Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Komentari na pobjedničke fotke!

+19
Neu
eva kant
Teo
Nemo
Mihovil
rider331
Gabriel
Jørgen
nikolina
tanuki
Žužika
m
Iron Man
Chulpan
zbracun
Hunnerkongen
evitaa
pulpfiction
23 posters

Stranica 2 / 27. Previous  1, 2, 3 ... 14 ... 27  Next

Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by tanuki uto stu 19, 2013 4:16 pm

histrion je napisao/la:I ???
Misliš da bih se popeo na drvo i plakao?

Možeš ti kalkulirati koliko hoćeš - na bolju poziciju od 7. mjesta ne bi se plasirao ... a ja bih još uvijek imao prosjek 4,5 (s tvojom trojkom i bez moje petice).
pa ja ne cendram, ali jednostavno ne mogu u nekakvom natjecanju ocjenjivati svoj rad,
pobjedio si s odlukom većine i ja ti iskreno čestitam na pobjedi,
natjecanje valjda ide dalje,
a ti promisli kod idućeg glasovanja dali je u redu dati maksimalni broj bodova vlastitoj fotki i kakav smisao ima natjecanje u kojem glasuješ sam za sebe?
neu kaže da bi se u glasovanju obezvrjedile ostale slike u sistemu 321, tek sad se obezvrjeđuju kad subjektivni glasatelj može jednako glasovati sa maksimalnim brojem bodova i za dobru fotku i za nekakvo sranje koje je zgodno zbog motiva!
neu,ako sistem 321 smatraš loš onda uvedi bodovanje po broju fotki, ako ih ima 9 onda glasatelj za najbolju glasuje sa 9 bodova a najlošiju sa 1
naravno tu se opet povlači pitanje glasovanja o vlastitoj fotki, gdje će svi učesnici za svoju fotku glasovati sa maksimalnim brojem bodova!
dali se stvarno praviš glupa?
ne razumijem apsolutno zašto inzistiraš na ovakvom načinu glasovanja koji je nepošten, nepravedan i ne postoji nigdje u svijetu na bilo kakvom natjecanju Wink?
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by histrion uto stu 19, 2013 4:30 pm

tanuki je napisao/la:
... a ti promisli kod idućeg  glasovanja  dali je u redu dati maksimalni broj  bodova  vlastitoj  fotki i kakav  smisao ima  natjecanje u kojem  glasuješ sam za sebe?

... glasatelj može  jednako  glasovati sa maksimalnim brojem  bodova i za dobru  fotku i  za nekakvo   sranje  koje je  zgodno  zbog motiva!

... ne postoji nigdje u svijetu na bilo kakvom natjecanju
Ja nisam dao bodove već ocjenu. Da sam učitelj i da mi 30 učenika da svoje eseje svima bih dao ocjenu od 1 do 5 ... po vlastitoj procjeni (čak i da je među učenicima moje dijete) ...
Gotovo sam siguran da bih ocjenom 5 ocijenio pravopisno dobar esej i esej koji mi je simpatičan zbog teme.
A sve ovo oko fotografija ja ni u jednom trenutku nisam shvatio kao takmičenje - stoga sam (mislim da svaki put) pisao "takmičenje".

Život je kao vatrogasna zabava - shvati ga na takav način i biti će ti lakše.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by pulpfiction uto stu 19, 2013 4:37 pm

histrion je napisao/la:

Život je kao vatrogasna zabava - shvati ga na takav način i biti će ti lakše.
Ni na vatrogasnoj zabavi sistem ocjenjivanja 3, 2, 1 ne bi smetao.

pulpfiction
Trajno baniran/a

Registriran/a : 09.10.2013
Broj postova : 211
Reputacija Reputacija : 7
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by tanuki uto stu 19, 2013 4:46 pm

takmičenje nije, edukativni program!
jedan ocjenjivać može hrpi radova dati odličnu ocijenu, ali kada se radi o natjecanju i više ocijenjivača onda davati istu ocijenu za više radova, više nije objektivna procijena, pogotovo ako se među ocijenjenim radovima nađe sopstveni rad!
ako ovo nisi shvatio kao takmičenje, onda si svoj rad mogao prezentirati na nekakvu temu motiva, ali ti si svom radu dodjelio ocijenu, a isto tako i drugim radovima, dakle shvatio si ga kao natjecanje!
ali idemo dalje!
meni nije jasno što tebi i neu nije jasno a svima ostalima je jasno?
i dalje ću ućestvovati sa radom, jer podržavam svako natjecanje u fotografiji, ali i dalje neću glasovati jer to na ovaj način glasovanja smatram amoralnim!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by histrion uto stu 19, 2013 4:58 pm

tanuki je napisao/la:
... meni nije jasno što tebi i neu nije jasno a svima ostalima je jasno?
Kao što meni nije jasno zašto daviš.

Evo ti moj savjet (slušaj mene i radi kako hoćeš):
Zabavljaj se kao što se (mislim da više ili manje) svi koji smo sudjelovali u ovom "natječaju"
Na slike gledaj kao na eseje i svakoj slici daj ocjenu koliko misliš da vrijedi.

Ja sam govorio.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by pulpfiction uto stu 19, 2013 5:09 pm

histrion je napisao/la:
Zabavljaj se kao što se (mislim da više ili manje) svi koji smo sudjelovali u ovom "natječaju"
Na slike gledaj kao na eseje i svakoj slici daj ocjenu koliko misliš da vrijedi.

Ja sam govorio.
Govorio jesi, ali licemjerno.

Zabavljati se može i bez ocjenjivanja: poredaju se slike i komentiraju.

Ocjenjivanje je drugi par postola.
Niti jedan natječaj ne smije ići u korist jednih, odnosno na štetu drugih sudionika.
Ovdje se to dogodilo.

pulpfiction
Trajno baniran/a

Registriran/a : 09.10.2013
Broj postova : 211
Reputacija Reputacija : 7
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by tanuki uto stu 19, 2013 5:30 pm

pulpfiction je napisao/la:Govorio jesi, ali licemjerno.

Zabavljati se može i bez ocjenjivanja: poredaju se slike i komentiraju.

Ocjenjivanje je drugi par postola.
Niti jedan natječaj ne smije ići u korist jednih, odnosno na štetu drugih sudionika.
Ovdje se to dogodilo.
konačno da netko shvati o čemu ja  govorim!
več samim  sebi izgledam  glup!
zašto sam  poslao fotku  koju  bi ocjenio sa 1?
valjda  zato što sam  moralani ne želim ocjenjivati  vlastitu  fotku!
eto  neki  forumaši  su moju  fotku ocjenili maksimalno, dakle to sam  mogao napraviti i ja bez  srama,
ali natjecanje  gdje se mogu ocjenjivati  vlastiti radovi je u startu glupo,
shvati to  Neu!
dalje  davanje isti broj ocjena za više  fotki opet nema smisla, jer onda  to nije natjecanje!
jer to je obezvređivanje ostalih fotografija od strane ostalih glasatelja!
sistem 3 2 1 bi omogučio svakm forumašu da da glasove za fotke za koje misli da su najbolje, subjektivnost bi bila svedena na najmanju moguću mjeru Wink


Zadnja promjena: tanuki; uto stu 19, 2013 5:33 pm; ukupno mijenjano 1 put.
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by Hunnerkongen uto stu 19, 2013 6:55 pm

histrion je napisao/la:Zar to nije logično? Da sam imao osjećaj da slika nije dobra ne bih je ni poslao.

Da si pogledao malo bolje (i pratio komentare) pročitao bi:
- da je Neu bodovala prva - što znači bez mogućnosti kalkuliranja - i prve tri slike po konačnom zbroju ocijenila s 5.
- da sam ja ocjene podijeli treći - opet bez mogućnosti kalkuliranja - a hunnerokogenu (čija slika mi je bila favorit) dao 5
- da je hunnerokogen ocjenjivao zadnji - i iako je imao mogućnost kalkuliranja (što znači i pobjede) mojoj fotografiji dao 5

Iz toga slijedi da ... ma nema smisla ni da pišem .... zaključi sam.
Htio sam se suzdržati glasovanja, ali me Neu uljudno zamolila da glasam. Mogao sam direktno utjecati na pobjednika, jer sam znao da fotka 10 vodi za 1 glas ispred moje. Na kraju krajeva Lenica je mogla odlučiti o ishodu pobjednika da je glasovala kako spada pa s time još i više podržavam njezin crveni karton.

Smola je to da se znao od početka autor fotke, glasovalo bi se po principu s kim sam si dobar i koga volim na forumu, a ne umjetnička vrijednost slike i kvaliteta iste. Tako da bi na kraju međuljudski odnosi na forumu bili više presudni od same fotke.
Hunnerkongen
Hunnerkongen
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 07.09.2009
Broj postova : 3835
Reputacija Reputacija : 533
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty39 / 99939 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by evitaa uto stu 19, 2013 9:53 pm

Histrione, cestitke ....pivo
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by histrion uto stu 19, 2013 9:57 pm

evitaa je napisao/la:
....pivo
Hvala.
histrion
histrion
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.02.2013
Broj postova : 2392
Reputacija Reputacija : 473
Godina imam : 60
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by Gost uto stu 19, 2013 10:51 pm

Hunnerkongen se dzentlemenski ponio,svaka mu čast !
Obe fotke su mogle pobijediti,i bilo bi u redu.
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by pulpfiction uto stu 19, 2013 10:58 pm

Jel tvoja fotka plaža, kapetane?

Svaka čast klanjanje

pulpfiction
Trajno baniran/a

Registriran/a : 09.10.2013
Broj postova : 211
Reputacija Reputacija : 7
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by Gost uto stu 19, 2013 11:02 pm

Nije, moja je ona skromna prva, par jahtica  u marini Galveston, prije vecere,
snimljeno mobitelom

Ocjenio sam je sa 3 i iskritizirao vise nego mnoge tude Wink


Plaza je kompozicijski lijepa, ali tekstura pijeska je obogacena cikovima, grancicama i ostalim sto tu ne bi trebalo bit. Da toga nije bilo, dao bih joj 4 ili 5.
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by pulpfiction uto stu 19, 2013 11:07 pm

Čija je to fotka, tko je autor?

pulpfiction
Trajno baniran/a

Registriran/a : 09.10.2013
Broj postova : 211
Reputacija Reputacija : 7
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by tanuki uto stu 19, 2013 11:09 pm

Kapetan Kirk je napisao/la:Nije, moja je ona skromna prva, par jahtica  u marini Galveston, prije vecere,
snimljeno mobitelom

Ocjenio sam je sa 3 i iskritizirao vise nego ijednu tudu Wink
i misliš da je to u redu?
biti poštenjačina u nemoralnom natječaju u kojem autori glasuju za svoje fotke maksimalno hmm
pobjednici prva tri,
zar vas nije ni malo sram što ste svojim fotkama dodjelii maksimalni broj glsova ?
to čovjek je iskritizirAO SVOJU VLASTITU FOTKU ?
a vi ste svji fotkama dali najbolje ocjene, a pri tme se niste ni malo zacrvenili ?
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by Gost uto stu 19, 2013 11:14 pm

Iskreno, Tanuki, da sam mislio da je moja najbolja, ocjenio bih je s 5, ali nisam tako mislio:)

Takva su pravila, jbg.

Vec sam napisao, da sam i ja za 3-2-1 sistem, ali vidis da u sefice to ne prolazi.

@pulpfiction - autor plaze je rider
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by pulpfiction uto stu 19, 2013 11:22 pm

Hvala, kapetane.



tanuki je napisao/la:
a vi ste svji fotkama dali najbolje ocjene, a pri tme se niste ni malo zacrvenili ?
Pa nisu oni krivi, tanuki. Pravila su dopustila da svatko glorificira sebe i da sve bude nalik na vatrogasnu zabavu.

Problem je u tome, kapetane, što ti u ocjeni svojeg djela ne možeš biti objektivan.

pulpfiction
Trajno baniran/a

Registriran/a : 09.10.2013
Broj postova : 211
Reputacija Reputacija : 7
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by Gost uto stu 19, 2013 11:29 pm

Sto se mene tice, slazem se da se uvede pravilo da se za svoju fotku ne smije glasovati.

To bi mi samo pomoglo i smanjilo neugodu kod ocjenjivanja....pogotovo u skoro nemogucem slucaju da uistinu mislim da je moja najbolja.
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by evitaa sri stu 20, 2013 8:00 pm

Hunnerkongen je napisao/la:Mogao sam direktno utjecati na pobjednika, jer sam znao da fotka 10 vodi za 1 glas ispred moje.
Cisti mazohizam, Hun..Very Happy
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by Gost sri stu 20, 2013 8:22 pm

Da sam ja bio na njegovom mjestu, mirne bih duse glasao za sebe smajlić
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by pulpfiction sri stu 20, 2013 8:32 pm

Da bi dobio pokal? kiša

pulpfiction
Trajno baniran/a

Registriran/a : 09.10.2013
Broj postova : 211
Reputacija Reputacija : 7
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by Gost sri stu 20, 2013 8:36 pm

Ne. Nego stoga što bih uistinu mislio da je najbolja.

Moja 2 iskrena favorita bili su Hun i Histrion.
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by pulpfiction sri stu 20, 2013 8:40 pm

Pa o tomu pričamo - opredjeliš se za one koje su ti najbolje i tako glasaš, ne može na tvoju odluku utjecati vlastita fotka (osim ako je u pokalu par miljuna eura).

pulpfiction
Trajno baniran/a

Registriran/a : 09.10.2013
Broj postova : 211
Reputacija Reputacija : 7
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by Gost sri stu 20, 2013 8:43 pm

Ma normalno.

Ali, napominjem opet,da uistinu mislim da je moja najbolja,bez najmanje griznje savjesti bih za nju glasao.
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by pulpfiction sri stu 20, 2013 8:50 pm

Svakako, no pravila natječaja to ne dopuštaju. Osim ovdje.

pulpfiction
Trajno baniran/a

Registriran/a : 09.10.2013
Broj postova : 211
Reputacija Reputacija : 7
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Komentari na pobjedničke fotke! - Page 2 Empty Re: Komentari na pobjedničke fotke!

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 27. Previous  1, 2, 3 ... 14 ... 27  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.