Tihomir Purda

Stranica 2 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Tihomir Purda - Page 2 Empty Re: Tihomir Purda

Postaj by Mass on ned vel 20, 2011 2:54 pm

http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/02/20/0015006.html
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 31
Započeo/la tema :
Tihomir Purda - Page 2 Empty200 / 999200 / 999Tihomir Purda - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by scorpio57 on ned vel 20, 2011 3:10 pm

Eto,gnjevan je i rekao je-Tanuki pročitaj to šta je Mass. stavio
nije samo riječ o Purdi

Je li na izdisaju DOSTOJANSTVO Hrvatskih branitelja?

Dostojanstvo Hrvatskih braniteljaPobjednički ponos ostaje!!!
Nemili događaji koji se nadvijaju nad onim što su hrvatski vitezovi i domoljubi, hrvatski ratnici, obranili od srbočetnika i agresorske JNA unijeli su nemir među stvaratelje neovisne i samostalne Hrvatske.
Upravo taj nemir kulminira ovih dana kada je Hrvatska iako svjesna da su u zatvoru oteti hrvatski branitelji, nemoćna da bilo što uradi za njih.
Svim Hrvatskim strukturama ovih su dana puna usta nemoći i nesigurnosti,lažnog optimizma,kao i nagađanja i nespremnosti da se bilo što konkretno uradi.
Slučajevi otetih i na silu privedenih i zatvorenih hrvatskih branitelja pokazali su nespremnost cjelokupne hrvatske političke elite koja se razmahuje svojim neargumentiranim stavovima i prebacuju lopticu krivnje jedni na druge ne bi li olakšali svoju a nikako ne duše onih koji su se svojom krvlju i životima u obrambenom domovinskom ratu pobrigali da ih isti zastupaju po raznim institucijama u ratom izvojevanoj i oslobođenoj Hrvatskoj.
Oni realniji su naglašavali kajući se, da su svi u državi podjednako krivi i da je hrvatskim braniteljima nanesena velika šteta i narušeno dostojanstvo,dok neki drugi u manirima onih koji baš ne haju za dostojanstvo vole reći da je za sve to kriv netko drugi i tako u nedogled.

Agresor smišljeno diktira način i tempo:

Srbija se drznula nakon dugo ponovo krenuti u ofenzivu ali ovaj put hladnim načinom ratovanja.
Nakon 19 godina srbijansko ministarstvo pravosuđa na najperfidniji mogući način otima dva hrvatska branitelja i oduzima im slobodu i dostojanstvo po drugi put.
Prvi put je to bilo davne 1991 godine u užasnom i razarajućem agresorskom ratu srbije protiv kojega su svi Hrvatski Purde stali na branik svoje domovine i kao takvi pružili žestok otpor srbočetničkom agresoru u kojem su nakon strašnih borbi zarobljeni i sprovedeni u strašne koncentracijske logore raspoređene na teritoriju agresorske srbije,za čije se postojanje oglušuju i agresorska srbija i međunarodna zajednica,i tamo pod prisilom iznuđuju razno razne potpise izbatinanih i izmrcvarenih Purda ,da bi danas mogli ponovno krenuti u ofenzivu,i omalovažiti pobjedničku Hrvatsku vojsku koja ih je u obrambenom Domovinskom ratu vojno i vojnički dotukla i porazila.
Drugi puta danas u slobodnoj i neovisnoj državi srbija ponovo udara na te iste Purde ,otimajući ih na graničnim prijelazima kad im padne na pamet zbunjujući pri tom nenavikle i nespremne na ove metode, hrvatsko i BiH pravosuđe i na taj način oduzima dostojanstvo i hrvatskoj i pokušava omalovažiti sve ono što je vrijedno i za što se vrijedilo žrtvovati i boriti u nametnutom ratu Hrvatskoj.
Udarac je to na dostojanstvo i svetost svih hrvatskih domoljuba i Branitelja,koji su uvidjevši nespremnost države za koju su se borili i koju su izborili u nametnutom im ratu počeli sami poduzimati određene ali upozoravajuće korake koji će zasigurno prerasti u nešto od čeg bi se mogli iznenaditi svi oni koji su bili dužni štititi ponos i DOSTOJANSTVO svih Hrvatskih Branitelja,a na tom su ispitu zrelosti svi oni redom pali,i doprinijeli ponižavajućem statusu onih PURDA kojima je ipak ostao POBJEDNIČKI PONOS KOJI IM NIKADA NITKO NEĆE UZETI.

J/Ež/B.P.
Objavljeno: 20 veljača, 2011 - 01:44
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 62
Započeo/la tema :
Tihomir Purda - Page 2 Empty65 / 99965 / 999Tihomir Purda - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki on ned vel 20, 2011 4:20 pm

ja sam napisao, da osobno ne vjerujem u purdinu krivicu-
ali purdu tereti pravosudni sistem jedne međunarodno priznate države-
i ja sam stajao na braniku hrvatske, ali ja nisam ni purda ni norac ni gotovina-
sa zanimanjem ću pratiti što se dešava sa purdom- jer upravo to je i htjelo hrvatsko pravosuđe kad ga je prepustilo srbiji-
i mislim da je to bila mudra odluka!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Tihomir Purda - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Tihomir Purda - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by evitaa on ned oľu 06, 2011 3:13 am

scorpio57 je napisao/la:
Dostojanstvo Hrvatskih braniteljaPobjednički ponos ostaje!!!

Dostojanstvo hrvatskih branitelja i svih onih koji su prosvjedovali i borili se za njegovo oslobadanje je popljuvao sam Purda!

http://www.voxportal.hr/vijest/purda-obozavam-premijerku/5647.html

Purdu nije oslobodila ni Kosorica , ni Vlada , vec EU da ne razbukta jos vise nezadovoljstvo euroskeptika.
evitaa
evitaa
Simpica pipica
Simpica pipica

Registriran/a : 26.08.2009
Broj postova : 15250
Reputacija Reputacija : 1499
Godina imam : 47
Započeo/la tema :
Tihomir Purda - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Tihomir Purda - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Neu on ned oľu 06, 2011 7:26 am

Zgadio mi se kad je izjavio da podržava Kosor.

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4928
Godina imam : 30
Započeo/la tema :
Tihomir Purda - Page 2 Empty999 / 999999 / 999Tihomir Purda - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by bokaso1 on čet oľu 24, 2011 2:48 am

Neu je napisao/la:Da mogu i ja bi prosvjedovala da nam dođe ljudina, THOMPSON!

E, Neu ajd prosvjeduj da i nama dodje.... evo organizovao bi mu koncer u maju na Ravnoj Gori..... Znas kako bi ga publika docekala...... Greota da samo vama peva......Laughing Laughing Laughing

Neu, ja o tom coveku imam jako ruzno misljenje........... Za moj pojam je bolesna osoba jer se drzi Ustastva i ako zna sta je taj pokret cinio...... Inace razumem da je prosao na foru domoljubja i na tu foru uzima pare...... Ali je ruzno sto velica jedan zlocinacki pokret i zlocine koje je taj pokret cinio.......
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Registriran/a : 09.04.2010
Broj postova : 8239
Reputacija Reputacija : 663
Započeo/la tema :
Tihomir Purda - Page 2 Empty120 / 999120 / 999Tihomir Purda - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by bokaso1 on čet oľu 24, 2011 3:06 am

Otisao fudbalski klub iz Srbije u Hrvatsku i posle utakmice pitaju trenera Srpskog kluba kavi su vam utisci....? Covek je bio odusevljen...... Nahvalio i domacina i narocito pohvalio navijace......

Skoro celu utakmicu su navijaci skandirali "Cetnici, cetnici...." Laughing Laughing

A da vezem sa temom:

Moje misljenje je da ako je Purda kriv treba ga kazniti kao i svakog ko je cinio zlocine u ratu...... I to da ga kazne Hrvati da ne kalja ugled casnih Branitelja..... A ako nije kriv nemju sta coveka da diraju......

Sta znaci "on je branitelj " i "mi smo se branili" Jel mu to daje pravo da gospodari sa zivotima...... Ako je kriv neka ga kazne pa da je i Kosorka Licno.....
Ko je covek taj je covek i u ratu a ko je govno taj srdi doveka.....

bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by m on čet oľu 24, 2011 7:38 am

bokaso1 je napisao/la:Otisao fudbalski klub iz Srbije u Hrvatsku i posle utakmice pitaju trenera Srpskog kluba kavi su vam utisci....? Covek je bio odusevljen...... Nahvalio i domacina i narocito pohvalio navijace......

Skoro celu utakmicu su navijaci skandirali "Cetnici, cetnici...." Laughing Laughing

ha hha hha , strašno , Laughing Laughing Laughing Laughing
kažeš bio je oduševljen prijemom domače publike .....
ha hha

bokaso1 je napisao/la:A da vezem sa temom:

Moje misljenje je da ako je Purda kriv treba ga kazniti kao i svakog ko je cinio zlocine u ratu...... I to da ga kazne Hrvati da ne kalja ugled casnih Branitelja..... A ako nije kriv nemju sta coveka da diraju......

Sta znaci "on je branitelj " i "mi smo se branili" Jel mu to daje pravo da gospodari sa zivotima...... Ako je kriv neka ga kazne pa da je i Kosorka Licno.....
Ko je covek taj je covek i u ratu a ko je govno taj srdi doveka.....

ma normalno ako je delao pizdraje , nneka odgovara , ako nije javno mu se ispričati za sve traume koje je doživio tjekom boravka u zennici ...........
malo mi je smješan ta situacija oko borbe za izručenje , u kojoj su se glavni akteri onih prosvijeda za purdu , ograđivali , napadali , pljuvali jadranku kako ništa ne čini , a lik , gospon Purda kad je izašao javno na dnevniku kaže kako on voli Jadranku i kako je on njen glasač ...
ha hahh ahhahh aa ..
to mi je bilo sješno .........
m
m
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 12875
Reputacija Reputacija : 1114
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Tihomir Purda - Page 2 Empty14 / 99914 / 999Tihomir Purda - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by bokaso1 on čet oľu 24, 2011 9:07 am

To su i kod nas pustili....... Koiko sam cuo ( na vestima) njega terete za likvidaciju 4 pripadnika JNA koji su bili zarobljeni ili ranjeni.......... Za to nasi poseduju dokaze ali su zbog necega stali.........

Pa jebi ga glupo da vam zbog nas padne Kosorka.......
Laughing Laughing Laughing
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by m on čet oľu 31, 2011 7:23 am

bokaso1 je napisao/la:To su i kod nas pustili....... Koiko sam cuo ( na vestima) njega terete za likvidaciju 4 pripadnika JNA koji su bili zarobljeni ili ranjeni.......... Za to nasi poseduju dokaze ali su zbog necega stali.........

eh terete ga , je u pravu si posjedju dokaze koji su bili prisino iznuđeni u srbiji za vrijeme njegovog boravka u logoru Stajićevo ili koje več , gdje je lik bio maltretiran
0 _ 24 .
tko zna što bih ja potpisao u takvoj situaciji ........

zašt je stalo , zato što srbija još uvijek nije priznala postojanje nekih logora na svom teritoriju , ako nisu postojali , od kuda dokazi kojje kao oni ipak imaju , razmeš kontradiktornost , drugo svaki dokaz koje je uzet pod takvom vrstom prisile je nezakonit i slabo koji sude če ga uzeti kao relevantan .....
mada vjerujem da bi da žele osuditi Purdu našli pokojeg " oslobodioca " iz formacije
" leva supodrica " koj bi sjedočio da je Purda ubio tu nekolicinu ..........

m
m
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 12875
Reputacija Reputacija : 1114
Započeo/la tema :
Tihomir Purda - Page 2 Empty14 / 99914 / 999Tihomir Purda - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by bokaso1 on čet oľu 31, 2011 8:40 am

Nisam pratio bas sta je tu bilo, nije me previse zanimalo....... Znas moj stav na tu temu....... Ako je neko pocinio ratni zlocin neka za njega odgovara bilo kojoj strani pripadao........
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by pustinja on čet oľu 31, 2011 9:38 am

Da postoje dokazi ne bi on bio pušten niti pod kojim okolnostima.
Doduše i ja sam za to da onaj tko je počinio zločin bude kažnjen, samo se nešto taj pojam ratnog zločina krivo shvaća na prostorima bivše YU.
Jel ratni zločin ispalit nekoliko granata na neprijateljsko uporište da ih se rastjera iako tamo ima civila, jer ako je onda sve izraelce u zatvor, odmah.
Ratni sločin bi bio bio da dođe vojska u selo i strelja redom koga zatekne, to je po mojim pojmovima ratni zločin i to onda kad nema nikakvog otpora, dok puca ijedna puška u tom prevcu možeš raspaliti iz cjelokupnog naoružanja jer to nije zločin opbzirom da traje aktivni otpor.
Da ne dužim, pojam ratni zločin je najzajebaniji pojam koji postoji, poput prekomjerno granatiranje, pa tko je taj koji će reći jel palo više ili manje granata, sve je to komad dreka kojega je zakuhala politika a jedu ga građani.
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by walter on čet oľu 31, 2011 1:23 pm

Evo pročitao sam ovu temu od početka do kraja...negdje u nekim sličnim temama sam dao odgovore na mnoga pitanja ali..evo nekih mojih stavova o slučaju Purda:
1.Svatko tko je činio ratni zločin treba za njega da odgovara bilo kojoj strani pripadao.
2.Svatko tko je prekršio Ženevsku konvenciju o pravima ratnih zarobljenika treba da odgovara
3.Osobno smatram(iako bi mi bilo žao) da je Purdu trebalo izručiti Srbiji iz jednog jedinog razloga: da se konačno dokaže postojanje Srpskih konc logora za Hrvate i to na teritoriju Republike Srbije
4.Oslobađanjem Purde iz pritvora u BiH samo je produžena agonija 330 osoba na famoznim spiskovima koje je obznanila Politika...
5.Svatko tko je pogledao spiskove mogao je zaključiti da se radi o osobama koje su prošlew najcrnje torture u Srpskim konc logorima..te su priznanja iznuđena na osnovu mučenja .
6.Poznajem osobno dosta osoba sa tog spiska..onaj tko ne zna i tko ih nije vidio mora znati da su to danas osobe sa trajnim posljedicama na psihu i tjelesno zdravlje
7.Uvidom u medicinsku dokumentaciju nekolicine njih, te rendgenske snimke načinjene odmah nakon razmjene može se uočiti kako su im lomljene kosti...zubi čupani kliještima, nokti odsjecani sjekirom..uz vidne rane na tijelu ...užasno
8. Sakupljajući materijale i priče istih tih ljudi..niti jednoga se ne razlikuje priča što govori samo jedno- svjedočanstvo je istinito...

ZAKLJUČAK: evo moj zaključak oblikovan u pjesmi koju sam posvetio svim Purdama..a pogotovo jednom koji je u tim danima bio u toplicama u kojima sam boravio...čovjek je doslovno ponovno prolupao..nažalost..ja sam mu na netu pokazao da je i on na tom spisku..inzistirao je...a jha sam ga lagao da nije na spisku... oprosti mi prijatelju...

KRIV SAM…

Jedan po jedan samo sam broj u nizu
Prvi, treći, peti…možda stoti u redu
Gledam strogo dolje, nit lijevo nit desno
Blatnjave čizme, hlače, poderano odijelo
Ko marvu kad na vašar gone, udaraju, biju
U špaliru stoje, kundakom,letvom, kosti broje.

Borim se sa snagom, ne smijem dolje pasti
Prijatelji moji u jaucima,dobro je, živi su i dišu
Svaki koji padne metka za njih vrijedan nije
Već kao nad nemoćnim odmah lešinar se svije
Kljuca, jede mesa, krv našu pije
A ja…ja se molim dragom Bogu.

I kriv sam…časni sude jer ubiše mi brata
I majku moju pokopali davno
Prijatelja mojih nema više,
U mojoj glavi stanuju, jauci,plač i kiše

Evo me hodam lud, Julijevim parkom
U glavi opet neke stare slike
I evo…priznajem vam sada
Kriv sam časni sude što i mene ne ubiše.
walter
walter
Domaćin foruma
Domaćin foruma

Registriran/a : 27.08.2009
Broj postova : 5451
Reputacija Reputacija : 584
Godina imam : 50
Započeo/la tema :
Tihomir Purda - Page 2 Empty80 / 99980 / 999Tihomir Purda - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki on pet tra 01, 2011 8:05 am

ma koji jebeni purda-
retardirani i izmanipulran lik
postoji mogučnost da je bio zločinac
ali u PM kako srbija u Vukovaru može tražiti zločince, a sama je napala taj grad-
u zraku stalno visi pitanje zašto?

ljudi su nasilno lišeni života!
zašto?
purda je dobi zgoditak na lutriji-
ali pitanje i dalje ostajue u zraku:zašto!
zašto
koliko ljudi je lišeno života u srbrenici
dai je bitno jedan ili tisuću?
zašto su padale ganate na osijek, daruvar, vinkovce , zadar, dubrovnik, zagreb...
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by bokaso1 on pet tra 01, 2011 3:11 pm

tanuki je napisao/la:ma koji jebeni purda-
retardirani i izmanipulran lik
postoji mogučnost da je bio zločinac
ali u PM kako srbija u Vukovaru može tražiti zločince, a sama je napala taj grad-
u zraku stalno visi pitanje zašto?

A zasto nebi mogla traziti.....? Zlocin je zlocin ko god ga pocinio........

tanuki je napisao/la:koliko ljudi je lišeno života u srbrenici
dai je bitno jedan ili tisuću?

U Srebrenici i okolini, previse....... Za postenog coveka se nije trebao desiti ni jedan zlocin ni u okolini pa onda ni u Srebrenici, to je sramota..........

tanuki je napisao/la:zašto su padale ganate na osijek, daruvar, vinkovce , zadar, dubrovnik, zagreb...

Zasto.....? To je jako dobro pitanje....... Meni je licno zao svih nevinih ljudi koji su stradali u tom ludilu............. Bez obzira koje su vere i nacije........
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki on sub tra 02, 2011 8:15 pm

gle boksi
ja nemam pojma tko je taj purda-

jednostavno je postao interesantan za medije-
zaglavio je u srbiji u logoru,
za koje srbija tvrdi da nisu postojali!
da taj priprosti čovijek je možda u tom ratnom haosu počinio zločin,
a to sigurn nećemo znati ni ti ni ja!
on je jednostavno marioneta u rukama politike-!
ginuli su ljudi, padale su granate-
pred mojim očima je poginula žena u osijeku a meni se stalno vrti pitanje:
ZAŠTO!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by bokaso1 on ned tra 03, 2011 12:14 am

Slazem se sa tobom Tanuki oko dobrog dela stvari...... Ja za sebe cak ni ne tvrdim da znam....... Meni je samo iskreno zao....... Ali to ne menja cinjenicu da ako je kriv ne samo Purda vec bilo ko neka odgovara....... Svaki zlocin ima ime i prezime i nije cinjen u ime svih...... Pa bio on domoljib ili dobroboljac...... Imas mnogo casnih ljudi koji su ucestvovali u ratu pa treba izdvojiti one koji su rat pretvorili u grozotu......

A za ovo sto rece za zenu...... Zamisli samo da zivis sa nekim i odgajas dete i jedna granata ti to sve uzme...... Pa to je strasno....... Ovo kazem figurativno jer sve jedno je da li je to granata, snajper ili metak....... To su jako tragicne stvari na bilo kojoj strani se desile....... Takih prica ima na svim stranama i to je jako tuzno.......

Normalnom coveku se postavlja pitanje sta je toliko vredno...... ZASTO......?
Ne kazem da znam odgovor niti to umem recima objasniti...... Imam samo moje licno misljenje koje verovatno nije konvencijalno pa ga nebi iznosio....... Mozda bi ti pomoglo ako zelis da trazis istinu traziti je na obe strane odnosno u podatcima i sa protivnicke strane...... Znam koliko bi ti cudno zvucali neki podatci do kojih bi dosao....... Mozda je bolje ne kopati previse po tome jer ces se razocarati u sve strane u sukobu......
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by pustinja on ned tra 03, 2011 6:34 am

bokaso1 je napisao/la: Pa bio on domoljib ili dobroboljac......

Molim pisati tako da te razumemo mi ovdje a ne ceo svet Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

b=v , tako je to nekako išlo Very Happy Very Happy

Bajdvej po mome nije svejedno radilo se o osobi koja se samo branila na svojem međunarodno priznatom teritoriju ili onom koji je došao na taj teritorij @ebat mačku mater.
To nikoga ne oslobađa odgovornosti za počinjen zločin, ali zločin koji se kao takav može i tumačiti, dakle ubojstvo metkom u potiljak je zločin i za njega trebaju odgovarati počinitelji, ako padne granata i bude kolateralnih žrtava je jako rastezljiv pojam (tu ne računam napadačko-osvajačko granatiranje tuđeg teritorija), da li bi bio zločin ubiti civila kojemu je granata odnijela obje noga i osuđen ja na smrt iskrvarenjem jer nema liječnika u blizini a njemu ostaje par minuta patnje i bolova???

Purda je politička igra vrhova obije zemlje a zadnja takva igra je bila na relaciji tuđman-milošević a posljedice jako dobro znamo, uostalom kad god se političari zaigraju narod na@ebe.
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Dawor on ned tra 03, 2011 9:47 am

pustinja je napisao/la:
Bajdvej po mome nije svejedno radilo se o osobi koja se samo branila na svojem međunarodno priznatom teritoriju ili onom koji je došao na taj teritorij @ebat mačku mater.

Slažem se u principu, ali nije sve crno-bijelo. Državna propaganda je jedna močna mašinerija gledali smo ista sela kako gore. Nama su rekli da su ih četnici zapalili a u Srbiji da su ih ustaše zapalili. Ja osobno mrzim one koji su tu živjeli i otišli prije nego je prvi metak ispaljen. Moja majka je radila sa srpkinjom u uredu i bili smo kućni prijatelji, ja sam dobio štene od njih. I jednog dana su nestali, bez riječi, bez upozorenja da će biti rat a oni su znali. Poznam ljude kojima su susjedi bili na kavi posljepodne i drugo jutro ih nije bilo, isto su otišli bez riječi.

pustinja je napisao/la:
Purda je politička igra vrhova obije zemlje a zadnja takva igra je bila na relaciji tuđman-milošević a posljedice jako dobro znamo, uostalom kad god se političari zaigraju narod na@ebe.

Slažem se. Purda je bio marioneta i odvračanje očiju javnosti od pravih problema a to je da nam je država u banani. Ako obratite pozornost onda čete vidjeti da uvijek kada ljudi počnu se buniti onda se pojavi ovako nešto.
Dawor
Dawor
Upravo mi ošla nevinost
Upravo mi ošla nevinost

Registriran/a : 27.01.2009
Broj postova : 436
Reputacija Reputacija : 99
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by scorpio57 on ned tra 03, 2011 10:43 am

Baš suprotno
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 62
Započeo/la tema :
Tihomir Purda - Page 2 Empty65 / 99965 / 999Tihomir Purda - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Dawor on ned tra 03, 2011 12:46 pm

Baš suprotno što?
Dawor
Dawor
Upravo mi ošla nevinost
Upravo mi ošla nevinost

Registriran/a : 27.01.2009
Broj postova : 436
Reputacija Reputacija : 99
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by minutus on ned tra 03, 2011 1:10 pm

bilo priznanje u logoru ili u gostioni – što je s ubijenima? nije važno?
gdje je službeno izvješće hrvatske strane?
ima pitanja koja dolaze ispred svih riječi podrške, razumijevanja i dobrih želja.
minutus
minutus
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.12.2009
Broj postova : 1918
Reputacija Reputacija : 367
Godina imam : 65
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by minutus on ned tra 03, 2011 1:16 pm

`
glazba s prve strane topica je vrlo elegantna opstrukcija.
Tihomir Purda - Page 2 Smiley
čestitam!
minutus
minutus
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.12.2009
Broj postova : 1918
Reputacija Reputacija : 367
Godina imam : 65
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by bokaso1 on ned tra 03, 2011 7:05 pm

pustinja je napisao/la:
bokaso1 je napisao/la: Pa bio on domoljib ili dobroboljac......

Molim pisati tako da te razumemo mi ovdje a ne ceo svet Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

b=v , tako je to nekako išlo Very Happy Very Happy

Izvinjavam se lapsus....... Nije zlonamerno...... jedno pored drugog na tastaturi pa mu dodje na slicno.......Very Happy

pustinja je napisao/la:Bajdvej po mome nije svejedno radilo se o osobi koja se samo branila na svojem međunarodno priznatom teritoriju ili onom koji je došao na taj teritorij @ebat mačku mater.

Slazem se da nisu svi isli u rat da se bore vec je bilo i onih koji su imali drugacije namere i racun...... I takve bi trebalo da vidimo na optuzenickim klupama...... Ali dolazimo bas do onoga sto je srz problema i ovog zadnjeg rata....... A to su bas te granice koje pominjes...... Niko ne spori Hrvatskoj pravo na drzavnost i nezavisnost ali granice su malo sporne...... Naime bar ako ja dobro pamtim te 90 iz Jugoslavije su se prvo izdvojili Slovenci a zatim Hrvati...... E sad problem sa Hrvatskom je malo kompleksniji bas zbog velikog broja stanovnika koji u njoj zive a nece da se odcepe i zbog ustava koji je jos veci problem bio ( tadasnjeg ustava republike Hrvatske)....... Prvo su poceli sukobi a tek onda je Hrvatska priznata u tim granicama..... Na kraju ako Hrvati imaju pravo da se ocepe ne vidim zasto to pravo nebi imali i Stbi koji zive na toj teritoriji...... Ne kazem da sam u pravu ali po meni to bi se moglo resiti pregovorima i sporno bi bilo relativno mali teritorije pa da se taj problem resi bez rata...... Pa do sada da su se svadjali samo da niko ne mora da oblaci crninu..... Slazem se da je propaganda ucinila svoje...... Jer je ocigledno trebao rat nekome......

pustinja je napisao/la:To nikoga ne oslobađa odgovornosti za počinjen zločin, ali zločin koji se kao takav može i tumačiti, dakle ubojstvo metkom u potiljak je zločin i za njega trebaju odgovarati počinitelji, ako padne granata i bude kolateralnih žrtava je jako rastezljiv pojam (tu ne računam napadačko-osvajačko granatiranje tuđeg teritorija), da li bi bio zločin ubiti civila kojemu je granata odnijela obje noga i osuđen ja na smrt iskrvarenjem jer nema liječnika u blizini a njemu ostaje par minuta patnje i bolova???

Naravno da je zloci ubiti metkom u potiljak i po meni bi ga trebalo sankcionisati..... Naravno da je trebalo da se sankcionise i granatiranje civilnih objekata, to je isto zlocin ko i pucati u potiljak...... Takodje bi trebalo sankcionisati i onoga ko je civilne objekte pretvorio u vojne i iz njih pucao...... I to je zlocin koji bi trebalo sankcionisati....... Mislim da postenom coveku nije problem da kaze sta je zlocin a sta nije....... Problem nastaje kad svoje zlocine opravdavas a protivnicke napdas.......
Ubistvo iz milosrja postoji kao pojam i moze se cak razumeti iz visoko moralnih razloga....... Jedino je pitanje koliko si ti realno sagledao stvari i koliko si sve ucinio da pomognes tom coveku.......

pustinja je napisao/la:Purda je politička igra vrhova obije zemlje a zadnja takva igra je bila na relaciji tuđman-milošević a posljedice jako dobro znamo, uostalom kad god se političari zaigraju narod na@ebe.
Very Happy

Ovo se slazem u potpunosti....... Mislim da vasem i nasem vodjstvu je rat bio jako potreban....... Bez njega nebi opstali........ Naj lakse je bilo zaigrazi na proslost i ne rasciscene racune iz proslosti....... I u buducnosti ce to biti kamen spoticanja na zalost...... Ne kazem da sam u pravu i da ja znam istinu ali bojim se da je niko od nas ne zna...... Vama se prica jedno, nam drugo i svako na to gleda iz svog ugla......

Samo zelim da kazem da mora da prodje neki vremenski period pa da se istina pokaze....... Opet kazem da svaki zlocin ima svoje ime i prezime...... Koje opravdanje mozes imati za neki zlocin ako si normalan covek...... To sam vec rekao ali ko je covek taj ce to biti u u ratu a koje idiot njemu je rat samo opravdanje.............

bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by bokaso1 on ned tra 03, 2011 7:39 pm

Dawor je napisao/la:
pustinja je napisao/la:

Slažem se u principu, ali nije sve crno-bijelo. Državna propaganda je jedna močna mašinerija gledali smo ista sela kako gore. Nama su rekli da su ih četnici zapalili a u Srbiji da su ih ustaše zapalili. Ja osobno mrzim one koji su tu živjeli i otišli prije nego je prvi metak ispaljen. Moja majka je radila sa srpkinjom u uredu i bili smo kućni prijatelji, ja sam dobio štene od njih. I jednog dana su nestali, bez riječi, bez upozorenja da će biti rat a oni su znali. Poznam ljude kojima su susjedi bili na kavi posljepodne i drugo jutro ih nije bilo, isto su otišli bez riječi.

.

Slazem se Davore, propaganda je cudo....... Naj lakse je igrati na kartu mrskog neprijatelja koji ne stedi one koji se ne mogu braniti........ U tome su bili jedinstveni i Hrvati i Srbi..... Svako je tu igrao na kartu propagande i onoga sto je u tom trenutku trebalo uraditi....... Moje licno misljenje je da je RAT trebao nekome izvan tadasnje Jugoslavije a da su samo nasli odlicne ljude da oni to sprovedu u delo........ (da ne objasnjavan kome i sta..... Sirim temu.....). Naravno narod je najebao u svakom slucaju i on je naj veci gubitnik...... Oni koji su zagovnali su se lepo situirali i sada su uspesni biznismeni a ti od preko su pokupovali sve sto je valjalo......
bokaso1
bokaso1
Inžinjer foruma
Inžinjer foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content