Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata)

+3
minutus
tanuki
Neu
7 posters

Go down

Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata)

Postaj by Neu uto stu 20, 2012 4:30 pm

Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata)

Dakle, jedan doktorat dođe ako si ga sam plaćaš od 50 000 - 100 000 kuna što je po meni vrlo visoka cijena. Mislim da bi se trebalo napravit nekakvo natjecanje ili vrednovanje po kojem bi samo najbolji studenti mogli upisat doktorat ali besplatno. Ovako neki mulci koji su dobivali dvojke i trojke a imaju novaca upišu doktorat i budu doktori znanosti a blage veze nemaju i dobiju veću titulu od nekog tko je pametniji od njih a nije imao mogućnosti upisat doktorat. Zatim cijene razlikovne godine - ako je neki student upisao prvo stručni studij a želi ići na diplomski, mora upisat razlikovnu godinu koja iznosi oko 14 000 kuna za dva semestra. Mislim da su to zaista visoke cijene koje mnogi studenti na žalost ne mogu platiti te nemaju mogućnosti nastaviti obrazovanje kako bi željeli. Što vi mislite o tom i o visini troškova studiranja?
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty999 / 999999 / 999Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty

[Vrh] Go down

Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty Re: Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata)

Postaj by tanuki uto stu 20, 2012 9:33 pm


ništa ne mislim,
ušli smo u neokapitalizam i tu se moraju poštovati pravila igre!
da ako je nešto upitno onda je to kriterij!
bio sam suport na izradi jednog doktorata iz područja veterine i znam da je to C/P doktorat, ali potpuno je jasno da će osoba sa titulom Dr. višestruko kapitalizirati svoj ulog, pa tako u ovom neokapitalističkom sistemu ne smatram da je studiranje skupo!
moj sin u japanu uči japanski jezik i za to je digao kredit sa svojom suprugom u visini cca 20 000 eura- pa ti onda reci da je studiranje u hrvatskoj skupo Wink
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty700 / 999700 / 999Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty

[Vrh] Go down

Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty Re: Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata)

Postaj by minutus pon sij 21, 2013 11:40 am

danas zapadne države nemaju više interes obrazovati široke slojeve naroda, jer ni za visoko i kvalitetno obrazovane nemaju potrebu. to s obrazovanjem se preživjelo, bila nekad lokomotiva industrijalizacije, kad je vladala potreba za stručnim radnicima i sastojni dio komunističke ideologije, s kojom se kapitalističko roblje, proletarijat, pretvarao u građane. šta će ti kvalificirani i obrazovani ljudi, kad se neobrazovana nomenklatura zadovoljava sa stvarima, tehnikom i automatima, u što nastoje pretvoriti sve postojeće, tako i ljude i životinje i biljke.
minutus
minutus
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.12.2009
Broj postova : 1918
Reputacija Reputacija : 367
Godina imam : 70
Započeo/la tema :
Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty0 / 9990 / 999Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty

[Vrh] Go down

Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty Re: Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata)

Postaj by diabolik. pon sij 21, 2013 12:19 pm

minutus je napisao/la:danas zapadne države nemaju više interes obrazovati široke slojeve naroda, jer ni za visoko i kvalitetno obrazovane nemaju potrebu.

Baš suprotno.
Nedostaju im kvalitetni visokoobrazovani stručnjaci.
A to što je skupo more biti da je radi toga da izvrsni studenti doktoriraju na način da ih zainteresirane tvrtke koje ih zamijete financiraju, a oni za uzvrat dio svoje karijere odrade kod njih.
diabolik.
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 6086
Reputacija Reputacija : 553
Godina imam : 58
Započeo/la tema :
Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty74 / 99974 / 999Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty

[Vrh] Go down

Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty Re: Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata)

Postaj by minutus pon sij 21, 2013 1:40 pm

svašta vjeruješ
velika je razlika što ja trebam, a što država i tko šta u kojoj mjeri.
kako može biti, da država treba nešto posve drugo nego ja?
i ako sad pišeš neki odgovor, ne piši neke fraze, lijepe želje, vizije i fantazije,
nego ono što možeš stvarno oko sebe primijetiti, što stvarno jučer, danas, sutra trebaš.
pa ti reci, koliko visoko obrazovanih kvalitetnih stručnjaka treba 1000 nezaposlenih, kojima je administrativno silom zakona zabranjeno živjeti iz vlastite snage.
minutus
minutus
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.12.2009
Broj postova : 1918
Reputacija Reputacija : 367
Godina imam : 70
Započeo/la tema :
Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty0 / 9990 / 999Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty

[Vrh] Go down

Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty Re: Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata)

Postaj by SAS pet sij 25, 2013 12:18 am

Mi nismo više u socijalizmu/komunizmu/il kako već oćete nazvati u bivšoj jugi, u ono vrijeme samo budala nije htijela studirati jer je bilo za džabe.
A danas je kapitalizam i opstaju samo oni koji imaju love u novčaniku, a ne onaj ko nema niš. Kapitalizam nemari za siromake, već samo za bogataše.

I taj doktorat je za k.... ako se zaposliš u državnoj firmi nemaš veću plaću od 7000 kuna, osim ako nisi šef ili ministar. A kod privatnika se pak isto baš necijeni doktorat jer misli da onda mora puno izdvajati za plaću i onda radije uzimaju radnike s završenim stručnim studijem pa ga plaća od 4-7 tisuća kn.

Nema u Hrvatskoj besplatnog školovanja što je bilo to je iza nas i zato jesmo tu di jesmo točnije na dnu. Uostalom ovo sad rangirati da najbolji mogu imati besplatno, ostali niš to isto tako nema smisla jer se time diskriminira sve one koji nisu najbolji već su samo za jedan redak ispod na ljestvici najboljih i to tko zna iz kojih razloga !
Da nevelim da sve petice negarantiraju da je marljiviji, radišniji a još manje i pametniji od onog s trojkama. Zašto ?
Ovi s trojkama inače učenje za faks nije jedina briga, npr. ak je izvanredan student može i raditi uz studiranje i normalno nestići naučiti sve za pet. A neki imaju čak i obitelj znam takve primjere studenata uživo.
Jedan kolega baš upravo radi od 8-17h, zatim dojde na faks u 17:30 i na faksu je do 20h i poslije ode kući k svojoj ženi i dijetetu i tako svaki dan. I kad čovijek ima vremena za učiti, a još manje nije glup čovijek ima znanja i volje za sve.


A ovi kaj niš neznaju i na jako su dobrim pozicijama obično imaju kupljenu diplomu, već je bilo u novinama neki ministar je još u vrijeme rata stigao biti u ratu i u godini dana diplomirati i magistrirati gdje je tu logika ?
I sad ga uskok proučava ko zamorca, a i ko zna što će biti od svega toga kada imaš vezu imaš moć i nitko ti ništa nemože osim sam Bog.
SAS
SAS
Junior
Junior

Registriran/a : 17.12.2011
Broj postova : 739
Reputacija Reputacija : 154
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty0 / 9990 / 999Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty

[Vrh] Go down

Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty Re: Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata)

Postaj by Hunnerkongen pet sij 25, 2013 6:54 am

diabolik. je napisao/la:

Baš suprotno.
Nedostaju im kvalitetni visokoobrazovani stručnjaci.
A to što je skupo more biti da je radi toga da izvrsni studenti doktoriraju na način da ih zainteresirane tvrtke koje ih zamijete financiraju, a oni za uzvrat dio svoje karijere odrade kod njih.


S ovim se totalno slažem. tko je htio doktorirati toga je npr. financirao faks pa je zauzvrat radio određeni borj godina dok nije otplatio. Oni koji nisu htjeli sponzora, platili su doktorat sami i poslije radili gdje su htjeli.

A ovo da doktorat košta 50 soma kuna je bilo i kad sam ja bio kikić.
Hunnerkongen
Hunnerkongen
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 07.09.2009
Broj postova : 3835
Reputacija Reputacija : 533
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty39 / 99939 / 999Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty

[Vrh] Go down

Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty Re: Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata)

Postaj by minutus pet sij 25, 2013 1:55 pm

prije su pametni govorili da je država skupa i neracionalna jer se bavi poslovima, koje sami ili u privatnoj režiji možemo jeftinije postići.
danas je sve postalo skupo i nedostižno, a država servisira samo još bogataše, koji sebe samima smatraju državom.
bla

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/740116_2669768081607_1610330435_o.jpg
minutus
minutus
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.12.2009
Broj postova : 1918
Reputacija Reputacija : 367
Godina imam : 70
Započeo/la tema :
Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty0 / 9990 / 999Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty

[Vrh] Go down

Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty Re: Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata)

Postaj by zbracun pet sij 25, 2013 6:04 pm

Hunnerkongen je napisao/la:

S ovim se totalno slažem. tko je htio doktorirati toga je npr. financirao faks pa je zauzvrat radio određeni borj godina dok nije otplatio. Oni koji nisu htjeli sponzora, platili su doktorat sami i poslije radili gdje su htjeli.

A ovo da doktorat košta 50 soma kuna je bilo i kad sam ja bio kikić.

Tako je nekad bilo, i to je jedini ispravan način. Plaćeno školovanje može imati samo ako je potreba za tim kadrom, a to plaća firma koja treba taj kadar.
I to se nije odnosilo samo na visoko školovanje, nego i za srednje, zanate i slično. Ako država, to jest ja, pošto mi država uzima iz mog džepa, plaća nekome školovanje, to je direktna krađa od nas koji plaćamo poreze i davanje nekome tko ni na koji način to nije zaslužio. Zapravo, uzima se meni kruh iz usta, da bi se netko kasnije zaposlio vani i smijao se meni i ponižavao me (to se odnosi na sve nas)
Dakle, školovanje je skupo, ali neka si ga plaća svatko sam ako hoće školu po svojoj želji i bez obaveza. To plaćanje je još jedan od razloga velikog proračuna i propadanje države.
Sada se, kao neka novotarija i nečija velika genijalnost, pokušava uvesti taj stari način financiranja koji je nekad bio.
zbracun
zbracun
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 29.12.2011
Broj postova : 2526
Reputacija Reputacija : 662
Godina imam : 69
Započeo/la tema :
Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty3 / 9993 / 999Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty

[Vrh] Go down

Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty Re: Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata)

Postaj by minutus pet sij 25, 2013 7:48 pm

ipak možda postoji sporazum o potrebi osnovnog školovanja svakog stanovnika države?

osobito se moram suprotstaviti zamisli, da se isključivo crkvi, industriji i poduzetnicima treba prenijeti moć i direkcijsko pravo nad školovanjem npr. mog djeteta, ili djece koju vidim na ulici. zašto bi samo sebičnost, pohlepa, i politička kalkulacija u pravilu neobrazovanih pojedinaca određivali standard sveopće naobrazbe? zašto bi moj bogati susjed poduzetnik određivao što (moja)djeca/ljudi(ja) ne/smiju znati? na kraju ovo "stručno" školovanje ipak plaća društvo, svi od svojih poreza.

ovakav stav je neposredna posljedica ne-školovanja (da ne upotrebim moj omiljeni termin idiotizacija), zapravo naputak za ukidanje i likvidaciju civilnog društva i pretvaranje ljudi u radno roblje asocijalnih grabežljivaca. to u trenutku doživljavamo na svim društvenim razinama rh. rh je ime za pothvat, čiji je očigledni cilj likvidacija hrvatskog društva, a ne samostalnost, (građanska) sloboda, pravda, blagostanje itd., šta sve razbojnici nisu nabrojili i čime se nisu pohvalili.

uspješan odgoj praznovjernog, zaglupljenog, zastrašenog, pohlepnog, sluganskog naraštaja, koji sam agresivno i samouvjereno promiče i zahtijeva svoju pretvorbu u roblje, nagovještava povratak; pad u mrak, neznanje i patnju, što je zapadni svijet u srednjem vijeku mnogo stoljeća kolektivno doživljavao usponom razbojničkog, zaglupljujućeg, kršćanskog kartela moći i propadanjem rimskog carstva. ključna kršćanska devijacija sastoji se u usađivanju straha, krivice i koristoljublja (nagrada).
no Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Crazy ima dosta drugih ljudi na svijetu
minutus
minutus
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.12.2009
Broj postova : 1918
Reputacija Reputacija : 367
Godina imam : 70
Započeo/la tema :
Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty0 / 9990 / 999Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty

[Vrh] Go down

Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty Re: Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata)

Postaj by minutus pet sij 25, 2013 8:33 pm

rado bi još malo zamahnuo, imao bi još koju rečenicu na razbojnički ustroj zapadnjačkog kršćanskog, legalnog, pravičnog, moralnog, ljudskog, slobodnog, naprednog itd. društva. nadam se da forumu neće nastati velika šteta, ako sada prekršim (besmislenu) strogu zabranu. kuler

u navodno nerazvijenim društvima, ako zatreba, svi sudjeluju u izlječenju jednog oboljelog člana zajednice. on zbog toga ne mora nikome robovati. nitko ne može drugog tako zadužiti, da netko bude istjeran iz svoje nastambe, niti mora netko neprekidno raditi, da bi si netko drugi nagomilao brdo kokosovih oraha. ako netko poput vrača posjeduje neko specifično znanje, mora ga i javno primijeniti. za to će sigurno dobiti neki dobar zalogaj i kad zatreba koji pribor za svoj hokuspokus. kod njih nitko ne umire od gladi, ili svi.
ako u tako nerazvijenim društvima netko napravi neku dobru stvar ili postigne nekakav uspjeh, pripadne mu čast i on ostaje normalan čovjek, kao i svi drugi. on ne zahtijeva od drugih, da ga doživotno uzdržavaju. ako netko izumi šibicu, a drugi ju imitira, izumitelj mu ne dolazi na vrata da traži svoj udio večere, nego se osjeća počašćenim, jer još netko drugi imitira njegov izum. on ne priča drugima, koliko je na njima mogao zaraditi, iz toga si ne konstruira pravo ni zahtjev da ga drugi moraju servisirati i omogućiti mu što mu padne na bolestan um, a što sami sebi niti mogu niti žele.
tamo ne postoji nitko kome bi palo na um reći: ovdje gdje vi sad jeste i sve šta oko sebe vidite, pripada meni, i vi me zato morate 5 sati dnevno raditi za mene, ono što vam naredim i dozvolim.
minutus
minutus
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.12.2009
Broj postova : 1918
Reputacija Reputacija : 367
Godina imam : 70
Započeo/la tema :
Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty0 / 9990 / 999Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty

[Vrh] Go down

Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty Re: Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata)

Postaj by diabolik. sub sij 26, 2013 7:06 am

minutus je napisao/la:svašta vjeruješ
velika je razlika što ja trebam, a što država i tko šta u kojoj mjeri.
kako može biti, da država treba nešto posve drugo nego ja?
i ako sad pišeš neki odgovor, ne piši neke fraze, lijepe želje, vizije i fantazije,
nego ono što možeš stvarno oko sebe primijetiti, što stvarno jučer, danas, sutra trebaš.
pa ti reci, koliko visoko obrazovanih kvalitetnih stručnjaka treba 1000 nezaposlenih, kojima je administrativno silom zakona zabranjeno živjeti iz vlastite snage.

Govorilo se o zapadnome društvu i tu se ja nemam što okretati oko sebe, jer mi nismo (nikad niti bili) zapadno društvo, pa stoga okretanje i 1000 nezaposlenih kojima netko nešto brani nisu nikakav pokazatelj, osim nesposobnosti, primitivizma, jeftinog politikanstva ovog društva u kojem mi živimo.
Lijep primjer kako se gospodari i kako se efikasno može nositi sa svakom krizom je Njemačka država zapadnoga društva.
Recept je jednostavan i oni ga primjenjuju već (pre)dugi niz godina. Red, rad, disciplina.
Švabe cijene i njeguju kult rada , dok ostali svi koji su zapali u krizu su pokušali "lov u mutnome" i to sad plaćaju.
Pogledaj njihov sustav školstva i njihove potrebe za stručnom i kvalificiranom radnom snagom , pa ćeš vidit da onaj koji im potencijala, znanja i talenta će bez prebijenog centa završiti svoje školovanje, ma koliko ono koštalo.
Kod nas postoji nešto slično i koliko sam upoznat svojevremeno je bila velika potražnja za arhitektim, geodetima, građ. inžinjerima i slično. Firme su nidile solidne stipendije i plaćale školovanje.
U Varaždinu Tehnobeton svake godine stipendira i armirače, zidare, tesare i slično, no interes nije baš prevelik.
Ljudi si radije plaćaju sami ekonomske fakultete unaprijed znajući da od tog brašna kruha biti neće, što se zaposlenja dotikava.
Bitno je da se ima diploma.
Ne njeguje se kult rada, već kult diplome i u tome je glavna kvaka.
diabolik.
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 6086
Reputacija Reputacija : 553
Godina imam : 58
Započeo/la tema :
Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty74 / 99974 / 999Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty

[Vrh] Go down

Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty Re: Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata)

Postaj by minutus sub sij 26, 2013 3:10 pm

dakako smo dio zapadnog kulturnog kruga, kršćanskog. mi imamo iste pojmove o dobru i zlu, o dobitku i gubitku, pravednosti i nepravednosti, kazni i nagradi, isti hijerarhijski ustroj, koji se zrcali u „dragom“ bogu jahve, bogu pustinjskih razbojnika i kozofila.
s drugim točkama ovog posta sam (uvjetno) suglasan.
kao 10-godišnjak sam došao u njemačku i tamo proveo slijedećih 27 godina, od 63.-90. njima u principu nedostaju one iste temeljne vrijednosti kao i nama. jedino ne pljačkaju i sile na način drumskih razbojnika, nego više u stilu razbojnika s bijelim ovratnikom - institucionalno. to naši mamlazi pokušavaju kopirati, ne bi li svoju pljačku prema trećima predstavili kao legalno djelovanje države. ali ne držim ništa o licemjernom zapadnjačkom legalizmu, koji se lomi na profitu i sili. bandić je tipična karikatura zapadnjačkog legalizma.
tuđman je tipična karikatura drumskog razbojnika balkanskog kova: čaruga.
jedinu razliku vidim u kvaliteti zločina i zločinaca. nijemci su školovani i spretni, a naši su glupi i nespretni razbojnici.
ali jedni i drugi imaju vojnike u afganistanu - križari.

boring eto, ovdje imamo besplatan studij, promatranja i raspravu o elementarnim ljudskim postavkama. svaki drugi studij i stručna sprema je bez razjašnjenja temeljnih postavaka bezvrijedna - mimo profita, dobitka i gubitka.
minutus
minutus
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.12.2009
Broj postova : 1918
Reputacija Reputacija : 367
Godina imam : 70
Započeo/la tema :
Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty0 / 9990 / 999Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty

[Vrh] Go down

Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty Re: Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata)

Postaj by Gost ned sij 19, 2014 4:34 am

Obrazovanje nije skupo ako ga covjek moze pravilno iskoristiti.

Bas pricam s kolegom iz daleke Indije, godina studija je 30 000 USD + stan + hrana, pa ti studiraj.

Tko nije dobro uocio, radi se o Indiji. U nas je skolstvo jako,jako,jako jeftino.
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata) Empty Re: Previsoke cijene studiranja (razlikovne godine i doktorata)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.