Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci

+43
Pomona
µFUCK3R
nikolina
zbracun
Mass
sunce
damfisk
Angie
Purgy
Hunnerkongen
Teo
RobinUd
stitch
Stevo Largo
Hate
evitaa
shakti
Layla
Optimyst
Neukrotivi pastuh
Sasuke
H[a]D
Lilly Marlene
walter
tanuki
Amyicha
eva kant
Hrc@
THUNDER_DINIX
m
Shtiriputanac
Neu
Hitman
FALKON 2
Prop
Love
Sinister
Hell
goc
Dedli Minđa
bittersweet
ager
47 posters

Stranica 29 / 29. Previous  1 ... 16 ... 27, 28, 29

Go down

Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci - Page 29 Empty Re: Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci

Postaj by eva kant pon lis 14, 2013 1:07 pm

tanuki je napisao/la:
dakle  forumaši  koji  pišu  sa gramatičkim pogreškama  su sigurno  pismeniji  od onih  koji  ne pišu!
Laughing
ovako nešto može samo tanuki izjaviti. Very Happy

ne znam na osnovu čega si ti to zaključio, ali sigurnije je da je osoba koja piše bez gramatičkih grešaka u stanju napisati i suvislu, smislenu rečenicu, a obrnuto to nije uvijek slučaj.
tako da ti ova tvrdnja nikako ne stoji.

sorry na offtopicu..
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 23
Započeo/la tema :
Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci - Page 29 Empty92 / 99992 / 999Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci - Page 29 Empty

[Vrh] Go down

Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci - Page 29 Empty Re: Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci

Postaj by tanuki pon lis 14, 2013 1:30 pm

eva kant je napisao/la:Laughing
ovako nešto može samo tanuki izjaviti. Very Happy

ne znam na osnovu čega si ti to zaključio, ali sigurnije je da je osoba koja piše bez gramatičkih grešaka u stanju napisati i suvislu, smislenu rečenicu, a obrnuto to nije uvijek slučaj.
tako da ti ova tvrdnja nikako ne stoji.

sorry na offtopicu..
slažem se,
ali prozivati u nekakvoj raspravi da je korespodent nepismen je imbecilno!
osoba koja nije daktilograf, može biti savršeno pismena, ali napravi tipfrler u tipkanju!
pismenost nije podržavanje gramatičkim pravilima, već izražavanjem misli pisanim tekstom!


ja nisam daktilograf, ali smatram se pismenim, i u tipkanom tekstu bi mi se moglo desiti da npr. napišem kuča,
da li to mjenja smisao napisa, ili će mi nekakav nadobudni forumaš nabiti na nos da sm nepismen?
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci - Page 29 Empty700 / 999700 / 999Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci - Page 29 Empty

[Vrh] Go down

Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci - Page 29 Empty offf

Postaj by Šobota pon lis 14, 2013 1:32 pm

Tipfeler nema veze s nepismenosti.
Meni je gnjusna takozvana ćelava latinica bez kvačica što uvelike otežava čitanje tijekom aktivnih diskusija.

Šobota
Trajno baniran/a

Registriran/a : 07.10.2013
Broj postova : 247
Reputacija Reputacija : 5
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci - Page 29 Empty0 / 9990 / 999Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci - Page 29 Empty

[Vrh] Go down

Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci - Page 29 Empty Re: Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci

Postaj by tanuki pon lis 14, 2013 1:57 pm

Šobota je napisao/la:Tipfeler nema veze s nepismenosti.
Meni je gnjusna takozvana ćelava latinica bez kvačica što uvelike otežava čitanje tijekom aktivnih diskusija.
u startu interneta bilo je pristojno da se ne koriste velika slova ni slova sa kvačicama!
ja sam refleksija n to,
u pravilu ne koristim velika slova!
dal je bitno da ime grada stavim velikim slovom ?
to izaziva dodatni trud pisanja na tipkovnici!

dal je toliko bitno da ja napišem Osjek ili Osijek ?
i nema veze što je taj grad nekada bio Osjek a danas je Osijek Wink
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci - Page 29 Empty700 / 999700 / 999Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci - Page 29 Empty

[Vrh] Go down

Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci - Page 29 Empty Re: Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci

Postaj by Šobota pon lis 14, 2013 2:00 pm

Ma nije to bitno, barem meni, ali kad mi napiše SISANJE to ima određenu konotaciju.
Tek naknadno skužim da je mislio na ŠIŠANJE. Pogotovo ako je živa diskusija i brzo se piše..

Šobota
Trajno baniran/a

Registriran/a : 07.10.2013
Broj postova : 247
Reputacija Reputacija : 5
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci - Page 29 Empty0 / 9990 / 999Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci - Page 29 Empty

[Vrh] Go down

Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci - Page 29 Empty Re: Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci

Postaj by tanuki pon lis 14, 2013 2:33 pm

eva kant je napisao/la:Laughing
ovako nešto može samo tanuki izjaviti. Very Happy

ne znam na osnovu čega si ti to zaključio, ali sigurnije je da je osoba koja piše bez gramatičkih grešaka u stanju napisati i suvislu, smislenu rečenicu, a obrnuto to nije uvijek slučaj.
tako da ti ova tvrdnja nikako ne stoji.

sorry na offtopicu..
ti i ja smo od starta bili kompatibilni!
i mislim da ćeš se složiti sa tvrdnjom da je bitnije napisati misao i smisao u trenutku inspiracije, nego se skulirati i napisati savršeno pismeni gramatički odgovor Wink
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci - Page 29 Empty700 / 999700 / 999Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci - Page 29 Empty

[Vrh] Go down

Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci - Page 29 Empty Re: Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci

Postaj by eva kant pon lis 14, 2013 9:42 pm

ma ok, donekle ću se složiti..ali pravi smisao se često zna izgubiti ili je teško dokučiv uslijed gramatičkih pogrešaka (ovdje ne mislim na pravopisne greške). npr. pojednostavljeno rečeno, nije isti smisao izražavamo li se u prošlom vremenu ili u budućem...
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 23
Započeo/la tema :
Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci - Page 29 Empty92 / 99992 / 999Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci - Page 29 Empty

[Vrh] Go down

Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci - Page 29 Empty Re: Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci

Postaj by Neu sri ruj 17, 2014 11:44 am

Unatoč rastu pristupa obrazovanju, u svijetu i dalje ima oko 900 milijuna nepismenih, a brojku povećavaju oni koji ne znaju koristiti najmodernije informacione tehnologije. Situacija na Balkanu je zabrinjavajuća jer raste broj nepismenih u odnosu na vrijeme bivše Jugoslavije, kada je bilo svega 6% građana koji nisu znali čitati ili pisati. Čak 17% stanovništva u Srbiji je nepismeno, a u BiH 15%. » Radio Slobodna Europa
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci - Page 29 Empty999 / 999999 / 999Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci - Page 29 Empty

[Vrh] Go down

Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci - Page 29 Empty Re: Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci

Postaj by Neu ned vel 22, 2015 1:55 pm

Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci - Page 29 10363610
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci - Page 29 Empty999 / 999999 / 999Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci - Page 29 Empty

[Vrh] Go down

Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci - Page 29 Empty Re: Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci

Postaj by RobinUd pon vel 23, 2015 12:16 am

Na zalost, pisem bez kvacica.
To je s jedne strane zato, sto nikad nisam koristio tipkovnicu sa kvacicama (znam otprilike gdje je koje slovo).
Kad bih jos jednom ponovio od 5. do 8. razreda osnovne skole, mislim da bih bio pismen.

(Prilicno sam suzdrzan prema osobama, koje se ne znaju pismeno izrazavati.)
RobinUd
RobinUd
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.01.2009
Broj postova : 1799
Reputacija Reputacija : 195
Godina imam : 71
Započeo/la tema :
Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci - Page 29 Empty0 / 9990 / 999Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci - Page 29 Empty

[Vrh] Go down

Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci - Page 29 Empty Re: Pravopis, gramatika, pismenost, zatipci

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 29 / 29. Previous  1 ... 16 ... 27, 28, 29

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.