Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Na koji način se bira programski sadržaj na tv-u?

3 posters

Go down

Na koji način se bira programski sadržaj na tv-u? Empty Na koji način se bira programski sadržaj na tv-u?

Postaj by Neu čet srp 18, 2013 7:16 pm

Na koji način se bira programski sadržaj na tv-u? Kako to funkcionira? Tko nam to i zašto nameće? Zašto se prikazuje baš to? Zašto baš taj film? Zašto baš ta emisija? Zašto baš u to vrijeme?
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Na koji način se bira programski sadržaj na tv-u? Empty999 / 999999 / 999Na koji način se bira programski sadržaj na tv-u? Empty

[Vrh] Go down

Na koji način se bira programski sadržaj na tv-u? Empty Re: Na koji način se bira programski sadržaj na tv-u?

Postaj by Pomona čet srp 18, 2013 7:35 pm

Uh to ti je kompleksno pitanje, to je janjetov distrikt, a ja ti mogu ugrubo prepričati.

Drastično se razlikuju državne televizije od malih privatnih.

Državna TV ima upravni odbor, umetnički savet, umetničke konsultante i svaki čas provode obimne ankete po kućama da bi ustanovili u koje vreme su ljudi željni informativnog programa, a kad bi više voleli film. Takođe se nastoji da se udarni programi ne poklope s udarnim programima drugih TV kuća.

Oni biraju i određuju ono što nas najviše živcira - koliko će biti reklamnih blokova tokom filma i koliko će svaki od njih trajati.

Odabir filmova vrši urednik filmskog programa; isto važi i za muzički, dokumentarni, informativni.
Dakle, ako mi se "21 gram" emituje 4 puta u 3 meseca pogledam i zapamtim ko je urednik filmskog programa da znam kome da se najebem majčice.

Pomona
Trajno baniran/a

Registriran/a : 06.06.2013
Broj postova : 518
Reputacija Reputacija : 39
Započeo/la tema :
Na koji način se bira programski sadržaj na tv-u? Empty0 / 9990 / 999Na koji način se bira programski sadržaj na tv-u? Empty

[Vrh] Go down

Na koji način se bira programski sadržaj na tv-u? Empty Re: Na koji način se bira programski sadržaj na tv-u?

Postaj by Neu čet srp 18, 2013 7:37 pm

Koje su konkretno državne a koje privatne?


Da li su provedene ankete zasnovane većim dijelom na odgovorima umirovljenika?

Primijetila sam kako u zadnjih nekoliko godina blagdanski filmovi znatno slabije budu prikazivani u odnosu na prijašnje.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Na koji način se bira programski sadržaj na tv-u? Empty999 / 999999 / 999Na koji način se bira programski sadržaj na tv-u? Empty

[Vrh] Go down

Na koji način se bira programski sadržaj na tv-u? Empty Re: Na koji način se bira programski sadržaj na tv-u?

Postaj by Pomona čet srp 18, 2013 7:52 pm

Državna TV kod nas je RTS (radio televizija Srbije) a u Hrvatskoj HRT.

Sve drugo (Doma, Nova, Prva, Pink, B92 i još stotine meni nepoznatih) su privatne.

Ne, anketari moraju baciti akcent na zaposlene ljude od 25 do 50 godina (tinejdžeri i penzići nisu poželjni).

Kako će se koji praznik obeležiti zavisi isključivo od programske koncepcije.
I kod nas je prošlih godina Uskrs bio popraćen odgovarajućim bogatim sadržajima, a ove godine je odrađeno ko preko neke stvari...

Nova Godina, Božić, dani žalosti, sportski prenosi, intervjui s vodećim političarima - državna TV ima daleko veću odgovornost od neke musave male televizije koja pušta samo spotove i filmove.

Ono što je najzajebanije na većini televizija je što dobre serije i filmove puštaju u vreme kad sam ja i većina ljudi naših godina negde napolju. Kad sam kod kuće u budnom i suvislom stanju na televiziji po defaultu nema ništa.

Pomona
Trajno baniran/a

Registriran/a : 06.06.2013
Broj postova : 518
Reputacija Reputacija : 39
Započeo/la tema :
Na koji način se bira programski sadržaj na tv-u? Empty0 / 9990 / 999Na koji način se bira programski sadržaj na tv-u? Empty

[Vrh] Go down

Na koji način se bira programski sadržaj na tv-u? Empty Re: Na koji način se bira programski sadržaj na tv-u?

Postaj by Chulpan pon sij 20, 2014 3:15 pm

Neu je napisao/la:Na koji način se bira programski sadržaj na tv-u? Kako to funkcionira? Tko nam to i zašto nameće? Zašto se prikazuje baš to? Zašto baš taj film? Zašto baš ta emisija? Zašto baš u to vrijeme?
Ili im narod pise sto zeli (a narod voli Turke), ili kupuju ono sto je jeftinije.. povrača

Chulpan
Trajno baniran/a

Registriran/a : 02.06.2013
Broj postova : 5273
Reputacija Reputacija : 89
Godina imam : 43
Započeo/la tema :
Na koji način se bira programski sadržaj na tv-u? Empty0 / 9990 / 999Na koji način se bira programski sadržaj na tv-u? Empty

[Vrh] Go down

Na koji način se bira programski sadržaj na tv-u? Empty Re: Na koji način se bira programski sadržaj na tv-u?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.