mediji. Protiv nje Veron ne bi imao apsolutno ništa.

- Vidjet ćemo što će se dogoditi. Zahvaljujem se Lotitu na lijepim riječima, to što me želi u svojoj momčadi čini me sretnim. Moja su vrata otvorena, nemam ih namjere nikada zatvoriti. Rim je krasan grad, sviđa se i mojoj obitelji, ondje sam proveo divne godine, okružen navijačima koji su me podržavali. Imam još mnogo toga za dati - kazao je Veron aludirajući na nedavnu izjavu Claudija Lotite, predsjednika Lazija, o mogućem angažmanu argentinskog nogometaša.
fernando torres
fernando torres
Junior
Junior

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 984
Reputacija Reputacija : 19
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Serie A Empty57 / 99957 / 999Serie A Empty

[Vrh] Go down

Serie A Empty Re: Serie A

Postaj by tekilinho ned sij 11, 2009 10:44 am

Onaj Zarate iz Lazija je sjajan igrač. Iam u seriji A sada dosta dobrih mladih igrača koje žele veliki klubovi. Tu svakako treba istaknuti i napolijevog Lavezzia koji ne želi u Chelsea zato što u Napoliju imam status kralja i ne želi u klub u kojem kako kaže bi sjedio na klupi. Svaka mu čast. Vidi se da ima još igrača koji ne igraju samo zbog novca.

Nadam se da će Veron doći u Lazio. Lazio mi je jedan od najdražih talijanksih klubova, a Veron jedan od jadražih igrača. Danas igraju rOMA I mILAN. Snimku možete pogledati na drugom programu Hrt-a u 23:30
tekilinho
tekilinho
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 1024
Reputacija Reputacija : 42
Godina imam : 28
Započeo/la tema :
Serie A Empty19 / 99919 / 999Serie A Empty

[Vrh] Go down

Serie A Empty Re: Serie A

Postaj by fernando torres ned svi 10, 2009 3:46 pm

Fiorentina sve bliža Ligi prvaka, remi Intera kod Chieva

Nogometaši Fiorentine sve su bliži četvrtom mjestu i plasmanu u kvalifikacije Lige prvaka. U 34. kolu Serije A pobijedila je momčad iz Firence na gostovanju Cataniju 2-0...

To je šesta pobjeda Fiorentine u posljednjih sedam utakmica. Jedino su pali na gostovanju kod Udinesea, a u gostima su nakon Atalante bili bolji i od Catanije. Ova pobjeda je time vrijednija jer je jedini njihov pravi suparnik, Genoa, uzela samo bod kod Atalante.

I do tog boda je momčad hrvatskog nogometaša Ivana Jurića došla prilično sretno, u posljednjim sekundama meča. Criscito je zabio za 1-1, pa Genoa nastavlja sanjati četvrto mjesto, makar trenutačno za njim zaostaju tri boda.

Ivan Jurić je igrao do 77. minute kada je zamijenjen.

Inter je uzeo samo bod kod Chieva (2-2), pa Milan može mogućom pobjedom protiv Juventusa u noćnoj utakmici doći na četiri boda zaostatka. Inter je dva puta vodio (prvi pogodak je postigao Crespo, a drug Balotelli), no domaćin koji je ove sezone uzimao bodove svim najjačim momčadima, se osladio i protiv Intera.

U derbiju začelja su Torino i Bologna odigrali 1-1. Obje momčadi su postigle pogodak iz jedanaesterca, a onaj od Di Vaija je bio njegov 22. u sezoni. Bježi za jedan najvećem suparniku Zlatanu Ibrahimoviću.

U drugoj subotnjoj utakmici 35. kola talijanske nogometne lige Udinese je u Rimu pobijedio Lazija 3-1 nanijevši mu treći ligaški poraz u nizu...

Nesreća je za domaći sastav krenula taman nakon što su Rimljani poveli golom Rocchija (deveti u sezoni) u 56. minuti. Iz okreta je s 18 metara po sredini terena Talijan sjajno pogodio nakon što mu je asistirao Mauro Zarate.

Antonio Floro Flores samo je četiri minute kasnije izjednačio također lijepim udarcem izvan 16-erca za njegov šesti prvenstveni pogodak. Poveli su gosti preko D'Agostina u 69., a poraz domaćih zapečatili preko Fabija Quagliarrele iz penala u 86. minuti. Udarac s bijele točke iznudio je Flores, a Quagliarella je zabio svoj 12. prvenstveni pogodak.

Lazijev strijelac Rocchi tom je prilikom zbog prigovora zaradio crveni karton.

I prošle su godine Friuljani slavili protiv Lazija u Rimu. Tada je bilo 1-0 za Udinese.

U prvoj utakmici 35. kola talijanskoga nogometnog prvenstva Sampdorija je u Đenovi pobijedila posljednjeplasiranu Regginu 5-0...

Katastrofi gostiju pridonijelo je isključenje njihova braniča Valdeza već u 19. minuti, pri 1-0 vodstvu domaćih.

Dva je gola za Sampdoriju zabio Dessena, dok su se po jednom u listu strijelaca upisali Delvecchio, Marilungo i Pazzini, kome je to bio deseti prvenstveni pogodak.

Serie A, 35. kolo:

Cagliari - Roma 2-2 (Matri 34, Acquafresca 58 / Totti 63, Perrotta 69)
Atalanta - Genoa 1-1 (Valdes 9 / Criscito 90)
Catania - Fiorentina 0-2 (Jovetić 11, Zauri 90)
Chievo - Inter 2-2 (Marcolini 27, Luciano 73 / Crespo 3, Balotelli 64)
Lecce - Napoli 1-1 (Zanchetta 43-11m / Pia 34)
Siena - Palermo 1-0 (Calaio 60)
Torino - Bologna 1-1 (Rosina 37-11m / Di Vaio 86-11m)
Sampdoria – Reggina 5-0 (Dessena 2, 31, Delvecchio 37, Marilungo 46, Pazzini 52)
Lazio – Udinese 1-3 (Rocchi 56 / Floro Flores 60, A'agostino 69, Quagliarrela 86-11m).
fernando torres
fernando torres
Junior
Junior

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 984
Reputacija Reputacija : 19
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Serie A Empty57 / 99957 / 999Serie A Empty

[Vrh] Go down

Serie A Empty Re: Serie A

Postaj by goc čet lip 04, 2009 12:19 pm

Pregled talijanske sezone


Pod novim trenerom Jose Mourinhom, FC Internazionale Milano je osvojio četvrtu uzastopnu titulu, sedamnaestu u njihovoj povijesti koja ih je izjednačila sa gradskim rivalima AC Milanom te postavila na drugu poziciju najuspješnijih klubova Serie A odmah iza Juventusa. S.S. Lazio osvajač je Talijanskog Kupa dok će, Torino FC, US Lecce te Reggina Calcio igrati u drugoj talijanskoj ligi od sljedeće sezone.

Prvaci: FC Internazionale Milano
Mourinhov Inter započeo je sezonu kao očiti favorit nakon što je pod vodstvom Roberta Mancinija uzeo istu već tri puta. Ispunili su očekivanja, nakon što su najbliže izazivače [Milan i Juventus] ostavili za "dužinu ruke" te osvojivši ligu tri kola prije kraja sezone. Nerazzurri su uspjeli ostvariti najbolji napadački rekord, primili su najmanje golovate su bili jedina ekipa koja nije izgubila kod kuće. Uzevši u obzir statistiku iz njegovih prošlih ekipa FC Porta i Chelsea FC, Mourinho je neporažen kod kuće 117 ligaških utakmica.

Finale kupa: S.S. Lazio 1-1 UC Sampdoria (aet; Lazio pobjeđuje 6-5 na jedanaesterce)
Nakon što su pobijedili Juventus i Inter u njihovim polufinalnim utakmicama, Lazio i Sampdoria su snage odmjerili međusobno u finalu 'Coppa Italia' na stadionu Olimpico. Jedan od istaknutijih igrača sezone, Argentinski napadač Mauro Zárate (navijačima Lazia poznat kao Zárate-Kid ) postiže vodeći pogodak a Sampdoria odgovara preko Giampaolo Pazzinia, na kraju je momčad iz Rome pobjedila nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Mjesta u Europi:
FC Internazionale Milano – UEFA Liga Prvaka, grupna faza
Juventus – UEFA Liga Prvaka, grupna faza
AC Milan – UEFA Liga Prvaka, grupna faza
ACF Fiorentina – UEFA Liga Prvaka, treći kvalifikacijski krug
Genoa CFC – UEFA Euro Liga, doigravanje
S.S. Lazio – UEFA Euro Liga, doigravanje
AS Roma – UEFA Euro Liga, treći kvalifikacijski krug

Igrač godine: Marco Di Vaio ( Bologna FC )
U svojoj 32-oj godini Di Vaio prestiže svoj osobni rekord postigavši 24 gola za Bolognu koja je tek u zadnjem kolu izborila opstanak. Kako smo se i nadali Di Vaio je bio strijelac i u toj utakmici gdje su pobjedili 3-1 protiv Calcio Catanie. Bivši igrač Parme i Juventusa postigao je više od pola pogodaka koliko je njegov tim ukupno postigao te je bio samo jedan pogodak iza najboljeg strijelca lige Zlatana Ibrahimovića.

Igrač na koga treba obratiti pozornost: Davide Santon (FC Internazionale)
Sa nadimkom 'Il Bambino' koji mu je dao José Mourinho, ovaj centralni branič je imao odličnu prvu sezonu sa Nerazzurrima te su ga uspoređivali sa mladim Paolom Maldinijem. Santonov napredak je bio ubrzan: Odigrao je prvu utakmicu u Ligi Prvaka ispod 21 godine te je sada pozvan od Marcella Lippia u seniorsku momčad Italije.

Tim koji je najviše iznenadio: Genoa CFC
Gian Piero Gasperinieva Genoa je bez ikakve sumnje odigrala najatraktivniji nogomet Serie A ovog ljeta i bila je samo jedan bod od dobivanja prvog ikada mjesta za UEFA Ligu Prvaka. Brazilski vezni igrač Thiago Motta (u najboljoj formi nakon nekoliko ozbiljnih ozljeda) i Argentinski napadač Diego Milito (24 gola) bili su ključni igrači ove momčadi koja je rezervirala povratnu kartu za Europski nogomet.

Najbolji strijelac prvenstva: Zlatan Ibrahimović, Inter (25)

Broj: 902
Broj nastupa u natjecateljskim utakmicama koje je ostvario Paolo Maldini za Milan prije nego što je otišao u mirovinu (U 25 sezona u Rossonerima, branič je osvojio 26 trofeja, uključujući pet Liga Prvaka.

Citat:
"Ako me ocijenite brojem od jedan do deset, zaslužujem osmicu za moju prvu sezonu u Interu. Izgubili smo od Manchestera u ligi prvaka ali nismo izgubili naš razum i uspjeli smo završiti posao u Seriji A."
Jose Mourinho trener Intera.
goc
goc
Docent foruma
Docent foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 10221
Reputacija Reputacija : 258
Godina imam : 32
Započeo/la tema :
Serie A Empty62 / 99962 / 999Serie A Empty

[Vrh] Go down

Serie A Empty Re: Serie A

Postaj by THUNDER_DINIX čet lip 04, 2009 12:20 pm

Inter prvak, digli su se bome...
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Serie A Empty889 / 999889 / 999Serie A Empty

[Vrh] Go down

Serie A Empty Re: Serie A

Postaj by Ive ned ruj 27, 2009 8:07 am

Sampdoria nanijela prvi poraz Interu, Fiorentina teško kod Livorna

U derbi-utakmici kojom je otvoreno 6. kolo talijanskog nogometnog prvenstva Sampdoria je na svom stadionu Luigi Ferraris nanijela prvi poraz Interu. Bilo je 1-0...

Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Giampaolo Pazzini. Sampdorijin napadač, koji svoje mjesto pronalazi i u talijanskoj izabranoj vrsti, iskoristio je dodavanje Danielea Manninija u 72. minuti i prizemnom loptom u donji desni kut iz srca šesnaesterca svladao Julia Cesara.

Branitelji četverostruke uzastopne krune imali su terensku inicijativu koja se očitovala u posjedu lopte (64 posto), no nisu to znali kapitalizirati. U utakmici s malo izglednih prilika svoju je iskoristila domaća momčad koja će tako, barem neko vrijeme, držati čelno mjesto na ljestvici klubova u talijanskoj Seriji A.

Očekivanu, ali teško izborenu 1-0 pobjedu upisala je Fiorentina kod Livorna u posljednjoj subotnjoj utakmici 6. kola talijanskog nogometnog prvenstva...

Pogodak odluke s bijele je točke postigao Stevan Jovetić, reprezentativni napadač Crne Gore, koji će 2. studenog napuniti 20 godina života. Bio mu je ovo treći pogodak za “viole” u ovoj sezoni.

Minutu prije toga (75.) prekršaj za najstrožu kaznu napravio je Diniz na Gilardinu.

Dario Knežević odigrao je svih 90 minuta za poraženu momčad, koja nakon šest odigranih utakmica s dva osvojena boda zauzima 18. mjesto ljestvice Serije A. U poretku nakon nepotpunog kola Fiorentina je četvrta.
Ive
Ive
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 28.12.2008
Broj postova : 1521
Reputacija Reputacija : 257
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Serie A Empty111 / 999111 / 999Serie A Empty

[Vrh] Go down

Serie A Empty Re: Serie A

Postaj by Ive uto lis 20, 2009 4:22 pm

Trenerski dvojac Livorna dobio otkaz

Nakon osam odigranih kola u novoj sezoni talijanske Serije A jedina momčad bez pobjede su nogometaši Livorna (tri remija, pet poraza i samo dva postignuta pogotka)...

Posljedica takvog lošeg starta i posljednjeg mjesta na ljestvici je otkaz trenerskom dvojcu koji je stajao na čelu Livorna od početka sezone. U pitanju su Gennaro Ruotolo i Vittorio Russo.

U nedjelju je Livorno poražen na svom terenu od Palerma 2-1, a to je bila kap koja je prelila čašu strpljenja predsjednika kluba Aldija Spinellija. Zahvalio se trenerima, te krenuo u akciju spašavanja kluba sa začelja ljestvice.

Još se ne zna nasljednik na trenerskoj klupi, no po talijanskim navodima najrealnije rješenje je Luigi Cagni, nekadašnji trener Empolija i Parme.
Ive
Ive
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 28.12.2008
Broj postova : 1521
Reputacija Reputacija : 257
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Serie A Empty111 / 999111 / 999Serie A Empty

[Vrh] Go down

Serie A Empty Re: Serie A

Postaj by THUNDER_DINIX uto lis 20, 2009 9:04 pm

Milan bome tone punom parom
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Serie A Empty889 / 999889 / 999Serie A Empty

[Vrh] Go down

Serie A Empty Re: Serie A

Postaj by tekilinho čet lis 22, 2009 9:01 am

Milan zgazio zvjezdice iz Madrida
tekilinho
tekilinho
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 1024
Reputacija Reputacija : 42
Godina imam : 28
Započeo/la tema :
Serie A Empty19 / 99919 / 999Serie A Empty

[Vrh] Go down

Serie A Empty Re: Serie A

Postaj by THUNDER_DINIX čet lis 22, 2009 9:58 am

i treba. navijam za Milan. zacudilo me sto sam Ronaldinha vidio da igra, njega nisam 100 god vidio
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Serie A Empty889 / 999889 / 999Serie A Empty

[Vrh] Go down

Serie A Empty Re: Serie A

Postaj by Neu ned vel 14, 2010 3:33 pm

može li mi neko reć o čemu je ova tema zapravo? uvodni post je za golove, dalje se raspravlja o drugome? WTF?

neka mi enko kaže da ju znam preimenovat il da znam stavljat vijesti u nju
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Serie A Empty999 / 999999 / 999Serie A Empty

[Vrh] Go down

Serie A Empty Re: Serie A

Postaj by gio_deluxe ned vel 14, 2010 3:35 pm

Radi se o "serie A " , ti je ime prve talijanske lige.
znači o svemu u toj ligi
gio_deluxe
gio_deluxe
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 23.01.2009
Broj postova : 4911
Reputacija Reputacija : 228
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Serie A Empty41 / 99941 / 999Serie A Empty

[Vrh] Go down

Serie A Empty Re: Serie A

Postaj by JOCA ned vel 14, 2010 3:41 pm

Gledam sada kako se Juventusu pomaze.Del Pjero je u ofsajdu pa onda bezvezan kontakt van sesnaesterca i sudija pokazuje na penal.
SRAMOTA.....
JOCA
JOCA
Junior
Junior

Registriran/a : 25.01.2010
Broj postova : 598
Reputacija Reputacija : 33
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Serie A Empty0 / 9990 / 999Serie A Empty

[Vrh] Go down

Serie A Empty Re: Serie A

Postaj by gio_deluxe ned vel 14, 2010 3:44 pm

ne gledam , s kime igraju? jel to na OBN-u?
gio_deluxe
gio_deluxe
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 23.01.2009
Broj postova : 4911
Reputacija Reputacija : 228
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Serie A Empty41 / 99941 / 999Serie A Empty

[Vrh] Go down

Serie A Empty Re: Serie A

Postaj by JOCA ned vel 14, 2010 3:49 pm

Ne,gledam preko satelita.
Igraju protiv Djenove.......
JOCA
JOCA
Junior
Junior

Registriran/a : 25.01.2010
Broj postova : 598
Reputacija Reputacija : 33
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Serie A Empty0 / 9990 / 999Serie A Empty

[Vrh] Go down

Serie A Empty Re: Serie A

Postaj by gio_deluxe ned vel 14, 2010 3:53 pm

a bit će pokazano , ak je tako kak ti kažeš
čuj Juve je uvijek bio omiljen u krugu sudaca Serie A 275355 ,a to samo največi klubovi imaju
gio_deluxe
gio_deluxe
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 23.01.2009
Broj postova : 4911
Reputacija Reputacija : 228
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Serie A Empty41 / 99941 / 999Serie A Empty

[Vrh] Go down

Serie A Empty Re: Serie A

Postaj by JOCA ned vel 14, 2010 3:55 pm

Pola metra minimum je bio van ali sudija koji je bio blizu lagano pokazuje na penal.
Pobedio je Juve sa 3-2
JOCA
JOCA
Junior
Junior

Registriran/a : 25.01.2010
Broj postova : 598
Reputacija Reputacija : 33
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Serie A Empty0 / 9990 / 999Serie A Empty

[Vrh] Go down

Serie A Empty Re: Serie A

Postaj by gio_deluxe ned vel 14, 2010 3:58 pm

ma meni je žalosno što se tom klubu događa.dobro Genoa je ove prošle sezone nešto jača nego prije , ali Juve mora osvajati prvenstva , a ne jedva pobjeđivati pikzibnere.Svi bježe od kluba ko vrag od tamjana
gio_deluxe
gio_deluxe
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 23.01.2009
Broj postova : 4911
Reputacija Reputacija : 228
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Serie A Empty41 / 99941 / 999Serie A Empty

[Vrh] Go down

Serie A Empty Re: Serie A

Postaj by JOCA ned vel 14, 2010 4:02 pm

Pa znas kako,kad je izaslo na videlo da su ogroman broj utakmica namestali onda je jasno zasto je sada ovako......
JOCA
JOCA
Junior
Junior

Registriran/a : 25.01.2010
Broj postova : 598
Reputacija Reputacija : 33
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Serie A Empty0 / 9990 / 999Serie A Empty

[Vrh] Go down

Serie A Empty Re: Serie A

Postaj by gio_deluxe ned vel 14, 2010 4:05 pm

jasno mi je to, ali odgovorni su kažnjeni , pa nemora sada klub i deseci milijuna fanova patiti i dalje i to pitaj boga kolko dugo.Kad bi se samo Lippi vratio da vidiš odma i igrači dolaze
gio_deluxe
gio_deluxe
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 23.01.2009
Broj postova : 4911
Reputacija Reputacija : 228
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Serie A Empty41 / 99941 / 999Serie A Empty

[Vrh] Go down

Serie A Empty Re: Serie A

Postaj by JOCA ned vel 14, 2010 4:07 pm

Ali zaboravljamo koliko su oni klubova i navijaca unesrecili svojim mahinacijama...
JOCA
JOCA
Junior
Junior

Registriran/a : 25.01.2010
Broj postova : 598
Reputacija Reputacija : 33
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Serie A Empty0 / 9990 / 999Serie A Empty

[Vrh] Go down

Serie A Empty Re: Serie A

Postaj by gio_deluxe ned vel 14, 2010 4:09 pm

istina , ajde ja malo pretjerujem, najgore je prošlo.prije tri godine sam se bojao da će završiti ko Leeds
gio_deluxe
gio_deluxe
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 23.01.2009
Broj postova : 4911
Reputacija Reputacija : 228
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Serie A Empty41 / 99941 / 999Serie A Empty

[Vrh] Go down

Serie A Empty Re: Serie A

Postaj by JOCA ned vel 14, 2010 4:11 pm

Pa moglo je da se desi ali ipak su dobro prosli......
JOCA
JOCA
Junior
Junior

Registriran/a : 25.01.2010
Broj postova : 598
Reputacija Reputacija : 33
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Serie A Empty0 / 9990 / 999Serie A Empty

[Vrh] Go down

Serie A Empty Re: Serie A

Postaj by Stevo Largo ned oľu 14, 2010 11:12 am

Najava: Milan sustiže Inter?

Kriza se nastavlja, Fiorentina se još i junački borila s Bayernom i nije presudio samo teren, ali Milanova agonija s Man. Utdom. treba upaliti alarm na Čizmi. Europa je sve dalje od talijanskih klubova i pobjeda Juvea nad Fulhamom je samo kozmetika.

Parmin san je, izgleda, završio. Druženje s onima koji žive u zoni iz koje se vidi plasman u Europu je gotovo. Parma se vratila u realnost, a to je - boravak u sredini ljestvice. Prije samo koji tjedan Interu su kod kuće oteli bod, a sada sjede pored Barija, Bologne i Chieva. No, od protivnika u ovom kolu sigurno su jači. Atalanta je među najslabijima ako ne i najslabija momčad Serie A.

Eddy Reja sada je mogao s Hajdukom ubirati plodove napornog rada tijekom zimskih priprema, ali nije odolio zovu Olimpica pa je - u brigama. Lazio jest velik, nije lako odbiti kada te Lazio zove, ali Lazio je, isto tako, na vjerojatno najnižim granama u posljednja dva desetljeća. Grčevita je to borba za goli prvoligaški život. I više se, dojma smo, Rimljani uzdaju u slabosti Livorna, Atalante i Siene nego u vlastite adute koji su sve teže vidljivi. Bari je solidan, Bari nema (pre)velikih oscilacija, Bari bi u Rimu mogao uzeti bod.
Genoa na svojemu Marassiju dočekuje protivnika s kojim su ove sezone 'al pari’. Genoa i Cagliari su 'tu negdje’. Podjednaki i plasmanom, i bodovnim učinkom, i kvalitetom igre. Domaći travnjak vjerojatno će biti prednost za momčad iz Genove koja je kod kuće uglavnom uvjerljiva i nepopustljiva.

I Udinese i Palermo su naglašeno domaćinske ekipe, a u ovom se slučaju igra u Udineseovom dvorištu te Udinese ima tog ludo efikasnog reprezentativca Di Natalea koji je prvi strijelac lige i koji u trenutku inspiracije može bilo kome utrpati ne jedan nego dva-tri komada. S druge strane je: momčad vrijedna plasmana u Ligu prvaka. Mala prednost Palermu...

Livorno se iz kola u kolo muči ne bi li si na putu k ostanku pruštili barem kakav bod. Jer kad se u svibnju podvuče crta, svaki bi bod i svaki gol mogao značiti ostanak u Serie A. U ovome se kolu Livornu uz najbolju volju ne može predvidjeti da će uspjeti u naumu. Gol možda i zabiju, ali do boda će jako teško. Činjenica da igraju kod kuće tu ne mijenja puno na stvari. Roma je triput bolja od Livorna i Roma će pobijediti.

Bologna posve solidno brodi ka svojoj konačnoj ovosezonskoj destinaciji: ostanku među najboljim talijanskim nogometnim momčadima. Squadra s Dall’Are uspjela je naopačke okrenuti i igru i učinak. A sve zajedno, nabolje. No, ovo joj kolo donosi prejakog gosta. Sampdoria kod kuće ne zna za poraz, a izvan Genove uglavnom ili gubi ili - pobjeđuje. S obzirom na kvalitativnu prednost, u ovome će kolu pobijediti.
Catania - Inter 3:1
Napoli - Fiorentina 1:3
pregled današnjeg kola

Parma - Atalanta
Lazio - Bari
Genoa - Cagliari
Udinese - Palermo
Livorno - Roma
Bologna - Sampdoria
Juventus - Siena
Milan - Chievo
Stevo Largo
Stevo Largo
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 15.02.2010
Broj postova : 4115
Reputacija Reputacija : 371
Godina imam : 30
Započeo/la tema :
Serie A Empty20 / 99920 / 999Serie A Empty

[Vrh] Go down

Serie A Empty Re: Serie A

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 :: Sport :: Nogomet forum

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.