Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina?

+5
tanuki
THUNDER_DINIX
Dawor
Neu
9
9 posters

Go down

Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Empty Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina?

Postaj by 9 uto svi 04, 2010 1:28 pm

Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Koliko su sigurni automobili koje vozimo? Je su li vremena kvalitetnih i pouzdanih automobila prošlost ili sadašnjost?
9
9
Junior
Junior

Registriran/a : 25.02.2010
Broj postova : 724
Reputacija Reputacija : 49
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Empty0 / 9990 / 999Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Empty

[Vrh] Go down

Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Empty Re: Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina?

Postaj by Neu uto svi 11, 2010 12:52 pm

moguće ali ne vjerujem. sada smo u svijetu gdje vlada donekle napredna, najsuvremenija tehnologija zahvaljujući inžinjerskom konceptu. oni auti što su prije bili tipa fićo, buba su auti koji će se uvijek pamtiti.
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Empty999 / 999999 / 999Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Empty

[Vrh] Go down

Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Empty Re: Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina?

Postaj by Dawor uto svi 11, 2010 3:50 pm

Možemo konstatirati da su noviji automobili manje kvalitetni ali i više.
Kvalitetniji su što se tiće karoserije, uglavnom su svi pocinčani i ne hrđaju.
Jednake kvalitete su što se tiće motora, prijenosa brzina itd.
Ali su strašno nekvalitetni što se tiće elektronike, naime stari automobili nisu
imali toliko čipova i tiskanih ploča itd. Nekad je visokotlačna pumpa na dizel automobilu imala jednu žicu (za gašenje motora) a sada je tamo cijela tiskana
ploča i popravak toga košta kao suho zlato. Gotovo ista stvar sa benzinskim motorima.
Moje mišljenje je da je sva ta elektronika nepotrebna ali tu se okreču največi novci. Kopjuter za npr. MAN kamion košta 20 000 kuna a kinez ga napravi za 5 kuna. Jedan mobitel koji dobiješ za kunu ima više funkcija nego taj komp.
Dawor
Dawor
Upravo mi ošla nevinost
Upravo mi ošla nevinost

Registriran/a : 27.01.2009
Broj postova : 436
Reputacija Reputacija : 99
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Empty0 / 9990 / 999Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Empty

[Vrh] Go down

Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Empty Re: Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina?

Postaj by THUNDER_DINIX uto svi 11, 2010 4:04 pm

ma koja crna elektronika, najbolje brate kad izadjes van i guras auto Very Happy
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Empty889 / 999889 / 999Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Empty

[Vrh] Go down

Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Empty Re: Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina?

Postaj by tanuki sri svi 12, 2010 4:31 am

razlika između auta nekada i sad je što si nekada mogao sam popraviti auto!

eleknika u autu je dobrodošla, a trebalo bi je i više!
Ne mogu više ni zamislti auto bez klime i centralnog, abs-a...

a taj ko je dobio mobač za jednu kunu, nek si iskopa oko Laughing

problemi sa elektronikom nastaju uglavnom zbog toga što je većina naših servisa nestručno i ne posjeduje adekvatnu opremu za detekciju kvariova na elektronici!
prošlo je vrijeme starih majstora koji su štelali paljenje sa uhom na blatobranu!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Empty700 / 999700 / 999Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Empty

[Vrh] Go down

Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Empty Re: Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina?

Postaj by THUNDER_DINIX sri svi 12, 2010 9:34 am

a taj ko je dobio mobač za jednu kunu, nek si iskopa oko

Laughing

zasto?
THUNDER_DINIX
THUNDER_DINIX
Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 33
Započeo/la tema :
Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Empty889 / 999889 / 999Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Empty

[Vrh] Go down

Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Empty Re: Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina?

Postaj by Gost ned svi 16, 2010 11:09 am

9 je napisao/la:Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Koliko su sigurni automobili koje vozimo? Je su li vremena kvalitetnih i pouzdanih automobila prošlost ili sadašnjost?


Pa nisu kvalitetni.Tu su negdje.
Pa sve zavisi od auta.S toliko naprednom tehnikom kao sto je ABS,ESD,samotezivanje pojasa,zračnih jastuka trebali bi biti sigurni .
Pa i nisu.Rekao Jel prije nisu autoindustrija bila tolko sigurna u svoja vozila.Primjer danas kada kupujes auto imaju po 5 godina garancije na limariju,primjer na 200 000 km na motor ili šta ti ja znam.Po tome bi rekao da su tu negdje.Samo sto su današnja vozila puno lakša,više elektronike .Ali to sve ide u svoje ruke.Dobro i loše.
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Empty Re: Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina?

Postaj by Dawor ned svi 16, 2010 2:19 pm

tanuki je napisao/la:razlika između auta nekada i sad je što si nekada mogao sam popraviti auto!

Točno, možeš povadit klipove ali nemožeš naštelat ler gas.

tanuki je napisao/la:
eleknika u autu je dobrodošla, a trebalo bi je i više!
Ne mogu više ni zamislti auto bez klime i centralnog, abs-a...

Nisam na to mislio, nego samu elekroniku ubrizgavanja i paljenja i hrpu nepotrebnih senzora na mašini. Kompjuter paljenja na Fiat Puntu ti tip u Zg popravi za 1500 kn i još si sretan a dijelovi ga koštaju 12 kuna.

tanuki je napisao/la:
problemi sa elektronikom nastaju uglavnom zbog toga što je većina naših servisa nestručno i ne posjeduje adekvatnu opremu za detekciju kvariova na elektronici!

Ovlašteni servis posjeduje adekvatnu opremu, imao sam Opel corsu gdje je izbacivalo tri greške a kriva je bila jedna stvar. Auto štucne i komp zabilježi to kao kvar ili tu i tamo zeza a komp nezabilježi ništa.
Dawor
Dawor
Upravo mi ošla nevinost
Upravo mi ošla nevinost

Registriran/a : 27.01.2009
Broj postova : 436
Reputacija Reputacija : 99
Godina imam : 42
Započeo/la tema :
Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Empty0 / 9990 / 999Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Empty

[Vrh] Go down

Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Empty Re: Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina?

Postaj by diabolik. ned svi 16, 2010 4:36 pm

9 je napisao/la:Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Koliko su sigurni automobili koje vozimo? Je su li vremena kvalitetnih i pouzdanih automobila prošlost ili sadašnjost?

Normalno je da su današnji automobili kvalitetniji, pouzdaniji i što je najvažnije daleko sigurniji od nekadašnjih vozila.
Tehnika ide svakim danom naprijed i nije moguća usporedba vozila proizvednog danas i vozila proizvedenog prije deset, petnaest godina. To je miješanje krušaka i jabuka.

Svatko tko to uspoređuje na prvo mjesto stavlja neke svoje uspomene, postane previše sentimentalan, pa onda ta usporedba postane suviše subjektivna.
diabolik.
diabolik.
Manga foruma
Manga foruma

Registriran/a : 23.12.2008
Broj postova : 6086
Reputacija Reputacija : 553
Godina imam : 58
Započeo/la tema :
Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Empty74 / 99974 / 999Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Empty

[Vrh] Go down

Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Empty Re: Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina?

Postaj by Neu uto sij 10, 2012 4:24 pm

THUNDER_DINIX je napisao/la:ma koja crna elektronika, najbolje brate kad izadjes van i guras auto Very Happy
sreća pa se to još nije dogodilo. Smile 2
Neu
Neu
CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4929
Godina imam : 35
Započeo/la tema :
Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Empty999 / 999999 / 999Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Empty

[Vrh] Go down

Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Empty Re: Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina?

Postaj by Purgy uto sij 10, 2012 4:27 pm

Nisu.

Jedino su kompliciraniji za servise.
Purgy
Purgy
Domaćin foruma Purgy
(Paint slikar i bacač stihova)
Domaćin foruma Purgy   (Paint slikar i bacač stihova)

Registriran/a : 20.12.2008
Broj postova : 14047
Reputacija Reputacija : 1669
Godina imam : 15
Započeo/la tema :
Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Empty142 / 999142 / 999Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Empty

[Vrh] Go down

Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Empty Re: Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina?

Postaj by Love uto sij 10, 2012 4:35 pm

i ima sve vise elektronike koja se kvari pa servisi imaju posla :jastukić:
Love
Love
Domaćica foruma Love
(Brineta, kuvar'ca, seksica)
Domaćica foruma Love  (Brineta, kuvar'ca, seksica)

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 28855
Reputacija Reputacija : 1211
Godina imam : 36
Započeo/la tema :
Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Empty672 / 999672 / 999Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Empty

[Vrh] Go down

Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Empty Re: Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina?

Postaj by SAS sri vel 15, 2012 11:31 pm

hm zavisi s kojim se autima i modelima uspoređuje npr. ako ćemo usporediti s Mercedesom w123 dizel iz 70-tih s bilo kojim današnjim, onda je definitivno odnio pobijedu w123 iz 70-tih što se tiće pouzdanosti čitaj nema elektroniku koji kontrolira rad motora. Može ga svaka budala održavati i popravljati i kojem je prosjećan vijek trajanja motora od oko 800t pa preko milijun km. Pazi bez otvaranja motora, samo redovan servis ! Very Happy

Dok današnji auti nemogu toliko oderati km uglavnom oko 200-300 000km i snjim na otpad ili radi novu generalku. Čak ni mercedes više nije što je nekad bio ni BMW uglavnom ak je uščuvan onda ide tak do oko 400 000km i to je to.
SAS
SAS
Junior
Junior

Registriran/a : 17.12.2011
Broj postova : 739
Reputacija Reputacija : 154
Godina imam : 37
Započeo/la tema :
Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Empty0 / 9990 / 999Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Empty

[Vrh] Go down

Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina? Empty Re: Jesu li današnji automobili manje kvalitetni nego automobili ranijih godina?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.