Premlatili studente iz Dalmacije

Go down

Premlatili studente iz Dalmacije Empty Premlatili studente iz Dalmacije

Postaj by damfisk on pet oľu 23, 2012 12:36 pm

PREMLATILI STUDENTE IZ DALMACIJE
Zagrepčanka tijelom branila onesviještenog prijatelja iz Šibenika

Kaj je, tovari? Kaj radite tu? Derbi? Idete li na sutrašnji derbi, pi..e tovarske? − izvikivala je skupina nasilnih huligana u subotu u gluho doba noći na zagrebačkoj Jarunskoj cesti dok su, ničim izazvani, brutalno mlatili trojicu studenata Dalmatinaca na očigled njihove zagrebačke prijateljice, ne bi li im tako pokvarili dobro raspoloženje koje su netom prikupili na koncertu “Magazina” u obližnjem klubu “Roko & Akademija”.

Posljedica obračuna u tri sata ujutro teške su ozljede − prijelom ključne kosti s pomakom koji je zadobio Šibenčanin J. M. (23), dok su njegovi prijatelji, Makaranin M. M. (24, na slici) i Splićanin I. S. (23), prošli s lakšim ozljedama. Prava drama odvijala se pred očima njihove prijateljice Zagrepčanke I. P. B. (22) koja je u jednom trenutku svojim tijelom prekrila onesviještenog Šibenčanina i preklinjala napadače da ga ne tuku.

Južnjake koji su, kao još nekolicina Dalmatinaca, u posljednje vrijeme na vlastitoj koži osjetili netrpeljivost huligana taksist je odvezao u Kliniku za traumatologiju, gdje su se liječnici, vidjevši ih krvave, izobličene i s vidljivim prijelomima, uhvatili za glavu i brzo prionuli na sanaciju ozljeda.

‘Pogrešan’ naglasak
− Nema drugog razloga napada osim činjenice da smo Dalmatinci. Kao da je bila postavljena sačekuša... tko prvi naiđe s “naglaskom” − navali! Prijateljica Zagrepčanka koja se vraćala s nama s koncerta “Magazina” kao da je naslutila nevolju. Dok smo hodali prema okretištu kod Studentskog doma i Jadranskog mosta, vidjeli smo skupinu od možda pet mladića oko parkiranog golfa tamne boje, a ona je odmah rekla: “Dečki, mogli bismo mi produžiti korak.“

- Nismo se ni snašli, a dvojica mladića s kapuljačama na glavama već su mi tukla prijatelje. I. S. je odletio tri metra u stranu nakon što je dobio nogom u glavu. Pao je na zemlju i još su ga barem pet puta nogom cipelarili. Istodobno su tukli po glavi J. M. Ja sam hodao na metar ispred njih i, čim sam se okrenuo čuvši komešanje, noga jednog od njih završila mi je u licu.

- Prave batine sam dobio kad me je jedan uhvatio s leđa za ruke, a drugi, kojega sam ja do tada udarao šakama, navalio je na moju glavu. Ne znam uopće kako sam se uspio osloboditi i otrčati po pomoć − ispričao nam je, još uvijek pod šokom, makarski student ekonomije M. M. koji već punih pet godina živi u metropoli.

Krvave glave otrčao je do obližnjeg Casina, gdje je neočekivano naišao na živi zid.

− Ispred je stajao redar − izbacivač koji je vidio da sam pretučen, da krv teče na sve strane i da mi je oko skroz zatvoreno, ali mi je rekao da mi ne može pomoći jer to nije njegov posao i da ne smije. Gledao me je mrtav hladan. Šokiran, vratio sam se na mjesto obračuna i vidio prijatelje kako leže na tlu i prijateljicu s njima. Prijatelji se ni ne sjećaju napada, pretrpjeli su strašne bolove.

Lice izobličeno od udaraca
Prijatelju iz Šibenika stršala je ključna kost koja je išla preko druge kosti, dok su se I. S. spojila dva kralješka. Da su ih dalje tukli, mogli su ostati paralizirani. Hitnu nismo htjeli zvati, nego nam je obližnji taksist pritekao u pomoć, posjeo nas u automobil i odvezao na Hitnu u Draškovićevoj. Meni su neki dijelovi tog događaja još uvijek u magli, ne sjećam se ni jesmo li tom taksistu uopće platili prijevoz. Od silne boli nisam prvo ni bio svjestan koliko je krvarenje. U bolnici su liječnici mislili da sam ja najgore prošao, lice mi je bilo izobličeno i krvavo − dodao je makarski student, požalivši što se kobnog petka navečer dao nagovoriti na izlazak u “dalmatinski raj u kojem u posljednje vrijeme zabavu traži puno mlađa ekipa“.

Iako je u posljednje vrijeme često odlazio u taj klub, M. M. kaže da će ga od sada zaobilaziti u širokom luku, ali da će i dalje, kad bude prilike, na nekim drugim lokacijama slušati glazbu koju želi.

Iako je svjestan da policijska istraživanja u povodu prijašnjih napada na Dalmatince nisu baš urodila plodom jer se, kao i u ovom slučaju, huligani dobro maskiraju, student ekonomije iz Makarske nada se da će pravda biti zadovoljena.

U sjedištu Krim-policije u Heinzelovoj ulici pregledao je više od 500 fotografija starih kršitelja zakona, od kojih su velika većina, doznajemo, pripadnici navijačke skupine Bad Blue Boysi, no opis kojim raspolažu poprilično je štur jer su napadači svaki put kapuljaču vraćali natrag kad bi im tijekom tučnjave skliznula s glave.

Tko je jedan od dvojice mladića s bradicom i upečatljivim plavim očima, a koji se netom prije bijega osmjehnuo i namignuo 22-godišnjoj Zagrepčanki, istražitelji intenzivno nastoje utvrditi obradom koja je u tijeku.

Preuzeto sa:
http://www.slobodnadalmacija.hr/Crna-kronika/tabid/70/articleType/ArticleView/articleId/168506/Default.aspx

Dražesno, zar ne?

Lijepa naša fina i uljuđena metropola, sva onako miteleuropska i civilizirana. Ali, samo ako nisi Dalmatinac.

Pitam se samo šta će bit ovo ljeto kad se draga naša gospoda iz metropole spuste na more...
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 43
Započeo/la tema :
Premlatili studente iz Dalmacije Empty0 / 9990 / 999Premlatili studente iz Dalmacije Empty

[Vrh] Go down

Premlatili studente iz Dalmacije Empty Re: Premlatili studente iz Dalmacije

Postaj by Teo on pet oľu 23, 2012 12:40 pm

Stvarno grozno i necivilizirano.
Baš me zanima kako će biti ove godine u Splitu na gejpraidu hoće li biti tako nezivilizirani.
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Premlatili studente iz Dalmacije Empty0 / 9990 / 999Premlatili studente iz Dalmacije Empty

[Vrh] Go down

Postaj by damfisk on pet oľu 23, 2012 12:40 pm

Vjerovatno hoće. Čak štoviše, prilično sam siguran da hoće.

Međutim, koja je tvoja poanta? Da u Zagrebu, za razliku od Splita, premlaćuju Dalmatince a ne pedere?
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Teo on pet oľu 23, 2012 12:47 pm

da u cijeloj hrvatskoj ima neciviliziranih, ljudi koji još uvjek djele ljude prema jezičnoj, spolnoj, homoseksualnoj i drugim raznolikostima
budala je bilo i bit će, nažalost koji god grad naći ćeš takve neotesnace
Teo
Teo
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 17.12.2010
Broj postova : 7200
Reputacija Reputacija : 1201
Godina imam : 42
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by damfisk on pet oľu 23, 2012 12:49 pm

Mda... Samo šta ja non-stop slušam kako je Zagreb divan otvoren gostoljubiv širokogrudan grad koji svakog prima u svoje naručje širom otvorenih ruku

A "mi dolje" smo zatucani zadrti primitivni tovari koji sve mrzimo i na sve smo jalni.

A kad ono - pazi ti to! Po Zagrebu se godinama sustavno po ulicama love i premlaćuju Dalmatinci.

Licemjerje? Dvostruki kriteriji? Samodopadna arogancija? Tipičan zagrebački simptom? Ma neeeee... ni slučajno...
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Purgy on pet oľu 23, 2012 1:01 pm

Aha.

Vi nikad na moru niste natukli stanovnike Zagreba.
Nikad niste gurali aute u more ZG registracija?

Licimjerno je uopće pričati o tako nečemu, zar ne?

Jebote, nasilja su svugdje, u Splitu, u Zagrebu, u Osijeku, u Rijeci. Svugdje.
Mislim, nažalost, da se razumijemo, ali to je stvar koju nitko ne moze, ili neće, spriječiti.
Purgy
Purgy
Domaćin foruma Purgy
(Paint slikar i bacač stihova)
Domaćin foruma Purgy   (Paint slikar i bacač stihova)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 14047
Reputacija Reputacija : 1669
Godina imam : 11
Započeo/la tema :
Premlatili studente iz Dalmacije Empty142 / 999142 / 999Premlatili studente iz Dalmacije Empty

[Vrh] Go down

Postaj by damfisk on pet oľu 23, 2012 1:05 pm

Ja nigdje nisam ni ustvrdio kako purgeri nisu dobili batine u Dalmaciji samo zato šta su purgeri.

Jesu, dobili su. Ja to nigdje i nikada nisam osporio.

Ali, jedini tko je licemjeran u toj priči su upravo purgeri. Jer uvijek i na sav glas osuđuju "tovarske primitivce" koji ništa ne rade nego samo mrze purgere. A kad se u Zagrebu premlaćuju Dalmatinci (i to samo zato šta su Dalmatinci) onda je to OK, to se uvijek događa, toga ima svugdje, to je za svaku osudu...

Zanimljivo, zar ne? Dvostruka mjerila. Tipično purgerski.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by sunce on pet oľu 23, 2012 1:07 pm

Rješenje je jednostavni. Triba zatrpat Sv. Rok huhe
sunce
sunce
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 02.01.2012
Broj postova : 1916
Reputacija Reputacija : 127
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by damfisk on pet oľu 23, 2012 1:10 pm

I ostavit jedna vrata, kroz koja dnevno može proć pet osoba, u oba pravca. Kad prođe peti, zatvaraj. I to je to.

Problem riješen Very Happy
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by sunce on pet oľu 23, 2012 1:11 pm

Eto
sunceko
sunce
sunce
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 02.01.2012
Broj postova : 1916
Reputacija Reputacija : 127
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Mass on pet oľu 23, 2012 1:11 pm

Bit će

..dva reda koksa..

Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 31
Započeo/la tema :
Premlatili studente iz Dalmacije Empty200 / 999200 / 999Premlatili studente iz Dalmacije Empty

[Vrh] Go down

Postaj by m on pet oľu 23, 2012 1:27 pm

ne znam što bih napisao vezano za temu ..
jadno i bijedno , žalosno ......

ti likovi su imali namjeru nekoga razbit tu veče , nekako mi se čini da su ovi momci " sa krvim naglaskom " samo bili na krivom mjestu u krivo vrijeme .....
i da se nisu napli u tom trenutku te momke " sa krivim naglasnok " netko drugi bi dobio batina ....
jednostavno manijaci .....

m
m
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 12875
Reputacija Reputacija : 1114
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Premlatili studente iz Dalmacije Empty14 / 99914 / 999Premlatili studente iz Dalmacije Empty

[Vrh] Go down

Postaj by damfisk on pet oľu 23, 2012 1:46 pm

Možda, možda je i tako bilo...

Samo to nije ni prvi ni jedini slučaj premlaćivanja Dalmatinaca zbog toga šta su iz Dalmacije. Te se stvari događaju već jako dugo... Eto, ovog je puta valjda novinarima bilo dosadno, pa su to stavili u novine. Ali nije to ništa novo...
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pet oľu 23, 2012 1:46 pm

Jadno, to je jedino kaj mogu reci, jad i bjeda
Anonymous
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by m on pet oľu 23, 2012 2:29 pm

damfisk je napisao/la:Možda, možda je i tako bilo...

Samo to nije ni prvi ni jedini slučaj premlaćivanja Dalmatinaca zbog toga šta su iz Dalmacije. Te se stvari događaju već jako dugo... Eto, ovog je puta valjda novinarima bilo dosadno, pa su to stavili u novine. Ali nije to ništa novo...

je slažem se da se to doagađa več dugo , dugo ..
ovo boldano da nije prvi niti jedini put , kaj je žalosno nije niti zadnjih takav slučaj ...
jebiga uvijek če biti dedaka , manijaka kojima če tako što pasti na pamet ...
žalosno ali je tako .......

i to ne samo vezano za ZG , isto tako je sa nama iz ZG u ST , Dalmaciji .....
pa kaj nije jadno da ja moram razmišljati kad sparkiram auto negdje dolje na morau dali če mi netko razbiti auto samo zato što ima ZG tabilce i DInamovu zastavicu oko retrovizora ...
ili da netko tko ima ST tablice u ZG da mora razmišljati dali smije imati Hajdukovu zastavicu na retrovirozu i tako staviti auto negdje parkiran ..

uvijek če biti budala , manijaka kojima če to biti čin provokacije , jedan obična registarska tablica ili "krivi naglasak " ,zastavica voljenoga kluba na ratrovizoru ....

m
m
Faca foruma
Faca foruma

Započeo/la tema :
Premlatili studente iz Dalmacije Empty14 / 99914 / 999Premlatili studente iz Dalmacije Empty

[Vrh] Go down

Postaj by m on pet oľu 23, 2012 2:42 pm

i kako to recimo promjeniti , drastičnim kaznama koje več postoje za takve prekršaje a u principu se ne primjenjuju ....
nekom vrstom prevencije , ali kojom , osobnom .
dok šetaš gradom drži jezik za zubima , kad sparkiraš auto skini jebenu zastavicu voljenoga kluba , imaj odvijač za skidanje tablica , samo tko če svaki put skidati tablice ....

kako spriječti par debila , budala , manijaka da naprave pizdraju .
kako .....
m
m
Faca foruma
Faca foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pet oľu 23, 2012 2:53 pm

marko je napisao/la:i kako to recimo promjeniti , drastičnim kaznama koje več postoje za takve prekršaje a u principu se ne primjenjuju ....
nekom vrstom prevencije , ali kojom , osobnom .
dok šetaš gradom drži jezik za zubima , kad sparkiraš auto skini jebenu zastavicu voljenoga kluba , imaj odvijač za skidanje tablica , samo tko če svaki put skidati tablice ....

kako spriječti par debila , budala , manijaka da naprave pizdraju .
kako .....

Apsolutno nikako, uvijek ih je bilo i uvijek ce ih biti, dobro , iskreno , ja za sada nikada u dalmaciji nisam imao problema od zadra,splita do makarske, tj bilo gdje da sam dosao, par puta sam samo u splitu dozivio da me ljudi krivo gledaju radi zg registracije al nisu dirali, jednom po danu i jednom navecer na brdima i to je to.
Anonymous
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Purgy on pet oľu 23, 2012 3:34 pm

damfisk je napisao/la:Ja nigdje nisam ni ustvrdio kako purgeri nisu dobili batine u Dalmaciji samo zato šta su purgeri.

Jesu, dobili su. Ja to nigdje i nikada nisam osporio.

Ali, jedini tko je licemjeran u toj priči su upravo purgeri. Jer uvijek i na sav glas osuđuju "tovarske primitivce" koji ništa ne rade nego samo mrze purgere. A kad se u Zagrebu premlaćuju Dalmatinci (i to samo zato šta su Dalmatinci) onda je to OK, to se uvijek događa, toga ima svugdje, to je za svaku osudu...

Zanimljivo, zar ne? Dvostruka mjerila. Tipično purgerski.

A nije li onda "tipično tovarski" to da sada, nakon što i sam priznas da ste ih premlatili, a oko toga niste radili preveliku dramu, kukati zato jer su oni dobili po glavi?

Uostalom, rekao je Marko, to su idioti, i da nisu naletili na te dalmatince naletili bi na nekakve odavde i s njima bi se isto tukli.

Purgy
Purgy
Domaćin foruma Purgy

Započeo/la tema :
Premlatili studente iz Dalmacije Empty142 / 999142 / 999Premlatili studente iz Dalmacije Empty

[Vrh] Go down

Postaj by damfisk on pet oľu 23, 2012 4:30 pm

Purgy je napisao/la:
A nije li onda "tipično tovarski" to da sada, nakon što i sam priznas da ste ih premlatili, a oko toga niste radili preveliku dramu, kukati zato jer su oni dobili po glavi?

Uostalom, rekao je Marko, to su idioti, i da nisu naletili na te dalmatince naletili bi na nekakve odavde i s njima bi se isto tukli.

Ne, to nije "tipično tovarski". I ne, ja ne priznajem da smo ih mi premlatili. Ja samo kažem da su purgeri dobili batine u Splitu jer su purgeri. Niti ja, niti netko koga ja poznajem to nije učinio.

A samo i isključivo je tvoj problem šta misliš da nas u Splitu ima dvanaestak i da se svi međusobno poznajemo, pa smo to onda "mi dolje".

Međutim, jest tipično purgerski relativizirat tu stvar - kao šta ti sada činiš.

I jest tipično purgerski proglašavat "prevelikim dramatiziranjem" činjenicu da se o tome napokon počelo pisat i govorim u medijima.

I jest tipično purgerski nazvat to izoliranim slučajevima, i pripisivat sve to "grupici idiota koja se samo željela potuć".

Jer, kad purger dobije batine u Splitu, to je onda problem, i onda su svi Dalmatinci jalni i mrze purgere.

A kad Dalmatinci već godinama dobijaju batine po Zagrebu, to je onda izolirana skupina idiota koji se samo žele potuć.

Kao šta rekoh, tipično purgerski.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Purgy on pet oľu 23, 2012 6:51 pm

Pa super.
Ako smo mi purgeri idioti, ako imate sve protiv nas, koji kurac onda tu studirajte.

Studirajte u svom savršenom Splitu.
Purgy
Purgy
Domaćin foruma Purgy

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by damfisk on pet oľu 23, 2012 7:11 pm

Opet...

Ti očito imaš problem sa razumijevanjem pročitanog teksta.

Jer:

Ja nisam ni rekao ni napisao niti ustvrdio da ste vi purgeri idioti.
Ja nisam ni rekao ni napisao niti ustvrdio da imamo sve protiv vas.
Ja nisam ni rekao ni napisao niti ustvrdio da se Split savršen.

Također, "mi" (tko god to bio) sve i da želimo, ne možemo studirati u Splitu ono za što u Splitu ne postoji studij. Primjerice - arhitektura, grafički dizajn, režija, montaža... Bezbroj je primjera.

Ali to uopće nije poanta. Poanta je da se u gradu (i to glavnom gradu) naše domovine premlaćuju Dalmatinci i to samo zato šta su Dalmatinci.

Dok se istovremeno taj isti grad (i to glavni grad) na sva usta hvali kao gostoljubiv, širokogrudan, tolerantan, uljuđen, miteleuropski i fin, hoch-nobl i gospodski. Dok se "mi dolje" etiketiramo kao primitvni jalni divlji i zadrti "tovari".

Licemjerno do daske, zar ne?
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by m on pon oľu 26, 2012 7:03 am

ne znam , malo mi jede jetricu ili kako kažu susedi đigericu više to .............
" mi šupci " , " vi šupci " ..........

m
m
Faca foruma
Faca foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Mass on čet oľu 29, 2012 7:46 pm

http://danas.net.hr/hrvatska/vbulic/sto-je-zajednicko-hrvatu-i-konjini-s-bejzbolkom
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 31
Započeo/la tema :
Premlatili studente iz Dalmacije Empty200 / 999200 / 999Premlatili studente iz Dalmacije Empty

[Vrh] Go down

Postaj by BAGIRA on pon tra 02, 2012 7:19 am

damfisk je napisao/la:[i]
Kaj je, tovari? Kaj radite tu? Derbi? Idete li na sutrašnji derbi, pi..e tovarske?

Sta znaci "tovari" ?

damfisk je napisao/la:[i]
Zagrepčanka tijelom branila onesviještenog prijatelja iz Šibenika

Neverovatno. Ovu zensku treba odlikovati, izljubiti , vrteti na svim tv stanicama...i naterati da se uda za mene smajlić
Predivno stvorenje
BAGIRA
BAGIRA
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.04.2009
Broj postova : 1329
Reputacija Reputacija : 129
Godina imam : 39
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

[Vrh]