Islam (muslimani)

Stranica 6 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Go down

Islam (muslimani) - Page 6 Empty Re: Islam (muslimani)

Postaj by Hell on sub pro 17, 2011 9:21 am

ja ne skačem iz stava u stav i vidim da nistr uspjeli povezati što ja cijelo vrijeme želim reći. Ja želim jaku centraliziranu europsku uniju u kojoj vlada sloboda unutar naroda same unije, ali iz toga su isključeni svimostali narodi van unije. Ali treba se raditi da se s vremenom ukidaju i narodimunutar unije. Sva manjine moraju biti potisnute i asimilirane u jedan europski narod. Želim eurocentrističku europu. Isto tako mislim da raznorazne tradicije treba ukidati kako bi se stvarao europski nadnacionalni identitet. Zakonima se treba zabraniti svako nošenje religijskih predmeta i to sve treba povućinu privarnu sferu, jer vjerska šarenilost donosi sukobe. Ne vidim u čemu sam ja tolko mijenjam stavove?
A prop tvoje pitanje Eu će biti država kada će dobiti više od polovice suvereniteta svake države. Ako nisi zno to se jednom pokušalo kada su htjeli provuć ustav ali nije prošao. Kada će unija kao nadnacionalna organizacija u svojim okvirima ovlasti imati večinu poslova koju je prije imala država, jednostavno će se ponovno izglasati ustab i on će proči jer u tom trenutku sve je u rukama unije. Nakon toda nacionlne države treba napraviti u pokrajine sa svojim regionalnim saborima kojim će odgovarati federalnom saboru i vladi u briselu. I tada više nema hrvata. Čeha. Francuza tada smo svim samo europljani točnije pravno europski građani. A kada vjerojatno za 20-30 god. Ovom krizom unija je dobila novi dio suvereniteta država onim sporazumom od prošli tj.
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)
Domaćin foruma Hell   (Grof od Crofriendsa)

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 20779
Reputacija Reputacija : 702
Godina imam : 29
Započeo/la tema :
Islam (muslimani) - Page 6 Empty497 / 999497 / 999Islam (muslimani) - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by evitaa on ned pro 18, 2011 7:29 pm

Hell je napisao/la:objašnjavam tako da to podržavam, s vremenom će se to preseliti i u EU birokraciju, samo treba pričekati da EU postane država,

Da i kao npr Velika Britanija 1973. kada je usla u tadasnji EEz, kako se zakoni EU-a samo gomilaju. Doslo je do toga da europski zakoni Britancima određuju zivot,do samog detalja. Cak 75% zakona, a taj se broj sve više povecava, koji se danas donosi u Velikoj Britaniji potjecu od birokrata iz Bruxellesa koji se ne biraju na izborima.

Hell je napisao/la: ili će biti previše nacionalnih i inih manjina... unitarizam nije uvijek loš...
Usput pa pravni model europskog građanina je rađen po istom modelu.

Koji pravni model europskog gradanina, kada zakonodavstvo iz Eu i plimni val od 500 tisuca ljudi
Hrvatsku od4.5 m.stanovnika progutat u jednom zalogaju.
Hrvatska ce biti jedna od manjih provincija te multinacionalne drzave i izgubiti najvaznije elemente drzavnosti.
To i jest cilj Eu.Globalizacija tj kolonizacija bez ispaljenog metka.

Da li ti znas sta je Lisabonski ugovor i zasto je donesen?

Hell je napisao/la:Zakonima se treba zabraniti svako nošenje religijskih predmeta i to sve treba povućinu privarnu sferu, jer vjerska šarenilost donosi sukobe,

Ti Zakoni postoje kako kod nas tako i vani a problem je u njihovu sprovodenju tj ne sprovodnju.

Zabrane nece doprinijet aimilaciji, dapace, mogu doprinijet samo radikalizaciji i onog dijela Muslimana koji je relativno umjerenjacki u pogledu vjerske prakse, a skeptican u pogledu iskrenosti državnog aparata u tjeranju sekularnih vrijednosti zabranama jednog vida vjerskog identiteta a tim vise jer postoje zene koje su primorane nositi burku u javnosti.
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Islam (muslimani) - Page 6 Empty0 / 9990 / 999Islam (muslimani) - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Hell on ned pro 18, 2011 8:11 pm

evitaa je napisao/la:

Da i kao npr Velika Britanija 1973. kada je usla u tadasnji EEz, kako se zakoni EU-a samo gomilaju. Doslo je do toga da europski zakoni Britancima određuju zivot,do samog detalja. Cak 75% zakona, a taj se broj sve više povecava, koji se danas donosi u Velikoj Britaniji potjecu od birokrata iz Bruxellesa koji se ne biraju na izborima.

Pa treba ih još više donositi dok ne urede svako moguće ljudsko ponašanje.

evitaa je napisao/la:
Koji pravni model europskog gradanina, kada zakonodavstvo iz Eu i plimni val od 500 tisuca ljudi
Hrvatsku od4.5 m.stanovnika progutat u jednom zalogaju.
Hrvatska ce biti jedna od manjih provincija te multinacionalne drzave i izgubiti najvaznije elemente drzavnosti.
To i jest cilj Eu.Globalizacija tj kolonizacija bez ispaljenog metka.

Da li ti znas sta je Lisabonski ugovor i zasto je donesen?

Lisabonski ugovor je povačao ovlasti parlamenta, povećao broj zastupnika i uveo mogućnost novih proširenja. A u vezi ovog tvog cilja EU.. pa to ja i želim , birokrati od mene imaju punu podršku smajlić

Države moraju biti provincije

Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)

Započeo/la tema :
Islam (muslimani) - Page 6 Empty497 / 999497 / 999Islam (muslimani) - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by evitaa on ned pro 18, 2011 8:59 pm

Hell je napisao/la:Pa treba ih još više donositi dok ne urede svako moguće ljudsko ponašanje..

Najveci demokrati na ovome svijetu SAD donedavno su imali robove, a do jucer se nisu vozili u istim autobusima sa crncima, dok je Dubrovacka republika 1642. godine donijela zakon o ukidanju ropstva, dakle u vrijeme kada je Sjeverna Amerika još bila engleska kolonija i nije postojala kao drzava.

Da je bilo potrebe ljudi koji su htjeli centraliziranu europsku drzavu kakva postoji danas, nakon rata ili u 1950-ima otvoreno rekli da zele reformirati vlast u Europi, da zele centraliziranu kontrolu, birokraciju u Bruxellesu koja ce upravljati Europom i cije ce odluke imati vecu tezinu od zakona koje donese parlamenti drzava clanica, da zele predsjednika Europe koji ce biti sredisnja figura vlasti, ministra vanjskih poslova koji ce odredivati vanjsku politiku Europe, europsku vojsku, sto bi ljudi tada rekli?

Upravo se protiv toga ratovalo! Hitler je htio slicno ,sjediniti europske drzave!

Hell je napisao/la:Lisabonski ugovor je povačao ovlasti parlamenta, povećao broj zastupnika i uveo mogućnost novih proširenja. A u vezi ovog tvog cilja EU.. pa to ja i želim , birokrati od mene imaju punu podršku smajlić
Države moraju biti provincije

Lisabonski ugovor je nerazumljiva skrabotina koja sluzi da bi Eu svoje ciljeve postizala obilazno.

A za za ulazak u EU najprije su nam uvjetovali suradnju sa Haskim sudom. Zatim smo morali izruciti generale,morali prihvatiti ZERP, dati Slovencima 90% sto su trazili ..i evo nas na koljenima. Da se samo malo suprotstavimo izvuci ce asa iz rukava, a to je da ce preko noci zatražiti povrat svih dugova, a to je ovoga casa oko 50 milijardi USD. I sada je jasno zasto EU inzistira na brzom sredivanju gruntovnice i zemljišnih knjiga.

Hell je napisao/la:pa to ja i želim , birokrati od mene imaju punu podršku smajlić

Po svemu napisanom , Utopiju!

evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Hell on ned pro 18, 2011 9:39 pm

pa churchill je htio sjedinjen europske države još prije sv.rata. Pa ideja ujedinjen europe je stara. Ovo što si ti nabrojala je od samog početka cilj. Od osnutja EZUČA do EEZ do današnje EU. Sve je to unaprijed isplanirano. Ali s druge strane otkad je EU nema rata, integracija treba ići toliko duboko da više neće biti potrebe za rivalstvom između država. I nakon što se sve sredi. Treba početi sekularizirati islamski svijet i model EUa prenjeti na cijeli planet.
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by evitaa on ned pro 18, 2011 10:07 pm

Hell je napisao/la:pa churchill je htio sjedinjen europske države još prije sv.rata. Pa ideja ujedinjen europe je stara. Ovo što si ti nabrojala je od samog početka cilj. Od osnutja EZUČA do EEZ do današnje EU. Sve je to unaprijed isplanirano. Ali s druge strane otkad je EU nema rata, integracija treba ići toliko duboko da više neće biti potrebe za rivalstvom između država. I nakon što se sve sredi. Treba početi sekularizirati islamski svijet i model EUa prenjeti na cijeli planet.

Eu sigurno nece sekulizirati islamski svijet niti ce se prenijeti na cijeli svijet buduci da
Eu zeli kontrolirati Europu po uzoru na Africku unije, kojom se cijela Afrika zeli staviti pod jednu diktaturu. Postoji vojska Africke unije, donosi se sve vise zakona koji se odnose na sve Africke zemlje. U Americi takoder postoji zona slobodne trgovine, NAFTA, između Kanade,SAD-a i Meksika. Oni su vrlo blizu formiranja Sjevernoamericke unije, njihove inacice EU.

To sto rade u Europi, Africi i Americi zele uciniti i na tihom oceanu, gdje također postoji zona slobodne trgovine, APEC. Zele stvoriti azijsku, istocnjacku, australsku inacicu EU-a. Zele sve drzave svijeta prikljuciti u takve unije koje ce odgovarati svjetskoj vladi. Europska unija je to učinila. Zele razbiti drzave na regije i tako opravdati podjelu vlasti.

I sto je to osim centralne vlasti koja ce svima diktirat sta treba raditi!
Globalna diktatura.

Problem burki je u ovom slucaju zanemariv!smajlić

evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Hell on ned pro 18, 2011 10:22 pm

mislim da burke ipak imaju puno veći utjecaj meko što misliš. Jer kako demografski europa stari dolaze najviše muslimani koji baš i ne gledaju s spokojom na sekularizaciju i birokraciju EUa koja želi stabilnost. A upravo prisustvo muslimana dovodi do jačanja radikalno desnih stranaka i do jačanja tenzija.
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by evitaa on ned pro 18, 2011 10:41 pm

Ja bih prije rekla da je dugorocno neprijateljstvo nevješto prikriveno zakonskim aktima dovodi do jacanja tenzija. Angela Merkel ustvrdila kako je Islam danas dio njemackog društva na isti nacin kao sto je to krscanstvo i judizam, te se zalozila za snaznije napore na integraciji osobito stranaca iz islamskih i arapskih zemalja no istovremeno je ustvrdila kako je apsolutno neophodno inzistirati da svi dosljaci u Njemačkoj nauce tecno govoriti njemackim jezikom.I sigurno da ce se takvim stavom stranci prije prilagoditi obicajima , kulturi i Zakonima te ponuditi nesto vise kulturi u koju dolaze od nametanja svojih obicaja.

evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Hell on ned pro 18, 2011 11:11 pm

europi treba jedna kultura a ne njih miliun.
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Neu on pet vel 24, 2012 5:46 pm

u seriji sam čula kak se mole alahu, ugodno je za uho, moram priznat

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4928
Godina imam : 30
Započeo/la tema :
Islam (muslimani) - Page 6 Empty999 / 999999 / 999Islam (muslimani) - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Teo on pet vel 24, 2012 7:51 pm

Hell je napisao/la:europi treba jedna kultura a ne njih miliun.

svaki narod ima svoju kulturu a pošto je europa s višenacionalna i kultura je više, niti jedan narod se neće odreći svoje kulture ako drži do sebe i prihvatiti jednu univerzalnu koja ne postoji
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 42
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Neu on uto vel 28, 2012 12:13 pm

Nevjerojatno je kako u skoro svim serijama glumci se mole Alahu, jeste vidjeli vi tu proceduru molitve? ja umrem od smijeha, predobro zgledi

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4928
Godina imam : 30
Započeo/la tema :
Islam (muslimani) - Page 6 Empty999 / 999999 / 999Islam (muslimani) - Page 6 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Teo on uto vel 28, 2012 2:37 pm

Misliš ovaj način (namaz)

Islam (muslimani) - Page 6 280pxsalatpositions

a. Početni tekbir - tekbiretul-ihram
b. Stajanje i recitiranje Kur'ana i molitvi - kijam i kiraet
c. Naklon - ruku'
d. Kratka stanka poslije naklona - i'tidal
e. Prva sedžda - spuštanje lica na tlo
f. Stanka poslije prve sedžde
g. Druga sedžda
h. Posljednje sjedenje - kade-i ehireh
i.Selam (pozdrav) na desnu stranu
j. Selam (pozdrav) na lijevu stranu
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 42
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Mihael12 on uto svi 14, 2013 7:28 pm

fosforica je napisao/la:bez judaizma nema ni kršćanstva ni islama...
katoličko sablažnjavanje nad muslimakama koje "vrše božju riječ" smatram neumjesnim upravo iz navedenih razloga, a to je tema...
Veoma interesantno i poucno je vidjeti tvoje ponasanje na temi o islamu i krscanstvu.
Gade mi se takvi ljudi, posebno zene, koje su iskljucivo blasfemicne kada je u pitanju krscanstvo, a kada je u pitanju judaizam i islam, onda podvuku rep i pisu ponizno i oprezno, ili se ponovno i iskljucivo obore na krscanstvo.
Sramota za ozbiljnu i odraslu osobu, da je toliko pokvarena i podla. Sve religije treba respektirati, pa i onda ksada ich se kritizira, jer sve se moze uljudno i posteno podvrci opravdanoj kritici.

Mihael12
Privremeno baniran/a

Registriran/a : 11.05.2013
Broj postova : 503
Reputacija Reputacija : 42
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Mihael12 on ned ruj 28, 2014 9:48 am

Intervju s isusovcem Samirom Khalilom: Za zločine džihadista u Iraku kriv je i nemoralni Zapad
Povodom događanja s islamskim kalifatom i zločinima koji se tamo čine, National Catholic Register ovih je dana razgovarao s isusovcem Samirom Khalilom, inače Egipćaninom, čije smo tekstove o islamu objavljivali u nizu analiza suvremenog islama. Također, ispod intervjua donosimo još jedan tekst u kojem otac Samir odgovara na pitanje o odnosu islama i kršćanstva i mogućnosti da se muslimani obrate na kršćanstvo… Koji su razlozi za ubojito divljanje koje trenutno rade džihadski vojnici Islamske države Iraka i Sirije (ISIS)? Pad moralnih vrijednosti na Zapadu, u kombinaciji s povijesti nasilnog osvajanja unutar islama, u pozadini je stravičnih zločina počinjenih u Iraku i Siriji od strane tih islamskih militanata, od kojih su mnogi neobrazovani i na milosti i nemilosti fundamentalističkih propovjednika, tvrdi otac Samir, inače bivši student profesora Josepha Ratzingera. Razgovor je vodio Edward Pentin.
http://www.bitno.net/vijesti/intervju-s-isusovcem-samirom-khalilom-za-zlocine-dzihadista-u-iraku-kriv-je-i-nemoralni-zapad/

Mihael12
Privremeno baniran/a

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Mihael12 on ned ruj 28, 2014 9:55 am

Grupa Islamska država 'zasjenila' i Al-Kaidu
Svjetske sile i međunarodna javnost zatečeni su okrutnošću boraca ove grupe, koji ne prezaju ni od najgnusnijih zločina kako bi tvorevinu nazvanu Islamska država učinili trajnom geopolitičkom kategorijom.
http://balkans.aljazeera.net/vijesti/grupa-islamska-drzava-zasjenila-i-al-kaidu
Zasto se Islam ne odredi javno protiv ove islamisticke zlocinacke organizacije i njihovih zlocina?

Mihael12
Privremeno baniran/a

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Mihael12 on ned ruj 28, 2014 9:57 am

CPJ: Ubistva novinara su ratni zločin
Steven Sotloff drugi je ubijeni američki novinar u posljednje dvije sedmice. Ubistvo koje je, kao i prvo, prikazano u videu širom interneta, djelo je pripadnika Islamske Države (ISIS).
U videu objavljenom u utorak, 2.9.2014. prikazano je ubistvo Sotloffa, koje je, kao upozorenje američkoj vladi, najavljeno dvije sedmice ranije kada je pripadnik ISIS-a pogubio novinara Jamesa Foleya na isti način.
"Novinari znaju da je izvještavanje iz ratnih područja opasno i da mogu poginuti tokom sukoba. Ali biti izmasakriran ispred kamere samo zato jer si novinar je čisto divljaštvo. Najoštrije osuđujemo ubistvo Stevena Sotloffa. On je, kao i James Foley, otišao u Siriju da ispriča priču. Oni su bili civili a ne predstavnici bilo koje vlade. Njihova ubistva su ratni zločini i oni koji su to počinili moraju biti privedeni što prije", izjavio je izvršni direktor Komiteta za zaštitu novinara (CPJ) Joel Simon.
http://www.media.ba/bs/vijesti-i-dogadaji-vijesti/cpj-ubistva-novinara-su-ratni-zlocin

Mihael12
Privremeno baniran/a

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 6 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

[Vrh]