Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rađaju li se narkomani u usamljenosti i očaju?

3 posters

Go down

Rađaju li se narkomani u usamljenosti i očaju? Empty Rađaju li se narkomani u usamljenosti i očaju?

Postaj by Neu ned sij 25, 2015 7:50 pm

Reklama u borbi protiv droge nastala tamo negdje 1980-ih godina pokazala je štakora koji na raspolaganju imao dvije boce - u jednoj je bila obična voda, u drugoj voda obogaćena kokainom. Štakor se stalno vraćao boci s drogom i ubrzo umro. Međutim, desetljeće ranije izveden je eksperiment u kojem je mnogo štakora stavljeno u luksuzni "štakorski park" s lijepim lopticama i izvrsnom hranom, i nijedna životinja nije umrla od predoziranja - nisu razvile ovisnost o vodi s kokainom. Slična je stvar s Vijetnamskim ratom - 20 posto američkih vojnika na fronti je koristilo heroin, da bi se njih 95 posto riješilo navike čim bi se iz "praznog, usamljenog kaveza" vratilo u svoj bogati "štakorski park" kući. » Alternet

Što vi, forumaši moji mislite, Rađaju li se narkomani u usamljenosti i očaju? i zašto se netko odluči drogirati ako zna da je dorga ovisnost i da ne valja?
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Rađaju li se narkomani u usamljenosti i očaju? Empty999 / 999999 / 999Rađaju li se narkomani u usamljenosti i očaju? Empty

[Vrh] Go down

Rađaju li se narkomani u usamljenosti i očaju? Empty Re: Rađaju li se narkomani u usamljenosti i očaju?

Postaj by tanuki ned sij 25, 2015 8:02 pm

definitivno sereš Neu,
ne znam odakle si isisala ovu temu, ali činjenica jest da  ovisnost nije vezana samo uz drogu!
zar obvezno konzumiranje kave svaki dan  isto tako nije ovisnost  hmm
pušenje je sada na meti kritika, a istodobno se promovira konoplja,
što je sa alkoholom?
dali ti upće znaš što je to marihuana, kokain, hašiš, opijum, lsd... i da ne nabrajam dalje!
ja sam za potpunu legalizaciju svih droga pa tko voli nek izvoli jer ne vidim nikakvu razliku između alkoholičara i recimo ovisnika o kokainu,
jedino što je alkoholčar na dnu društvene ljestvice, a ovisnik o kokainu mora biti veća faca!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Rađaju li se narkomani u usamljenosti i očaju? Empty700 / 999700 / 999Rađaju li se narkomani u usamljenosti i očaju? Empty

[Vrh] Go down

Rađaju li se narkomani u usamljenosti i očaju? Empty Re: Rađaju li se narkomani u usamljenosti i očaju?

Postaj by Nemo ned sij 25, 2015 8:24 pm

tanuki je napisao/la:definitivno sereš Neu,
ne znam odakle si isisala ovu temu, ali činjenica jest da  ovisnost nije vezana samo uz drogu!
zar obvezno konzumiranje kave svaki dan  isto tako nije ovisnost  hmm
pušenje je sada na meti kritika, a istodobno se promovira konoplja,
što je sa alkoholom?
dali  ti upće znaš što je to marihuana, kokain, hašiš, opijum, lsd... i da ne nabrajam dalje!
ja sam  za potpunu legalizaciju svih droga pa tko voli nek izvoli jer ne vidim nikakvu razliku između alkoholičara i recimo ovisnika o kokainu,
jedino što je alkoholčar na dnu društvene ljestvice, a ovisnik o kokainu mora biti veća  faca!

Da, medutim ne mozes gledat na to tako. Kava i cigarete ne djeluju isto kao hašiš, marihuana i sve to ostalo. Iako marihuana je sto put bolja od cigareta al ne uzrokuje nuzno ovisnost. Sve je to u mozgu.
Nemo
Nemo
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 10.01.2015
Broj postova : 2099
Reputacija Reputacija : 163
Godina imam : 31
Započeo/la tema :
Rađaju li se narkomani u usamljenosti i očaju? Empty4 / 9994 / 999Rađaju li se narkomani u usamljenosti i očaju? Empty

[Vrh] Go down

Rađaju li se narkomani u usamljenosti i očaju? Empty Re: Rađaju li se narkomani u usamljenosti i očaju?

Postaj by tanuki ned sij 25, 2015 9:51 pm

Snie je napisao/la:narkoman se ne radja, narkomanom se postaje. stakoru je drustvo nebitno, covjeku nije. kad sam napusen i zelim poletit kao ptica s terase a na 12 smo katu, moram imati uz sebe nekog tko ce reci, nisi ptica, napusen si, ulazi u sobu!
to me je podsjetilo na jedan vic:
koji ide otprilike ovako:
sjedi orao na stjeni i puši joint
pa se strmopizdi niz liticu ipred samim dnom  raširi krila i vrati se na stjenu i kaže :
koji sam ja frajer
ali pridruži mu se drugi orao i pita ga
što to radiš
pušim i uživam, pa podjele joint, strmopizde se niz liticu i vrate se na stjenu konstatirajući:
kji smo mi frajeri, ali dođe i medoi skupa sa njima popuši joint i   strmoglave se niz liticu, a usput   prvi orao upita medu:
 imaš li ti krila,
a medo kaže nemam, zašto,
a oba orla u glas:
koji si ti frajer!
e sad možda je smješno a možda i nije   Laughing
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Rađaju li se narkomani u usamljenosti i očaju? Empty700 / 999700 / 999Rađaju li se narkomani u usamljenosti i očaju? Empty

[Vrh] Go down

Rađaju li se narkomani u usamljenosti i očaju? Empty Re: Rađaju li se narkomani u usamljenosti i očaju?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.