Prepoznavanje teksta! (Programi za prepoznavanje teksta s skeniranih stranica)

Go down

Prepoznavanje teksta! (Programi za prepoznavanje teksta s skeniranih stranica) Empty Prepoznavanje teksta! (Programi za prepoznavanje teksta s skeniranih stranica)

Postaj by tanuki on pon kol 08, 2011 9:20 am

prije dvasetak godina razvijali su se programi za prepoznavanjem teksta, nek su bili super, neki loši- ali stali smo na tom!
koliko je vaših spoznaja?
evo ja sam poslao fotku na temu recepti za mačije oći-
znam da na ovom forumu postoje ljudi koji su deset stepenica iznad mene-
dakle izazov je da sa sa ove slikice za mačije oći i pratoći recept prebace u pisani tekst !
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Prepoznavanje teksta! (Programi za prepoznavanje teksta s skeniranih stranica) Empty700 / 999700 / 999Prepoznavanje teksta! (Programi za prepoznavanje teksta s skeniranih stranica) Empty

[Vrh] Go down

Prepoznavanje teksta! (Programi za prepoznavanje teksta s skeniranih stranica) Empty Re: Prepoznavanje teksta! (Programi za prepoznavanje teksta s skeniranih stranica)

Postaj by The Guardian on pon kol 08, 2011 9:58 am

posto mi se neda sada dizat word doc evo ti tu c/p-an tekst

MAČJE OČI

Tijesto: 6 žumanjaka 6 žlica šećera 3 žlice kakaa 3 žlice brašna 1/2 praška za pecivo 6 bjelanjaka

Priprema: Žumanjke pjenasto izmije¬šati sa šećerom, dodati brašno pomiješa¬no s praškom za pecivo i kakaom i na kraju lagano umiješati snijeg od bjela¬njaka. Smjesu peći u namaštenom i papi¬rom obloženom limu za pečenje. Pečeni biskvit zajedno s papirom saviti u roladu.

Priprema: Umutiti jaja, šećer i mlijeko te kuhati na pari, u ohlađeno dodati pjena¬to izrađeni margarin. Po želji kremi se može dodati i 10 dag čokolade.

Krema: 2 cijela jaja
15 dag šećera 1 dl mlijeka 15 dag margarina 4 banane

Postupak: Razmotati roladu, premazati pripremljenom kremom, na nju složiti po dvije banane, ponovno saviti i ostaviti nekoliko sati u hladioniku da se stisne
The Guardian
The Guardian
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 07.11.2009
Broj postova : 1186
Reputacija Reputacija : 130
Započeo/la tema :
Prepoznavanje teksta! (Programi za prepoznavanje teksta s skeniranih stranica) Empty0 / 9990 / 999Prepoznavanje teksta! (Programi za prepoznavanje teksta s skeniranih stranica) Empty

[Vrh] Go down

Prepoznavanje teksta! (Programi za prepoznavanje teksta s skeniranih stranica) Empty Re: Prepoznavanje teksta! (Programi za prepoznavanje teksta s skeniranih stranica)

Postaj by Neu on pon kol 08, 2011 10:02 am

Ja sam koristila par i nisam ni jednim bila zadovoljna zato što se slova poput Č, Ć, Š, Ž, Đ, DŽ totalno smrdaju pa onda moraš prepravljat.

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4928
Godina imam : 30
Započeo/la tema :
Prepoznavanje teksta! (Programi za prepoznavanje teksta s skeniranih stranica) Empty999 / 999999 / 999Prepoznavanje teksta! (Programi za prepoznavanje teksta s skeniranih stranica) Empty

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki on pon kol 08, 2011 12:49 pm

[quote="The Guardian"]posto mi se neda sada dizat word doc evo ti tu c/p-an tekst

MAČJE OČI

Tijesto: 6 žumanjaka 6 žlica šećera 3 žlice kakaa 3 žlice brašna 1/2 praška za pecivo 6 bjelanjaka

Priprema: Žumanjke pjenasto izmije¬šati sa šećerom, dodati brašno pomiješa¬no s praškom za pecivo i kakaom i na kraju lagano umiješati snijeg od bjela¬njaka. Smjesu peći u namaštenom i papi¬rom obloženom limu za pečenje. Pečeni biskvit zajedno s papirom saviti u roladu.

Priprema: Umutiti jaja, šećer i mlijeko te kuhati na pari, u ohlađeno dodati pjena¬to izrađeni margarin. Po želji kremi se može dodati i 10 dag čokolade.
+
ovo je poprilično dobro-
daklem- molim te da detaljno objasniš postupak-
od preuzimanja fotke u program kojeg koristiš do konačnog rezultata!
dakle- moj recept je bio jpg sa fotkom-
a ti si to pretvorio pisani tekst-
dakle pojasni malo kako hmm

tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Prepoznavanje teksta! (Programi za prepoznavanje teksta s skeniranih stranica) Empty700 / 999700 / 999Prepoznavanje teksta! (Programi za prepoznavanje teksta s skeniranih stranica) Empty

[Vrh] Go down

Postaj by The Guardian on pon kol 08, 2011 2:06 pm

otvoris program, u njemu otvoris jpg i prebacis u word
ili kod skeniranja mozes odmah prebacivati u word i odmah editirati.

ABBYY FineReader gore
The Guardian
The Guardian
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 07.11.2009
Broj postova : 1186
Reputacija Reputacija : 130
Započeo/la tema :
Prepoznavanje teksta! (Programi za prepoznavanje teksta s skeniranih stranica) Empty0 / 9990 / 999Prepoznavanje teksta! (Programi za prepoznavanje teksta s skeniranih stranica) Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

[Vrh]