Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana

Stranica 3 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana - Page 3 Empty Re: Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana

Postaj by tanuki on čet oľu 18, 2010 10:39 am

ne gio-
kemija je vrhunska znanost, kao i fizika-ali neznam kakvu si ti to kemiju učio koja govori o prehrani čovijeka hmm
ili sam ja prije tridesetak godina učio nekakvu krivu kemiju, gdje su me zajebavali s formulama, gram molima cikličkim vezama , redukcijom i oksidacijom, organskom i anorganskom i što sve ne- ali s prehranom nije bilo blage veze-
dali je moje školovanje bilo toliko zaostalo hmm
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana - Page 3 Empty700 / 999700 / 999Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana - Page 3 Empty Re: Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana

Postaj by gio_deluxe on čet oľu 18, 2010 11:17 am

uči se u medicinskoj kemiji i biokemiji , kao i u molekularnoj kemiji
a u mojoj struci se također koriste neka od tih saznanja
gio_deluxe
gio_deluxe
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 23.01.2009
Broj postova : 4911
Reputacija Reputacija : 228
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana - Page 3 Empty41 / 99941 / 999Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki on čet oľu 18, 2010 11:43 am

gio_deluxe je napisao/la:uči se u medicinskoj kemiji i biokemiji , kao i u molekularnoj kemiji
a u mojoj struci se također koriste neka od tih saznanja
sori gio,ali neznam
izjaviti da je crveno meso neophodno u ljudskoj prehrani je totalna glupost, koju sigurno ne podržava ni jedna spomenuta znanstvena disciplina Laughing
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki

Započeo/la tema :
Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana - Page 3 Empty700 / 999700 / 999Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by gio_deluxe on čet oľu 18, 2010 11:53 am

crveno meso je bilo primjer , a poanta je bila , da biljni proteine , pa onda i biljke kao takve , ne sadržavaju sve što sadržava životinjsko meso , pa su tako i nedovoljna nadoknada za meso . smajlić
gio_deluxe
gio_deluxe
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Započeo/la tema :
Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana - Page 3 Empty41 / 99941 / 999Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki on čet oľu 18, 2010 12:07 pm

gio_deluxe je napisao/la:crveno meso je bilo primjer , a poanta je bila , da biljni proteine , pa onda i biljke kao takve , ne sadržavaju sve što sadržava životinjsko meso , pa su tako i nedovoljna nadoknada za meso . smajlić
ma gio sve su to samo teorije-
kažeš nedovoljna nadoknada- a zašto onda neki vegetarijanci generacijama normlno žive?
po tvojoj tvrdnji, vegetarijanci bi trebali osječati nekakve negativnosti zbog svoje prehrane. hmm
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by gio_deluxe on čet oľu 18, 2010 12:15 pm

a gle , kad se radi statistika , onda dobijemo rezultate da je u Hrvatskoj prosječna plaća 6000 Kn , nisam baš siguran u to . isto tako je i s ovime , a hoće li se utvrditi određene deformacije kod vegetarijanaca , neznam , ali mislim da hoće . vrijeme će pokazati . ja samo govorim što suvremena kemija i znanost govori o prehrani na bazi molekula
gio_deluxe
gio_deluxe
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki on čet oľu 18, 2010 12:20 pm

gio_deluxe je napisao/la:a gle , kad se radi statistika , onda dobijemo rezultate da je u Hrvatskoj prosječna plaća 6000 Kn , nisam baš siguran u to . isto tako je i s ovime , a hoće li se utvrditi određene deformacije kod vegetarijanaca , neznam , ali mislim da hoće . vrijeme će pokazati . ja samo govorim što suvremena kemija i znanost govori o prehrani na bazi molekula
pa ja sam ti napisao da prije 50tak godina u dalmaciji nije bio poznat žučni kamenac, upravo iz razloga što se prehrana nije bazirala na crvenom mesu!
a vegetarijanci u religioznom smislu kao adventisti koji ne jedu meso imaju tradiciju još iz 16 stoljea!
suvremena znanost apsolutno nema čvrsti stav o načinu prehrane!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by gio_deluxe on čet oľu 18, 2010 12:25 pm

ima , a taj stav je da treba jesti raznovrsno , a u nikojem slučaju ne izbacivati meso iz prehrane . radi se o količini , pa tko nebi dobio žučni kamenac da jede beefsteak svaki dan . osim toga može se dobiti napadaj i od školjaka , ali to nije poanta , poanta je da treba jesti sve , a znanost koja se bavi oboljenjima na DNK bazi će nam dati feedback i o tome dali vegetarijanstvo , isto kao i pretjerana konzumacija mesa radi štetu i kakvu štetu radi .
gio_deluxe
gio_deluxe
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki on čet oľu 18, 2010 12:37 pm

a ja ti ponovo govorim da prehrana nije stvar masa nego individualna stvar!
što za nekoga može biti lijek, za drugoga može biti otriov!
npr ja imam žućne kamence- ali žderem i bijeli i crveni luk u velikim količinama- jedno jaje , čevapi ili par čvaraka izazvali bi mi žućni napad-
moja sestra je izvadila žžučnu kesicu, ali ima problema ako pojede i malu količinu luka!
poanta je da ne treba jesti sve nego osjetiti što ti odgovara u prehrani!
jednostavno je glupost kad bilo koja disciplina promatra čovijeka kao masu, a ne kao individuu!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki on čet oľu 18, 2010 12:41 pm

gio_deluxe je napisao/la:ima , a taj stav je da treba jesti raznovrsno , a u nikojem slučaju ne izbacivati meso iz prehrane . radi se o količini , pa tko nebi dobio žučni kamenac da jede beefsteak svaki dan . osim toga može se dobiti napadaj i od školjaka , ali to nije poanta , poanta je da treba jesti sve , a znanost koja se bavi oboljenjima na DNK bazi će nam dati feedback i o tome dali vegetarijanstvo , isto kao i pretjerana konzumacija mesa radi štetu i kakvu štetu radi .
dokazano je da je pušenje štetno,
ali poznato je da postoje strastveni pušači koji su doživjeli duboku starost,
jednostavno je pogreška svih disciplina gledati na čovijeka kao masu, umijesto na čovijeka kao individuu!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by gio_deluxe on čet oľu 18, 2010 12:43 pm

da , ali ovo to nema veze sa vegetarijanstvom . vegetarijanci masovno postaju vegetarijanci iz "moralnih" razloga , ako netko nejede meso , jer mu ne odgovara ili dapače , radi mu probleme ; to je druga stvar , ali pojam vegetarijanstva je takav da se iz suosjećanja sa životinjama ne jede meso . e tu se razni organizmi mogu pojeb.... i eto ti problema . ja govorim opčenito upravo iz ovog razloga .
a individualno , kao i u svemu drugom , nek rade ljudi što ih volja . meni ne smeta
gio_deluxe
gio_deluxe
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki on čet oľu 18, 2010 12:53 pm

ne to je galamđijski stav populističkog vegatarijanstva!
meni je poznato da dobar dio vegetarijanaca ima normalni stav! i upravo zato podržavam normalne vegetarijance-
ovi luđaci koji urlaju protiv bundi kožnatih cipela i mesne hrane u glavnom su lako manipulativne skupine zelenih koji baš ne razmišljaju svojom glavom!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by gio_deluxe on čet oľu 18, 2010 1:04 pm

hah , to što je galamđijski stav i što ti ljudi ne razmišljaju svojom glavom , ne znači da im ne šteti takva prehrana .
čini mi se da se slažemo , ali gledamo stvar iz različitih kuteva .
gio_deluxe
gio_deluxe
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki on čet oľu 18, 2010 1:12 pm

gio_deluxe je napisao/la:hah , to što je galamđijski stav i što ti ljudi ne razmišljaju svojom glavom , ne znači da im ne šteti takva prehrana .
čini mi se da se slažemo , ali gledamo stvar iz različitih kuteva .
ima jedna jedina bitna stvar oko koje se ne slažemo-
a to je individualni pristup-

ti govoriš da je mesna prehrana dobra za sve, vegetarijanci tvrde suprotno, a ja tvrdim da svatko mora pronaći svoj modus u životu- uključujući i prehranu, bez potrebe da to nameće ostalima!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by gio_deluxe on čet oľu 18, 2010 1:22 pm

ne mislim na sve ,mislim na sve kojima meso ne smeta iz nekih zdravstvenih razloga , kao što postoje ljudi koji nemogu piti mlijeko , vjerujem da postoje i ljudi koji nemogu jesti meso , ali na njih uopče nisam mislio . mislim na sve ostale , koji mogu jesti meso , a ne jedu .

al neka , ne znaju što propuštaju . kladim se da ni neznaju što je beef wellington .
gio_deluxe
gio_deluxe
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki on čet oľu 18, 2010 1:28 pm

da ali gio- svakom treba prepustiti vlastiti izbor!
jednostavno se ni ja ne slažem da je meso nužno u ljudskoj prehrani niti je ta teza dokazana,
isto tako se ne slažem da bi svi ljudi trebali biti vegetarijanci kao što oni propagiraju svoje mišljenje-
jednostavno smatram daje bilo kakvo nametanje ideje u prehrani , životu... opasno!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by gio_deluxe on čet oľu 18, 2010 1:34 pm

sada da kažem bilo što samo bih se ponavljao , a to mi se neda .
uostalom , moram ići tako da ću te pozdraviti .
gio_deluxe
gio_deluxe
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki on pet oľu 19, 2010 11:59 am

vegetarijanstvo je zdravija prehrana ,ali je problem ako je isključiva!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by gio_deluxe on pet oľu 19, 2010 2:37 pm

kiša a sam si rekao da netreba globalizirati; i onda još krivo kažeš kiša
gio_deluxe
gio_deluxe
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by scorpio57 on sub oľu 20, 2010 5:02 pm

tanuki je napisao/la:vegetarijanstvo je zdravija prehrana ,ali je problem ako je isključiva!

da moja doktorica prije dvije godine prešla na veg.udebljala se ko krmača
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 62
Započeo/la tema :
Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana - Page 3 Empty65 / 99965 / 999Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by nikolina on uto srp 10, 2012 5:54 am

Nemam ništa protiv vegetarijanaca ,ali nisam neki ljubitelj povrca,znaci jelo bez mesa meni nije jelo.
Ali me živciraju sa onim svojim prosvjedima bem

nikolina
nikolina
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 30.06.2012
Broj postova : 4639
Reputacija Reputacija : 482
Godina imam : 36
Započeo/la tema :
Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana - Page 3 Empty0 / 9990 / 999Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Hunnerkongen on uto srp 10, 2012 6:42 pm

Ma većinom su ljudi koji vole životinje i koji se bore za njihova prava vegetarijanci pa zato stalno kenjaju i prosvjeduju. Nisam vidio da su prosvjedovali oni kojima je vegetarijanstvo stil života ili koji su zbog zdravstvenih razloga morali postati. Uglavnom, aktivisti za prava životinja zapravo bacaju loše svjetlo na vegetarijance općenito.
Hunnerkongen
Hunnerkongen
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 07.09.2009
Broj postova : 3835
Reputacija Reputacija : 533
Godina imam : 32
Započeo/la tema :
Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana - Page 3 Empty39 / 99939 / 999Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Lenica on pet lis 26, 2012 1:33 pm

Svaki dan ja jedem meso.

Lenica
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2615
Reputacija Reputacija : 110
Godina imam : 31
Započeo/la tema :
Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana - Page 3 Empty0 / 9990 / 999Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Teo on pet lis 26, 2012 2:49 pm

nikolina je napisao/la:Nemam ništa protiv vegetarijanaca ,ali nisam neki ljubitelj povrca,znaci jelo bez mesa meni nije jelo.
Ali me živciraju sa onim svojim prosvjedima bem

Prosvjede imaju prijatelji životinja koji su ujedno vegetarijanci odnosno vegani i prosvjeduju za prava životinja, a ne za način prehrane, ostali vegetarijanci i vegani nemaju s tim posvjedima veze jer. smajlić
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 42
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Neu on pon ruj 01, 2014 4:25 pm

Špinat je dobar izvor proteina, vlakana te raznih vitamina i minerala. Bogat je i luteinom koji pomaže sprečavanje makularne degeneracije koja je čest uzrok gubitka vida i sljepoće. No, špinat je također bogat i oksalatom, spojem koji može dovesti do stvaranja bubrežnih kamenaca.

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4928
Godina imam : 30
Započeo/la tema :
Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana - Page 3 Empty999 / 999999 / 999Vegetarijanstvo kao zdravija prehrana - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 3 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]