Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uhićen Ratko Mladić

+12
Amyicha
Dawor
Stevo Largo
m
Mass
bokaso1
Ly
Teo
tanuki
Neu
pustinja
scorpio57
16 posters

Stranica 15 / 19. Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Next

Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by WEYLAND-YUTANI čet srp 07, 2011 11:03 pm

Po zapovjednoj odgovornosti je sigurno kriv..tu nema diskusije..i samo za Srebrenicu-smrt vjesanjem.
WEYLAND-YUTANI
WEYLAND-YUTANI
Domaćin foruma
Domaćin foruma

Registriran/a : 10.01.2009
Broj postova : 5092
Reputacija Reputacija : 143
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty133 / 999133 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by bokaso1 čet srp 07, 2011 11:36 pm

Po meni ako je tako nesto uradio stvarno treba da bude osudjen na smrt..... Pobiti onoliko civila ( ne ulazim u brojku jer je i to diskutabilno) ali definitivno to ne moze da uradi covek.......

Problem je sto bi onda mogao po tom kriterijumu da povesas vecinu okrivljenih u Hagu a i sire........

Mozda znas podatak ali jedan vas novinar je objavio gde se nalazi Mladic jos pocetkom godine i novinama....... (To znaci da nasi ili ne citaju novine ili da sporo citaju......... Laughing Laughing Laughing ).

bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty120 / 999120 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by Blue Bane pet srp 08, 2011 6:03 am

ovo nije srednji vek, neka Mladic ostaje u zatvoru dozivotno, za mene je Mladic kriv i od Milosevica je primio direktnu naredbu...dopustio je svojim vojnicima da rade necasne stvari...u Hagu je rekao da je obavio posao (?!) fiju
za vreme rata, svi vojnici su bez obzira odakle su, postali poremeceni i uradili tako nesto bez razloga ili radi osvete. svi vojnici nakon rata su se ubili ili zavrsili u mentalnoj bolnici. eto, no secanje zauvek ostaje! No
Blue Bane
Blue Bane
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 03.12.2009
Broj postova : 2779
Reputacija Reputacija : 796
Godina imam : 44
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty0 / 9990 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by tanuki pet srp 08, 2011 6:26 am

a što reći na ovo?:
Legalno i regularno, kako to u Srbiji obično biva svakog jula, neka od mnogobrojnih fašističko-nacističkih organizacija morbidno proslavlja genocid nad 8.000 likvidiranih Bošnjaka u Srebrenici. Ove godine, tu koljačku strast podstiče Srpski narodni pokret Naši

Kako piše u saopštenju za medije, SNP Naši poziva sve rodoljubive Srbe da se uključe u akciju „Srećan 11. jul dan oslobođenja Srebrenice“ koja ima za cilj da podseti „da je na taj dan 1995. godine Vojska Republike Srpske oslobodila ovo muslimansko vojno uporište i time zaustavila genocid nad Srbima koji je trajao od 1992. godine“.

Ovi fašisti sa kokardama javno pozivaju građane da sa sajta SNP Naši „preuzmu pripremu za plakat koji je urađen u A3 i A4 veličini, umnožite plakate i do 11. jula ih zalepite na vidnim lokacijama u mestu u kojem živite“. Kako stoji u priopćenju, „na plakatu koji je napravljen u sklopu akcije ’Srećan 11. jul dan oslobođenja Srebrenice’ nalazi se i slika srpskog heroja generala Ratka Mladića kako bi poručili izdajničkom režimu da Mladić, iako u Hagu, nije ništa manji heroj za građane Srbije, a da je zahvaljujući njemu Srebrenica u sastavu Republike Srpske“.

Nema nikakvih indicija da je MUP Srbije reagovao i da će uopšte reagovati. Srpski fašizam u ovoj državi ima svoje jake zaštitnike, bez obzira na slatke političke priče o dobrosusedskim odnosima i saradnji u regionu.
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty700 / 999700 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by damfisk pet srp 08, 2011 10:24 am

bokaso1 je napisao/la:
Jedino tu nisi pomenuo Srbe ali valjda bi se i za njih zauzeo kad bi ih neko napao na forumu....... Ne sumnjam u tvoju objektivnost i postenje............

Sve je to lepo i covek stvarno od tebe moze mnogo da nauci....... Jedino se postavlja pitanje " Ko si ti da ti odredis da li neko prica bljuvotine ili gluposti ".....? Mislis li da si stvarno za to merodavan.....? Ali ja se vise ne pitam nista i posto te gledam drugim ocima uzivam u tvojim objasnjenjima....... Stvarno su poucna.....

Ako si ti iz mojih postova zakljucio to sto kazes, onda ne da sam pogresio nego se i brinem za tebe......... Pa ja rekoh da ta glava nije za dve noge..... bravo

I opet mi ne odgovori...... Da probam da ti prevedem..... Da li si slucajno odvjetnik.....? ( ne mislim nista lose sa tim pitanjem, zanimanje ko i svako drugo......)

(Umalo da zaboravim..... Nisam Doktor, meni je nadimak Bokaso, znaci ja mogu biti nesto drugo....... Inace nemam visoke skole, samo srednju, nisam nesto nacitan ni potkovan pa se izvinjavan na nestrucnosti........ Mozda tu lezi kljuc ne razumevanja...........)



Nacist kad priča o ubijanju Židova, rasist kad priča o crnicima koji beru pamuk, četnik kad priča da "Srbija nije napala Hrvatsku" i da je "JNA imala zakonsko pravo branit Jugoslaviju" su bljuvotine.

I umjesto da se ovdje iz petnih žila upinješ uvjerit sve koji te čitaju kako je to tvoje "mišljenje", bilo bi bolje da razmisliš zašto uopće imaš takvo "mišljenje".


Neke stvari su jasne same po sebi. Jasno je da govno smrdi, da je pedofilija zlo, da su nacističke, rasističke, četničke priče bljuvotine.

I nikakvo relativiziranje tipa "to je nečije mišljenje" neće promijenit tu jednostavnu činjenicu - da su takve izjave bljuvotina.
damfisk
damfisk
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 01.01.2009
Broj postova : 8250
Reputacija Reputacija : 696
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty0 / 9990 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by bokaso1 pet srp 08, 2011 11:53 am

E sad vec normalno pricas pa da ti odgovorim....... (Inace pohvalno za tebe).....
Zasto tako selektivan prostup bljuvotinama....? I opet to ne potire cinjenicu da nisi ti merodavan da odredjujes sta je bljuvotina i da li neko lupa gluposti ili ne........ Pristojnost je druga tema o kojoj necu........ Ona je vezana za vaspitanje..........
Nisam morao tebe da sretnem da se zapitam zasto tako mislim...... Jer da nisam nebi ti mogao reci i zasto tako mislim......

No idemo recom.....

Ispravio bih te Nacista nevoli Jevreje , Crnce, Cigane, Slovene i gotovo sve druge narode osim Germana..... To predpostavljam da znas......

Ti ili ne znas sta znaci Cetnik i ideologija Cetnickog pokreta ili je izraz Cetnik u tvom recniku zamena za Srbina (sto se koristi u vasem zargonu....).
Da te ja ne edukujem imas mnogo vece skole od mene ali ne pricas pravilno i spajas provizorno...............

A da li je JNA imala ne zakonsko pravo vec morala da brani SFRJ i to ili ne razumes ili se pravis da ne razumes...... Ne razumem kako da okarakterisem.....?
Da te podsetim svaka vojska bilo koje drzave i sluzi zato da brani tu drzavu od bilo spoljnog, bilo unutrasnjeg neprijatelja.......

Tako da bi to bila bljuvotina malo bilo diskutabilno odnosno pokazuje tvoju povrsnost kako sam rekao.......

Tacno je da govno smrdi, tacno je da je pedofilija zlo, tu bi se slozio sa tobom..... Nacisticke i rasisticke stvari bi se mogao sloziti da nisu po mom razmisljanju...... Cetnike price po meni nisu bljuvotina jer treba prvo da znas sta je Cetnicka prica........ Posto ne znas onda nisi kompetentan da postavljas sta je bljuvotina ili ne i zato mi smeta sto trpas sve u isti kos i mislim da gresis.......

Pri tome ti naglasavam da nisam Cetnik niti podrzavam tu ideologiju...... Kad bi hteo i zeleo onda bi lako mogao da saznas o cemu pricam ali bolje se drzato svog stava pa makar i lupao gluposti......

Svaki covek ima pravo na svoje miljenje bilo ono glupo ili pametno...... To sto ti hoces nametnuti neka ogranicenje pa da se nesto ne sme koristiti jer je bljuvotina ili nije po tebi , to je ne spojivo sa onim za cega se predstavljas....... Zabrana misljenja je za totalitarne rezime i ekstreme a ti se deklarises suprotno........

Zasto bi zabranio i pedofilu da prica i zasto mu moras reci da je to bljuvotina......? Niko te ne tera da se slozis sa njim ali taj covek stvarno tako misli i to voli odnosno to ga uzbudjuje i ima pravo da iznese svoje misljenje.......... Ako nista drugo postaje svestan svog problema i ako diskutujes sa njim ne znaci da se slazes sa njim i da ga moras vredjati.......

Znaci opet kazem da nisis ti merodavan da odredjujes da li je nesto bljuvotina ili nije..... Ovo je forum i tu se iznosi misljenje ma kakvo ono bilo i da ne vredja nekoga licno..... Tacnije zabranjivanje iznosenja necijeg misljenja je prekrsaj...... Zato se toliko sporim sa tobom..... Mislim da nisi u pravu.......

Znaci jedino se slazem da mozes konstatovati da govno smrdi i tu se slazemo.......

tanuki je napisao/la:a što reći na ovo?:
Legalno i regularno, kako to u Srbiji obično biva svakog jula, neka od mnogobrojnih fašističko-nacističkih organizacija morbidno proslavlja genocid nad 8.000 likvidiranih Bošnjaka u Srebrenici. Ove godine, tu koljačku strast podstiče Srpski narodni pokret Naši

Kako piše u saopštenju za medije, SNP Naši poziva sve rodoljubive Srbe da se uključe u akciju „Srećan 11. jul dan oslobođenja Srebrenice“ koja ima za cilj da podseti „da je na taj dan 1995. godine Vojska Republike Srpske oslobodila ovo muslimansko vojno uporište i time zaustavila genocid nad Srbima koji je trajao od 1992. godine“.

Ovi fašisti sa kokardama javno pozivaju građane da sa sajta SNP Naši „preuzmu pripremu za plakat koji je urađen u A3 i A4 veličini, umnožite plakate i do 11. jula ih zalepite na vidnim lokacijama u mestu u kojem živite“. Kako stoji u priopćenju, „na plakatu koji je napravljen u sklopu akcije ’Srećan 11. jul dan oslobođenja Srebrenice’ nalazi se i slika srpskog heroja generala Ratka Mladića kako bi poručili izdajničkom režimu da Mladić, iako u Hagu, nije ništa manji heroj za građane Srbije, a da je zahvaljujući njemu Srebrenica u sastavu Republike Srpske“.

Nema nikakvih indicija da je MUP Srbije reagovao i da će uopšte reagovati. Srpski fašizam u ovoj državi ima svoje jake zaštitnike, bez obzira na slatke političke priče o dobrosusedskim odnosima i saradnji u regionu.

Tanuki, ako ces mi verovati ja prvi puta cujem za te grupe nacista...... Cuo sam za "Obraz " koji je zabranjen i cuo sam za pokret " 1389" koji je takodje zakonom zabranjen i pohapsene vodje (posle one gej parade)...... Ta dva pokreta sam cuo i oni umeju napraviti sranja zbog Gej parade jer okupljaju navijace.......... Ima i Skinhedca ali su to toliko male grupacije da je apsurd pricati o njima......
Stvarno nisam cuo za treci pokret odnosno mozda ima neki ali je beznacajan i minoran........

Nacizam i Srbi se ne mogu lako povezati pa po tome ako ima takvih budala onda su to glupi napaljeni kreteni koji nemju poima sta znaci rec nacizam i okupljaju se oko ideje da se grupisu u neki ekstrenmi pokret........

Tanuki, Ako se neko okupio da proslavi streljanje Muslimana u Srebrenici ( za cega nisam cuo) to je debilizam...... Neverujem da je to bilo nesto masovno i ko normalan moze da se raduje i da slavi sto je nekoga streljao..... Ako je to tacmno to je trebala policija da spreci u startu.... Pa to je krivicno delo......

Stvarno nisam cio za to i gnusam se toga.......

Ima nesto drugo Tanuki ali nije lako pomesati sa tim...... Otprilike u to vreme se u Potocarima odrzava komemoracija pobijenim Srbima ( 3500) od strane Muslimana iz Srebrenice.....). Ali to nije nacisticki skup i tesko ga je pobrkati sa time......

Za taj SNP nisam cuo i u opste koja je to stranka, pokret...... Pa imaju clanova da napune autobus i to bez da se guraju........ to je neko glupiranje i debilizam.....
Pa to nema sanse da policija dopusti i jako brzo ce im zabraniti rad ako je tako kako kazes....... Jel ima negde neki izvestaj sa tog skupa, stvarno nisam cuo za tako nesto ovde, i ne mogu da verujem....... Pa ljudi kojima su Muslimani iz Srebrenice poklali sve naj milije ne izjednacavaju ztrve i ne opravdavaju streljanje Muslimana a sad ce neko da to velica i pravi gluposti....... Meni je to neverovatno i osudjujem tu glupost.......



bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty120 / 999120 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by pustinja pet srp 08, 2011 12:42 pm

Jedino je sranje što je i nakon odvajanja hrvatske JNA ostala braniti SFRJ, s ciljem ostvarenja velkosrpskih granica. Kad su već branili SFRJ kako su mogli otvoriti vatru po civilima, kako su zapovjednu odgovornost obnašali samo srbi i đeđekoji crnogorac, zašto nisu otvorili vatru na srbe u Borovom selu koji su pucali po legitmnoj POLICIJSKOJ VLASTI jedne države.
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty0 / 9990 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by bokaso1 pet srp 08, 2011 1:01 pm

Evo i tebe..... Ajde da krenemo..... (lepo je sto pises kratke postove pa covek moze da ti odgovori ........)

Pravo na odvajanje se ne stice tako kako ti mislis, da bi se imalo pravo na odvajanje onda postoje neke norme i standardi i procedura ( ne onako kako je uradjeno....... A koliko ja znam JNA se povukla iz mesta gde su ziveli Hrvati, odnosno napadana je o povukla se ili je unistena i zarobljena.....

(Inace ako se tako odvaja od jedne drzave zasto Srbima niste dali to pravo na teritorijama na kojima oni zive ili recimo Talijanima ako hoce da se odcepe od Hrvatske............ ).

Da me ne shvatis pogresno ja sam zagovornik da je trebalo dopustiti Hrvatima da se odvoje i osnuju svoju drzavu....... Isto smatram i za Srbe i Hrvate iz Bosne....... naravno to je posao da se dogovaraju i da se to odradi bez rata i razaranja....... Ne mozes nikoga zadrzati na silu.....

Inace u JNA naj veci procenat Crnogoraca je bio kao komandnog kadra...... ( u odnosu na procenat koji su oni cinili u SFRJ.....). napustanjem Hrvata, Slovenaca, Bosnjaka, Crnogorci su postali vecina i JNA...... ( u komandnom kadru.......).

A sto se tice Borova sela..... U Hrvatskoj je zavedeno vanredno stanje i JNA je preuzela glavnu rec...... MUP Hrvatske je hteo da zauzme pobunjeno selo Srpsko i ta akcija je morala da bude odobrena od JNA jer je ona tada imala glavnu rec...... Posto nije JNA odobrila ta akcija je bila samoinicijativna i neregularna...... ( sa stanovista pravnog).... Akcija je trajala valjd 12 minuta.......

Inace mislim da je akcija u Borovu namerno uradjena da se raspiri mrznja...... Malo mi je nerealno za poverovato da su tamo neki seljaci tako dobro organizovani da su u zasedi sacekali te autobuse MUP-a Hrvatske..... Hocu reci da je javnjeno da dolaze i da je zaseda postavljena i ti su ljudi namerno zrtvovani od nabrojao samljude da bi se raspirila mrznja......

bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty120 / 999120 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by Blue Bane pet srp 08, 2011 2:25 pm

damfisk,šta znači biti pravi ustaša? vidim da toliko mrziš Srbe... No iskreno te pitam, šta bi ti uradio da sedim na kafu kod tebe? veruj mi, ne mrzim Hrvate i nikad u životu. stvarno me je strah da te pitam šta misliš, molim te bez psovke jer nikad ne psujem...
Blue Bane
Blue Bane
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 03.12.2009
Broj postova : 2779
Reputacija Reputacija : 796
Godina imam : 44
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty0 / 9990 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by bokaso1 pet srp 08, 2011 3:09 pm

Eh sad Bane, pa ti ga mucis.......... Da li mislis da ce potvrditi tvoje predpostavke ili ce tvrditi suprotno i da njega "boli kur..... ko si i odakle si".....

Pa tesko je srkati i duvati u isto vreme........ Laughing Laughing Laughing

Bane moze i da te proglasi Cetnikom i da lupas gluposti i da mu se povraca od tvoje price i da siris veliko Srpsku propagandu ili Cetnicku sve jedno....... Nemoj zaboraviti da "Govno smrdi" i da je on taj koji ce ti otvoriti oci i nazvati to pravim imenom........ Ko si ti da mislis....? ( tako pro Cetnicki...)

I ono o braci je samo komunisticka propaganda koji ti siris ( verovatno mu se i od toga povraca, nije nista rekao...) ....... Jer vi braca nikada ne mozete da budete jer on ima Sestru..... ( a ti nisi zensko......).

Koju kafu da popijes....? On ne pije kafu u nepoznatom drustvu...... Ne samo sto si iz Srbije nego te ne poznaje........ ( a i da bi popio kafu moras doci kod njega a to nije tako dobra ideja....... Jedva su otisli a sad da se vrate, pa de to ima.......).
Laughing Laughing Laughing

Bane, psovke su duboko u temeljene u nas recnik i kulturu naseg naroda pa se zato i koriste....... On psuje da se ti nebi osecao zapostavljenim i radi boljeg razumevanja....... Nije on sa psovkama nista lose mislio...... Laughing Laughing Laughing
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty120 / 999120 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by Blue Bane pet srp 08, 2011 3:46 pm

aha, zbog toga sam totalno drugaciji i gledam drugacije od vas pivo
nisam vaspitan da psujem ili mrzim nekog drugog bez razloga. Nisam ni Cetnik ni komunista. jednostavno sam obican, volim da se sa svima druzim bez obzira na sve! svejedno ga zovem na kafu da se upoznamo i ako mu nije problem. vrata su mi otvorena, svi ste dobro dosli smajlić svako misljenje je dobrodoslo! eto pijem nes ili jacob smajlić
Blue Bane
Blue Bane
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 03.12.2009
Broj postova : 2779
Reputacija Reputacija : 796
Godina imam : 44
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty0 / 9990 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by pustinja pet srp 08, 2011 6:03 pm

@bokaso

Ajde sada izmi vazduha i polako pročitaj opet to što si napisao i shavtit češ što si napisao.
Da srbi imaju državu u granicama na teritoriju RH ( a što nemaju dok je hrvatska u sklopu Yuge imala i granice) neka se odvoje, JNA je imala glavnu rioječ dakle bila je okupatorska vojska na tuđem teritoriju a što si i sam potvrdio u svojem postu, a osim toga su naoružali jadne civile automatskim oružjem a što im se u kasnijim godinama obilo o glavu jer su se istim tom oružjem pobili međusobno.
I nije imala JNA što da odobrava ili ne odobrvava legitimnu akciju regularnih snaga MUP-a protiv naoružanih terorista koji su bajdvej (slučajno) bili srpske nacionalnosti.
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty0 / 9990 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by bokaso1 sub srp 09, 2011 1:00 am

Mozda se nisam dobro izrazio i nisi me razumeo.....

Hrvatska je bila jedna od 6 republika federacije...... Hrvatska je prvo promenila svoj ustav da bi se mogla odcepiti jer po republickom ustavu to nebi nikad mogla..... Tada je Srbe koji su bili konstitutivni preinacila u manjinu..... To ne moze tako kako ti mislis...... Tako da jedan deo Hrvatskih gradjana nije zeleo odcepljenje ( to su prvanstveno Srbi....).

Znas li ti u opste zasto su Srbi bili konstitutivan narod u Hrvatskoj....? I Sta znaci u opste konstitutivan narod.....?

JNA nikako nije okupirala Hrvatsku jer je ona bila regularna vojska SFRJ iz koje se Hrvatska htela izdvojiti..... JNA nije mogla biti okupator......
Proglasenjem vanrednog stanja duznost vojske je bila da ugusi separatisticku pobunu i uspostavi red na celoj teritoriji..... Sve je preuzela JNA pod svoje i policiju i TO itd...... MUP ne moze izvoditi legalnu akciju u vanrednom stanju ako vijska nije odibrila...... Druga je stvar sto su Hrvati napadali vojsku gde god su mogli i sto su je dozivljavali kao okupatorsku.....

U stvarnosti je morao da se desi rat...... Odma su dogovorene dve linije gde ce biti naj vecih dejstava jer se tu naj vise nalazi srba i dodiruju se sa Hrvatima.......

Dokaz da velika Srbija je bila glupost i laprdanje je da su granice velike Srbije Karlobag, Ogulin, Virovitica...... Ni u pocetku Rata kad je JNA bila naj jaca niti ikada nisu te teritorije pokrivene niti se rat vodio na svim tim teritorijama...... Samo mi nemoj reci da je Hrvatska odbranila te teritorije i da JNA nije mogla da ih zauzme da je htela, pogotovo u pocetku rata......

Kazem ti po meni je Akcija u Borovu bila namestena da poginu Hrvati da bi se prikazalo kod vas....... Zato su i ubijeni skrnavljeni da bi sto bolji efekat bio na postena coveka koji nije bio za rat......

Ista prica je na Koranskom Mostu.......

Jesi li se ikada zapitao zasto je ubijen KIR.......?

bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty120 / 999120 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by tanuki sub srp 09, 2011 6:07 am

jedna stvar bi trebala biti jasna-
U HRVATSKOJ ŽIVE HRVATI
U SRBIJI SRBI
U BOSNI BOŠNJACI
dok god to ne sjedne u glave neće biti slaganja ni mira

u bivšoj jugi je bila potisnuta religija , pa je bilo izjednaćenje religije i nacionalnosti:
pravoslavac = srbin
katolik= hrvt
bosanac=musliman
po toj logici netko je srbin u hrvatskoj, mada 10 generacija nitko nema blage veze sa srbijom!
e neće ići boksi-
svi građani hrvatske su sada hrvati, jer imaju hrvatske dokumente-
mogu biti srbi ili mađari iliu njemci, ako su rođeni tamo, ali ako su se rodili u hrvatskoj i imaju hrvatske dokumente za mene su hrvati i kraj priće-
u hrvatskoj ljudi mogu održavati nekakvu tradiciju- obogatiti hrvatsku kulturu drugim kulturama, kao što su to radili česi, talijani,
dah druge kulture uvjek je dobro došao-ali teritorij hrvatske je teritorij u kojem žive građani HRVATI bez obzira na svoje porijeklo, kulturu ili vjeroispovjest!
da boksi vjerojatno ti se zavrtilo u glavi kada sam rekao da u bosni žive bosanci, odnosno pokušaj da svi prihvate termin bošnjaci-

da u bosni ne žive srbi, hrvati i bošnjaci- u bosni žive bosanci-
dok to ne prihvate srbi i hrvati- mira neće biti!
zalud ti trud da nas uvjeriš kako nas nije napala JNA-
čiji su bili avioni i tenkovi koji su sipali bombe i granate-
cinićno tvrdiš da je JNA održavala integritet juge-
pa zbog ćega je onda mirno napustila sloveniju-
objasni mi molim te kako su na granici između slovenije i hrvatske 90 g postojali izgrađeni granićni prijelazi sa kompletnom infrastrukturom, za koju je trebalo minimalno 5 g- a na hrvatskoj strani su bili postavljeni kontejneri!
lako je sada izjednaćavati miloševića, tuđmana i izedbegovića
ali za tuđmana i izedbegovića se 89 nije znalo,
da boksi onda smo mi hrvati, a poslije toga i bosanci bili naivni,
89 je u hrvatskoj bio zabranjen i povučen iz prodaje časopis start. zato što je donio interviu sa šolovićem- organizatorom mitinga istine-
koji je objasnio kako se organiziraju isti!
da postalo je sve jasno, kada su pali balvani na hrvatske ceste,
postalo je sve jasno, kada je čovijek katolik, u pravoslavnom selu vidio da susjed ima svijeću na prozoru, pa upalio i on ( jebiga zašto se zamjerati svetcima, nikada neznaš koji može pomoći : ) ) - pa su mu te noći na vrata banuli nepoznati ljudi, uvalili kaljišnikov, sa dodatnim okvirom i dvije kutije municije--
pametan čovjek se iste noći pokupio sa porodicom i zbrisao u daruvar, gdje je na žalost i poginuo nakon godinu dana!
tisuće i tisuće tragedija se desilo zbog nepotrebnog rata
velika je gorčina ostala boksi,
ali ipak bilo bi logićno da se okrenemo budućnosti-nemoj se truditi da nama hrvatima objasniš kako je i kakav bio rat 1991 -
ovi mladi od 30 do 35 ne znaju- ove mlađe na svu sreću nije briga, ali mi stariji od 50 jako dobro znamo što je bilo!
potrudi se boksi da kažeš što je ljepo i što nas povezuje-
piši o exitu, piši o trubama dragačeva- o zlatiboru,
nemoj boksi pisati o ratu jer stavljaš sol na ranu!
vrijeme je da zakopamo aveti prošlosti!
ima jedan stih još od prije rata jednog benda ( ne sjećam se koji - ako netko zna nek mi javi):

Ne to nije dobro
mrtvi nisu roba
pusti te da mirno
leže na dnu groba !

tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty700 / 999700 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by Blue Bane sub srp 09, 2011 7:10 am

za vreme rata, Hrvati dobro zive u Vojvodini i bezbedni. Seseljevi radikali su ih oterali, oni su grozni...nakon toga jos uvek zive Hrvati medju nama. Petrinja je bila srpska skoro 89%, sada 0,1 %. naravno, tamo je bio moj dom iz detinjstva. ponovo sam dosao prvi put posle 16 god, srpske kuce su u losem stanju ili srusene...hrvatske kuce su 100% obnovljene. Srusili su pravoslavnu crkvu i gledao sam sopstvenu kucu jer je trebala da bude nasa dok ne budem punoletan. izgubili smo sve dokumenti i dokaz da je nasa kuca. tu zive 2 nepoznate porodice, nasa kuca je u tuznom stanju...tu je moja baka sagradila za mene i mog brata... No prihvatio sam da vise nije nasa i gotovo je jer je besmisleni RAT za sve kriv!!!!!!!!!!!
Blue Bane
Blue Bane
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 03.12.2009
Broj postova : 2779
Reputacija Reputacija : 796
Godina imam : 44
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty0 / 9990 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by tanuki sub srp 09, 2011 7:24 am

Blue Bane je napisao/la:za vreme rata, Hrvati dobro zive u Vojvodini i bezbedni. Seseljevi radikali su ih oterali, oni su grozni...nakon toga jos uvek zive Hrvati medju nama. Petrinja je bila srpska skoro 89%, sada 0,1 %. naravno, tamo je bio moj dom iz detinjstva. ponovo sam dosao prvi put posle 16 god, srpske kuce su u losem stanju ili srusene...hrvatske kuce su 100% obnovljene. Srusili su pravoslavnu crkvu i gledao sam sopstvenu kucu jer je trebala da bude nasa dok ne budem punoletan. izgubili smo sve dokumenti i dokaz da je nasa kuca. tu zive 2 nepoznate porodice, nasa kuca je u tuznom stanju...tu je moja baka sagradila za mene i mog brata... No prihvatio sam da vise nije nasa i gotovo je jer je besmisleni RAT za sve kriv!!!!!!!!!!!
ne hrvati bane-
oni su katolici koji se moraju asimilirati u zemlju u kojoj žive-oni su državljani srbije, porijeklom hrvati-
mogu održavati kulturu i tradiciju- ali su srbi!
ako žele biti hrvati , nek rasprodaju sve što imaju i vrate se u hrvatsku,
ne postoji ni hrvatski ni srpski gen!
moj sin je otišao u japan- i hrvat je-
a što- i njegov sin bi po toj logici trebao biti hrvat i unuk možda-
jedino na ovim malim prostorima to tako doživljavamo sa sitnim plemenskim mentalitetom!
a što se tiće dokumenata- jebiga- ja ti savjetujem da pokušaš-
jer postoje knjige-
ako je to tvoje vlasništvo, odnosno tvoje nasljeđe -
to se može pravno dokazati-
jer porodice koje žive u tvojoj kući isto tako ne mogu imati papire-
istina još je zakon u hrvatskoj sprdačina- ali neke stvari se mijenjaju,
na tvom mjestu, ja se nebi predao!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty700 / 999700 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by Blue Bane sub srp 09, 2011 9:10 am

nema sanse da povratimo imovinu, gotovo je. sve sam prihvatio da necemo dobiti natrag. ne bunim se, imam decu i moja zena je katolkinja, poreklo iz Madjarske i Poljske...
normalno je da je Hrvat u Japanu, ako zeli da zivi i ne mora da menja veru ili odakle je rodjen. smajlić

kako zvuci Srpski Hrvati i Hrvatski Srbi? smajlić da li je problem?
Blue Bane
Blue Bane
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 03.12.2009
Broj postova : 2779
Reputacija Reputacija : 796
Godina imam : 44
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty0 / 9990 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by tanuki sub srp 09, 2011 9:20 am

Blue Bane je napisao/la:nema sanse da povratimo imovinu, gotovo je. sve sam prihvatio da necemo dobiti natrag. ne bunim se, imam decu i moja zena je katolkinja, poreklo iz Madjarske i Poljske...
normalno je da je Hrvat u Japanu, ako zeli da zivi i ne mora da menja veru ili odakle je rodjen. smajlić

kako zvuci Srpski Hrvati i Hrvatski Srbi? smajlić da li je problem?

i ne mora da menja, jer je ateist, a o njemu nisam ni govorio, već o njegovom djetetu ako se rodi! još jedaput ću reći ono što nisi dobro razumeo- u hrvatskoj žive hrvati, u srbiji srbi, a u japanu japanci-
samo nama blesavim balkancima to nije jasno! Laughing
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty700 / 999700 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by Blue Bane sub srp 09, 2011 12:45 pm

razumeo sam sve, ja sam ipak ateist. Wink mi zaista jesmo blesavi balkanci Very Happy

vreme je da zaboravimo ovu temu...
sa druge strane, kod mene u Novom Sadu vlada muzikom! na Exit-u je neverovatno, juce sam bio u centru i bila je preguzva! skoro vise od 40.000 ljudi sirom sveta u malom Novom Sadu! Very Happy
Blue Bane
Blue Bane
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 03.12.2009
Broj postova : 2779
Reputacija Reputacija : 796
Godina imam : 44
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty0 / 9990 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by tanuki sub srp 09, 2011 1:24 pm

naravno-
exit je manifestacija s kojom se srbija može ponsiti!
daleko više nego sa đokovićem Very Happy
slažem se da ovu temu treba zaboraviti-
mladić je prošlo svršeno vrijeme!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty700 / 999700 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by bokaso1 sub srp 09, 2011 1:29 pm

tanuki je napisao/la:jedna stvar bi trebala biti jasna-
U HRVATSKOJ ŽIVE HRVATI
U SRBIJI SRBI
U BOSNI BOŠNJACI
dok god to ne sjedne u glave neće biti slaganja ni mira

u bivšoj jugi je bila potisnuta religija , pa je bilo izjednaćenje religije i nacionalnosti:
pravoslavac = srbin
katolik= hrvt
bosanac=musliman
po toj logici netko je srbin u hrvatskoj, mada 10 generacija nitko nema blage veze sa srbijom!
e neće ići boksi-
svi građani hrvatske su sada hrvati, jer imaju hrvatske dokumente-
mogu biti srbi ili mađari iliu njemci, ako su rođeni tamo, ali ako su se rodili u hrvatskoj i imaju hrvatske dokumente za mene su hrvati i kraj priće-
u hrvatskoj ljudi mogu održavati nekakvu tradiciju- obogatiti hrvatsku kulturu drugim kulturama, kao što su to radili česi, talijani,
dah druge kulture uvjek je dobro došao-ali teritorij hrvatske je teritorij u kojem žive građani HRVATI bez obzira na svoje porijeklo, kulturu ili vjeroispovjest!
da boksi vjerojatno ti se zavrtilo u glavi kada sam rekao da u bosni žive bosanci, odnosno pokušaj da svi prihvate termin bošnjaci-

da u bosni ne žive srbi, hrvati i bošnjaci- u bosni žive bosanci-
dok to ne prihvate srbi i hrvati- mira neće biti!
zalud ti trud da nas uvjeriš kako nas nije napala JNA-
čiji su bili avioni i tenkovi koji su sipali bombe i granate-
cinićno tvrdiš da je JNA održavala integritet juge-
pa zbog ćega je onda mirno napustila sloveniju-
objasni mi molim te kako su na granici između slovenije i hrvatske 90 g postojali izgrađeni granićni prijelazi sa kompletnom infrastrukturom, za koju je trebalo minimalno 5 g- a na hrvatskoj strani su bili postavljeni kontejneri!
lako je sada izjednaćavati miloševića, tuđmana i izedbegovića
ali za tuđmana i izedbegovića se 89 nije znalo,
da boksi onda smo mi hrvati, a poslije toga i bosanci bili naivni,
89 je u hrvatskoj bio zabranjen i povučen iz prodaje časopis start. zato što je donio interviu sa šolovićem- organizatorom mitinga istine-
koji je objasnio kako se organiziraju isti!
da postalo je sve jasno, kada su pali balvani na hrvatske ceste,
postalo je sve jasno, kada je čovijek katolik, u pravoslavnom selu vidio da susjed ima svijeću na prozoru, pa upalio i on ( jebiga zašto se zamjerati svetcima, nikada neznaš koji može pomoći : ) ) - pa su mu te noći na vrata banuli nepoznati ljudi, uvalili kaljišnikov, sa dodatnim okvirom i dvije kutije municije--
pametan čovjek se iste noći pokupio sa porodicom i zbrisao u daruvar, gdje je na žalost i poginuo nakon godinu dana!
tisuće i tisuće tragedija se desilo zbog nepotrebnog rata
velika je gorčina ostala boksi,
ali ipak bilo bi logićno da se okrenemo budućnosti-nemoj se truditi da nama hrvatima objasniš kako je i kakav bio rat 1991 -
ovi mladi od 30 do 35 ne znaju- ove mlađe na svu sreću nije briga, ali mi stariji od 50 jako dobro znamo što je bilo!
potrudi se boksi da kažeš što je ljepo i što nas povezuje-
piši o exitu, piši o trubama dragačeva- o zlatiboru,
nemoj boksi pisati o ratu jer stavljaš sol na ranu!
vrijeme je da zakopamo aveti prošlosti!
ima jedan stih još od prije rata jednog benda ( ne sjećam se koji - ako netko zna nek mi javi):

Ne to nije dobro
mrtvi nisu roba
pusti te da mirno
leže na dnu groba !


Tanuki ajde manje pitanja postavi u postu da bi mogao da ti odgovorim...... Jbg.... ovako si mi postavio gomilu pitanja pa cu propustiti koje....... Pokusacu od kraja........

Jako lep stih koji mi se svideo ko god da je pisao....... Medjutim po meni ne dostaje i postovanje prema tim zrtvama...... Seti se sta si prvi ti napisao o Jasenovcu i zrtvama........ E vidis taj stav kod ljudi odavde para usi....... Mozda ti nisi tako mislio ali To ljude vredja pogotovo te nevine zrtve........ Kod vas se ne prica previse o tome i jasno mi je zasto....... Seti se posta Pustinje i njegovog odnosa prema tome...... Normalnog coveka to vredja ( bez obzira na stranu).... U ovom slucaju su Srpske zrtve...... Da znate istinu i koliko je ona strasna imali bi malo vise postovanja prema njima....... E tako se postize pomirenje....... Inace jako sam retko susretao Hrvate iz Hrvatske koji znaju taj deo proslosti i realno pricaju o tome........ Ima ih ali malo....... Zato bih dodao:

"Ne to nije dobro
mrtvi nisu roba
pusti te da mirno
leže na dnu groba....

Da bi bili mirni
na dnu humke ove
obelezja stavi
na njine grobove.....

Kad prodjes kraj humke
Ti se seti tada
nedaj vise nikad
da dodje do rata.......

Taniki ajde da probam ponovo mada ili ja ne umem da objasnim ili ti slabo me kapiras ili naravno ne zelis da menjas svoj stav.......

Po meni nije ti dobra logika ko gde zivi....... Naravno granice nasih drzava su pravljene bezveze pa su mnogo naroda ostali izvan granica svojih drzava...... Sto nije dobro za buducnost....... Postovanje prema zrtvama bilo cije strane i pricati o glupostima svojih ljudi da bi postovao tudje pre svega........

Tanuki, mozes ti nazivati kako koga hoces...... Mozes se nazvati i Marsovcem ali ne mozes tako posmatrati stvari na terenu....... U bosni zive SRBI, HRVATI, i ostali ( vise manje da ih ne nabrajam).... Ti ljudi koje ti nazivas Bosnjacima su ili Srbi ili Hrvati koji su primili Islam kao veru i nikako nisu nova nacija...... To sto radis je jako opasno pogotovo ti se moze obiti oglavu u buducnosti........ Imaju oni svoju drzavu i treba im dati ako zele ali je sto rece moj veliki obozavalac Strunf "Istina jedna izmislja se laz"..... To sto pricas nemas prava da pricas , odnosno jako je opasno to sto pricas za buducnost.......

Tako da buducnost Bosne je malo izvesna bojim se i nadam se da ce to ici mirnim putem.........

Sa nasim granicama ( Srbije i Hrvatske je malo drugacije....).... Ta dva naroda po meni imaju istu osnovu samo ih je vera podelila..... Zato smo i krvlju ispisali granice svojih drzava........ I slazem se sa tobom da te rane sporo zarastaju i stalno se igra na tu kartu kad treba da se ovde napravi sranje u necijem interesu......

Da ti jos nesto pojasnim.....

Nije gospodi jasno zasto se bunim kad me nazovu Cetnik....... E bas zbog toga sto su Cetnici uradili po Sandzaku, Bosni i na nekim mestima u danasnjoj Hrvatskoj.......
Zbog toga ja za sebe ne pricam da sam Cetnik i nikad nebi bio...... Nemoj Brkati Cetnike i Kokardu...... Kokarda je nacionalni simbol koju su nosili i Cetnici..... Velika razlika.....

Ima jos nesto sto se tice ove teme a to je Srebrenica odnosno masakr u Srebrenici....... I za to tvrdim da je igra koi i vecina ostalog........ Tu se manipulise sa brojkama i te brojke nisu tacne..... Ti ljudi su prvenstveno zrtve manipulacije i treba ih ispostovati i pokloniti se njihovoj zrtvi..... To ne sme da se zaboravi i to neka bude nauk za u buduce....... ne zelim da pominjem brojeve jer je to po mom ubedjenju nepristojno i nije lepo prema tim ljudima........

Opet ti kazem jos ce tu mnogo prljavstine isplivati na povrsinu ali se bojim da nece one prave jer ce se to sakriti........ Nisu ni muslimani bezgresni u tom zlocinu ali su Srbi Izvrsioci......... (Ovo su ti reci Muslimana iz Srebrenice........).

Ajmo da probam za JNA.....

Ajde da probam ovakav primer mozda ces shvatiti o cemu ti pricam........ Primer karikiran ali pokusavam objasniti.......

Zamisli da u sadasnjoj Hrvatskoj u Istri naj vise zive Istrani poreklom Italijani...... Oni zbog necega hoce da se odcepe od Hrvatske i zele svoju drzavu...... Podrzani su od Italijana ali ne javno........ Proglasavaju nezavisnost i odcepljenje Istre od Hrvatske..... Pocinju napadi na vojne postrojbe Hr Vijske u Istri koja nema dovoljno mogucnosti da povrati situaciju jer nece da upotrebi silu...... Medjutim napadi su sve zesci i gubici u vijci koja je u kasarnama su sve veci...... Zauzima se nekoliko kasarni i HrVojska se brani. sa onim sto ima....... U mestima gde zive vecinom Hrvati vojska je sigurna..... pocinje sukob izmedju Istrana i Hrvata iz Istre...... Hrvatska proglasava vanredno stanje i proglasava mobilizaciju...... Srbi i Bosnjaci iz Hrvatske se ne odazivaju na mobilizaciju i Hrvatska vojska se sastoji od 95% Hrvata....... Tu vojsku Hrvatska upucuje u Istru i dalje nije bitno........

Sa kom je Hrvatska ratovala u tom ratu, sa Istranima ili sa Italijim.......? ( Jer je ocigledno da Istra bez Italije nebi mogla da to uradi......).
Da li je duznost Hr Vojske da ugusi pobunu i spreci odcepljenje Istre od Hrvatske.....?
Da li bi u tom ratu koristila sve sto ima ili samo lako naoruzanje........? ( da bi spasal zivote svojih vojnika jer pri zauzimanju necega isti je posao sa brigadom pesadije ili 1 tenkovskom cetom i cetom pesadije podpomognute artiljerijom ili avijacijom samo su gubitci manji u ljudstvu.....).
Da li je to Vojska svih gradjana koji u Hrvatskoj zive ili samo Hrvata.....? ( jer se ostali nisu odazvali na mobilizaciju....)

A zamisli jos da dok se vode borbe EU pod pritiskom Italije prizna Istru kao nezavisnu drzavu...... Sad je Hr Vojska tu Agresor odjednom......

Da li je onda Hr Vojska tu agresor..........?

Ne znam koliko ces me razumeti sta sam hteo reci, pokusavam ti objasniti zasto JNA nije agresor i sa kim ste ratovali u ratu....... Ja za taj rat smatram da je narucen od preko a reko sam to ko stoji iza njega....... Inace za Aliju, i Tudjmana se jako dobro znalo ko su i sta su i zato su dovedeni na ta mesta......... To sto tebi nisu bili poznati nije bitno, njihov rad i ideologija se pratila jako dobro........ Bilo je ti jos kandidata ali ovi su se pokazali naj bolji tim ljudima koji su ih birali da zavrse posao koji treba.........

Za ovo zadnje bi se slozio sa tobom..... Treba gledati buducnost koja nam nije ni malo svetla........ Mozda dalja buducnost......... kamo srece da bar koja generacija ne pamti rat na ovim prostorima ali tesko jer se dominacija u svetu menja a samim tim i interesi velikih...... Mi im dodjemo kao moneta za podkusurivanje......


Tanuki ne slazem se sa tobom za ko gde zivi....... ja to posmatram malo dublje.......










bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty120 / 999120 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by tanuki sub srp 09, 2011 2:12 pm

posmatraj ti kako hoćeš i duboko koliko želiš
trend je takav da se granice ne mijenjaju, već da se brišu-
ostavi ti istru na miru, ona je dio hrvatske i ostat će- kao što je vojvodina dio srbije, što je trebao biti i kosovo- da se vi niste previše brinuli o istri, a premalo o kosovu Wink
građani koji žive u okviru svojih granica, trebali bi se truditi, da ostvare maksimalni boljitak u okviru svojih granica, da odjebu loše političare i ne zaviruju u tuđa dvorišta!
vidim da ti imaš "dublje" i pametnije poglede koje ja nažalost ne razumijem-
ja sam bio deklarirani jugosloven, kada je ta država postojala i odslužio vojni rok u JNA 1997 kao telegrafist i položio zakletvu da ću braniti jugu, 1991 stupio sam u obranu hrvatske, jer je na nju izvršena agresija od strane srbije, a ne JNA;
u redovima hrvatske vojske bilo je puno pravoslavaca koj su se osjećali državljanima hrvatske-
da bilo je zločina, od strane zločinaca neosporno, ne želim osporiti ni umanjiti ničiju krivnju-
čovijek koji ubije drugog čovijeka bezrazložno samo zato što je druge vjere ili drugog mišljenja je zločinac, pa bez obzira dali je ubio jednog ili sto!
sada živimo u dvije države, suverene, sa priznatim granicama-

ponavljam-
U SRBIJI ŽIVE SRBI
A U HRVATSKOJ HRVATI!
pokušaj dati svoj doprinos i energiju u razvoju svoje zemlje-
npr reci forumašima što je to exit- jer većina nema pojma-
hrvatsku prepusti nama hrvatima-
što je bilo nadam se da više nikada neće biti-
a dokazati ništa nećeš i sigurno se nećemo složiti!
zašto da onda lupamo u prazno Wink
meni se čini da mlade ispod 30 uopće ne zanima taj jebeni rat i pun im je kurac prepucavanja na tu temu i dobro je da je tako !
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty700 / 999700 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by Mass sub srp 09, 2011 2:53 pm

Shvati da smo pumpani različitim informacijama. Tanuki, da si Srbin i živiš u Srbiji imao bi drugačije mišljenje u vezi rata.
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty200 / 999200 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by bokaso1 sub srp 09, 2011 3:54 pm

Tacno tako Mass, to je kljucna cinjenica........ Da se ne ponavljam previse ali postujem ono u cega ti verujes da je tacno i imam svoje misljenje....... Kad me bude neko ubedio u suprotno ja cu ga promeniti....... Ali nije pojenta moje price da bi se vreceo na proslost....... Vec da se ona ne ponovi u buducnosti......

Lepo je sto mladi gledaju buducnost ali bi trebali znati proslost........ Obrati paznju sta pricam.......

Nas rat je namesten od preko a preko nasih unutra da ni oni preko zaradilai na nama......... Cista matematika........

Slazem se u 90% tvog zadnjeg posta...... Ali razmisli o onome sta pricas u predhodnim postovima........ Ja sam pokusao objaniti moje misljenje...... i dobronamerno zelim pojasniti ne moj stav vec naglasiti cinjenicu zasto mislim da je sve namesteno............

Naglasavam da se igraju nama i podkradaju nas........

I Sto se tice ISTRE procitaj u produzetku....... To sam izabrao primer (izmisljen, nicim osnovan) da bi razumeo sta hocu da kazem...... Zato sam te pitao ona pitanja da ih sam sebi odgovoris i shvatis sta mislim i zelim reci.....

Ne mislim da Istra treba da se odcepi niti aludiram na to nije valjda da si me tako shvatio......?

Inace ovo je tema o Mladicu i njegovim zlocinima ili ne..... U njoj se prica o ovome sto pricam...... Tema o egzitu je mnooooooogo bolja ali je na drugom mesto i ajmo tamo.......

Nadam se da mi nisi nesto zamerijo i da sam te necim uvredio jer to nisam zeleo..... (Izvini ako sam te necim uvredio........).
Tanuki, smatram da ne poznajes dovoljno stvari o kojima ti pricam i nemas odgovore na moja pitanja koja sam ti postavio...... Ne da ti nisi proziveo ono sto pricas i da si me lagao vec ima da se doda na tu pricu jos mnogo sitnica koje na kraju menjau pogled na to...... Posteno i dobronamerno odgovori sebi na ta pitanja koja sam ti postavio pa ces doci do nekog misljenja....... Ne moras meni nista odgovoriti, nisam ja bitan......
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty120 / 999120 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by Blue Bane sub srp 09, 2011 5:57 pm

Mass je napisao/la:Shvati da smo pumpani različitim informacijama. Tanuki, da si Srbin i živiš u Srbiji imao bi drugačije mišljenje u vezi rata.

istina je, glupo je da svi imamo problema i umesto da ih resavamo mi se prepiramo i svadjamo scratch

npr, da podrzavamo politicare, ginemo za njih a oni nas kradu i uvek nam sole pamet pila cici
Blue Bane
Blue Bane
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 03.12.2009
Broj postova : 2779
Reputacija Reputacija : 796
Godina imam : 44
Započeo/la tema :
Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty0 / 9990 / 999Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty

[Vrh] Go down

Uhićen Ratko Mladić - Page 15 Empty Re: Uhićen Ratko Mladić

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 15 / 19. Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.