Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dinosauri

+8
evitaa
Dedli Minđa
gio_deluxe
Hell
Neu
House
bittersweet
diabolik.
12 posters

Go down

Dinosauri Empty Dinosauri

Postaj by diabolik. sub sij 24, 2009 5:59 pm

Radi čega su izumrli dinosauri?
Neki kažu da je veliki komet udario u Zemlju, podigla se prašina , zaklonila sunčevu svjetlost, pa je nastupilo ledeno doba koje nisu mogli preživit jadni dinosaurići.
Drugi tvrde da su eruptirali mnogobrojni vulkani na području današnje Indije, pa je opet dim i pepeo zaklonio sunčevu svjetlost i toplinu.
Treći tvrde da su dinosauri bili preglomazni i da su pojeli svu hranu na Zemlji i pocrkali od gladi.
Kaj vi mislite zakaj su dinosauri izumrli?
diabolik.
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 6086
Reputacija Reputacija : 553
Godina imam : 58
Započeo/la tema :
Dinosauri Empty74 / 99974 / 999Dinosauri Empty

[Vrh] Go down

Dinosauri Empty Re: Dinosauri

Postaj by bittersweet sub sij 24, 2009 6:30 pm

Laughing nemam pojma, ali ovaj zadnji način me nasmijao.

OT: vjerojatno zbog ledenog doba...

bittersweet
Trajno baniran/a

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 7152
Reputacija Reputacija : 12
Godina imam : 36
Započeo/la tema :
Dinosauri Empty51 / 99951 / 999Dinosauri Empty

[Vrh] Go down

Dinosauri Empty Re: Dinosauri

Postaj by diabolik. sub sij 24, 2009 6:33 pm

bittersweet je napisao/la:Laughing nemam pojma, ali ovaj zadnji način me nasmijao.

OT: vjerojatno zbog ledenog doba...

Smiješan ili ne, ipak je (neka) mogućnost.
Ledeno doba je nastupilo i to je najvjerojatnije bio razlog izumiranja dinosaura, no takvo ledeno doba je nešto izazvalo. Što?
Može li to "nešto" i danas izazvati nestanak sunčeva svjetla i topline?
diabolik.
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 6086
Reputacija Reputacija : 553
Godina imam : 58
Započeo/la tema :
Dinosauri Empty74 / 99974 / 999Dinosauri Empty

[Vrh] Go down

Dinosauri Empty Re: Dinosauri

Postaj by House sub sij 24, 2009 6:40 pm

mislim komet, al ofkors nisam siguran

House
Trajno baniran/a

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 6097
Reputacija Reputacija : 435
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Dinosauri Empty390 / 999390 / 999Dinosauri Empty

[Vrh] Go down

Dinosauri Empty Re: Dinosauri

Postaj by Neu sub sij 24, 2009 6:40 pm

Treći tvrde da su dinosauri bili preglomazni i da su pojeli svu hranu na Zemlji i pocrkali od gladi.
smiješno ali moguće...zamisli kako bi bilo da sada dinosauri šetaju oko nas npr Laughing
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Dinosauri Empty999 / 999999 / 999Dinosauri Empty

[Vrh] Go down

Dinosauri Empty Re: Dinosauri

Postaj by Hell sub sij 24, 2009 6:42 pm

2 i 3. su ipak nemoguče... 2 jer nemoguč je takav vulkan..
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)
Domaćin foruma Hell   (Grof od Crofriendsa)

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 20779
Reputacija Reputacija : 702
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Dinosauri Empty497 / 999497 / 999Dinosauri Empty

[Vrh] Go down

Dinosauri Empty Re: Dinosauri

Postaj by diabolik. sub sij 24, 2009 7:03 pm

enigmatic je napisao/la:2 i 3. su ipak nemoguče... 2 jer nemoguč je takav vulkan..

Nije riječ o erupciji jednog vulkana, već o nizu erupcija više vulkana na čitavom području na kojem se danas prostire Indija.
To ima nekakvog smisla, jer su i nedavni požari u Americi imali za posljedicu ogromnu dimnu zavjesu koja je (čini mi se) par dana zaklanjala na relativno velikome prostoru sunčevu svjetlost. Ali i gušila stanovništvo.
Ne mora biti da je sve dinosaure ubio led i hladnića.
Moguće je da su otrovni vulkanski plinovi poput bojnih otrova poharali dinosaursku populaciju, ili barem većinu te populacije.
diabolik.
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 6086
Reputacija Reputacija : 553
Godina imam : 58
Započeo/la tema :
Dinosauri Empty74 / 99974 / 999Dinosauri Empty

[Vrh] Go down

Dinosauri Empty Re: Dinosauri

Postaj by Hell sub sij 24, 2009 7:54 pm

indija niej aktivna, usput poznat je fenomen super vulkana, (yellowstone) , to je niz vulkana, ali nije dovoljno za zamračenje, nego samo za zaleđenje...
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)
Domaćin foruma Hell   (Grof od Crofriendsa)

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 20779
Reputacija Reputacija : 702
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Dinosauri Empty497 / 999497 / 999Dinosauri Empty

[Vrh] Go down

Dinosauri Empty Re: Dinosauri

Postaj by Neu sri tra 29, 2009 10:55 am

Ne mora biti da je sve dinosaure ubio led i hladnića.
pa ne vjerujem da su svi umrli od leda i hladnoće
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Dinosauri Empty999 / 999999 / 999Dinosauri Empty

[Vrh] Go down

Dinosauri Empty Re: Dinosauri

Postaj by gio_deluxe sri tra 29, 2009 10:59 am

rekao bih da je sve skupa bilo utjecalo dugim nizom godina,smanjivajući populaciju,a na kraju i izumiranjem
gio_deluxe
gio_deluxe
Obožavatelj foruma
Obožavatelj foruma

Registriran/a : 23.01.2009
Broj postova : 4911
Reputacija Reputacija : 228
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Dinosauri Empty41 / 99941 / 999Dinosauri Empty

[Vrh] Go down

Dinosauri Empty Re: Dinosauri

Postaj by Dedli Minđa sri tra 29, 2009 12:17 pm

ja sam čuo da su ih uništile ajkule i drakula
Dedli Minđa
Dedli Minđa
Junior
Junior

Registriran/a : 06.04.2009
Broj postova : 897
Reputacija Reputacija : 3
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Dinosauri Empty8 / 9998 / 999Dinosauri Empty

[Vrh] Go down

Dinosauri Empty Re: Dinosauri

Postaj by Neu sri tra 29, 2009 12:25 pm

^^koja provala :l-o-l:
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Dinosauri Empty999 / 999999 / 999Dinosauri Empty

[Vrh] Go down

Dinosauri Empty Re: Dinosauri

Postaj by Hell sri tra 29, 2009 3:31 pm

pa pronađen je dokaz ateroida koji je udario u ti vrijeme..ali
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)
Domaćin foruma Hell   (Grof od Crofriendsa)

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 20779
Reputacija Reputacija : 702
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Dinosauri Empty497 / 999497 / 999Dinosauri Empty

[Vrh] Go down

Dinosauri Empty Re: Dinosauri

Postaj by evitaa pet lis 23, 2009 7:07 am

skofik je napisao/la:Radi čega su izumrli dinosauri?
Neki kažu da je veliki komet udario u Zemlju, podigla se prašina , zaklonila sunčevu svjetlost, pa je nastupilo ledeno doba koje nisu mogli preživit jadni dinosaurići.
Drugi tvrde da su eruptirali mnogobrojni vulkani na području današnje Indije, pa je opet dim i pepeo zaklonio sunčevu svjetlost i toplinu.
Treći tvrde da su dinosauri bili preglomazni i da su pojeli svu hranu na Zemlji i pocrkali od gladi.
Kaj vi mislite zakaj su dinosauri izumrli?


Mislim da se radi o erupciji vulkana u Indiji.Stručnjaci su nedavno našli krater na obalama Indije za koji misle da bi mogao biti najveći na svijetu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovo je trodimenzionana rekonstrukcija bazena Shiva

Znanstvenici su istražili "depresiju" koja se često minira zbog zaliha nafte i plina.Ako se potvrde njihove sumnje riječ je o najvećem krateru na zemlji.Da bi nastao krater ove veličine trebalo je u zemlju udariti tijelo promjera 40 km,a također bi trebao potvrditi sumnju znanstvenika da je on mogao biti odgovoran za izumiranje dinosaura prije 65 milijuna godina.
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
Dinosauri Empty0 / 9990 / 999Dinosauri Empty

[Vrh] Go down

Dinosauri Empty Re: Dinosauri

Postaj by Neu uto oľu 02, 2010 9:54 am

Otkrivena nova vrsta dinosaura

Skupina paleontologa sa Sveučilišta Brigham Young otkrila je novu vrstu četveronožnog biljojeda, dinosaura dugog vrata i repa koji sliči poznatom Brachiosaurusu. Znanstvenici su pronašli četiri odlično očuvana primjerka lubanja mladih dinosaura.

"Imamo lubanje!", uzviknuo je Daniel Chure, paleontolog i glavni autor studije koja će biti objavljena u časopisu Naturwissenshaften, kad je otkrio iznimno rijedak slučaj u paleontologiji, piše portal biologija.com.hr.

Znanstvenici, naime, obično pronalaze manje ili veće, dobro očuvane ili fragmentarne kosti tijela dinosaura na osnovu kojih kasnije provode istraživanja i rekonstrukcije. U ovom su slučaju pronašli četiri odlično očuvana primjerka glave mladih dinosaura vrste nazvane Abydosaurus mcintoshi, koja je srodna rodu Brachiosaurus (živio 45 milijuna godina prije novootkrivene vrste).

Zanimljivo je da znanost malo zna o načinu hranjenja skupine Sauropoda, kojoj pripada i novootkrivena vrsta, upravo zbog manjka pronađenih kostiju lubanje. Novim otkrićem istraživači su došli do saznanja da ova vrsta hranu nije uopće žvakala, već samo gutala. "Na lubanjama, koje čine 1/200 ukupnog volumena tijela, nismo pronašli nikakav mehanizam žvakanja", pojašnjava Brooks Britt, koautor studije.

Svi su pripadnici skupine sauropoda bili biljojedi koji su neprestano tijekom života zamjenjivali stare zube novima. U periodu jure, vrste su imale širok raspon zuba, no kako se bližio kraj doba dinosaura, taj se raspon smanjivao, a u konačnici svi su dinosauri imali uske zube, nalik na olovke.

Zubi vrste Abydosaurus mcintoshi negdje su u sredini razvojne ljestvice te odražavaju trend smanjivanja zuba i njihova bržeg zamjenjivanja tijekom života, piše biologija.com.hr.




Izvor:net.hr
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Dinosauri Empty999 / 999999 / 999Dinosauri Empty

[Vrh] Go down

Dinosauri Empty Re: Dinosauri

Postaj by 9 uto svi 04, 2010 2:56 pm

gio_deluxe je napisao/la:rekao bih da je sve skupa bilo utjecalo dugim nizom godina,smanjivajući populaciju,a na kraju i izumiranjem
gore
9
9
Junior
Junior

Registriran/a : 25.02.2010
Broj postova : 724
Reputacija Reputacija : 49
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Dinosauri Empty0 / 9990 / 999Dinosauri Empty

[Vrh] Go down

Dinosauri Empty Re: Dinosauri

Postaj by Neu ned lis 03, 2010 9:14 am

Koliko su stvarno veliki bili dinosauri?

[You must be registered and logged in to see this image.]
Dinosauri su bili puno veći nego što se prvobitnovjerovalo, ustanovili su američki paleontolozi, otkrivši da su teživotinje imale gust hrskavični međusloj između kralježaka i zglobnihspojeva.

Hrskavični međusloj, mogao je duljini kralježnice dorepa takvoga dinosaura dodati više od 30 cm, smatraju znanstvenici,dodajući da su zbog toga oni mogli utjecati na njegovo držanje i brzinukretanja, objavljeno je u stručnome časopisu PLoS ONE, koji izdaje Public Library of Science.

"Naše istraživanje na najbližim 'rođacima' dinosaura, aligatorima inojevima, pokazuje da su dionosauri bili puno veći nego što smoprvobitno mislili", rekla je profesorica anatomije Medicinskomfakultetu Sveučilišta u Ohiju, Casey Holliday i voditeljica istraživanja.

"Ustanovili smo da su kosti mnogobrojnih dinosaura, poput bedrene ipotkoljenične, bile zaobljene, neravne", kazala je, zaključujući kakoje gusti hrskavični međusloj formirao te strukture, produžujući na tajnačin tijela dinosaura.

Znanstvenici su zaključili da su vrste dinosaura poputTiranosaurusa rexa, Allosaurusa, Brahiosaurusa i Triceratopsa bilenešto duže nego što se prvobitno vjerovalo - oko 10 posto.

Ove prapovijesne životinje razvile su se prije otprilike 230milijuna godina, a izumrle prije oko 65 milijuna godina. Bili sunajbrojnija životinjska skupina u mezozoiku, koji se dijeli na trijas,juru i kredu.

Riječ dinosauria dolazi iz grčkog, a znači strašni gušter. Uvrijeme dinosaura klima je bila blaga i topla, a visokih planina jebilo manje nego danas. Osim kopnenih, postojali su i morski i letećidinosauri, što ide u prilog teoriji o spoju dinosaura i ptica.

Dinosauri su živjeli pretežno u prostranim plodnim ravnicama krozkoje su tekle velike spore rijeke. U vrijeme kada su oni živjeli nijepostojala trava.

net.hr
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Dinosauri Empty999 / 999999 / 999Dinosauri Empty

[Vrh] Go down

Dinosauri Empty Re: Dinosauri

Postaj by Ly ned lis 03, 2010 7:03 pm

JEDINO uvjerljivo objašnjenje za izumiranje dinosaura je katastrofa nastala nakon udara golemog asteroida, zaključila je grupa znanstvenika koji su dosad proveli najtemeljitije istraživanje o događaju od prije 65 milijuna godina, koji je otvorio put dominaciji sisavaca na Zemlji.

Znanstvenici su, u tekstu objavljenom u Science Journalu, odbacili druge teorije, kao masovne vulkanske erupcije, nakon revidiranja podataka dobivenih u 20 godina paleontološkog, geokemijskog, klimatskog, geofizičkog i sedimentološkog istraživanja o stravičnom događaju koji je označio kraj dinosaura.

Stravičan udar asteroida

Prije 65 milijuna godina asteroid promjera od 10 do 15 kilometara udario je u Zemlju na mjestu Chicxulub u Meksiku, na poluotoku Jukatan, i oslobodio energiju ekvivalentnu 100 bilijuna tona TNT-a, ili energiju više od milijardu puta veću od one koju su proizvele atomske bombe bačene na Hirošimu i Nagasaki. Nakon udara asteroida preživjela su se bića na Zemlji susrela s teškom zimom, a više od pola svih vrsta na planetu izumrlo je.

Udar asteroida ostavio je krater promjera 180 kilometara i okružen je kružnim rasjedom promjera oko 240 kilometara. Znanstvenici su zaključili da je udar asteroida jedino uvjerljivo objašnjenje za razaranje vidljivo u geološkim podacima.

"Možete pratiti krhotine iz ostatka svijeta ravno do ruba kratera. Možete početi u Europi, prijeći Atlantski ocean i krhotina je sve više dok se približavate krateru", rekao je jedan od autora istraživanja, dr. David Kring iz Houstona.

Odbačene konkurentske teorije

Prvi udar uzrokovao je velike požare, stravične potrese, ogromna klizišta koja su proizvela tsunamije. Konačno, udar je prouzročio globalnu zimu koju su uspjeli preživjeti samo rijetki hladnokrvni organizmi.

Znanstvenici su istraživanjem potvrdili kako je jedinstveni sloj krhotina po sastavu povezan sa stijenama koje se mogu naći oko područja sudara. Također su potvrdili da je velika količina minerala koji nastaju kad stijene nešto udari pri velikoj brzini, prisutna u stijenama diljem svijeta.

Konkurentska teorija tvrdi da je izumiranje dinosaura uzrokovano serijom supererupcija vulkana na području Indije, koje su trajale oko 1,5 milijuna godina. Te su erupcije stvorile preko milijun kubičnih kilometara lave, za koju se smatralo da je pridonijela hlađenju atmosfere i globalnim kiselim kišama. Znanstvenici su zaključili da te erupcije nisu bile dovoljno značajne da bi uzrokovale masovno izumiranje dinosaura.


[You must be registered and logged in to see this link.]
Ly
Ly
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 24.10.2009
Broj postova : 3469
Reputacija Reputacija : 475
Godina imam : 64
Započeo/la tema :
Dinosauri Empty61 / 99961 / 999Dinosauri Empty

[Vrh] Go down

Dinosauri Empty Re: Dinosauri

Postaj by De Jerriais pet lis 22, 2010 8:00 pm

Neu je napisao/la:
Treći tvrde da su dinosauri bili preglomazni i da su pojeli svu hranu na Zemlji i pocrkali od gladi.
smiješno ali moguće...zamisli kako bi bilo da sada dinosauri šetaju oko nas npr Laughing
..ajmo mi skupno par dan na wikipediju. NA ENGLESKON ofkors. Ti najvirojatnije znaš da su 'tice dinosauri. Kada san daaavno skuži da su tice dinosauri, a nastale od mesoždernih dinov, tek unda san razumi svoj panični strah od opakih pivcov. Pjetli. Bla, bla.. Ono što mene fascinira je teorija o dvostrukoj evoluciji tic: Ima jedan /arheopterix/ prina 220 milijun godin, velik i izgleda kao golub sa zubalon. Od njega nastale zubate troprste tičice ke su odlično letile, a unda su neke sletile na područja di nisu imale više potribe letiti pa su se uprasile i od njih nastali zloglasni (veloci)raptori, od prina 100 milijuna, uspješne makine za klanje. Još je jedan dio arheopterixovih tičica nastavi letiti, ali završile su ili evolucijski nider ili su ostale bez zubala i tako postale današnje tice, vrimenski usporedno sa raptorima i sličnin. Ili su današnje tice nastale od nekog trećeg dinosaura.

Ly je napisao/la:Stravičan udar asteroida

Prije 65 milijuna godina asteroid promjera od 10 do 15 kilometara udario je u Zemlju na mjestu Chicxulub u Meksiku, na poluotoku Jukatan, i oslobodio energiju ekvivalentnu 100 bilijuna tona TNT-a, ili energiju više od milijardu puta veću od one koju su proizvele atomske bombe bačene na Hirošimu i Nagasaki. Nakon udara asteroida preživjela su se bića na Zemlji susrela s teškom zimom, a više od pola svih vrsta na planetu izumrlo je.

Udar asteroida ostavio je krater promjera 180 kilometara i okružen je kružnim rasjedom promjera oko 240 kilometara. Znanstvenici su zaključili da je udar asteroida jedino uvjerljivo objašnjenje za razaranje vidljivo u geološkim podacima.

"Možete pratiti krhotine iz ostatka svijeta ravno do ruba kratera. Možete početi u Europi, prijeći Atlantski ocean i krhotina je sve više dok se približavate krateru", rekao je jedan od autora istraživanja, dr. David Kring iz Houstona.

Odbačene konkurentske teorije

Prvi udar uzrokovao je velike požare, stravične potrese, ogromna klizišta koja su proizvela tsunamije. Konačno, udar je prouzročio globalnu zimu koju su uspjeli preživjeti samo rijetki hladnokrvni organizmi.

Znanstvenici su istraživanjem potvrdili kako je jedinstveni sloj krhotina po sastavu povezan sa stijenama koje se mogu naći oko područja sudara. Također su potvrdili da je velika količina minerala koji nastaju kad stijene nešto udari pri velikoj brzini, prisutna u stijenama diljem svijeta.

Konkurentska teorija tvrdi da je izumiranje dinosaura uzrokovano serijom supererupcija vulkana na području Indije, koje su trajale oko 1,5 milijuna godina. Te su erupcije stvorile preko milijun kubičnih kilometara lave, za koju se smatralo da je pridonijela hlađenju atmosfere i globalnim kiselim kišama. Znanstvenici su zaključili da te erupcije nisu bile dovoljno značajne da bi uzrokovale masovno izumiranje dinosaura.


[You must be registered and logged in to see this link.]
..da da, krater na Yucatanu, ki je zgodno datiran, savršeno vidljiv i dokazan, jer taj sloj zemlje otprina 65 milijuna godin po ciloj Zemlji ima veliku koncentraciju (svemirskg metala) Iridija. Ako se dobro sićan iz predivne "Šetnja s dinosaurima": Meteorit je pokrenu nagle promjene, jer i inače je kraj krede (geološko razdoblje) bio tektonski dramatičan. Dogodilo se previše toga u geološkon trenutku i cili ekosustav je poša u zrak. Čak se spominje i prestanak oceanskih strujanja, jer struje donose kisik u dubine, a ako kisika tamo nema - unda bakterije na sumpurnoj biokemiji počimlju bujati i prditi otrovni plin tipa cijanovodik, ki izajde na površinu i sve otruje.. Upsss, fatalni prdac se dogodi u permsko-trijaskon globalnon crkavanju, kojeg su dinosauri preživili, a pocrkalo je valjda 90 % cilokupnog života. Inače, izumiranje na kraju krede je odneslo 70% životinjskih vrst. Dinosauri su imali peh, kao i oni morski (fatalni prdac?), a i pterosauri (ki su već bili izumirali, pantin iz WWDs). Možda su te tri skupine bile prespecijalizirane i prezahtjevne pa se nisu snašle u ton cirkusu. Maybe su tako platili dug karmi ka ih je poštedila u trijasu, doduše - i naši preci su preživili to trijasko globalno izumiranje.
De Jerriais
De Jerriais
Nevina dušica
Nevina dušica

Registriran/a : 30.10.2009
Broj postova : 91
Reputacija Reputacija : 18
Započeo/la tema :
Dinosauri Empty0 / 9990 / 999Dinosauri Empty

[Vrh] Go down

Dinosauri Empty Re: Dinosauri

Postaj by tanuki sub lis 23, 2010 11:57 am

ovi veliki nisu stali na noinu arku,-
ostali su samo ovi mali smajlić
[You must be registered and logged in to see this image.]
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Dinosauri Empty700 / 999700 / 999Dinosauri Empty

[Vrh] Go down

Dinosauri Empty Re: Dinosauri

Postaj by Neu uto ruj 04, 2012 7:42 am

da bar danas postoje dinosauri, odgojila bi jednog malog i imala ga i kao velikog Very Happy
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Dinosauri Empty999 / 999999 / 999Dinosauri Empty

[Vrh] Go down

Dinosauri Empty Re: Dinosauri

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.