Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Scarface - Lice s ožiljkom (1983)

+4
Prop
AryMan
Iron Man
Neu
8 posters

Go down

Scarface - Lice s ožiljkom (1983) Empty Scarface - Lice s ožiljkom (1983)

Postaj by Neu pet ruj 14, 2012 9:11 pm

Scarface (1983)
imdb: [You must be registered and logged in to see this link.]

Uloge:

  • Al Pacino - Tony Montana
  • Steven Bauer - Manny Ribera - Pomoćnik Tonyja Montane
  • Michelle Pfeiffer - Elvira Hancock - Djevojka Franka Lopeza koja se kasnije udaje za Tonyja
  • Mary Elizabeth Mastrantonio - Gina Montana - Tonyjeva sestra
  • Robert Loggia - Frank Lopez - Čovjek koji je vladao narko svijetom i uveo Tonyja u njega
  • F. Murray Abraham - Omar Suárez - Pomoćnik Franka Lopeza
  • Harris Yulin - Mel Bernstein - Korumpirani policajac
  • Paul Shenar - Alejandro Sosa - Bolivijski narko-bos
  • Ángel Salazar - Chi Chi - Tonjev prijatelj
  • Pepe Serna - Angel Fernandez - Tonjev prijatelj
  • Míriam Colón - Georgina "Mama" Montana - Majka Tonyja i Gine
  • Al Israel - Hector "The Toad" - Kolumbijski narko-bos
[You must be registered and logged in to see this image.]

Scarface (Lice s ožiljkom) je američka krimi-drama iz 1983. godine koju je režirao Brian de Palma, a glavni glumac je Al Pacino. Scenario je napisao Oliver Stone, koji je i sam imao problema sa kokainskom ovisnošću, a kao uzor mu je služio film iz 1932. također nazvan Scarface, te je ovaj film remake istog.

Tony Montana (Al Pacino) je kubanska izbjeglica koja u SAD dolazi u masovnom bijegu Kubanaca iz domovine, te se priključuje gangsterskom svijetu Miamija. Film odražava penjaje glavnog lika od samog dna, te konačni pad nakon što dosegne vrh.

Film je posvećen originalnim piscima Scarfacea iz 1932. Benu Hechtu i Howardu Hawksu.
Iako je dobio oštre kritike zbog jezika u filmu (često psovanje), film je odlično prošao u kino-blagajnama i postao je kultni, posebno među afroameričkom populacijom. Izvor: wikipedia

Jel netko gledao film? Dojmovi? Kritike? Recenzije? Pozitivne i negativne strane?


Zadnja promjena: Neu; pet svi 31, 2013 4:15 pm; ukupno mijenjano 1 put.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Scarface - Lice s ožiljkom (1983) Empty999 / 999999 / 999Scarface - Lice s ožiljkom (1983) Empty

[Vrh] Go down

Scarface - Lice s ožiljkom (1983) Empty Re: Scarface - Lice s ožiljkom (1983)

Postaj by Iron Man pet ruj 14, 2012 9:12 pm

Meni se čini da sam gledao, ali slabo pamtim film...
Iron Man
Iron Man
Moderator foruma Ajron
(CloneBuster, Pipica, Sitni)
Moderator foruma Ajron   (CloneBuster, Pipica, Sitni)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 16211
Reputacija Reputacija : 1608
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Scarface - Lice s ožiljkom (1983) Empty336 / 999336 / 999Scarface - Lice s ožiljkom (1983) Empty

[Vrh] Go down

Scarface - Lice s ožiljkom (1983) Empty Re: Scarface - Lice s ožiljkom (1983)

Postaj by AryMan pet ruj 14, 2012 9:33 pm

Iron Man je napisao/la:Meni se čini da sam gledao, ali slabo pamtim film...

Potpis. Gledao sam sigurno prije par godina..
AryMan
AryMan
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 23.11.2009
Broj postova : 8624
Reputacija Reputacija : 1652
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Scarface - Lice s ožiljkom (1983) Empty405 / 999405 / 999Scarface - Lice s ožiljkom (1983) Empty

[Vrh] Go down

Scarface - Lice s ožiljkom (1983) Empty Re: Scarface - Lice s ožiljkom (1983)

Postaj by Prop sub ruj 15, 2012 12:45 am

Mada bi mu se moglo naći mana u vidu neujednačena scenarija, meni osobno slaba točka, sjajan film s Pacinom u odličnoj ulozi.
Prop
Prop
Domaćin foruma Prop
(Filmofil, provokator, švaler)
Domaćin foruma Prop   (Filmofil, provokator, švaler)

Registriran/a : 09.03.2009
Broj postova : 28432
Reputacija Reputacija : 2403
Godina imam : 38
Započeo/la tema :
Scarface - Lice s ožiljkom (1983) Empty108 / 999108 / 999Scarface - Lice s ožiljkom (1983) Empty

[Vrh] Go down

Scarface - Lice s ožiljkom (1983) Empty Re: Scarface - Lice s ožiljkom (1983)

Postaj by evitaa sub ruj 15, 2012 10:03 am

Odlican mi je film,nekoliko puta sam ga gledala,

od pogledanih

meni najbolji Al Pacinov film.

Kraj filma kad ga izresetaju spada u antologiju filma.

9/10
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
Scarface - Lice s ožiljkom (1983) Empty0 / 9990 / 999Scarface - Lice s ožiljkom (1983) Empty

[Vrh] Go down

Scarface - Lice s ožiljkom (1983) Empty Re: Scarface - Lice s ožiljkom (1983)

Postaj by bokaso1 sub ruj 15, 2012 10:08 am

Meni licno jalo lep film.... Cak u nekim periodima zivota i uzor..... Ni film mi je jako lep i dao bi mu oceni 10/10.... (sto j ekod mene jako retko).... Laughing
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Scarface - Lice s ožiljkom (1983) Empty120 / 999120 / 999Scarface - Lice s ožiljkom (1983) Empty

[Vrh] Go down

Scarface - Lice s ožiljkom (1983) Empty Re: Scarface - Lice s ožiljkom (1983)

Postaj by rider331 sri oľu 06, 2013 10:30 am

Dobar film, super je to odglumio AL Onako konstantno ima akcije i volim takve filmove. Ime mu je orginal Tony Montana Very Happy Može 10/10 naravno

rider331
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 06.07.2009
Broj postova : 3626
Reputacija Reputacija : 314
Godina imam : 43
Započeo/la tema :
Scarface - Lice s ožiljkom (1983) Empty0 / 9990 / 999Scarface - Lice s ožiljkom (1983) Empty

[Vrh] Go down

Scarface - Lice s ožiljkom (1983) Empty Re: Scarface - Lice s ožiljkom (1983)

Postaj by  ned tra 21, 2013 6:10 pm

Prvo moram reći da mi je strašno žao što film nema ni jednu nominaciju za Oscara, a vjerujem da je zaslužio.

Drugo, jako volim i Pacina i Scarface smajlić Prije svega, za mene je to film o usamljenosti. Nema tu ni prijatelja, ni ljubavi, ni obitelji... Osjećaji su površni, najvažnija je korist. Dobro, o ljubavi između sestre i brata još bi se i moglo govoriti. Osobno mi je to najbolje prikazan odnos (Tony i Gina, jel). Također mi se sviđa što film ima i povijesnu pozadinu, što radnja nije samo tako bačena u neko vrijeme i na neko mjesto, nego ima dobar uvod.


Registriran/a : 01.01.1970
Započeo/la tema :
Scarface - Lice s ožiljkom (1983) Empty30 / 99930 / 999Scarface - Lice s ožiljkom (1983) Empty

[Vrh] Go down

Scarface - Lice s ožiljkom (1983) Empty Re: Scarface - Lice s ožiljkom (1983)

Postaj by Neu pet svi 31, 2013 4:06 pm

Upravo pogledala Scarface (1983) - koji mi s naravno svidio. Very Happy

Prije svega, mana mu je preduga trajnost, zbilja su me počele boljeti okice od tolikog buljenja u ekran.

No, dosta o mojim osjećajima i nemirnoj guzi, krenimo mi na zapažanja u filmu. Very Happy

[You must be registered and logged in to see this image.]

Prije svega, film se može podijeliti na nekoliko dijelova, od kojih prvi prati priču siromaštva Tony Montane i bliskog mu prijatelja Manny Ribere. Obojica su mi se najviše sviđala upravo onda kada nisu imali ništa. Tu su se pokazale ne samo visoke ambicije Tony-ja, već i njegova velika muda i jaka riječ. Čak i kad nije imao 'zaleđinu' iza sebe, imao je muda odbiti obavljati posao za 500 dolara, već je tražio duplo. Lajk this moment. Very Happy

[You must be registered and logged in to see this image.]

Tada upada u ekipu Franka Lopeza i postaje netko, postaje sitna riba i nazovimo to potrčko s mudima. Taj drugi filma, kako sam ga podijelila, mi se možda čak i najviše sviđa jer je najuzbudljiviji. Ovdje se Tony bori za poziciju, uspješniji život, skupa pića, fina odijela, a samim time, želi osvojiti i šefovu ženu koja je do sada živjela sjebanim životom.


Elvira Hancock, žena koja naizgled ima sve, skupe haljine, sređenu kuću, vitko tijelo i lijep izgled se zapravo dosađuje u svojoj koži jer vodi život s nezanimljivim mužem koji jedino brine o poslu, a kada treba plesati s njom, radije šalje potrčka da ju zabavlja umjesto njega. Na početku je odbijala Tony-jevu pažnju iako sam primijetila da joj je godila i laskala.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Treći dio filma prati Tony-ja na vrhu. Spetljao se s moćnim Alejandrom Sosom, koji mu je na samom početku suradnje rekao vrijedne i teške riječi 'nikada me nemoj zajebat'. Tony-ju se činilo nevjerojatnim da on nekoga zajebe jer je bio pobornik održanih obećanja, održanih riječi, sklopljenih poslova i zarađene love, no nikada nije mogao ni pomisliti da će se jednog dana naći u situaciji kada će Sosa tražiti nešto što se kosi s njegovim moralnim načelima.

[You must be registered and logged in to see this image.]

U četvrtom dijelu pratimo Tony-jevu propast. I tu smo naučili jedno. Ako ćete bit mafijaš i šef kriminalne organizacije, ne smijete imati osjećaje. Ne smijete imati sažaljenja. Ne smijete imati bliske ljude, ne smijete imati obitelj. Ako imate osjećaje, nećete moći raznijeti auto u kojem je seronja kojeg ganjate sa slučajnim dodatnim paketom - njegovom ženom i dvoje male dječice. Ako imate obitelj, stradat će. Ostat ćete bez svih koje volite, jer neprijatelj nikad ne spava. Ako ga zajebete, uzet će vam sve. Ako imate sestru, nećete ju dat ni najboljem prijatelju jer ćete misliti o njemu da je smeće koje ju ne zaslužuje. I na koncu, vaš visoki ego, čak ni onda kada vas vodi u duboku propast, u ponor i smrt, neće vam prikazati jasnu sliku gdje idete. I dalje ćete misliti da ste glavni i neuništivi a zapravo ćete pogledati smrti u oči kao posljednje pseto, sami, bez ikog, baš onako kako ste i zaslužili svojom sebičnošću.


Od boljih scena izdvojila bih onu kada je Elvira doživjela histerični napad i 'sasula' sve u lice novom mužu. Tada mi je bilo jasno zašto nema djece. Ako bi i imala, ni sve bogatstvo koje posjeduje ne bi joj pomoglo jer djeca ne bi imala tatu, a bome ni mamu s obzirom na njezinu ovisnost o kokainu.

Odličan film, fino razrađene priče, odlične glume vrhunskog Pacina.

9.5/10
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Scarface - Lice s ožiljkom (1983) Empty999 / 999999 / 999Scarface - Lice s ožiljkom (1983) Empty

[Vrh] Go down

Scarface - Lice s ožiljkom (1983) Empty Re: Scarface - Lice s ožiljkom (1983)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.