Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lordan Zafranović

2 posters

Go down

Lordan Zafranović Empty Lordan Zafranović

Postaj by Godal sub lis 05, 2013 10:55 am


Ovo je tema o najkontraverznijem hrvatskom redatelju i neshvaćenom filmskom genijalcu. Ovdje ću objasniti zašto je to tako.
Godal
Godal
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 03.10.2013
Broj postova : 213
Reputacija Reputacija : 25
Godina imam : 78
Započeo/la tema :
Lordan Zafranović Empty0 / 9990 / 999Lordan Zafranović Empty

[Vrh] Go down

Lordan Zafranović Empty Re: Lordan Zafranović

Postaj by Korade sub lis 05, 2013 11:15 am

Zašto je tako?


Korade
Trajno baniran/a

Registriran/a : 04.10.2013
Broj postova : 328
Reputacija Reputacija : 2
Godina imam : 82
Započeo/la tema :
Lordan Zafranović Empty0 / 9990 / 999Lordan Zafranović Empty

[Vrh] Go down

Lordan Zafranović Empty Re: Lordan Zafranović

Postaj by Godal sub lis 05, 2013 11:24 am

Korade je napisao/la:Zašto je tako?

Ko te tjera da čitaš. Odi na bačvice i igraj glavomet sa Saletom Djordjevicem, Divcem, Radjom i Kukocem, potpuno gol u moru
Godal
Godal
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 03.10.2013
Broj postova : 213
Reputacija Reputacija : 25
Godina imam : 78
Započeo/la tema :
Lordan Zafranović Empty0 / 9990 / 999Lordan Zafranović Empty

[Vrh] Go down

Lordan Zafranović Empty Re: Lordan Zafranović

Postaj by Korade sub lis 05, 2013 11:27 am

Ti si na forumu, Godal, nisi u jebarniku.
Zabranjeno je otvarati nepotrebne spam-teme, pročitaj si pravila.

Ja trenutačno i jesam gol, oblačim se, zebe me slin

Korade
Trajno baniran/a

Registriran/a : 04.10.2013
Broj postova : 328
Reputacija Reputacija : 2
Godina imam : 82
Započeo/la tema :
Lordan Zafranović Empty0 / 9990 / 999Lordan Zafranović Empty

[Vrh] Go down

Lordan Zafranović Empty Re: Lordan Zafranović

Postaj by Godal sub lis 05, 2013 11:30 am

Ono što predstavlja umjetničku komponentu u filmu " Okupacija u 26 slika", to je lik kojeg glumi Frano Lasić. Njegova psihološko karakterna struktura je složena. S jedne strane je neprijateljski raspoložen prema fašizmu kao ideologiji, a s druge strane ima incestuozne sklonosti prema vlastitoj sestri. U nju je platonski zaljubljen, a od fizičkog kontakta ga samo dijeli osjećaj za tradiciju i konzervativne vrijednosti građanskog društva. Kako bi suzbio incestuozne osjećaje, u vezi s djevojkom iz siromašne obitelji, članicom komunističke partije, koja jako tjelesno sliči na njegovo sestru.

Odlučujući povod za njegovo defintivno priklanjanje komunistima je scena u vrtu njegove obiteljske kuće. U klinču njegov najbolji prijatelj i talijanski fašist, s njegovom sestrom. Tada Frano Lasić shvaća da je ona potpuno izgubljena i okreće se u potpunosti antifašistima. Da je situacija bila drugačija, odnosno da je njegova sestra ljubovala s nekim čelnikom komunističke partije, Frano Lasić bi postao ustaša, i predvodio onaj pokolj u autobusu.

To se vidi Falknerova nit. Kod modernog čovjeka su jedini pokretački motivi pozitivne ili negativne erotske emocije i ciljevi. Neme tu društvenog idealizma, niti mitskog osjećaja za borbu protiv tiranije.
Godal
Godal
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 03.10.2013
Broj postova : 213
Reputacija Reputacija : 25
Godina imam : 78
Započeo/la tema :
Lordan Zafranović Empty0 / 9990 / 999Lordan Zafranović Empty

[Vrh] Go down

Lordan Zafranović Empty Re: Lordan Zafranović

Postaj by Korade sub lis 05, 2013 11:49 am

Godal je napisao/la:
Odlučujući povod za njegovo defintivno priklanjanje komunistima je scena u vrtu njegove obiteljske kuće. U klinču njegov najbolji prijatelj i talijanski fašist, s njegovom sestrom. Tada Frano Lasić shvaća da je ona potpuno izgubljena i okreće se u potpunosti antifašistima. Da je situacija bila drugačija, odnosno da je njegova sestra ljubovala s nekim čelnikom komunističke partije, Frano Lasić bi postao ustaša, i predvodio onaj pokolj u autobusu.

Nije tako, ne. Njegova sestra nije smjela uopće ljubovati s muškim. Da se zaredila i otišla u samostan priča bi pošla posve drugim putom.

No, niti je 'Okupacija' Lordanov jedini film, niti trebaš ovdje postati tuđe recenzije bez navođenja imena autora.
Potrudi se napisati vlastito mišljenje.

Korade
Trajno baniran/a

Registriran/a : 04.10.2013
Broj postova : 328
Reputacija Reputacija : 2
Godina imam : 82
Započeo/la tema :
Lordan Zafranović Empty0 / 9990 / 999Lordan Zafranović Empty

[Vrh] Go down

Lordan Zafranović Empty Re: Lordan Zafranović

Postaj by Godal sub lis 05, 2013 11:56 am

Korade je napisao/la:Nije tako, ne. Njegova sestra nije smjela uopće ljubovati s muškim. Da se zaredila i otišla u samostan priča bi pošla posve drugim putom.

No, niti je 'Okupacija' Lordanov jedini film, niti trebaš ovdje postati tuđe recenzije bez navođenja imena autora.
Potrudi se napisati vlastito mišljenje.

Pretvorili su se te u metroseksualca i totalno intelektualno uškopili. Već sam rekao da Franu Lasića u ozbiljnijoj akciji na svoju sestru spriječava podvsvijesna pripadnost osnovnim normama građanskog društva, a jedna od tih normi je da je incest zabranjen. Istovremeno, Lasiću podsvijest radi i kad je riječ o odnosu prema imovini te obiteljskoj tradiciji. Ostavlja ju u kući, zato što je ona na fašističkoj liniji, udovica poginulog talijanskog crnokošuljaša. Idealna osoba da mu sačuva kuću dok se ne vrati.

Godal
Godal
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 03.10.2013
Broj postova : 213
Reputacija Reputacija : 25
Godina imam : 78
Započeo/la tema :
Lordan Zafranović Empty0 / 9990 / 999Lordan Zafranović Empty

[Vrh] Go down

Lordan Zafranović Empty Re: Lordan Zafranović

Postaj by Godal sub lis 05, 2013 11:57 am

Mada je to film, dobro se vidi razlika između Talijana i nacista.

Talijani dolaze sa kanconom i cvićem, proglašavaju Ragusu slobodnom, dok Germani dižu zastave uz mrtvačku tišinu proglašavaju okupaciju.
Godal
Godal
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 03.10.2013
Broj postova : 213
Reputacija Reputacija : 25
Godina imam : 78
Započeo/la tema :
Lordan Zafranović Empty0 / 9990 / 999Lordan Zafranović Empty

[Vrh] Go down

Lordan Zafranović Empty Re: Lordan Zafranović

Postaj by Korade sub lis 05, 2013 12:09 pm

Ostavlja ju u kući jer je kuća njezina kao i njegova, nije on tolik altruist da bi svojem komunističkom pokretu žrtvovao baš sve što ima.

Za ovaj drugi post se slažem. Jedno su zaigrani, pojebljivi, renesansni Talijanci, a posve drugo kadaverični Germani.
Marcia la giovinezza. incontro all'avvenire per vincere o morire Marcia col cuor sincero, mentre, radioso, il sole lassù illumina l'Italia vegliata ancor di più dal Duce fondatore dell'Impero!

Korade
Trajno baniran/a

Registriran/a : 04.10.2013
Broj postova : 328
Reputacija Reputacija : 2
Godina imam : 82
Započeo/la tema :
Lordan Zafranović Empty0 / 9990 / 999Lordan Zafranović Empty

[Vrh] Go down

Lordan Zafranović Empty Re: Lordan Zafranović

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.