Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Slaganje PC računala

+7
Hunnerkongen
Mass
m
pustinja
Purgy
Narco
Biker
11 posters

Stranica 2 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Slaganje PC računala - Page 2 Empty Re: Slaganje PC računala

Postaj by m sri oľu 02, 2011 7:37 am

eto vidiš , nisam to znao , jel računalo koje sam davno kupio u hg spotu , prije možda osam godina , po onom njihovom konfiguratoru po komponentama sam dobil u kutiji , sve dijelove ..,pa mi je slagao jedna kompa .... od napajanja pa nadalje ......
pa ne mogu se sjetiti , mislim da mi je čak lik rekao da oni ne slažu , nego da idem u neki m san servis .......

nisam to znao , jel ovo zadnje kaj sam koupovao su dva prenosnika , a oni su složeni ....
m
m
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 12875
Reputacija Reputacija : 1114
Godina imam : 41
Započeo/la tema :
Slaganje PC računala - Page 2 Empty14 / 99914 / 999Slaganje PC računala - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Slaganje PC računala - Page 2 Empty Re: Slaganje PC računala

Postaj by tanuki sri oľu 02, 2011 10:18 am

slaganje računala-
pa to je dubioza-
recimo otprilike kao slaganje mobitela- dakle biraš kučište, vrstu napajanja- softver-
jest izgleda vam smiješno-
ali po meni je isto!
zašto slagati pc-?

zna se čemu koristi i služi pc-
u pravilu hardver je jeftiniji od softvera!
cijena katije ili solid vorksa je deset puta veća od hardvera koji ih pokreće!
za prisutnost na netu vam ne treba više od hardvera za 500 kn- ( a može i đabe- ako pokupite od frendova ono što su htjeli baciti u smeće! Laughing )
govorim naravno o polovnim konfiguracijama!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Slaganje PC računala - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Slaganje PC računala - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Slaganje PC računala - Page 2 Empty Re: Slaganje PC računala

Postaj by Gost sri oľu 02, 2011 12:53 pm

a jesmo blesavi u pičku materinu stidljivko
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Slaganje PC računala - Page 2 Empty Re: Slaganje PC računala

Postaj by Mass sri oľu 02, 2011 2:15 pm

Mislim da ne smiješ otvarat kutiju dok ti traje garancija ako uzmeš gotovu, već složenu konfiguraciju, nisam siguran.. Ovako ako si sam biraš komponente i ako si sam složiš onda dobijaš za svaku komponentu posebnu garanciju, za neku komponentu više za neku manje.. Tako je bilo kad sam ja zadnji put kupovo računalo
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Slaganje PC računala - Page 2 Empty200 / 999200 / 999Slaganje PC računala - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Slaganje PC računala - Page 2 Empty Re: Slaganje PC računala

Postaj by tanuki sri oľu 02, 2011 2:25 pm

da i na kraju sastaviš savršenu konfiguraciju i na to instaliraš windovse hammer hammer hammer
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Slaganje PC računala - Page 2 Empty700 / 999700 / 999Slaganje PC računala - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Slaganje PC računala - Page 2 Empty Re: Slaganje PC računala

Postaj by Gost sri oľu 02, 2011 2:26 pm

tako je mas
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Slaganje PC računala - Page 2 Empty Re: Slaganje PC računala

Postaj by Gost sri oľu 02, 2011 2:32 pm

Mass je napisao/la:Mislim da ne smiješ otvarat kutiju dok ti traje garancija ako uzmeš gotovu, već složenu konfiguraciju, nisam siguran.. Ovako ako si sam biraš komponente i ako si sam složiš onda dobijaš za svaku komponentu posebnu garanciju, za neku komponentu više za neku manje.. Tako je bilo kad sam ja zadnji put kupovo računalo
Pa na jednu komponentu (hard disk) dobiješ 36 mjeseci, čak više nego na cijeli komp kad ga kupiš. Zato je najbolje komponente kupovati. Još ako znaš sam složiti maza
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Slaganje PC računala - Page 2 Empty Re: Slaganje PC računala

Postaj by Mass sri oľu 02, 2011 2:37 pm

To i govorim..
A i sam si može izabrat šta oće.. Ja bi sebi uzeo što veći hard i što više memorije a za ostalo mi je manje-više svejedno
Mass
Mass
Faca foruma
Faca foruma

Registriran/a : 11.01.2009
Broj postova : 12410
Reputacija Reputacija : 1473
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Slaganje PC računala - Page 2 Empty200 / 999200 / 999Slaganje PC računala - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Slaganje PC računala - Page 2 Empty Re: Slaganje PC računala

Postaj by pustinja sri oľu 02, 2011 3:03 pm

Pa nije valjda atomska fizika sklopit komp u jednu cjelinu, ljudi su bili na mjesecu pa ću valjda i ja to znat sklopit.
Osim toga, ako u jednoj trgovini kupiš djelove oni ti ih skrpe na hrpu pa ne moraš se sam s tim zezati.
Ali mislim, kad bi morao:

- učvrsti matičnu
- stavi procesor
- namaži pastom tanko-jako tanko i stavi hlađenje
- uštekaj grafičku
- uštekaj hard
- spoji kablove na kontrolke
- spoji napajanje
- uključi i odi u BIOS te stavi podizanje sa dvd-a
- umetni OS u dvd
- pokreni opet komp
-čekaj da se instalira OS
- odi na internet i update drivera ili s driverima koji su došli uz komponente

Ja bi to tak nekak speljal, iako se ne vidi komplicirano znam da uvijek može doći do komplikacija jer se neke nožice ne smiju dirati rukom zbog statičkog elektriciteta, treba dobro učvrstiti kablovinje po utorima, osloboditi unutrašnjost od kablovinja tako da zrak može strujati.

I to je to , valjda, možda griješim, ali ja bi , ako bi moral to tako radil.
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :
Slaganje PC računala - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Slaganje PC računala - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Slaganje PC računala - Page 2 Empty Re: Slaganje PC računala

Postaj by Hunnerkongen sri oľu 02, 2011 3:36 pm

Mass je napisao/la:Mislim da ne smiješ otvarat kutiju dok ti traje garancija ako uzmeš gotovu, već složenu konfiguraciju, nisam siguran..

E, da. Zato više neću kupovati gotovu konfiguraciju, a razlog je vrlo jednostavan. Postoji velika mogućnost da je neka od komponenti slabija od one koja je trebala biti, a u nemogućnosti da se otvori kučište zbog garancije, nemogu to provjeriti. Ovak dijelove mogu birati sam i manja je vjerojatnost da će me preveslati.
Hunnerkongen
Hunnerkongen
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 07.09.2009
Broj postova : 3835
Reputacija Reputacija : 533
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Slaganje PC računala - Page 2 Empty39 / 99939 / 999Slaganje PC računala - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Slaganje PC računala - Page 2 Empty Re: Slaganje PC računala

Postaj by Gost sri oľu 02, 2011 4:03 pm

Sastavljanje računalo je jako jednostavno. Za mene je to kao igra. Ja iz gušta volim sastavljati računala.
Danas je to sve jednostavno. Čak ni pastu na procesor ne trebaš stavljati jer su to obavili proizvođači procesora.
Jedino treba sve spojiti kako treba da ne bi došlo do kratkog spoja. Al danas se već po priključku vidi koji kabel u što uključiti.
I dok se "čačka" po komponentama treba se držati za kućište kako ne bi bilo statičkog elektriciteta koji za čas ošteti komponentu (najčešće RAM memorija).
Sastaviti može svatko, nije to neka filozofija, samo što mnogi se boje da ne bi pokvarili.
Znam kako je to kad se po par mjeseci radi za komp i onda se razjebe u svega par minuta Very Happy
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Slaganje PC računala - Page 2 Empty Re: Slaganje PC računala

Postaj by pustinja sri oľu 02, 2011 5:32 pm

Znaći Pustinjo sjedi 5 bravo
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :
Slaganje PC računala - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Slaganje PC računala - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Slaganje PC računala - Page 2 Empty Re: Slaganje PC računala

Postaj by makaj pet oľu 04, 2011 3:07 pm

pustinja je napisao/la:Pa nije valjda atomska fizika sklopit komp u jednu cjelinu, ljudi su bili na mjesecu pa ću valjda i ja to znat sklopit.
Osim toga, ako u jednoj trgovini kupiš djelove oni ti ih skrpe na hrpu pa ne moraš se sam s tim zezati.
Ali mislim, kad bi morao:

- učvrsti matičnu
- stavi procesor
- namaži pastom tanko-jako tanko i stavi hlađenje
- uštekaj grafičku
- uštekaj hard
- spoji kablove na kontrolke
- spoji napajanje
- uključi i odi u BIOS te stavi podizanje sa dvd-a
- umetni OS u dvd
- pokreni opet komp
-čekaj da se instalira OS
- odi na internet i update drivera ili s driverima koji su došli uz komponente

Ja bi to tak nekak speljal, iako se ne vidi komplicirano znam da uvijek može doći do komplikacija jer se neke nožice ne smiju dirati rukom zbog statičkog elektriciteta, treba dobro učvrstiti kablovinje po utorima, osloboditi unutrašnjost od kablovinja tako da zrak može strujati.

I to je to , valjda, možda griješim, ali ja bi , ako bi moral to tako radil.


evo ti jedan savjet , postavljanje procesora i hladnjaka pa čak i memorije ti savjetujem da napraviš prije nego iste staviš, ili kako ti kažeš učvrstiš matičnu ploču , u kućište ,
makaj
makaj
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 04.03.2011
Broj postova : 1088
Reputacija Reputacija : 53
Godina imam : 48
Započeo/la tema :
Slaganje PC računala - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Slaganje PC računala - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Slaganje PC računala - Page 2 Empty Re: Slaganje PC računala

Postaj by Gost pet oľu 04, 2011 3:10 pm

makaj je napisao/la:evo ti jedan savjet , postavljanje procesora i hladnjaka pa čak i memorije ti savjetujem da napraviš prije nego iste staviš, ili kako ti kažeš učvrstiš matičnu ploču , u kućište ,
pa to se tako inače i radi jer je lakše tada to sve učvrstiti.

EDIT: Ja katkad znam spojiti sve, ispitati radi li sve kako treba pa onda sve posložiti u kućište
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Slaganje PC računala - Page 2 Empty Re: Slaganje PC računala

Postaj by makaj pet oľu 04, 2011 3:19 pm

zlocesti-ivek je napisao/la:
makaj je napisao/la:evo ti jedan savjet , postavljanje procesora i hladnjaka pa čak i memorije ti savjetujem da napraviš prije nego iste staviš, ili kako ti kažeš učvrstiš matičnu ploču , u kućište ,
pa to se tako inače i radi jer je lakše tada to sve učvrstiti.

EDIT: Ja katkad znam spojiti sve, ispitati radi li sve kako treba pa onda sve posložiti u kućište

nisi bio precizan ne , s učvršćivanjem , ljudi koji su laici bi mogli pomislit da se učvrsti u kućište pa onda procesor stavljat ...
makaj
makaj
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 04.03.2011
Broj postova : 1088
Reputacija Reputacija : 53
Godina imam : 48
Započeo/la tema :
Slaganje PC računala - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Slaganje PC računala - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Slaganje PC računala - Page 2 Empty Re: Slaganje PC računala

Postaj by Gost pet oľu 04, 2011 3:41 pm

pa ako sam laik nisam baš toliko glup
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Slaganje PC računala - Page 2 Empty Re: Slaganje PC računala

Postaj by pustinja pet oľu 04, 2011 3:50 pm

Bolje da nisam ništ pital, sad ste me navlekli, ako to ne sklope đabalesku u trgovini gdje uzimam djelove , budem sam to sklopil pa kaj bude-bude.
Znači prvo vani na matičnoj spojiti proc i hladnjak a onda to turiti u kučište.
Jel su rupe oriđinale za matičnu ubacit na one šarafe koji ju drže udaljenu od samog kučištam , mislim to je neki standard koji svi poštuju tak da se nemre zajebat samo se mora gledat da odgovaraju rupama na matičnoj.
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :
Slaganje PC računala - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Slaganje PC računala - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Slaganje PC računala - Page 2 Empty Re: Slaganje PC računala

Postaj by Gost pet oľu 04, 2011 4:20 pm

pa nije bolje da nisi niš pitao, nije to problem već što se pojave mudraci pa rade paniku bez veze, ok, ne velim da nije u pravu, al ja mislim da nikom nebi palo na pamet, primjerice, ugurat u kućište DVD i napajanje, pošarafit grafičku za kućište pa tek onda stavljat matičnu, logika je jednaka, sastavljaš kako ti je lakše...
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Slaganje PC računala - Page 2 Empty Re: Slaganje PC računala

Postaj by Gost pet oľu 04, 2011 4:21 pm

pustinja je napisao/la:Bolje da nisam ništ pital, sad ste me navlekli, ako to ne sklope đabalesku u trgovini gdje uzimam djelove , budem sam to sklopil pa kaj bude-bude.
Znači prvo vani na matičnoj spojiti proc i hladnjak a onda to turiti u kučište.
Jel su rupe oriđinale za matičnu ubacit na one šarafe koji ju drže udaljenu od samog kučištam , mislim to je neki standard koji svi poštuju tak da se nemre zajebat samo se mora gledat da odgovaraju rupama na matičnoj.
To je sve standard. Danas ti malo koja trgovina ne sastavlja računalo.
Možda ti naplate 100 kn više ali barem će ti sastaviti i dati gotovo. tvoje je samo da nabaviš windowse Wink legalne naravno Very Happy
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Slaganje PC računala - Page 2 Empty Re: Slaganje PC računala

Postaj by pustinja pet oľu 04, 2011 4:25 pm

A ja bi linux, nisam znao da moram imati windowse jel ima neka verzija windows ubuntu Very Happy

A ilegalne windoze niti ne znam koristiti jel su oni isti kao i legalni ili ima razlike, kaj j aznam možda nemaju sve funkcije kao legalni, u čemu je kvaka.
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :
Slaganje PC računala - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Slaganje PC računala - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Slaganje PC računala - Page 2 Empty Re: Slaganje PC računala

Postaj by Gost pet oľu 04, 2011 4:32 pm

pustinja je napisao/la:A ja bi linux, nisam znao da moram imati windowse jel ima neka verzija windows ubuntu Very Happy

A ilegalne windoze niti ne znam koristiti jel su oni isti kao i legalni ili ima razlike, kaj j aznam možda nemaju sve funkcije kao legalni, u čemu je kvaka.
ma moraš nabavit mac OS,
đe ćeš pendžer stavljat u komp preznojavanje
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Slaganje PC računala - Page 2 Empty Re: Slaganje PC računala

Postaj by pustinja pet oľu 04, 2011 5:13 pm

hm,hm kakav ti je to sablja OS kao
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :
Slaganje PC računala - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Slaganje PC računala - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Slaganje PC računala - Page 2 Empty Re: Slaganje PC računala

Postaj by Gost pet oľu 04, 2011 5:14 pm

pustinja je napisao/la:A ja bi linux, nisam znao da moram imati windowse jel ima neka verzija windows ubuntu Very Happy

A ilegalne windoze niti ne znam koristiti jel su oni isti kao i legalni ili ima razlike, kaj j aznam možda nemaju sve funkcije kao legalni, u čemu je kvaka.
Ne misliš li valjda na novi komp staviti linux Very Happy nemoj se šaliti kašalj oš da me infarkt udari deal
Ona konfiguracija koju sam ti poslao je namijenjena za windows i za igranje igrica. belj
Ako si vidio disk ti je od 1 TB tako da će ti tu muzike, slika i videa stati jako puno, grafička je dosta dobra za novije igre, procesor ti je 3.0GHz x 4, napajanje je tiho kao i ventilator na procesoru, grafička također, ljeti ne bi trebao imati problema sa temperaturom, kasnije možeš još RAM nadograditi, sa 4 na 8 gore
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Slaganje PC računala - Page 2 Empty Re: Slaganje PC računala

Postaj by pustinja pet oľu 04, 2011 6:35 pm

A onda dobro, onda će biti tako.
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :
Slaganje PC računala - Page 2 Empty0 / 9990 / 999Slaganje PC računala - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Slaganje PC računala - Page 2 Empty Re: Slaganje PC računala

Postaj by Gost pet oľu 04, 2011 7:32 pm

zlocesti-ivek je napisao/la:
Ona konfiguracija koju sam ti poslao
aj meni pošalji da vidim šta nevalja, da ne zajebeš čovjeka stidljivko
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Slaganje PC računala - Page 2 Empty Re: Slaganje PC računala

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.