Islam (muslimani)

Stranica 5 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Islam (muslimani) - Page 5 Empty Re: Islam (muslimani)

Postaj by pustinja on čet pro 15, 2011 2:46 pm

ja se slažem sa hellom, ali i zabrana isticanja bilo kakvih religijskih znakova na javnim mjestima tj u javnim ustanovama, neka religija bude osobna stvar pojedinca a ne zamaranje cjelokupne zajednice jer, iskreno, religija ne izvlači zemlju iz krize već maže oči građanima jer je oduvijek išla ruku pod ruku sa vlašču.
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :
Islam (muslimani) - Page 5 Empty0 / 9990 / 999Islam (muslimani) - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Neu on čet pro 15, 2011 3:59 pm

Teo je napisao/la:Ako se brani onda nek zabrane i časnim sestrama da imaju marame na glavama
što ti smeta marama, ona ne pokriva lice?

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4928
Godina imam : 30
Započeo/la tema :
Islam (muslimani) - Page 5 Empty999 / 999999 / 999Islam (muslimani) - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Hell on čet pro 15, 2011 4:39 pm

u francuskoj je zabranjeno sve od križeva do burki i židovskih kapica. Nekad je opravdano smanjiti slobode u ovoj situaciji vjeroispovijesti kako bi smanjio diskriminaciju i nasilje iszo tako u francuskoj ne postoje nikakve manjine od nacionalnih do vjerskog. Svi su sekularni francuzi po zakonu.
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)
Domaćin foruma Hell   (Grof od Crofriendsa)

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 20779
Reputacija Reputacija : 702
Godina imam : 29
Započeo/la tema :
Islam (muslimani) - Page 5 Empty497 / 999497 / 999Islam (muslimani) - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Prop on čet pro 15, 2011 4:42 pm

Hell je napisao/la:u francuskoj je zabranjeno sve od križeva do burki i židovskih kapica. Nekad je opravdano smanjiti slobode u ovoj situaciji vjeroispovijesti kako bi smanjio diskriminaciju i nasilje iszo tako u francuskoj ne postoje nikakve manjine od nacionalnih do vjerskog. Svi su sekularni francuzi po zakonu.

A u isto vrijeme sami Francuzi vode ogromna istraživanja koja kazuju da će Francuzi postati manjina u vlastitoj državi za manje od 40 godina i to smatraju ogromnim problemom koji žele riješiti...?!?
A svi Francuzi?
Pa kako to, di je ta otvorenost granica?
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Islam (muslimani) - Page 5 Empty108 / 999108 / 999Islam (muslimani) - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Hell on čet pro 15, 2011 5:09 pm

pa grenice postoje ukida se samo carina to je to. Granice su još tamo. Francuzi trebaju ubrzati proces asimilacije i trebaju napraviti sve da vjerska i nacionalna obilježja ostanu uprivatnoj sferi... Usput po istraživanjima prije će britanci postat manjina nego francuzi. Francuzi trebaju uciti od njemaca gdje ako želiš imati neka prava useljenik se treba u potpunosti asimilirati i svoje običaje mora ili zaboraviti ili maksimalno prilagoditi. Naravno ovo pravilo nije toliko važno za europljane koliko za muslimane i afrikance. Eu treba JAČE VANJSKE GRANICE! Opasnost nije od europljana iz eu nego ilegalnih migranata iz aftike i azije. Zapadne vrijednosti izuzev kršćanstva moraju ostati naše zapadne. Bilo kakav šerijat i totalitarne ideologije moraju biti van europe.
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)

Započeo/la tema :
Islam (muslimani) - Page 5 Empty497 / 999497 / 999Islam (muslimani) - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Prop on čet pro 15, 2011 5:12 pm

Učiti od Njemaca?
Pa nema godinu dana da je Merkel vikala kako je multi-kulti propao i kako ogromne kolone stranaca (najviše Turaka) škode.

I da, kakve veze ima to što će prije Britanci nestati kad mi pričamo o Francuzima?
To triba bit utjeha neka? Islam (muslimani) - Page 5 348987313
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop

Započeo/la tema :
Islam (muslimani) - Page 5 Empty108 / 999108 / 999Islam (muslimani) - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by eva kant on čet pro 15, 2011 5:14 pm

Prop je napisao/la:

A u isto vrijeme sami Francuzi vode ogromna istraživanja koja kazuju da će Francuzi postati manjina u vlastitoj državi za manje od 40 godina i to smatraju ogromnim problemom koji žele riješiti...?!?
A svi Francuzi?
Pa kako to, di je ta otvorenost granica?

na papiru Very Happy

Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Islam (muslimani) - Page 5 Empty92 / 99992 / 999Islam (muslimani) - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by eva kant on čet pro 15, 2011 5:16 pm

Prop je napisao/la:Učiti od Njemaca?
Pa nema godinu dana da je Merkel vikala kako je multi-kulti propao i kako ogromne kolone stranaca (najviše Turaka) škode.

ne samo to, nego je i tvrdila kako se uopće nisu asimilirali. što i nisu, ali za to su podjednako krivi i jedni i drugi.

Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 49
Započeo/la tema :
Islam (muslimani) - Page 5 Empty92 / 99992 / 999Islam (muslimani) - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Prop on čet pro 15, 2011 5:17 pm

eva kant je napisao/la:

na papiru Islam (muslimani) - Page 5 91798

Čekaj ti, bude meni hell sve pojasnija, nismo ni ti ni ja u to dobro upućeni Islam (muslimani) - Page 5 2256478697

eva kant je napisao/la:

ne samo to, nego je i tvrdila kako se uopće nisu asimilirali. što i nisu, ali za to su podjednako krivi i jedni i drugi.

Sad si našla pisati o tome, ima godina da san temu otvorija.

Kako buš sad ban pobrala, eeeej!?! Islam (muslimani) - Page 5 2256478697
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Hell on čet pro 15, 2011 6:19 pm

kolko god merkel pričala ali činjenice govore (pew istraživanja) da se ipak stranci najviše instaliraju u njemačkoj od svih ostalih zemalja. Treba to pojačati jer ne znam kaj ti imigranti žele...svojom voljom dolaze u određenu zemlju i ne žele se asimilirati...užas... Ja osobno ako bi se preselio odrekao bi se svega jer to je moja dužnost u drugoj zemlji a i istraživanje mog fakulteta govori kako se niskoobrazovani ljudi ne žele asimilirati nego traže pripadnike svojeg naroda u toj državi i ostaju s njima povezani a ne s večinskim narodim. A visokoobrazovani se žele asimilirati.
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Teo on čet pro 15, 2011 6:50 pm

Neu je napisao/la:što ti smeta marama, ona ne pokriva lice?

Ne smata mi nego želim reć ako se ide ukidati pokrivala za glavu kakvao ona bila hidžab, burka ili nikab onda nek se skida i časnim sestrama ili onim starim bakicama nije uredu da država određuje stil oblačenja. Osim toga broj muslimanki u Europi koje pokrivaju lice je tako malen i rijedak prizor za vidjeti tako da bi se političari tebali baviti ozbilnjnijim temama glede npr. krize a ne glede stila oblačenja
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 42
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Prop on čet pro 15, 2011 8:56 pm

Hell je napisao/la:kolko god merkel pričala ali činjenice govore (pew istraživanja) da se ipak stranci najviše instaliraju u njemačkoj od svih ostalih zemalja. Treba to pojačati jer ne znam kaj ti imigranti žele...svojom voljom dolaze u određenu zemlju i ne žele se asimilirati...užas... Ja osobno ako bi se preselio odrekao bi se svega jer to je moja dužnost u drugoj zemlji a i istraživanje mog fakulteta govori kako se niskoobrazovani ljudi ne žele asimilirati nego traže pripadnike svojeg naroda u toj državi i ostaju s njima povezani a ne s večinskim narodim. A visokoobrazovani se žele asimilirati.

Znači, ne bi se vraćao u 'rvatsku, nit bi govorija da si Hrvat nit bi tvoje dite znalo rvatski?
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Teo on čet pro 15, 2011 9:19 pm

Hell je napisao/la:kolko god merkel pričala ali činjenice govore (pew istraživanja) da se ipak stranci najviše instaliraju u njemačkoj od svih ostalih zemalja. Treba to pojačati jer ne znam kaj ti imigranti žele...svojom voljom dolaze u određenu zemlju i ne žele se asimilirati...užas... Ja osobno ako bi se preselio odrekao bi se svega jer to je moja dužnost u drugoj zemlji a i istraživanje mog fakulteta govori kako se niskoobrazovani ljudi ne žele asimilirati nego traže pripadnike svojeg naroda u toj državi i ostaju s njima povezani a ne s večinskim narodim. A visokoobrazovani se žele asimilirati.

Moja sestra ima visoko obrazovana ima doktorat i postdoktorat, kao i njen suprug koje je našla u inozemstvu, Hrvat je i nikad se nisu prije poznavali isto je visoko obrazovan kao i ona. Upoznali su se u inozemstvu sad su tamo.
Očigledno su oni iznimka istraživanja.
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Neu on čet pro 15, 2011 9:23 pm

Što se Teo hvali sekom, Teo, Teo! Very Happy

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4928
Godina imam : 30
Započeo/la tema :
Islam (muslimani) - Page 5 Empty999 / 999999 / 999Islam (muslimani) - Page 5 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Teo on čet pro 15, 2011 9:32 pm

nego Very Happy
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Hell on čet pro 15, 2011 10:39 pm

Prop je napisao/la:

Znači, ne bi se vraćao u 'rvatsku, nit bi govorija da si Hrvat nit bi tvoje dite znalo rvatski?

natürlich ... osim što bi tu dolazili na ljeto...
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by britania on pet pro 16, 2011 7:27 am

Hell je napisao/la:ja sam za francuski način rješavanja ovakvih problema...ZABRANA!!!!

i ja sam za zabranu nošenja burki, i to ne zato što je to nečije religijsko obilježje, nego zato što je to maska preko lica
da radim na šalteru banke kako bi identificirala osobu? Smile 2

treba poštivati državu u kojoj živiš i prilagoditi joj je, da preselim u islamsku državu gdje je to običaj i da zahtjevaju od mene da nosim burku nosila bih je
britania
britania
Upravo mi ošla nevinost
Upravo mi ošla nevinost

Registriran/a : 19.11.2011
Broj postova : 477
Reputacija Reputacija : 40
Godina imam : 46
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Teo on pet pro 16, 2011 8:06 am

Žene koje nose prekrivena lica neidu u banke već njihovi supruzi , možda idu samo na bankomate
Žene bi se same trebale izboriti za skidanje burke ili nikaba ako im to smeta jer dosta je žena u islamu koje podržavaju taj način oblačenja, nikab i burka su dio Širiatskog zakona dok suniti zagovaraju nošenje hidžaba, ovo je citat iz Kurana na način oblačenja mada ja tu nigdje ne vidim da piše da trebaju pokrivati lice:

A reci vjernicama neka obore poglede svoje i neka vode brigu o stidnim mjestima svojim; i neka ne dozvole da se od ukrasa njihovih vidi išta osim onoga što je ionako spoljašnje, i neka vela svoja spuste na grudi svoje; neka ukrase svoje ne pokazuju drugima, to mogu samo muževima svojim, ili očevima svojim, ili očevima muževa svojih, ili sinovima svojim, ili sinovima muževa svojih, ili braći svojoj ili sinovima braće svoje, ili sinovima sestara svojih, ili prijateljicama svojim, ili robinjama svojim, ili muškarcima kojima nisu potrebne žene, ili djeci koja još ne znaju koja su stidna mjesta žena; i neka ne udaraju nogama svojim da bi se čuo zveket nakita njihova koji pokrivaju. I svi se Allahu pokajte, o vjernici, da biste postigli ono što želite
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by britania on pet pro 16, 2011 8:54 am

Teo je napisao/la: Žene koje nose prekrivena lica neidu u banke već njihovi supruzi , možda idu samo na bankomate
Žene bi se same trebale izboriti za skidanje burke ili nikaba ako im to smeta jer dosta je žena u islamu koje podržavaju taj način oblačenja, nikab i burka su dio Širiatskog zakona dok suniti zagovaraju nošenje hidžaba, ovo je citat iz Kurana na način oblačenja mada ja tu nigdje ne vidim da piše da trebaju pokrivati lice:

zaista misliš da muslimanke koje nose burku u Parizu ne idu u banku?
muslimanke u zapadnim zemljama u najčešćim slučajevima nose burke radi svojih roditelja i njihovog nastojanja da se kćeri pokrivaju

britania
britania
Upravo mi ošla nevinost
Upravo mi ošla nevinost

Registriran/a : 19.11.2011
Broj postova : 477
Reputacija Reputacija : 40
Godina imam : 46
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Teo on pet pro 16, 2011 9:45 am

Naravno jer ako žele da im se isplati novac, kredit.... treba ih identificirati a za to je potrebno skinuti veo s lica, jedino ako neidu na tu mogućnost. Ako ne mogu u Turskoj prekrivenog lica bez da ih se identificira zašto bi mogle u Parizu.
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Prop on pet pro 16, 2011 10:15 am

Hell je napisao/la:

natürlich ... osim što bi tu dolazili na ljeto...

Zaključak cile priče jest da si ti zapadnoeuropljanin zarobljen u tijelu Hrvata.
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Hell on pet pro 16, 2011 11:50 am

hahah da izgleda....XD
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by evitaa on pet pro 16, 2011 9:31 pm

Hell je napisao/la:ja sam za francuski način rješavanja ovakvih problema...ZABRANA!!!!

Ti si rekao da si proeuropski orijentiran pa kako
bi pribjegavao rjesenju zabranama sto je kontra sveg
za sto se zalazes i zelis i to se jos pozivas na francuske zakone
gdje se do nedavno se nisu znali točni podaci o manjinama, jer je pojam "etnička manjina" gotovo nepoznat u Francuskoj.Od Francuske revolucije drzava primjenjuje zakon koji kaže da su prebivalište i etnički identitet nerazdvojni, tj. onaj tko živi u Francuskoj automatski je Francuz.Tek je nedavno, i to pod pritiskom EU , Francuska dala, tek neka važnija prava etničkim manjinama.

kako to objasnjavas?
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 47
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Hell on pet pro 16, 2011 11:09 pm

evitaa je napisao/la:

gdje se do nedavno se nisu znali točni podaci o manjinama, jer je pojam "etnička manjina" gotovo nepoznat u Francuskoj.Od Francuske revolucije drzava primjenjuje zakon koji kaže da su prebivalište i etnički identitet nerazdvojni, tj. onaj tko živi u Francuskoj automatski je Francuz.Tek je nedavno, i to pod pritiskom EU , Francuska dala, tek neka važnija prava etničkim manjinama.

kako to objasnjavas?
objašnjavam tako da to podržavam, s vremenom će se to preseliti i u EU birokraciju, samo treba pričekati da EU postane država, tada će to morati nastupiti, ili će biti previše nacionalnih i inih manjina... unitarizam nije uvijek loš...
Usput pa pravni model europskog građanina je rađen po istom modelu.
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Prop on pet pro 16, 2011 11:21 pm

evitaa je napisao/la:

kako to objasnjavas?

Lijepo rečeno.
Ali hellova sklonost skakutanju sa stava na stav nadaleko je poznata.
Nego, hell, kad i kako će EU postati država?
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 5 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

[Vrh]