AMD ili nVIDIA

Go down

AMD  ili nVIDIA  Empty AMD ili nVIDIA

Postaj by makaj on ned oľu 13, 2011 9:14 am

vidim da ova tema ne postoji , malo me , iskreno , i začudilo
dakle , kojeg proizvođača preferirate prilikom odabira grafičke kartice , naravno da ne bi bilo zabune AMD je kupnjom ATI-a došao na ovo tržište , inače proizvode procesore , da ne bi bilo prozivke da sam IDIOT ne

Osobno ja sam ATI -jevac , CRVENA GARDA rules , od početka , prva grafulja mi je bila Radeon 8500 le s 128 mg ddr ram , u to vrijeme je to bila zvijer , naravno geforce je tada isto bio zvijer ali izlazak RADEONA 9700 ih je bacio u prašinu ...
da ne duljim , danas još koristim u oba svoja računala RADEONKE 4870 , stare preko dvije godine, još igram sve naslove bez nekog trzanja , ok prilagode se detalji , planiram kupnju , pogađate , nečeg novog iz AMD tabora , recimo 6970 hd a ove dvije 4870 planiram uparit u jednom računalu u crossfire polje , neću ni reć da prijenosnik na kojem sad pišem isto posjeduje ATi karticu Very Happy

ATI/AMD rules
makaj
makaj
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 04.03.2011
Broj postova : 1088
Reputacija Reputacija : 53
Godina imam : 44
Započeo/la tema :
 AMD  ili nVIDIA  Empty0 / 9990 / 999 AMD  ili nVIDIA  Empty

[Vrh] Go down

AMD  ili nVIDIA  Empty Re: AMD ili nVIDIA

Postaj by Turrican on ned oľu 13, 2011 9:35 am

Ja sam pobornik Nvidije još od moje prve GeForce 2. Ali planiram se prebaciti na ATI jer gledam ekvivalentna Nvidia kartica košta oko 1000 kn više a za to dobiješ samo oko 5 fps više (što se naravno ne isplati za toliku razliku u cijeni). Također ATI kartice pak redovito imaju više svoje video RAM memorije (2 GB naspram Nvidijinih 768 MB ili jedva 1.5 GB na skupljim) što puno znači da se skrati vrijeme učitavanja igara, i da ne trzaju na velikim mapama. Tako da vjerojatno moja sljedeća kartica će biti ATI (AMD) iako i dalje mislim da je Nvidija bolja (no preskupa, a za tu cijenu premalo dobiješ da bi bilo opravdano).

Slična situacija je i sa Intel vs. AMD na polju procesora, Intel je trenutno najjači dok AMD nije puno slabiji ali zato je pun k* jeftiniji. Sad čekam nove AMD-ove arhitekture pa ćemo vidjeti hoće li AMD još jednom biti i brži (kao nekada) i povoljniji (kao i uvijek).

Turrican
Tehničar foruma Tury
(Informatičar, zajebant)
Tehničar foruma Tury  (Informatičar,  zajebant)

Registriran/a : 22.02.2009
Broj postova : 5443
Reputacija Reputacija : 1188
Započeo/la tema :
 AMD  ili nVIDIA  Empty55 / 99955 / 999 AMD  ili nVIDIA  Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on ned oľu 13, 2011 10:45 am

trenutno imam AMD procesor i nVidia grafičku i to mi se čini kao
sasvim solidan tandem, sad za dalje neznam, vidim što turrican piše(čije mišljenje izuzetno cjenim) a i još na nekim mjestima sam došao do sličnih informacija pa za ubuduće neznam, možda je AMD i AMD bolji tandem...
Anonymous
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by THUNDER_DINIX on ned oľu 13, 2011 3:27 pm

nema tu bolje firme, nekad je ati bolji nekad nvidia, ovisi o chipsetu

Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 29
Započeo/la tema :
 AMD  ili nVIDIA  Empty889 / 999889 / 999 AMD  ili nVIDIA  Empty

[Vrh] Go down

Postaj by makaj on ned oľu 13, 2011 4:06 pm

što se tiče procesora u jednom mi kuca core 2 duo e8400 a u drugom je AMD -ov Athlon 6000+ , nisu to zvijeri od procesora ali su sasvim solidni procesori za današnje vrijeme , naravno planiram uskoro obnavljat platformu , mislim da će u igri bit jedan od procesora iz i5 serije , sandy bridge K
makaj
makaj
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by makaj on ned oľu 13, 2011 4:08 pm

THUNDER_DINIX je napisao/la:nema tu bolje firme, nekad je ati bolji nekad nvidia, ovisi o chipsetu

ne pričam tko je bolji , ono , ja iskreno ni u jedno računalo koje sklapam , bilo za prijatelje ili .... ne preferiram stavljat nvidiu , ni u jedno , to je moj subjektivan dojam , pa bila nvidia i bolja od ati-a
makaj
makaj
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto tra 05, 2011 12:07 pm

makaj je napisao/la: što se tiče procesora u jednom mi kuca core 2 duo e8400 a u drugom je AMD -ov Athlon 6000+ , nisu to zvijeri od procesora ali su sasvim solidni procesori za današnje vrijeme , naravno planiram uskoro obnavljat platformu , mislim da će u igri bit jedan od procesora iz i5 serije , sandy bridge K

i7 2600k dobiš i hyper threading tako da imaš na 4 jezgre 8 niti (ako ti to treba, ako ne i 2500k je super)
Anonymous
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by tomtomy on pet tra 15, 2011 11:37 am

nekad sam imao nvidiu i bila je puno bolja od atija, a sad ima ati onboard, i upalis radi, ugasis ne radi, kraj price hh
tomtomy
tomtomy
Junior
Junior

Registriran/a : 06.03.2009
Broj postova : 671
Reputacija Reputacija : 82
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
 AMD  ili nVIDIA  Empty1 / 9991 / 999 AMD  ili nVIDIA  Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Hell on sri kol 03, 2011 7:53 pm

..do sada sam uvijek imao AMD..i nikada nisam imao problema i s onim starijim i sa ovom novijom,
Hell
Hell
Domaćin foruma Hell
(Grof od Crofriendsa)
Domaćin foruma Hell   (Grof od Crofriendsa)

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 20779
Reputacija Reputacija : 702
Godina imam : 28
Započeo/la tema :
 AMD  ili nVIDIA  Empty497 / 999497 / 999 AMD  ili nVIDIA  Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Turrican on čet kol 04, 2011 3:05 pm

UPDATE: krepala mi grafička (GeForce 8600) prije nekoliko mjeseci (a nakon mog zadnjeg posta ovdje) i nabavio sam Radeon 6970 nakon proučavanja cijena vs. performanse (ali važnije mi je da se manje grije nego da je 2-5 fps brža!). Ima 2 GB RAM-a što je daleko više od GF 570 i manje se grije od nje.

Turrican
Tehničar foruma Tury
(Informatičar, zajebant)
Tehničar foruma Tury  (Informatičar,  zajebant)

Registriran/a : 22.02.2009
Broj postova : 5443
Reputacija Reputacija : 1188
Započeo/la tema :
 AMD  ili nVIDIA  Empty55 / 99955 / 999 AMD  ili nVIDIA  Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

[Vrh]