Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Današnja djeca i mladež

+4
Teo
Robot3
Prop
Neu
8 posters

Go down

Današnja djeca i mladež Empty Današnja djeca i mladež

Postaj by Robot3 pon lip 17, 2013 8:23 pm

Sve više i više se može čuti o raznim problemima u obitelji, te kako djeca su ta koja nastradaju, ali što je sa situacijama kada su djeca ta koja prave probleme?
Što učiniti ako Vam dijete dođe pijano u pola noči? Kako bi se onda ponijeli?
Ili ako Vam djete laže, vara vas i krade novce iz kuće? Iako ima sve osnovne stvari potrebne za život (mjesto za stanovanje, odjeću, obuću, uvjete za školu i učenje, hranu itd...) Ako ukrade novce i ode se napiti, ili potroši novce za novu skupocjenu torbicu, za koju nema nikakve realne potrebe, ili ode kupiti najnoviju igricu koju "svi" igraju.
Robot3
Robot3
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 06.12.2012
Broj postova : 200
Reputacija Reputacija : 56
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Današnja djeca i mladež Empty0 / 9990 / 999Današnja djeca i mladež Empty

[Vrh] Go down

Današnja djeca i mladež Empty Re: Današnja djeca i mladež

Postaj by Neu pon lip 17, 2013 8:27 pm

Odlična tema, bravo.

Većinom djeca i prave probleme jer kao da žele prerano odrasti a nisu ni svjeni koliko im je zaprvao lijepo, koliko je zaprvao lijepo biti dijete bez brige, bez sekiracije, bez poroka.

To dječje opijanje mi se ni malo ne sviđa a još gore mi je vidjeti dijete kako puši.

Ako dijete krade vjerojatno postoji opravdani razlog (manjak novca i sl.) no svakako bih ga izmlatila da mi krade i dala mu kaznu.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Današnja djeca i mladež Empty999 / 999999 / 999Današnja djeca i mladež Empty

[Vrh] Go down

Današnja djeca i mladež Empty Re: Današnja djeca i mladež

Postaj by Prop pon lip 17, 2013 8:37 pm

Netko je to dite i odgaja...
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Današnja djeca i mladež Empty108 / 999108 / 999Današnja djeca i mladež Empty

[Vrh] Go down

Današnja djeca i mladež Empty Re: Današnja djeca i mladež

Postaj by Robot3 sri lip 19, 2013 5:25 am

Neu je napisao/la:
Ako dijete krade vjerojatno postoji opravdani razlog (manjak novca i sl.) no svakako bih ga izmlatila da mi krade i dala mu kaznu.
Nemora značit. Često kradu samo da se "dokažu" u društvu.
Robot3
Robot3
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 06.12.2012
Broj postova : 200
Reputacija Reputacija : 56
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Današnja djeca i mladež Empty0 / 9990 / 999Današnja djeca i mladež Empty

[Vrh] Go down

Današnja djeca i mladež Empty Re: Današnja djeca i mladež

Postaj by Teo sub srp 06, 2013 12:34 pm

Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Današnja djeca i mladež Empty0 / 9990 / 999Današnja djeca i mladež Empty

[Vrh] Go down

Današnja djeca i mladež Empty Re: Današnja djeca i mladež

Postaj by Amyicha čet tra 03, 2014 10:57 am

inače su djeca ta koja baš stvore probleme, roditelji uglavnom gledaju da na svakom koraku udovolje svom djetetu, ali ima onih kojima nikada nije dosta i onda se opuste pa počnu krast novce u kući. šta se tiče ovog opijanja, iskreno odvratno mi je to kada vidim dijete pijano, nije mi lijepo ni vidjeti nekog mojih godina. da se meni desi takvo što da mi se dijete opija ili krade novce u kući neka kazna bi bila. vjerovatno ne bi smjelo van i slično dok se malo ne opameti. a pogotovo bi uzela i laptop ili kompjuter i mobitel i sve od tehnologije, jer današnjoj djeci je tehnologija sve. pa da te vidim majstore oćeš se opijati i krasti po kući
Amyicha
Amyicha
Domaćica foruma Amy
(Pozerica, fan od Britney)

Registriran/a : 23.08.2009
Broj postova : 19365
Reputacija Reputacija : 910
Godina imam : 29
Započeo/la tema :
Današnja djeca i mladež Empty113 / 999113 / 999Današnja djeca i mladež Empty

[Vrh] Go down

Današnja djeca i mladež Empty Re: Današnja djeca i mladež

Postaj by MargaritaBulgakova uto lis 07, 2014 8:49 pm

Valjda sam imala sreće prvih mjesec dana s djecom u školi jer su manje-više svi bili pristojni i poslušni. Mala je škola, ima malo učenika, uspjela sam upoznati i one kojima ne predajem, a djeca su iz mog i susjednih sela pa im uglavnom znam i roditelje i/ili braću i sestre.

No slušam u zbornici svakakve priče: jednoj kolegici učenik je pokazao srednjak usred sata, dok je drugoj jedan učenik kroz prozor autobusa pokazao golo dupe. I razmišljam onda kako na tako nešto nismo ni pomišljali prije petnaestak godina kada sam ja bila u osnovnoj školi. Valjda je bilo više poštovanja i straha. Sjećam se da smo se čak i domara bojali, a kako onda nećemo nastavnika i ravnatelja.

Danas sam doživjela to da mi je jedan učenik pubertetlija komentirao da imam dobre noge. Imao je sreće što sam u tom trenutku već bila izvan škole, na biciklu, i što sam žurila kući. Sad nemam pojma kako da se postavim prema njemu (inače mu ne predajem) jer mi je jasno da od očitavanja bukvice nema ništa, njemu će to na jedno uho ući, a na drugo izaći, još će se vjerojatno i smijati. Kasnije će, naravno, biti faca u društvu. A ako ignoriram, riskiram da mi nastavi dobacivati. (Da sad ne ulazim u detalje: dijete je problematično, a otac drži njegovu stranu i uvijek su za sve krivi nastavnici, tako da od nekog tužakanja također nema koristi.)
MargaritaBulgakova
MargaritaBulgakova
Upravo mi ošla nevinost
Upravo mi ošla nevinost

Registriran/a : 16.01.2014
Broj postova : 411
Reputacija Reputacija : 60
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Današnja djeca i mladež Empty7 / 9997 / 999Današnja djeca i mladež Empty

[Vrh] Go down

Današnja djeca i mladež Empty Re: Današnja djeca i mladež

Postaj by nikolina uto lis 07, 2014 8:57 pm

Prije su se djeca bojala učitelja,sad se učitelji boje djece ....tako je na žalost...
nikolina
nikolina
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 30.06.2012
Broj postova : 4639
Reputacija Reputacija : 482
Godina imam : 40
Započeo/la tema :
Današnja djeca i mladež Empty0 / 9990 / 999Današnja djeca i mladež Empty

[Vrh] Go down

Današnja djeca i mladež Empty Re: Današnja djeca i mladež

Postaj by MargaritaBulgakova uto lis 07, 2014 9:03 pm

Pa to je to. Govori se o pravima djece, a nama se penju na glavu. Ne smijemo ih kazniti, ne smijemo ih udaljiti sa sata... Smijemo prijetiti lošim ocjenama i ukorima, ali i onda nas netko popljuje i na kraju od toga ne bude ništa. Najgore što se može dogoditi je da dijete ponavlja razred.
MargaritaBulgakova
MargaritaBulgakova
Upravo mi ošla nevinost
Upravo mi ošla nevinost

Registriran/a : 16.01.2014
Broj postova : 411
Reputacija Reputacija : 60
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Današnja djeca i mladež Empty7 / 9997 / 999Današnja djeca i mladež Empty

[Vrh] Go down

Današnja djeca i mladež Empty Re: Današnja djeca i mladež

Postaj by eva kant uto lis 07, 2014 9:35 pm

kod mog klinca u školi se drskost i nepoštivanje profesora kažnjava dodatnim kontrolnama, referatima..itd. i to za čitav razred. da znaš kako razred onda odmah prestane podržavati takve ispade pojedinaca i nitko više ne smatra kako je to cool.

što se tiče onog klinca koji ti je dobacio ono, možda ne bi bilo loše u prolazu mu reći da si čula što je rekao, ali da ćeš ovaj put to ignorirati. ono, bez neke drame i očitavanje bukvice, a ipak da mu se da do znanja da možda drugi put neće tek tako proći.
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
Današnja djeca i mladež Empty92 / 99992 / 999Današnja djeca i mladež Empty

[Vrh] Go down

Današnja djeca i mladež Empty Re: Današnja djeca i mladež

Postaj by MargaritaBulgakova uto lis 07, 2014 9:54 pm

eva kant je napisao/la:kod mog klinca u školi se drskost i nepoštivanje profesora kažnjava dodatnim kontrolnama, referatima..itd. i to za čitav razred. da znaš kako razred onda odmah prestane podržavati takve ispade pojedinaca i nitko više ne smatra kako je to cool.
To je odličan način, sjećam se da smo i mi u školi imali takve kazne. I onda mir bar pola godine. Very Happy  Ja trenutno nemam toliko ovlasti u nastavi, a ne znam zašto nastavnici to ne primjenjuju.

eva kant je napisao/la:što se tiče onog klinca koji ti je dobacio ono, možda ne bi bilo loše u prolazu mu reći da si čula što je rekao, ali da ćeš ovaj put to ignorirati. ono, bez neke drame i očitavanje bukvice, a ipak da mu se da do znanja da možda drugi put neće tek tako proći.
Morat ću tako nešto napraviti. Svakako nisam mislila uplitati nekog trećeg, a opet bih htjela da me ozbiljno shvati (jer pretpostavljam da me sad vidi kao novu mladu nastavnicu koju sretne na hodniku i u knjižnici, a koja mu ne predaje pa mu zato ne može ništa).
MargaritaBulgakova
MargaritaBulgakova
Upravo mi ošla nevinost
Upravo mi ošla nevinost

Registriran/a : 16.01.2014
Broj postova : 411
Reputacija Reputacija : 60
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Današnja djeca i mladež Empty7 / 9997 / 999Današnja djeca i mladež Empty

[Vrh] Go down

Današnja djeca i mladež Empty Re: Današnja djeca i mladež

Postaj by nikolina sri lis 08, 2014 7:24 am

eva kant je napisao/la:kod mog klinca u školi se drskost i nepoštivanje profesora kažnjava dodatnim kontrolnama, referatima..itd. i to za čitav razred. da znaš kako razred onda odmah prestane podržavati takve ispade pojedinaca i nitko više ne smatra kako je to cool.
Evo teme koju sam baš neki dan raspravljala na roditeljskom  od svoje klinke.
Nisu išli na tijelesni već im je dala  da pišu diktat iz matematike radi pojedinaca(uvijek isti njih 3-4) koji su napravili neku pi*dariju...
Ok jednom, ali 2 puta ,ne može..
Zašto bi moja kćer ispaštala i bila u kazni radi drugih?
Zar nema imenik daj mu jedinicu 1,pa 2, pa 3 zamislit će se i on i njegovi roditelji,a ne kažnjavati cijeli razred...
Isto sam tako i rekla da ne želim kad danas sutra moja napravi nešta,da cijeli razred ispašta radi nje,jel po meni to nije uredu.
nikolina
nikolina
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 30.06.2012
Broj postova : 4639
Reputacija Reputacija : 482
Godina imam : 40
Započeo/la tema :
Današnja djeca i mladež Empty0 / 9990 / 999Današnja djeca i mladež Empty

[Vrh] Go down

Današnja djeca i mladež Empty Re: Današnja djeca i mladež

Postaj by eva kant sri lis 08, 2014 1:42 pm

usko gledajući nije u redu, ali ovako ih se uči da su kolektiv i da pojedinac ne smije raditi šta hoće, jer će svi ispaštati. nakon nekog vremena neće više imati njihovu podršku i ostali će mu govoriti da se prestane tako ponašati, i neće mu više biti zabavno ako ga razred više ne doživljava pozitivno, nego kao nekoga tko šteti svima. dugoročno gledajući ovakva kazna je bolja nego da se kažnjava pojedinačno, jer pojedinačna kazna stavlja u fokus tog pojedinca i daje se njemu na važnosti, a ne kolektivu.
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
Današnja djeca i mladež Empty92 / 99992 / 999Današnja djeca i mladež Empty

[Vrh] Go down

Današnja djeca i mladež Empty Re: Današnja djeca i mladež

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.