Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zvučnici

+8
mala_lutkica
Sasuke
Turrican
Optimyst
THUNDER_DINIX
Love
Hitman
Neu
12 posters

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

Go down

Zvučnici - Page 3 Empty Re: Zvučnici

Postaj by silent sub srp 25, 2009 8:01 pm

Logitech Z-5400 (5.1 set za komp).

silent
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 03.07.2009
Broj postova : 90
Reputacija Reputacija : 69
Godina imam : 40
Započeo/la tema :
Zvučnici - Page 3 Empty0 / 9990 / 999Zvučnici - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Zvučnici - Page 3 Empty Re: Zvučnici

Postaj by tanuki sub srp 25, 2009 8:12 pm

THUNDER_DINIX je napisao/la:visina ništa ne znači
ma nemoj mi reć
pa prije x godina sam digao kredu da kupim zvućnike od metar
a od t - coma sam dobio na poklon nekakve logiteech- 5 zvučnika saraund
ali to je definitivno sranje-
ove moje stare kante od metar imju bolji zvuk!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Zvučnici - Page 3 Empty700 / 999700 / 999Zvučnici - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Zvučnici - Page 3 Empty Re: Zvučnici

Postaj by THUNDER_DINIX ned srp 26, 2009 9:39 am

a jesi nasao za usporedbu...
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Zvučnici - Page 3 Empty889 / 999889 / 999Zvučnici - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Zvučnici - Page 3 Empty Re: Zvučnici

Postaj by silent ned srp 26, 2009 4:48 pm

Trebali biste otvorit temu o zvuku na pc-u pa raspravljati o zvuku, zvucnoj kartici i zvucnicima te sta je bolje jer je previse toga za reci pocevsi od kvaliteti samog audio zapisa(uzalud tebi zvucni sistem od 10 000+ kuna ako slusas 128k mp3-ce), kvalitete opreme tj. zvucne kartice i zvucnika, a na kraju ono najvaznije, potpuno subjektivno, a to je osjetljivost i uvjezbanost uha same osobe koja slusa. Mozete vi reci, na koji god nacin hocete, nekoj osobi da zvuk mora biti bolji i da mora osjetit razliku ako on to sam necuje nista od toga. Takodjer cak i ako osjeti razliku, a na zvuk gleda kao na sasvim sporednu stvar, naravno da mu placanje par tisuca kuna za nesto bolju kvalitetu u necem sporednom nece imati smisla. Recimo netko ce reci da je zadovoljan svojim zvukom na kompu koji je placen 150 kn i sta reci takvoj osobi. Jednostavno tema je jako subjektivna i ovisi od osobe do osobe.

Takodjer ne moze se usporedjivat surround zvuk sa stereo. Dva zvucnika nemogu stvoriti osjecaj prostora da bi ti tocno u svakom trenutku cuo odakle dolazi pojedini zvuk. Ako govorimo o glazbi u njoj tog efekta nema i ne samo da nema nego je potpuno nepotreban tako da tu surround nema sta raditi.
Ako igrate igre na racunalima prelazak sa stereo na surround cete dozivjeti kao pravi mali preporod i stereo vise nece imati smisla(pritom govorim o igrama koje imaju vrhunski odradjen surround zvuk i efekte, a ne na sve igre jer u nekima cete unatoc vasem vrhunskom surroundu jednostavno slusati stereo sa prednjim desnim i lijevim zvucnikom).

Isto tako tanuki ti surround zvucnici od t-coma kostaju novi oko 500 kn ili cak manje. Reci koliko tocno kostaju ona 2 stereo zvucnika koja si spomenuo, vise od 5000kn mozda? A ako pogledas (kod surround seta) da za tih 500 kn dobijes 6 zvucnika, ti si zapravo platio svaki manje od 100. Sad ti realno reci koji kvalitet zvucnik od 100 kn moze imati. Usporedi ga sa linijom koju si platio recimo 4000kn, a dobio samo 2 zvucnika.

Zatim argument glasnoce. Neki ce reci: "kako nije bolje kad je puno glasnije nego prije". Za igrice, film i opcenito surround sound to ne drzi vodu. U preko 5 godina nikad nisam pojacao preko pola svoje zvucnike na pc-u.
Kada je glazba u pitanju to je vec druga stvar jer glasno slusat glazbu sami(ako volite) ili kad je neka zabava u pitanju ima smisla.
Znaci opet treba razlikovati glazbu(stereo) i igrice, filmove(surround zvuk). S razlogom su ti sateliti maleni i nije im namjena stvoriti buku koja probija bubnjice.

U te rasprave ce naravno neki uljetati sa izjavama naravno da necujes razliku na sustavu od 150kn i 15 000 kn kad slusas narodnjake, a to ni nije glazba, drugi ce reci ma samo je bas bitan itd itd, ovisno o tome sta se slusa .


Takodjer kada govorimo o subjektivnosti i zasto je o zvuku tesko govoriti treba reci da ce uvijek biti onih koji su svoje surround(ili stereo) zvucnike puno platili i nece dati rijeci protiv njih, a pljuvat ce po drugim rijesenjima, zatim ima onih koji su dosta platili za zvuk(zvucnike, zvucnu karticu) slusajuci druge "pametne" i sad su razocarani(ja) jer su culi hvalospjeve i ocekivali previse, a dobili malo.
Jako je tesko biti objektivan i reci kako zapravo stvari stoje.


Zadnja promjena: silent; ned srp 26, 2009 4:55 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

silent
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 03.07.2009
Broj postova : 90
Reputacija Reputacija : 69
Godina imam : 40
Započeo/la tema :
Zvučnici - Page 3 Empty0 / 9990 / 999Zvučnici - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Zvučnici - Page 3 Empty Re: Zvučnici

Postaj by FALKON 2 ned srp 26, 2009 4:53 pm

wriiiišššttttttttt ovo nisam ni trebo otvoriti...........
FALKON 2
FALKON 2
Doktor foruma
Doktor foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 11695
Reputacija Reputacija : 580
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Zvučnici - Page 3 Empty9 / 9999 / 999Zvučnici - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Zvučnici - Page 3 Empty Re: Zvučnici

Postaj by Gost čet kol 27, 2009 12:53 am

meni je 5.1 zvuk zakon...pogotovo kod gledanja filmova (horor) ili igranje igrica...ja sam imao vivax pojacalo 5.1...dva naprije stupovi,centralni i dva iza mala...i jako mi zao sto sam to prodao...najbolji zvuk kojeg sam ja ikada cuo....
Zvučnici - Page 3 1160231919big
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zvučnici - Page 3 Empty Re: Zvučnici

Postaj by Love čet kol 27, 2009 7:30 am

joj te stupove i ja želim,predobro mi je to
Love
Love
Domaćica foruma Love
(Brineta, kuvar'ca, seksica)
Domaćica foruma Love  (Brineta, kuvar'ca, seksica)

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 28855
Reputacija Reputacija : 1211
Godina imam : 36
Započeo/la tema :
Zvučnici - Page 3 Empty672 / 999672 / 999Zvučnici - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

Zvučnici - Page 3 Empty Re: Zvučnici

Postaj by Gost sri stu 18, 2009 11:38 pm

Zvučnici - Page 3 20090921205520
Zvučnici - Page 3 8520233018
Zvučnici - Page 3 51microlabh600360wrms50
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zvučnici - Page 3 Empty Re: Zvučnici

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.