Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aritmija

3 posters

Go down

Aritmija  Empty Aritmija

Postaj by evitaa uto srp 17, 2012 10:21 pm

Zdravo srce kuca ravnomjernim ritmom, 60 do 100 puta u minuti. Međutim, dogodi se da srce ponekad ne kuca svojim uobičajenim tempom.

Znakove upozorenja zbog kojih se obavezno morate javiti svom liječniku:
-Ako je neobičan srčani ritam udružen s drugim simptomima problema sa srcem, uključujući nesvjesticu ili osjećaj padanja u nesvijest, nedostatak zraka ili bol u prsima.

-Ako vaša aritmija traje duže od 30 sekundi.

-Ako ste preživjeli infarkt ili zatajenje srca - bilo koja promjena srčanog ritma je razlog da potražite medicinsku pomoć.

Najčešći oblik aritmije nosi naziv atrijalna fibrilacija. Njeni simptomi uključuju:


-Treperenje srca
-Nepravilan puls
-Nedostatak zraka, pogotovo tijekom fizičke aktivnosti ili emocionalnog stresa
-Slabost, umor
-Vrtoglavicu, konfuziju
-Kratkotrajni gubitak svijesti (sinkope)
-Bol u prsima (angina)

Atrijalna fibrilacija se često otkriva tijekom rutinskih medicinskih pregleda jer brojne osobe nemaju izražene simptome. Drugi mogu opaziti nepravilan puls, ali bez prisustva drugih znakova bolesti.

Blagi se simptomi mogu razviti odmah, dok se ozbiljniji problemi mogu pojaviti nakon što je atrijalna fibrilacija već počela i tijekom nekoliko idućih dana. Stoga je važno prepoznati i liječiti atrijalnu fibrilaciju što je prije moguće kako bi se izbjegli ozbiljni problemi.

Ozbiljne komplikacije poput srčanog udara i zatajenja srca se mogu pojaviti prije no što se atrijalna fibrilacija otkrije.

IZVOR:ordinacija.hr

Bolest je neugodna jer izaziva mnogo razlicitih simptoma i srcane akcije, sa njom se jednostavno treba nauciti zivjeti .Sa sto manje stresa.Neugodno i neobicno zna biti u pocetku, to neprestano "prisustvo" srca, lupanje, preskakanje, ali se poslije naviknes.
Ja se lijecim pet godina , redovito pijem lijekove i imam osjecaj da sto vise bolest zanemarujem tj ne mislim o njoj rijede se javlja.

Ima li mozda netko od vas takve ili slicne tegobe ?

Ako ima moze li napisati svoja iskustva i kako zivi sa bolescu koja je zapravo vise neugodna nego opasna.Naravno, ukoliko je pod kontrolom lijecnika.
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
Aritmija  Empty0 / 9990 / 999Aritmija  Empty

[Vrh] Go down

Aritmija  Empty Re: Aritmija

Postaj by Neu sri srp 18, 2012 8:22 am

Nemam aritmiju, mama ima, koliko je to opasno
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Aritmija  Empty999 / 999999 / 999Aritmija  Empty

[Vrh] Go down

Aritmija  Empty Re: Aritmija

Postaj by Teo sri srp 18, 2012 8:43 am

To ima moja kolegica ali uz primjenu lijekova koje specijalist da se živjeti bez problema barem tako mislim jedino ako ne postoje i neki kronični oblici
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 46
Započeo/la tema :
Aritmija  Empty0 / 9990 / 999Aritmija  Empty

[Vrh] Go down

Aritmija  Empty Re: Aritmija

Postaj by evitaa sri srp 18, 2012 10:16 am

Neu je napisao/la:Nemam aritmiju, mama ima, koliko je to opasno

Neu zavisi o osobi.Da li ima bolest krvozilnog sustava,secer , masnoce.Ovisi koju vrstu aritmije

ima.Nisu sve iste.Ako nije povezana sa navedenim bolestima i sa njom se moze normalno

zivjet uz terapiju.Aritmija je cesto vise neugodna nego opasna bas kako je Teo rekao.
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 52
Započeo/la tema :
Aritmija  Empty0 / 9990 / 999Aritmija  Empty

[Vrh] Go down

Aritmija  Empty Re: Aritmija

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.