Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prirodno liječenje proljeva kod djece

3 posters

Go down

Prirodno liječenje proljeva kod djece Empty Prirodno liječenje proljeva kod djece

Postaj by okasa pet lip 21, 2013 5:19 pm

<!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:Cambria; panose-1:2 4 5 3 5 4 6 3 2 4; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:auto; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:3 0 0 0 1 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin-top:0cm; margin-right:0cm; margin-bottom:10.0pt; margin-left:0cm; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ascii-font-family:Cambria; mso-fareast-font-family:Cambria; mso-hansi-font-family:Cambria; mso-bidi-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:72.0pt 90.0pt 72.0pt 90.0pt; mso-header-margin:36.0pt; mso-footer-margin:36.0pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} -->
Proljev (infekcija)
- nakon kontakta s djetetom obavezno oprati ruke sapunom (onemogućiti prijenos uzročnika)
- davati više tekučine
- voda (prokuhati pa ohladiti), dati vodu s hranom koja sadrži sol
- izbjegavati sokove i pića s jednostavnim šećerima, masnu hranu, pečeno, prženo, deserte na bazi želatine, čaj jer mogu pogoršati stanje
- ORS (oralna rehidracijska otopina soli... recept: otopiti 6 žličica šećera i 1 žličicu soli u litri vode)
- djeca koja doje nastaviti davati majčino mlijeko, podoji trebaju biti češći
- djetetu starijem od 6 mjeseci uz mlijeko dati žitarice, guste juhe, kuhanu mrkvu (juha), krumpir, piletinu, teletinu, ribu, svježi kravlji sir, hranu koja sadrži kalij (banane, rajčica, sokovi od svježeg voća)
- hrana mora biti dobro skuhana, ispasirana, samljevena, svakom obroku valja dodati 5-10 mL biljnog ulja (kokosovo)
- dojenčad u dobi do 6 mjeseci koja uzimaju adaptirano mlijeko trebaju za vrijeme trajanja proljeva nastaviti uzimati istu vrstu, samo ga se može prvi dan razrijediti s rižinom sluzi u omjeru 2:1 (prva 3 mjeseca života) ili 2:1 (3–6 mjeseci)
- treba dati hrane koliko želi, ponuditi mu je najmanje svaka 3-4 sata
- kada se proljev zaustavi, tijekom dva tjedna davati minimalno jedan obrok na dan više od uobičajenog
- ako je dijete neishranjeno, valja nastaviti s davanjem dodatnih obroka sve dok dijete ne vrati tjelesnu masu koja mu pripada uzrastom
- dati djetetu onoliko tekućine koliko želi i nastaviti s davanjem ORS-a prema liječnikovim uputama dok proljev ne prestane:

a) za djecu mlađu od 2 godine: 50-100 mL za svaku proljevastu stolicu (davati tekućinu malom žličicom svake 2 minute,
b) za djecu 2-10 godina: 100-200 mL za svaku proljevastu stolicu (piti tekućinu iz šalice malim gutljajima),
c) za djecu stariju od 10 godina: koliko žele.

ORS je potrebno davati i nakon korekcije dehidracije sve do prestanka proljeva, čime se ubrzava oporavak sluznice crijeva i skraćuje trajanje proljeva!

Proljev obično izazivaju bakterije i virusi kojih se može relativno brzo riješiti koloidnim / ionskim srebrom, koje ujedno sanira oštečena i iritirana crijeva. Doziranje ovisi o težini stanja, obično se konzumira barem 2 žlice 3 puta dnevno ili 3-15 jušnih žlica više puta dnevno. Preporučuje se ne jesti niti piti pola sata prije i nakon konzumiranja. Upotrebljava se 2-10 dana, a prvi rezultati vidljivi su već nakon nekoliko sati ili par dana.
http://blog.dnevnik.hr/srebroiobitelj/oznaka/proljev

okasa
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 11.05.2012
Broj postova : 28
Reputacija Reputacija : 5
Godina imam : 1944
Započeo/la tema :
Prirodno liječenje proljeva kod djece Empty0 / 9990 / 999Prirodno liječenje proljeva kod djece Empty

[Vrh] Go down

Prirodno liječenje proljeva kod djece Empty Re: Prirodno liječenje proljeva kod djece

Postaj by Teo pet lip 28, 2013 6:46 am

taj link ti ima virus
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Prirodno liječenje proljeva kod djece Empty0 / 9990 / 999Prirodno liječenje proljeva kod djece Empty

[Vrh] Go down

Prirodno liječenje proljeva kod djece Empty Re: Prirodno liječenje proljeva kod djece

Postaj by m pon srp 01, 2013 1:50 pm

ha hahhaa teo , kaj si ga pokupio ....

m
m
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 12875
Reputacija Reputacija : 1114
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Prirodno liječenje proljeva kod djece Empty14 / 99914 / 999Prirodno liječenje proljeva kod djece Empty

[Vrh] Go down

Prirodno liječenje proljeva kod djece Empty Re: Prirodno liječenje proljeva kod djece

Postaj by Teo pon srp 01, 2013 4:10 pm

ne, nego me ativirusni program upozori na stranicama koje postoji velika opasnost od virusa, imam takav antivirusni program program
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Prirodno liječenje proljeva kod djece Empty0 / 9990 / 999Prirodno liječenje proljeva kod djece Empty

[Vrh] Go down

Prirodno liječenje proljeva kod djece Empty Re: Prirodno liječenje proljeva kod djece

Postaj by m pon srp 01, 2013 4:52 pm

čudo , čudo , pa kaj to postoji , kakav program ........

m
m
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 12875
Reputacija Reputacija : 1114
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Prirodno liječenje proljeva kod djece Empty14 / 99914 / 999Prirodno liječenje proljeva kod djece Empty

[Vrh] Go down

Prirodno liječenje proljeva kod djece Empty Re: Prirodno liječenje proljeva kod djece

Postaj by Teo pon srp 01, 2013 5:03 pm

McAfee antivirusni program, kad guglaš na google svi linkovi koji su čisti su zeleni, a koji ne crveni smajlić

zaspamali smo temu
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Prirodno liječenje proljeva kod djece Empty0 / 9990 / 999Prirodno liječenje proljeva kod djece Empty

[Vrh] Go down

Prirodno liječenje proljeva kod djece Empty Re: Prirodno liječenje proljeva kod djece

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.