Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Utaja poreza i OIB

+14
eva kant
Gabriel
scorpio57
sunce
tanuki
The Guardian
MajaRtf
Hunnerkongen
Teo
damfisk
Neu
Prop
Turrican
diabolik.
18 posters

Stranica 7 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty Re: Utaja poreza i OIB

Postaj by Gost pon svi 14, 2012 4:40 pm

Laughing Laughing Laughing

Ej čovječe smaraš i dosadan si. I vidim opet te muči što sam se složio sa spaljenim.
Šta je i to zabranjeno kada netko dijeli isto mišljenje ?
O božee moj, zabranjeno smijati se i složit se s nekim.
Baš me zanima što ćeš sada zabranit...

umire od smijeha umire od smijeha umire od smijeha
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty Re: Utaja poreza i OIB

Postaj by damfisk pon svi 14, 2012 5:03 pm

Nije točno. Ne laži.

Naime, mene uopće me ne muči šta si se ti složio sa "spaljom". Čak štoviše, pomalo me zabavlja šta ti tako veselo potpisuješ svaku pizdariju koju on napiše. Baš mi je simpatično kako ga tako vjerno i predano slijediš i veselo mašeš repićem kao kakav psić.

Također, nitko nije nikome zabranio da se slaže sa bilo kim. Pa tako ni ja nisam zabranio nikome, a pogotovo ne tebi, da se slažeš sa bilo kim, pa tako ni sa "spaljom".

A budući ni tebi, ni bilo kome drugome, nisam ni prije ništa zabranio, neću ti ni sada ništa zabraniti.

Prema tome, kada tvrdiš da ja nekome nešto branim, onda lažeš.

A sad... ako je tebi problem obrazložit zašto se sa nekim slažeš, zbog čega nekoga podržavaš, iz kojeg razloga dijeliš nečije mišljenje, to je onda isključivo tvoj problem. Pa je tebi drago ovako javno iskazivat vlastite skromne intelektualne kapacitete, ti samo nastavi.

Kao šta već rekoh, meni je to baš zabavno...
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty0 / 9990 / 999Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty Re: Utaja poreza i OIB

Postaj by Gost pon svi 14, 2012 8:21 pm

hahahahaha. Laughing Laughing

Neee uopće ti ne smeta, ma jook. A svaki puta mi se obraćaš, ako ti tako smeta što mi je smiješno ili što se slažem s nekim onda neznam koji imaš problem ti.
Najbolji odi nekog magare naprčiti pa ćeš biti smireniji. Laughing Laughing
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty Re: Utaja poreza i OIB

Postaj by Gost uto svi 15, 2012 9:06 am

Ej, zrine, vidim da si usao u raspravu sa filozofom svih stoljeca ahahahahahahaha, sretno hh1 , jer kakve taj covjek gluposti moze isprovaljivat i toliko se nasrat stvari pa to nisu istine, ja popio ban, opametio se i stavi ga na block listu, nemoj i ti gubit vrijeme radi nekoga tko nema veze s nicim ahahahahahahaha hh1
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty Re: Utaja poreza i OIB

Postaj by Gost uto svi 15, 2012 9:15 am

Laughing Laughing Laughing

Meni je zabavno ga provocirati i što se on živcira kada pročita moj post.
I zato se svaki puta pali na mene. kes

Njemu je jako krivo što nema nikoga da stane uz njega kada je u pravu osim svoje drage Boji se, mazi, stidi slatkica
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty Re: Utaja poreza i OIB

Postaj by damfisk uto svi 15, 2012 3:18 pm

zrine89 je napisao/la:
Najbolji odi nekog magare naprčiti pa ćeš biti smireniji. Laughing Laughing

Ako se ti zabavljaš na taj način, to je onda tvoja osobna intimna stvar. Samo izvoli. Pretpostavljam ovaj način zabave jedino i preostaje netkom poput tebe nakon šta potroši sve poticaje koje mu država udijeli.

Ali zaista nema smisla da te svoje načine zabave preporučaš i drugima koji ne dijele tvoje sklonosti prema domaćim životinjama.

Ukratko - zabavljaj se ti tako sam, ali imaj na umu da ostatak normalnog svijeta ipak ne dijeli tvoje sklonosti.

¸

spaljo je napisao/la:Ej, zrine, vidim da si usao u raspravu sa filozofom svih stoljeca ahahahahahahaha, sretno hh1 , jer kakve taj covjek gluposti moze isprovaljivat i toliko se nasrat stvari pa to nisu istine, ja popio ban, opametio se i stavi ga na block listu, nemoj i ti gubit vrijeme radi nekoga tko nema veze s nicim ahahahahahahaha hh1

Opet lažeš.

Naime, jedini koji provaljuje i sere si ti. Istinabog, tu i tamo ti pomogne koji od dežurnih dupeuvlakača, ali još uvijek te nitko nije uspio dostić po količini budalaština koju proizvodiš.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty0 / 9990 / 999Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty Re: Utaja poreza i OIB

Postaj by Gost uto svi 15, 2012 4:07 pm

damfisk je napisao/la:

Ako se ti zabavljaš na taj način, to je onda tvoja osobna intimna stvar. Samo izvoli. Pretpostavljam ovaj način zabave jedino i preostaje netkom poput tebe nakon šta potroši sve poticaje koje mu država udijeli.

Ali zaista nema smisla da te svoje načine zabave preporučaš i drugima koji ne dijele tvoje sklonosti prema domaćim životinjama.

Ukratko - zabavljaj se ti tako sam, ali imaj na umu da ostatak normalnog svijeta ipak ne dijeli tvoje sklonosti.
.

Kao prvo, poticaj mi je država dodijelila i ja ih koristim na pametne stvari, ne kupujem laptope, nakite i gejfone.
Uostalom, boli tebe neka stvar šta ću ja s njima Wink Wink

Drugo, ja neznam šta je tebi ? Imaš možda nejebicu pa se svaki puta nešto izvlačiš od mene ?
Šta tebe briga hoću li ja smijati ili neću ? Šta ćeš mi zabranit to ? Ili ako se s nekime složim ?

Treće, ako ti toliko smetam šta mi se uopce obraćaš ? Ja ću radit što god poželim na granicu normale bez vrijeđanja Wink

I da, smiri se malo. Dosta si jakooo naporan u zadnje vrijeme. Strašno nešto. Vidi se po tvojim postovima kesek kesek
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty Re: Utaja poreza i OIB

Postaj by damfisk uto svi 15, 2012 4:16 pm

zrine89 je napisao/la:
Kao prvo, poticaj mi je država dodijelila i ja ih koristim na pametne stvari, ne kupujem laptope, nakite i gejfone.
Uostalom, boli tebe neka stvar šta ću ja s njima Wink Wink

Upravo tako, boli mene neka stvar šta ćeš ti sa poticajima. Šta se mene tiče, slobodno možeš kupit još veći, skuplji i nepotrebniji traktor/kombajn/žetelicu.

Meni je to tako svejedno...

zrine89 je napisao/la:
Drugo, ja neznam šta je tebi ? Imaš možda nejebicu pa se svaki puta nešto izvlačiš od mene ?
Šta tebe briga hoću li ja smijati ili neću ? Šta ćeš mi zabranit to ?


Opet - nisam ti zabranio da se smiješ, niti ću ti zabranit da se smiješ. Samo sam ti sugerirao da onaj koji odgovara na svako postavljeno pitanje smijuljenjem, ostavlja dojam osobe sa posebnim potrebama. Čak štoviše, dobronamjerno sam ti savjetovao kako da izbjegneš smijuljenje i kako da odgovoriš na pitanje.

Naravno, nitko te ne tjera da taj savjet prihvatiš - izbor je samo tvoj.

I opet, nema nikakve potrebe da svoje poteškoće projiciraš na mene. Ako tebe muči nejebica, to ne znači da i sve ostale muči isti taj problem. Uostalom, ti si već u prethodnom postu svima pokazao kako ti znaš riješit taj problem - jednostavno se poslužiš najbližom prikladnom domaćom životinjom.

zrine89 je napisao/la:
Treće, ako ti toliko smetam šta mi se uopce obraćaš ? Ja ću radit što god poželim na granicu normale bez vrijeđanja Wink

Ne smetaš ti meni ni najmanje. Kao šta sam već rekao, jako si mi zabavan, i uveseljavaju me ti tvoji žalosni pokušaji da ispadneš duhovit i dosjetljiv, a nikako da skužiš da smijuljenjem samo ispadaš nesposoban i jadan.

Također, opet lažeš. Jer vrijeđaš - primjerice, u prethodnom si postu vrijeđao.

zrine89 je napisao/la:
I da, smiri se malo. Dosta si jakooo naporan u zadnje vrijeme. Strašno nešto. Vidi se po tvojim postovima kesek kesek

I opet - lažeš.

Jedini koji je ovdje naporan si ti. I jedino se iz tvojih postova to vidi. Omjer smajlića i slova ti se neprestano kreće u pravcu apsolutne dominacije smajlića.

A posve je jasno da, osim stravično siromašnog vokabulara, tome doprinosti i zabrinjavajuće visoka razina frustracije. E sad, jesu li tome uzrok smanjeni poticaji, ili pak nešto drugo - ja to ne znam. Ali da je očito, jest. Očito je.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty0 / 9990 / 999Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty Re: Utaja poreza i OIB

Postaj by Gost uto svi 15, 2012 4:24 pm

damfisk je napisao/la:

Upravo tako, boli mene neka stvar šta ćeš ti sa poticajima. Šta se mene tiče, slobodno možeš kupit još veći, skuplji i nepotrebniji traktor/kombajn/žetelicu.

Meni je to tako svejedno...


Pa onda šta uopće i spominješ to ?

zrine89 je napisao/la:Opet - nisam ti zabranio da se smiješ, niti ću ti zabranit da se smiješ. Samo sam ti sugerirao da onaj koji odgovara na svako postavljeno pitanje smijuljenjem, ostavlja dojam osobe sa posebnim potrebama. Čak štoviše, dobronamjerno sam ti savjetovao kako da izbjegneš smijuljenje i kako da odgovoriš na pitanje.

Naravno, nitko te ne tjera da taj savjet prihvatiš - izbor je samo tvoj.

I opet, nema nikakve potrebe da svoje poteškoće projiciraš na mene. Ako tebe muči nejebica, to ne znači da i sve ostale muči isti taj problem. Uostalom, ti si već u prethodnom postu svima pokazao kako ti znaš riješit taj problem - jednostavno se poslužiš najbližom prikladnom domaćom životinjom.


Još jednom pitanje, pa šta mi se uopce obraćaš ? Ako ti toliko smetam, srečo moja ignoriraj me Wink
Imaš na forumu opcija ignore i ne čitaj moj postove ?
Ok, jesi shvatio ? Da ti nacrtam ?



zrine89 je napisao/la:
Ne smetaš ti meni ni najmanje. Kao šta sam već rekao, jako si mi zabavan, i uveseljavaju me ti tvoji žalosni pokušaji da ispadneš duhovit i dosjetljiv, a nikako da skužiš da smijuljenjem samo ispadaš nesposoban i jadan.

Također, opet lažeš. Jer vrijeđaš - primjerice, u prethodnom si postu vrijeđao.

Naravno da sam duhovit, sigurno nisam kao i ti Wink

Hahahaha, vrijeđanje ? A kada nekoga naživaš sa seronjom i lažovom to nije vrijeđanje ?






I opet - lažeš.

Jedini koji je ovdje naporan si ti. I jedino se iz tvojih postova to vidi. Omjer smajlića i slova ti se neprestano kreće u pravcu apsolutne dominacije smajlića.

A posve je jasno da, osim stravično siromašnog vokabulara, tome doprinosti i zabrinjavajuće visoka razina frustracije. E sad, jesu li tome uzrok smanjeni poticaji, ili pak nešto drugo - ja to ne znam. Ali da je očito, jest. Očito je.


Ejj... Opet ponavljam... Zaboli te neka stvar šta je pišem Wink

I da, nemam nikakve problema, ni sa poticajima, ni sa drugim, ni sa curom. Nikakvih apsolutno nikakvih.
Hvala ti što se brineš za mene, jako si brižan. volimte

Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty Re: Utaja poreza i OIB

Postaj by Neu uto svi 15, 2012 4:30 pm

Ljudi, ako se offtopic nastavi bit će sankcija.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty999 / 999999 / 999Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty Re: Utaja poreza i OIB

Postaj by Gabriel pet tra 04, 2014 2:32 pm

damfisk je napisao/la:Ni danas se ovrha ne može provesti bez pravomoćnog rješenja o ovrsi. NIje moguće ni danas samo "poslati dopis FINA-i". Uopće ne znam otkud ti takva budalaština?

Razlika između današnje ovrhe i one kakva je bila ranije je u činjenici da danas rješenje o ovrsi može donijeti i javni bilježnik, pa ako dužnik (odn. ovršenik) na to javnobilježničko rješenje ne podnese prigovor, ono odmah postaje pravomoćno.

U praksi se događa da dužnici vrlo često ne žele primiti nikakvu službenu poštu (pa tako ni javnobilježničko rješenje o ovrsi), jer misle da će tako izbjeći ovrhu. A ne znaju kako se, u slučaju odbijanja primitka, javni bilježnik može to rješenje staviti na svoju oglasnu tablu pa nakon osam dana na oglasnoj tabli to rješenje postaje pravomoćno.

I tek onda FINA može "blokirati račun".

A taj se problem vrlo jednostavno rješava - zaprimi sa javnobilježničko rješenje, podnese se prigovor. Podnošenjem prigovora AUTOMATSKI javnobilježničko rješenje se stavlja izvan snage, i čitav predmet odlazi na nadležni općinski sud, i pred sudom dužnik fino dokaže kako ništa nije dužan - i nema nikakvih problema.

Ali eto... ako je netko toliko neodgovoran pa izbjegava primitak službene pošte, tko mu je kriv...



A ja govorim o onome šta u zakonu piše i o onome šta se primjenjuje, kako god ti to nazvao.

ari.




Nije točno.



Opet, nije točno.


I po treći jubilarni put - nije točno.

Zašto lažeš?


damfisk je napisao/la:
Ili ne znaš točno ispričat šta si doživio (šta je manje vjerovatno) ili pak lažeš (šta je vjerovatnije).


A uz to još i lažeš, a kad ti se dokaže da lažeš, jer ono šta ovdje pišeš ne može bit, onda (po običaju) vrijeđaš.


Lažeš.

Kad se sabereš i provjeriš ono šta ti ja ovdje pišem, shvatit ćeš da si napisao čitav niz nebuloza. Da li si to učinio slučajno i namjerno, ne znam, ali sudeći po tvojem ranijem ponašanju, rekao bi da je ovo drugo.


damfisk je napisao/la:
Ne, danas se "ovrha blokadom računa" ne donosi "automatski" kad odvjetnik podnese prijedlog za ovrhu.



a) kao prvo, mora postojat ovršna isprava - a to je najčešće sudska presuda (dakle, prethodno se morala vodit parnica pred sudom); izdani račun NIJE ovršna isprava



Opet lažeš. Ili pak pričaš nešto o čemu pojma nemaš.



Kad bi ja čekao da mi se ispriča svaka bahata spodoba kojoj sam dokazao da nema pojma o čemu priča, onda bi ostatak života proveo u čekanju.

Meni je savršeno jasno da ti pribjegavaš tim jadnim uvredama jer shvaćaš da baljezgaš o nečemu o čemu pojma nemaš, a ta spoznaja mora da te boli.

Ali eto... ako tebi nije neugodno ovako se sramotit, nije ni meni neugodno ovako te šamarat. Pa sad... Samo nastavi smajlić

damfisk je napisao/la:Kao šta sam već ranije napisao, da se ne ponavljam...

To je nemoguće, i onaj koji to tvrdi - taj laže.

Gabrijel je napisao/la:

izvoli http://www.studio45.rtl2.hr/potrazivanja-i-dugovi/


odvjetniče, ovdje mi nisi ništa odgovorio, nisi mi reko da lažem iako je ovaj jedan link pobio svo tvoje preseravanje, aj pročitaj ovo pa nek ljudi vide tko je bahata spodoba koja se nema muda ni ispričati za svoja sranja nego ko najveća pizda izignorirat dokaze.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/apsurdni-razlozi-za-ovrhu-i-kako-se-spasiti-930833

meni naročito zanimljiv ovaj dio:

“Gospođa na šalteru otvara dokumente koje su zaprimili i odmah s monitora vidim da to niti je naš pečat niti su to obračunske liste kakve se kod nas rade za plaće niti je tip ikad za nas išta radio, pa tako niti je bio u bilo kakvom radnom odnosu, nikakav ugovor, ništa! Pitam kako je moguće da je Fina prihvatila to njegovo i blokirala? Kaže gospođa da Fina ništa ne kontrolira, nego da je samo dovoljno da je on potpisao kako je dokumentacija točna i da on materijalno i kazneno za to odgovara”, kaže poduzetnik.
Gabriel
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.09.2013
Broj postova : 2398
Reputacija Reputacija : 639
Započeo/la tema :
Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty0 / 9990 / 999Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty Re: Utaja poreza i OIB

Postaj by eva kant pet tra 04, 2014 3:01 pm

nisam čitala o čemu je točno bila vaša diskusija, ali u ovim slučajevima iz članka se valjda radi o iznimci u zakonu o ovrhama, jer kao što i u članku kažu Zakon o radu je propisao da su isprave o plaći, naknadi plaće i otpremnini ovršne isprave i kao takve idu na izravnu naplatu.

u trećem slučaju dužnik je sud, a državna tijela se ne mogu blokirati.
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 23
Započeo/la tema :
Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty92 / 99992 / 999Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty Re: Utaja poreza i OIB

Postaj by Gabriel pet tra 04, 2014 4:31 pm

o tome da sam ja govorio da se takve stvari događaju a on je neartikulirano vrištao "Lažeš"
Gabriel
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.09.2013
Broj postova : 2398
Reputacija Reputacija : 639
Započeo/la tema :
Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty0 / 9990 / 999Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty Re: Utaja poreza i OIB

Postaj by eva kant pet tra 04, 2014 5:04 pm

kakve stvari?
misliš na ovakve greške kao u prvom slučaju?
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 23
Započeo/la tema :
Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty92 / 99992 / 999Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty Re: Utaja poreza i OIB

Postaj by Gabriel pet tra 04, 2014 6:21 pm

Mislim na ovrhe, blokade racuna koje su provodjene bez upozorenja i obavjesti duzniku, govorim o stvarima koje su se meni dogodile a vrli odvjetnik je tvrdio da lazem i da neznam o cemu govorim
Gabriel
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.09.2013
Broj postova : 2398
Reputacija Reputacija : 639
Započeo/la tema :
Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty0 / 9990 / 999Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty Re: Utaja poreza i OIB

Postaj by eva kant pet tra 04, 2014 6:50 pm

kako sam ja shvatila, ovo o čemu je riječ u članku su iznimke u tom zakonu. znači, ovo za plaće i otpremnine, te za dugovanja prema državnim tijelima. tada nije potrebno nikakvo rješenje o ovrhi, već se izravno vrši ovrha i blokiraju računi.
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 23
Započeo/la tema :
Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty92 / 99992 / 999Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty Re: Utaja poreza i OIB

Postaj by diabolik. pet tra 04, 2014 7:02 pm

Prije desetak godina sam imao posla s ovrhom (poduzeće u kojem sam radio sam trebao ovršiti za zaostale plaće) i na netu sam čitao ondašnji ovršni zakon.
Više od dvije trećine zakona je definiralo i rasčlanjivalo na koji način i u detalje kako da "veliki" ovrši "maloga" ( ako niste platili struju, vodu, ako ste vi kao pojedinac dužni, tj kako vam sjesti na plaću, penziju...), a o tome kako "mali" da ovrši velikog je bilo uopćeno, dvojbeno, nerazumljivo, bedasto...
Ne vjerujem da se i danas išta promijenilo.
Kod nas se previše fiškali, previše se komplicira, samo da se lakše mulja.
diabolik.
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 6086
Reputacija Reputacija : 553
Godina imam : 58
Započeo/la tema :
Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty74 / 99974 / 999Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty Re: Utaja poreza i OIB

Postaj by Gabriel pet tra 04, 2014 8:41 pm

eva kant je napisao/la:kako sam ja shvatila, ovo o čemu je riječ u članku su iznimke u tom zakonu. znači, ovo za plaće i otpremnine, te za dugovanja prema državnim tijelima. tada nije potrebno nikakvo rješenje o ovrhi, već se izravno vrši ovrha i blokiraju računi.
Gabrijel je napisao/la:
pa ne bih se baš složio sa ovim, bar u toliko da nije funkcioniralo na ovaj način koji danas,
prije je trebalo sudsko rješenje da bi se izvela blokada računa, danas je dovoljno poslati dopis u
FINA-u i napisati da je ta osoba dužna toliko novaca i automatski, isti tren su toj osobi svi računi

blokirani, ali blokirani na taj način da ta osoba, dužnik, ne može sa novcem sa računa uopće ništa,
čak niti nezna tko ga je blokirao niti zašto dok ne dođe u banku, zatim ga banka šalje u finu u kojoj uglavnom  rade informatički polupismene djelatnice koje neznaju otvoriti jebeni .pdf dokument i
pretražiti ga da bi skontale o čemu se radi, pa dužnika šalju u malo glavniju ispostavu fine u kojoj dužnik nakon par sati čekanja uspije dobiti informaciju kome treba koliko platiti da bi se blokada skinula, s tim da, naravno, to ne može rješiti novcem koji je na blokiranom računu već mora drugi novac posuditi-napraviti, odnijet ovršitelju, pa njega moliti da povuče ovrhu ali prije toga platit sve kamate, troškove odvjetnika i tak dalje, pa sa tom potvrdom otići u finu, tamo platiti 200 kuna +PDV da bi se blokada skinula, pa tak od dugovanja dvi rate za tv, neznam koliko je to al recimo 200 kuna dospije do troška od skoro iljadu kuna da bi mogao doć do svog novca za kupit kruh.
damfisk je napisao/la:
Nije točno.

Ni danas se ovrha ne može provesti bez pravomoćnog rješenja o ovrsi. NIje moguće ni danas samo "poslati dopis FINA-i". Uopće ne znam otkud ti takva budalaština?


Razlika između današnje ovrhe i one kakva je bila ranije je u činjenici da danas rješenje o ovrsi može donijeti i javni bilježnik, pa ako dužnik (odn. ovršenik) na to javnobilježničko rješenje ne podnese prigovor, ono odmah postaje pravomoćno.

U praksi se događa da dužnici vrlo često ne žele primiti nikakvu službenu poštu (pa tako ni javnobilježničko rješenje o ovrsi), jer misle da će tako izbjeći ovrhu. A ne znaju kako se, u slučaju odbijanja primitka, javni bilježnik može to rješenje staviti na svoju oglasnu tablu pa nakon osam dana na oglasnoj tabli to rješenje postaje pravomoćno.

I tek onda FINA može "blokirati račun".

http://www.crofriends.com/t14856p20-utaja-poreza-i-oib#744965

jasnije?
Gabriel
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.09.2013
Broj postova : 2398
Reputacija Reputacija : 639
Započeo/la tema :
Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty0 / 9990 / 999Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty Re: Utaja poreza i OIB

Postaj by eva kant sub tra 05, 2014 6:40 am

jasno mi je, ali sumnjam da ja mogu doći u FINU s nekim dopisom i tebi npr. blokirati račun. mogu samo ako imam isprave o neisplaćenoj plaći ili otpremnini, kako i piše u članku, koje se automatski smatraju ovršnim ispravama. ili sam pak neko državno tijelo. za sve ostalo je valjda propisana određena procedura koju spominje damfisk.
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 23
Započeo/la tema :
Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty92 / 99992 / 999Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty Re: Utaja poreza i OIB

Postaj by Gabriel sub tra 05, 2014 6:50 am

meni nije jasno zašto ti uporno pokušavaš skrenuti sa onog bitnog u ovome, ja nigdje nisam rekao da pisana procedura ne postoji, ja nigdje nisam rekao da ne postoji zakon o načinu na koji se to treba provoditi, ja sam napisao svoj slučaj kako je kod mene provedena ovrha pa je odvjetnik reko da lažem i ja sada samo donosim činjenice da nisam jedini kojem se to dogodilo, pdnosno želim dokazati da se u ovoj državi teorija i praksa ne podudaraju.
Gabriel
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.09.2013
Broj postova : 2398
Reputacija Reputacija : 639
Započeo/la tema :
Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty0 / 9990 / 999Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty Re: Utaja poreza i OIB

Postaj by eva kant sub tra 05, 2014 6:54 am

zato jer se meni čini da ti brkaš nešto.
ako ovo s blokiranjima zbog plaće ili dugovanje državi može ići tako izravno, to ne znači da se može svako blokiranje tek tako izvesti.
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 23
Započeo/la tema :
Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty92 / 99992 / 999Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty Re: Utaja poreza i OIB

Postaj by Gabriel sub tra 05, 2014 7:00 am

znači i ti misliš da ja neznam što mi se dogodilo? ok.
Gabriel
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.09.2013
Broj postova : 2398
Reputacija Reputacija : 639
Započeo/la tema :
Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty0 / 9990 / 999Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty Re: Utaja poreza i OIB

Postaj by eva kant sub tra 05, 2014 7:06 am

ja uopće ne znam što se tebi dogodilo..
čitala sam sada vaše stare upise i iz njih se ne da zaključiti ništa više nego da su ti zbog 200 kuna duga blokirali račun.
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 23
Započeo/la tema :
Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty92 / 99992 / 999Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty Re: Utaja poreza i OIB

Postaj by Gabriel sub tra 05, 2014 7:20 am

ne, 200 kuna mog duga nisam nigdje spomenuo, taj iznos je bio primjer, stvar je u tome da mi je račun blokiran bez mog znanja niti od koga je blokiran niti zbog čega, nikakva opomena o dugu, nikakva javnobilježnička niti sudska isprava oko toga, saznao sam kad sam došao u banku.

odvjetnik je tvrdio da je to nemoguće a ti i dalje skrećeš sa biti, neznam zašto niti me zanima, znam da te previše poštujem da bih nastavio ovu raspravu sa tobom.
Gabriel
Gabriel
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 02.09.2013
Broj postova : 2398
Reputacija Reputacija : 639
Započeo/la tema :
Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty0 / 9990 / 999Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty Re: Utaja poreza i OIB

Postaj by eva kant sub tra 05, 2014 7:29 am

ja samo hoću reći da nisu svi slučajevi isti..i da to što se nekome ovako može blokirati račun, ne znači da se svakome tako može blokirati.
eva kant
eva kant
Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 23
Započeo/la tema :
Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty92 / 99992 / 999Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty

[Vrh] Go down

Utaja poreza i OIB - Page 7 Empty Re: Utaja poreza i OIB

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 7 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.