Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

+13
igor malteze
tanuki
Stevo Largo
škoj
diabolik.
rider331
Teo
eva kant
Rower
Gabriel
zbracun
Neu
RobinUd
17 posters

Stranica 2 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by eva kant sub ruj 19, 2015 8:29 am

RobinUd je napisao/la:
Izbjeglicka krize se mogla rijesiti u Siriji.

ta izbjeglička kriza je upravo vidljiva posljedica politike NATO-a, politike koju podržavaju i članice zemlje EU-a..
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 23
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty92 / 99992 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by Neu sub ruj 19, 2015 8:55 am

I, tako sam nastavljala gledati posve slučajno upaljen teve na kojem se prikazivala nekakva vrst priloga o migrantima. Da su mediji perfidni agensi koji se na maliciozan način poigravaju ljudima svima je, nadam se, znano. Osjetila sam strah, pravi pravcati strah. Ako mediji prikazuju izbjeglice tako da zumiraju majke i malu dječicu govoreći 'zaslužuju drugu priliku', zašto dovraga ne prikažu i scene u kojima su te iste majke tu istu djecu koristile kao obrambeni štit?! Koja bi razumna majka svoje dijete koristila kao štit?! Odjednom me zaboljela glava. Da su 'bombaši samoubojice' (među kojima ima i žena i djece) raznijele čitavo mjesto nije filmska pojava, nego surova realnost koju je moguće očekivati od navedenih. Isto tako, ako si došao u tuđu državu, samu po sebi socijalnu, i ako ti je teško, zašto dovraga grizeš 'ruku koja te hrani' kako nećeš putovati vlakom, nego iziskuješ autobus kao prijevozno sredstvo?! Nije li strašno hodati gradom znajući da su u blizini ljudi skloni terorizmu?! Ovo nije pitanje socijalne osviještenosti i tolerancije, koliko je pitanje nacionalne sigurnosti. Stoga Vas pitam: osjećate li se sigurno'?!
*Da me se krivo ne shvati, ljudima treba pomoći, ali isto tako treba čuvati svoj narod.

bakica pred kamerama tvrdi kako taksisti (a i mještani) traže 500 eura za prijevoz izbjeglica na relaciji Beli Manastir - Osijek (30 km). Bajdvej, to nije laž jer mi je i prijatelj slično rekao.
I mi se nazivamo ljudima? Mi samo gledamo kako ćemo se obogatiti na račun tuđe nesreće. Ma pička nam materina prokleta! Ne znam jel mi više muka od lažne solidarnosti ili novonastale situacije.

U Hrvatskoj je trenutno više od 13 000 migranata od kojih je većina muškog roda proječne dobi 25-35 godina. Susjedi zatvaraju granice i ne žele ih primiti, pa me dovraga zanima, što će se dogoditi ako ih susjedi doista ne puste?! Hoće li ostati kod nas?! Ne možemo se nositi ni sami sa sobom, a ne s tolikom masom izbjeglica. Slavonijo, jadna li si, uvijek najebeš, ni kriva, ni dužna!

Na kraju krajeva, ne krivim izbjeglice, krivim Vladu koja ih je pustila, a nije ništa organizirala onako kako treba.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty999 / 999999 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by Teo sub ruj 19, 2015 7:47 pm

diabolik. je napisao/la:


Ušli su, još ulaze, ali će još i ulaziti.
Ali, oni se ne žele registrirati, prijaviti,identificirati, ne žele ništa osim stići u Njemačku, Švedsku, Nizozemsku....
Mediji uopće ne spominju mogućnost ulaska krajnjih (i opasnih) ekstremista, ali vlasti očajnički pokušavaju uvesti kontrolu na granicama (NJemačka, Austrija).

Ako se nađe skupina pojedinaca koji se ne žele registirirati to ne znači da se svi ne žele registrirati. Kad je bio rat u Hrvatskoj izbjeglice koje su napustile HR bježali su u iste te zemlje koje navodiš ne vidim razlog zašto ne bi i oni?

Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by RobinUd sub ruj 19, 2015 9:59 pm

eva kant je napisao/la:

ta izbjeglička kriza je upravo vidljiva posljedica politike NATO-a, politike koju podržavaju i članice zemlje EU-a..
Svi smo mi naivci.
Dubokoumno raspravljamo o "teskoj politickoj materiji", a nemamo pojma tko dijeli ("cinkane") karte.
Kad sam rekao da se situacija mogla rijesiti u Siriji, onda tu nisam mislio na nikakve represivne mjere.
Mislio sam (simbolicno) na sve zemlje, u kojima se ratuje.
Jel´ bi netko bio zabrinut, da se u Siriju, umjesto tenkova i drugog oruzja, uvezlo nekoliko preoocenskih brodova traktora i uredjaja za prociscavanje-dobivanje pitke vode ??
Onaj, tko ovo objasni (opravda) na pravilan nacin, taj je car....
RobinUd
RobinUd
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.01.2009
Broj postova : 1799
Reputacija Reputacija : 195
Godina imam : 71
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by diabolik. ned ruj 20, 2015 6:39 am

RobinUd je napisao/la:
Jel´ bi netko bio zabrinut, da se u Siriju, umjesto tenkova i drugog oruzja, uvezlo nekoliko preoocenskih brodova traktora i uredjaja za prociscavanje-dobivanje pitke vode ??



Ma da nisu Amerikanci išli u te zemlje (SIrija, Egipat, Irak, Alžir...) jebat pesu mater radi nafte ( tobože uvodit demokraciju) danas bi ti isti bogati (i bahati) Amerikanci imali zeru manje bogatsva (dolara) u džepu, a ta sirotinja i dalje nebi imala ništa, ali bi barem imala krov nad glavom i kakvu takvu sigurnost. Sad sirotinja nema ništa, osim golog života, a bogati samo par dolara više u džepu.
Tak je odivijek na svijetu bilo i tak bide dok je svijeta i vijeka.
diabolik.
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 6086
Reputacija Reputacija : 553
Godina imam : 58
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty74 / 99974 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by Gabriel ned ruj 20, 2015 12:44 pm

RobinUd je napisao/la:
Svi smo mi naivci.
Dubokoumno raspravljamo o "teskoj politickoj materiji", a nemamo pojma tko dijeli ("cinkane") karte.
Kad sam rekao da se situacija mogla rijesiti u Siriji, onda tu nisam mislio na nikakve represivne mjere.
Mislio sam (simbolicno) na sve zemlje, u kojima se ratuje.
Jel´ bi netko bio zabrinut, da se u Siriju, umjesto tenkova i drugog oruzja, uvezlo nekoliko preoocenskih brodova traktora i uredjaja za prociscavanje-dobivanje pitke vode ??
Onaj, tko ovo objasni (opravda) na pravilan nacin, taj je car....
tu jednostavno nema ekonomske računice
Gabriel
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.09.2013
Broj postova : 2398
Reputacija Reputacija : 639
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by eva kant ned ruj 20, 2015 1:32 pm

RobinUd je napisao/la:
Svi smo mi naivci.
Dubokoumno raspravljamo o "teskoj politickoj materiji", a nemamo pojma tko dijeli ("cinkane") karte.
Kad sam rekao da se situacija mogla rijesiti u Siriji, onda tu nisam mislio na nikakve represivne mjere.
Mislio sam (simbolicno) na sve zemlje, u kojima se ratuje.
Jel´ bi netko bio zabrinut, da se u Siriju, umjesto tenkova i drugog oruzja, uvezlo nekoliko preoocenskih brodova traktora i uredjaja za prociscavanje-dobivanje pitke vode ??
Onaj, tko ovo objasni (opravda) na pravilan nacin, taj je car....

do problema i ne bi došlo da se prvo nije od strane imperijalista potpaljivalo na sve strane..
sad kad je požar buknuo i izmaknuo kontroli, i predstavlja prijetnju europi, sad se postavlja pitanje kako ga ugasiti, a da imperijalisti i dalje mogu neke svoje interese ostvarivati..

a traktori i pročišćavanje vode, kako je već gabri rekao, nisu u interesu imperialistima..
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 23
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty92 / 99992 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by FALKON 2 ned ruj 20, 2015 3:38 pm

Ali mene najviše zanima to kako da 90% tih (sad je pitanje kako ih nazvati) izbjeglica (to su oni koji su napustili domove zbog rata ALI se planiraju vratiti nazad) i migranti ( to su oni koji se sele bez plana za vraćanje u svoje države) nemaju nikakve dokumente kod sebe ali imaju velike količine novca i to isključivo u EURIMA?
FALKON 2
FALKON 2
Doktor foruma
Doktor foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 11695
Reputacija Reputacija : 580
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty9 / 9999 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by zbracun ned ruj 20, 2015 3:58 pm

Očito je to bila planska migracija od strane moćnika, koji su im prije polaska podijelili eure. Netko bi možda rekao da su promijenili svoj novac pri ulasku u Evropu, ali nema te banke koja bi imala toliko eura u gotovini. Zaključak se sam nameće.
zbracun
zbracun
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2526
Reputacija Reputacija : 662
Godina imam : 69
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty3 / 9993 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by damfisk ned ruj 20, 2015 6:11 pm

Je, evo svaki od tih izbjeglica sa sobom nosi najmanje trideset tisuća eura.

Desničari. Posvađani sa zdravom pameću since 1991.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by FALKON 2 ned ruj 20, 2015 6:40 pm

zbracun je napisao/la:Očito je to bila planska migracija od strane moćnika, koji su im prije polaska podijelili eure. Netko bi možda rekao da su promijenili svoj novac pri ulasku u Evropu, ali nema te banke koja bi imala toliko eura u gotovini. Zaključak se sam nameće.

A još zanimljivije je to da od Brlog Manastira do osijeka plaćaju 500 eura po osobi za taxi prevoz, a poneki plaćaju da ih se vozi i do zagreba. Sada kada se pokuša izračunati koliko će novca potrošiti u RH a tek koliko su potrošili dok su stigli dovde ... pitanje se samo postavlja, odakle im novac i tko financira tu "seobu" ili tihu okupaciju Evrope?
FALKON 2
FALKON 2
Doktor foruma
Doktor foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 11695
Reputacija Reputacija : 580
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty9 / 9999 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by Neu pon ruj 21, 2015 12:21 pm

Ako nas je netko sjebao, sjebali smo se sami.
U zadnjih 4-5 godina iz Hrvatske se iselilo više od 100 000 ljudi. Broj djece se sve više smanjuje. Razredi u osnovnim školama znatno su manji, a samim time dolazi do viška zaposlenika. Mladi ne mogu doći do radnog mjesta. Prosječna dob stanovništva u RH je oko 42 godine. Dok perfidno glumimo humanost pljačkamo ljude u nevolji tako da istima naplaćujemo masne cifre za kratku uslugu vožnje od točke A do točke B. Kako stvari stoje, nisu migranti bazični problem današnjice. Dovraga, nisu sišli s uma da ostanu na brodu koji tone, stoga viceve kako naše škole preplavljuju muslimani nabijte u svoju lijepu guzicu.
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 12002810
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty999 / 999999 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by eva kant pon ruj 21, 2015 6:55 pm

iako se njemački mediji posljednjih dana sarkastično sprdaju sa svojom kancelarkom zbog njenog otvorenog poziva izbjeglicama iz sirije, a koji je izazvao neobuzdanu navalu mase ljudi u smjeru njemačke, njemačka kancelarka točno zna zašto je uputila taj poziv.
ne, ne radi se o iznenadnoj provali grižnje savjesti, samilosti ili humanizmu, već izgleda o promišljenoj strategiji.
svjesna već mjesecima da zbog sudjelovala u zakuhavanju ove juhe koja je sad proključala, i njemačka mora progutati i svoj dio, merkelica i iz te, naizgled, nepovoljne situacije pokušava stvoriti povoljnu.
naravno, za njemačku.

evo o čemu se zapravo radi..
iako za razliku od hrvatske, njemačka ima dobru demografsku politiku, ona ipak ne ostvaruje željene rezultate, i natalitet joj, kao i u većini zapadnih zemalja, opada.
i tu je problem.
njemačka industrija radi punom parom i brine se za svoja tržišta, sirovine i radnu snagu, kao i za osiguravanje svega potrebnog da bi se ta mašinerija i dalje nesmetano okretala, a profiti i dalje ubirali.
prema studiji Bertelsmann instituta, objavljene prije 6 mjeseci, njemačkoj je za održavanje gore spomenute mašinerije potrebna radna snaga i imigranti će im u idućim godinama biti prijeko potrebni.

http://www.thelocal.de/20150327/study-germany-urgently-needs-immigrants

svi ti ljudi koji hrle u njemačku su dobro informirani i znaju zašto žele baš tamo, a grčka koja je propustila odjednom sve te ljude i tako izazvala kaos u tranzitnim zemljama i poljuljala odnose članica EU, valjda iz neke svoje želji za sitnom osvetom prema njemačkoj će već prvom prilikom od njemačke opet "dobiti po prstima".

nadajmo se samo da merkelica ima i dobar plan i program integracije i asimilacije tih ljudi u europsko društvo, da ne bi opet za 10 godina čuli kako je integracija propala stvar..
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 23
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty92 / 99992 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by eva kant pon ruj 21, 2015 7:09 pm

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Image-898422-galleryV9-qedu
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 23
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty92 / 99992 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by škoj pon ruj 21, 2015 7:46 pm

... pitam se, kad migranti već imaju  novac kojim plaćaju te skupe taxi prijevoze, zašto ih se ne evidentira da se zadovolji protokol, a potom lijepo sa kupljenom kartom avionom preveze u Njemačku, zemlju koja ih poziva i očekuje i pri tom ne "zamara" susjedne zemlje  koje bi im trebale osigurati samo koridor za prolazak
škoj
škoj
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 19.09.2015
Broj postova : 63
Reputacija Reputacija : 22
Godina imam : 62
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by eva kant pon ruj 21, 2015 8:01 pm

njemačka u svom parlamentu ima i opoziciju koji se ne slažu s merkelinom politikom, a tu su i druge članice EU kojima ova situacija s migrantima s bliskog istoka na slobodnom teritoriju europe nije posebno draga. zato nije mogla samo tako uvesti buduću radnu snagu..u ovom ju je trenutku malo zeznula grčka namjernim propuštanjem te mase ljudi, jer za sad im toliki broj nije potreban..zato sada i traži od ostalih članica europske unije da prihvate kvote.
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 23
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty92 / 99992 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by FALKON 2 uto ruj 22, 2015 5:45 am

Bolje je pitanje zašto nisu kada već imaju novac a bili su u sigurnoj Turskoj lijepo sjeli na avion i otišli za njemačku, nego su izabrali ovakav put koji je višestruko skuplji od avionske karte?
Ili je baš to problem što za let avionom bi bili EVIDENTIRANI a ovako putuju bez evidencije i troškovi ih ne zanimaju? I opet se postavlja pitanje odakle im novac i tko financira tu migraciju te zašto se izbjegava evidentiranje?
FALKON 2
FALKON 2
Doktor foruma
Doktor foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 11695
Reputacija Reputacija : 580
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty9 / 9999 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by nikolina sri ruj 23, 2015 5:06 am

FALKON 2 je napisao/la:I opet se postavlja pitanje odakle im novac i tko financira tu migraciju ??
Rusija? kao
Da malo poljulja EU radi sankcija koje u im uveli ili amerikanci?
Izbjeglica ima jako puno i žao mi je jel znam šta je biti izbjeglica napustit svoj dom i ne znati kad ćeš se vratiti,ali ovi se ne žele vratiti i svi žele u Njemačku,zanimljivo kao da tamo padaju novci s neba ,ali ima takvih i naši koji misle to, a kako tek neću ti jadnici iz sirije ....Što se tiče ovih muškaraca koji bježe ratno sposobnih,ma dajte pa kod nas iz HR je za vrijeme domovinskog rata pobjeglo 90% posto takvih muškaraca ,a gdje neću ovi koji ne znaju ni zašta se bore nit protiv koga....ali da među njima ima ISLS-ovaca vjerovatno ima,pitanjenje je samo kad će napast, dok traje migracija vjerovato neće,ali kad se sve stiša eto nama svim cirkusa...
nikolina
nikolina
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 30.06.2012
Broj postova : 4639
Reputacija Reputacija : 482
Godina imam : 40
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by damfisk čet ruj 24, 2015 10:16 am

FALKON 2 je napisao/la:Bolje je pitanje zašto nisu kada već imaju novac a bili su u sigurnoj Turskoj lijepo sjeli na avion i otišli za njemačku, nego su izabrali ovakav put koji je višestruko skuplji od avionske karte?
Ili je baš to problem što za let avionom bi bili EVIDENTIRANI a ovako putuju bez evidencije i troškovi ih ne zanimaju? I opet se postavlja pitanje odakle im novac i tko financira tu migraciju te zašto se izbjegava evidentiranje?

Pa glupane priglupi. Financiraju sami sebe.

Zar nisi ti maloprije utvrdio da imaju novce koje nose sa sobom?

I kako može put pješice ili autobusom ili vlakom biti jeftiniji od aviona, kretenčino? Jesi li ti ikad ušao u avion, budaletino?
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by rider331 čet ruj 24, 2015 11:05 am

FALKON 2 je napisao/la:Bolje je pitanje zašto nisu kada već imaju novac a bili su u sigurnoj Turskoj lijepo sjeli na avion i otišli za njemačku

Zato jer aviokompanija koja primi 'izbjeglice' a država u koju idu ih ne primi, aviokompanija ih mora vračati nazad o svom trošku. Ako sam dobro čuo.


rider331
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 06.07.2009
Broj postova : 3626
Reputacija Reputacija : 314
Godina imam : 43
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by eva kant čet ruj 24, 2015 1:04 pm

ne putuju avionom jer da bi se uopće ukrcali u avion trebaju imati vizu, a to nemaju.

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2001:187:0045:0046:EN:PDF
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 23
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty92 / 99992 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by Gabriel čet ruj 24, 2015 4:21 pm

FALKON 2 je napisao/la:Bolje je pitanje zašto nisu kada već imaju novac a bili su u sigurnoj Turskoj lijepo sjeli na avion i otišli za njemačku, nego su izabrali ovakav put koji je višestruko skuplji od avionske karte?
Ili je baš to problem što za let avionom bi bili EVIDENTIRANI a ovako putuju bez evidencije i troškovi ih ne zanimaju? I opet se postavlja pitanje odakle im novac i tko financira tu migraciju te zašto se izbjegava evidentiranje?
damfisk je napisao/la:

Pa glupane priglupi. Financiraju sami sebe.

Zar nisi ti maloprije utvrdio da imaju novce koje nose sa sobom?

I kako može put pješice ili autobusom ili vlakom biti jeftiniji od aviona, kretenčino? Jesi li ti ikad ušao u avion, budaletino?

hmm
Gabriel
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.09.2013
Broj postova : 2398
Reputacija Reputacija : 639
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by FALKON 2 čet ruj 24, 2015 6:02 pm

Laughing Laughing
FALKON 2
FALKON 2
Doktor foruma
Doktor foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 11695
Reputacija Reputacija : 580
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty9 / 9999 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by Neu pet ruj 25, 2015 9:14 am

Sirija, službeno "Sirijska Arapska Republika", "zaglavila" je u ratu koji traje više od četiri godine, danas je devastirana i uništena zemlja. U najboljem slučaju će joj trebati nekoliko desetljeća da se oporavi. RT kroz 12 slika prikazuje drugu, manje poznatu stranu ove zemlje, vrlo različite od ostalih arapskih država, koja je do 2011. godine bila zemlja velike kulture, gdje su muslimani, kršćani i druge etno-religijske skupine živjele zajedno i međusobno se poštivale.
1. Sirija je oduvijek bila otvorena prema društvu i zapadnoj kulturi kao nijedna druga arapska zemlja.
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 55f041fac461885c5b8b45a0
2. Sirija je jedina arapska zemlja sa sekularnim ustavom. Islamski zakon je protuustavan.
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 55f03004c4618842458b4575
3. Prije 2011. je Sirija bila jedina zemlja u regiji bez ratova i unutarnjih sukoba.
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 55f03031c4618843458b4574
4. Sirija je jedina zemlja koja je prihvatila iračke izbjeglice bez ikakve diskriminacije; političke, vjerske ili društvene.
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 55f03057c461885c5b8b4567
5. Obitelj sirijskog predsjednika Bashara Al-Assada pripada alavitima, ogranku šiitskog islama.
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 55f03084c4618848458b4579
6. Pet papa je bilo sirijskog podrijetla. Vjerska tolerancija je jedinstvena za tu zemlju.
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 55f030aec4618847458b4578
7. Oko 10% stanovništva Sirije pripada jednoj od mnogih kršćanskih crkava u zemlji. U ostalim arapskim zemljama kršćanska populacija broji manje od 1%.
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 55f030dcc4618850458b457a
8. U Siriji se žene nisu obvezne pokrivati ni velom, ni burkom, niti čadorom. 
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 55f04285c4618843458b45a5
9. Sirijske žene u zdravstvu i obrazovanju imaju jednaka prava kao i muškarci.
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 55f0313ac461884d458b457a
10. Sirija je jedina mediteranska zemlja koja je još uvijek vlasnik svojih naftnih kompanija, jer ih vlada te zemlje nije htjela privatizirati.
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 55f0318ac4618853458b4574
11. Sirija ima naftne rezerve od 2 500 milijuna barela, čija je eksploatacija rezervirana za poduzeća u državnom vlasništvu.
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 55f031aac4618853458b4577
12. Sirija je jedina arapska zemlja koja ništa ne duguje Međunarodnom monetarnom fondu.
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 55f031d4c4618850458b4580
altermainstreaminfo.com.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty999 / 999999 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by eva kant pet ruj 25, 2015 12:34 pm

i bila je nesvrstana, kao naša bivša juga.
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 23
Započeo/la tema :
Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty92 / 99992 / 999Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva? - Page 2 Empty Re: Izbjeglice... i nas je stiglo... + Gdje je sada Crkva?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.