Boris Tadić

Go down

Boris Tadić Empty Boris Tadić

Postaj by Neu on sub sij 16, 2010 3:25 pm

Boris Tadić je sprski predsjednik. Što mislite o njemu?

Boris Tadić tvrdi: Rezolucija o Srebrenici je moralni iskorak Srbije

USVAJANJEM rezolucije o žrtvama u Srebrenici učinit će se pozitivan etički iskorak u odnosu na stalnu potrebu društava na Balkanu da žale isključivo svoje žrtve, izjavio je danas predsjednik Srbije Boris Tadić novinskog agenciji Tanjug.

Tadić je u izjavi podsjetio kako su „svi narodi skloni pokazati osjećaj za vlastite patnje i patnje sebi bliskih ljudi, no da empatija često zakazuje kada je potrebno pokazati osjećaj za tuđe nevolje i tuđe patnje“, dodajući kako je upravo to poseban moralni iskorak u odnosu na ponašanje u prošlosti.

Predsjednik Srbije je rekao kako je rezolucija vrlo osjetljiva stvar i kako mu je posve jasno da će oko nje uvijek biti primjedbi i nezadovoljstva.

Stoga je ideja o dvije rezolucije – jednoj koja će osuditi genocid u Srebrenici i drugoj koja će spomenuti osudu svih zločina koji su se dogodili nad pripadnicima srpskog naroda – po njegovim riječima prihvatljivija ideja, a svi prigovori i reakcije su ga, kaže, uvjerili da je ideja o dvije rezolucije ispravna.

"Imamo obvezu zatvoriti i knjigu o nestalima"

Prema njegovim riječima, suosjećanje sa žrtvama iz Srebrenice ni na koji način ne isključuje pravo i obvezu Srbije da se sjeća svojih žrtava, no Tadić smatra i da će rezolucija pozitivno odjeknuti u cijeloj regiji.

"Na kraju, pred svima nama postoji obveza kada su u pitanju nestali, da konačno i tu knjigu zatvorimo i da razriješimo dileme onima koji i dan-danas čekaju odgovor - što je sa njihovim bližnjima. Pri tome mislim i na odnos prema osobama albanske nacionalnosti koje su nestale, hrvatskim građanima i pripadnicima hrvatskog naroda koji su nestali. Tu mislim i na Bošnjake, ali tu, naravno, uvijek mislim i na Srbe“ zaključio je na kraju izjave Tadić.

Ideja o osudi zločina u Srebrenici potekla je od samog predsjednika Tadića. Iako tekst rezolucije još je dovršen i tek se izrađuje, on je u javnosti izazvao različite reakcije i kontroverze te je podijelio javnost na one koji rezoluciju pozdravljaju, ali i one koji je osuđuju tvrdeći da će ona srpskom narodu nanijeti više štete nego koristi.

Najavljujući rezoluciju, Tadić je upozorio kako je njezino donošenje obveza Beograda prema Haškom sudu, te je izrazio nadu da će rezolucija s vremenom ipak dobiti podršku većeg dijela javnosti.

Izvor:index.hr

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 86925
Reputacija Reputacija : 4928
Godina imam : 31
Započeo/la tema :
Boris Tadić Empty999 / 999999 / 999Boris Tadić Empty

[Vrh] Go down

Boris Tadić Empty Re: Boris Tadić

Postaj by eva kant on sub sij 16, 2010 3:35 pm

mislim da će taj čovjek odvesti srbiju u europu.

Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 50
Započeo/la tema :
Boris Tadić Empty92 / 99992 / 999Boris Tadić Empty

[Vrh] Go down

Postaj by scorpio57 on sub sij 16, 2010 3:55 pm

Zašto pa niš loše samo istinu sam napisao kao
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Registriran/a : 06.01.2010
Broj postova : 9559
Reputacija Reputacija : 520
Godina imam : 62
Započeo/la tema :
Boris Tadić Empty65 / 99965 / 999Boris Tadić Empty

[Vrh] Go down

Postaj by FALKON 2 on sub sij 16, 2010 3:59 pm

eva kant je napisao/la:mislim da će taj čovjek odvesti srbiju u europu.

čak vrlo lako moguće da uđe srbija zajedno sa hrvatskom u EU
FALKON 2
FALKON 2
Doktor foruma
Doktor foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 11695
Reputacija Reputacija : 580
Godina imam : 43
Započeo/la tema :
Boris Tadić Empty9 / 9999 / 999Boris Tadić Empty

[Vrh] Go down

Postaj by BAGIRA on sub sij 16, 2010 4:02 pm

Nece. Njegova DS se smucila narodu zbog lose unutrasnje i ekonomske politike i izgubila je podrsku.
Ja sam cak bio ( u stvari i dalje sam) clan DS ali mi ne pada na pamet da glasam za njih ponovo.

Inace, Tadic je sam po sebi ok lik ali problem je sto ide "u paketu" sa DS
BAGIRA
BAGIRA
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 06.04.2009
Broj postova : 1329
Reputacija Reputacija : 129
Godina imam : 39
Započeo/la tema :
Boris Tadić Empty0 / 9990 / 999Boris Tadić Empty

[Vrh] Go down

Postaj by eva kant on sub sij 16, 2010 4:03 pm

kad su vam idući izbori?

Domaćica foruma Eva
(Organizatorica Foto natječaja)
Domaćica  foruma Eva   (Organizatorica Foto natječaja)

Registriran/a : 09.06.2009
Broj postova : 18713
Reputacija Reputacija : 1519
Godina imam : 50
Započeo/la tema :
Boris Tadić Empty92 / 99992 / 999Boris Tadić Empty

[Vrh] Go down

Postaj by FALKON 2 on sub sij 16, 2010 4:04 pm

BAGIRA je napisao/la:
Nece. Njegova DS se smucila narodu zbog lose unutrasnje i ekonomske politike i izgubila je podrsku.
Ja sam cak bio ( u stvari i dalje sam) clan DS ali mi ne pada na pamet da glasam za njih ponovo.

Inace, Tadic je sam po sebi ok lik ali problem je sto ide "u paketu" sa DS

pa to što si napisao je problem svih država bivše jugoslavije......... dođu dobri ljudi, ali idu u kompletu sa korumpiranom strankom pa se sve u svemu smuči narodu
FALKON 2
FALKON 2
Doktor foruma
Doktor foruma

Registriran/a : 03.03.2009
Broj postova : 11695
Reputacija Reputacija : 580
Godina imam : 43
Započeo/la tema :
Boris Tadić Empty9 / 9999 / 999Boris Tadić Empty

[Vrh] Go down

Postaj by scorpio57 on sub sij 16, 2010 4:06 pm

E Falk nažalost istina pa j*t vidi ovo kod nas muka mi je od satelita oko pobjednika
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by BAGIRA on sub sij 16, 2010 4:08 pm

eva kant je napisao/la:kad su vam idući izbori?

Mislim 2011, ali mnogo se govori o vanrednim izborima.
Tadicev DS je uvek imao uporiste u Beogradu a na nedavnim vanrednim lokalnim izborima u beogradskoj opstini Vozdovac - pukli su k'o lajsne.
Gube i na svom terenu a to znaci The End...dok se ne ociste od parazita i muvara.
BAGIRA
BAGIRA
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by scorpio57 on sub sij 16, 2010 4:19 pm

Daj mi reci Bagira da li u općini Voždovac ima još dosta katolika-Hrvata,prije ih je dosta bilo
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by BAGIRA on sub sij 16, 2010 4:30 pm

scorpio57 je napisao/la:Daj mi reci Bagira da li u općini Voždovac ima još dosta katolika-Hrvata,prije ih je dosta bilo
Ne brini , ako ih je bilo- tu su i dalje Wink
A mozes i do moje opstine pa da cujes matorog Stevu kako ide ulicom i piva dok ide na balote ( true story)
BAGIRA
BAGIRA
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Neu on čet sij 28, 2010 9:29 am

Tadić odbio doći na Josipovićevu inauguraciju

Nakon informacije da Fatmir Sejdiu putuje u Zagreb iz kabineta predsjednika Srbije potvrđeno je da Boris Tadić neće doći na Josipovićevu inauguraciju.

Glasnogovornik predsjednika Kosova Džavit Bećiri izjavio da će kosovski predsjednik Fatmir Sejdiu doći na inauguraciju Ive Josipovića.

Nakon te vijesti je za B92 u kabinetu predsjednika Srbije potvrđeno da Boris Tadić neće doći na Josipovićevu inauguraciju koja će biti 18. veljače.

Izvor:net.hr

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by scorpio57 on čet sij 28, 2010 1:00 pm

Ih jaka stvar šta neće doći-neću moći spavati j*g ionako ne spavam klanjanje
scorpio57
scorpio57
Dipl.ing.foruma
Dipl.ing.foruma

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by JOCA on čet sij 28, 2010 3:47 pm

Boris Tadic je covek koji pokusava da sa svima bude dobar,da svakog poslusa i radi ono sto mu drugi kazu a ne ono sto narod zeli.Mislim da ce brzo da zavrsi sa vodjenjem drzave i da ce njegov DS polako ali sigurno u opoziciju.Stanje u drzavi je katastrofalno,mesecima unazad ljudi strajkuju,cene su enormne u odnosu na plate tako da ce najverovatnije on i njegova stranka podneti najveci teret.......
JOCA
JOCA
Junior
Junior

Registriran/a : 25.01.2010
Broj postova : 598
Reputacija Reputacija : 33
Godina imam : 45
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Neu on pet vel 26, 2010 7:28 am

Boris Tadić:Oslobođenje Gotovine bilo bi loše za Hrvatsku i Srbiju

Uspoređujući Gotovinin slučaj s onim bivšeg kosovskog premijera, u kojem su svjedoci ubijeni a dokazi nestajali, srbijanski predsjednik je rekao da ne bi bilo dobro da Gotovinu oslobode zbog nedostatka dokaza.

"Za Srbiju je važno da Hrvatska u Haag dostavi sve dokumente vezane uz optužbu protiv Ante Gotovine . U njegovu slučaju riječ je o teškim ratnim zločinima nad Srbima i bilo bi loše da Hrvatska ometa proces i otkrivanje pune istine time što se dokumenti ne dostavljaju sudu", izjavio je srbijanski predsjednik Boris Tadić u intervjuu za beogradsko Vreme.

Kao primjer je iznio slučaj bivšeg kosovskog premijera i jednog od vođa kosovske Oslobodilačke vojske Ramusha Haradinaja kojem se na Haaškom sudu sudilo zbog ratnih zločina nad kosovskim Srbima, ali je na kraju oslobođen optužbi. Tada su, pojasnio je ubijani svjedoci, a dokazi nestajali.
A prema Tadićevom mišljenju i za Hrvatsku i za Srbiju bi bilo loše da Gotovina bude oslobođen zbog nedostatka dokaza.

U intervjuu za Vreme od četvrtka Tadić se osvrnuo i na početak mandata novog hrvatskog predsjednika Ive Josipovića te kazao kako bi prvo trebalo utvrditi principe na kojima bi dvije države mogle uspostaviti najbolje moguće prijateljske veze.

"Naš susret će imati smisla ukoliko budemo mogli nešto ispostaviti kao rezultat građanima i u Srbiji i u Hrvatskoj. Taj susret treba biti ozbiljno pripremljen, a ne da bude deo političkog dekora. Hrvatska ima očekivanja od Srbije, Srbija ima očekivanja od Hrvatske. Treba priznati te obostrane interese, obostrana prava, vidjeti gdje su ti interesi zajednički, treba raditi na svim tim poljima i poboljšavati, korak po korak, naše međusobne odnose", kazao je Tadić.
Net.hr

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by pustinja on pet vel 26, 2010 7:45 am

O takvome nemam komentara i najednostavnije bi bilo smjestiti ga u ustanovu iz koje je vjerovatno pobjegao a njegove izjave polako ali sigurno govore o kome se radi,
te oslobađajuća presuda nije dobra, te hrvati ne smiju slaviti dan pobjede, te neće on tamo gdje je onaj sa kosova kao da ga je on zvao a ne josipović a ovaj bedak jedva čeka da malo ode do beograda.
pustinja
pustinja
Jako aktivni forumaš
Jako aktivni forumaš

Registriran/a : 27.01.2010
Broj postova : 2596
Reputacija Reputacija : 386
Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Neu on čet svi 27, 2010 8:17 am

Zbog Tadića pokrenuli istragu u ministarstvu
Zog članka objavljenog u Novom listu od srijede, u kojem je otkrivena informacija da bi srbijanski predsjednik Tadić trebao posredovati u arbitražnom sporazumu, u MVPEI-ju je pokrenuta interna istraga.

Ministarstvo vanjskih poslova pokrenulo je povodom članka 'Britanci uvjeravaju: samo Tadić sporazum spašava', u skladu sa Zakonom o tajnosti podataka i Zakonom o državnim službenicima, istragu radi utvrđivanja odgovornosti za neovlašteno odavanje podataka. Bilješka objavljena u Novom listu bila je namijenjena isključivo predsjedniku države i vlade, te diplomatskoj službi Republike Hrvatske, navodi se u priopćenju glasnogovornika MVP-a Marija Draguna.

Iako se radilo o bilješci o neformalnom sastanku, MVP smatra kako se radi o djelu za koje treba utvrditi počinitelja zbog popisa adresanata koji imaju pristup službenim bilješkama, a zlorabe ih kako bi naštetili dovršetku procesa stupanja na snagu arbitražnog sporazuma između Hrvatske i Slovenije, prenosi Novi list.

Podsjetimo, u članku se kaže kako bi Velika Britanija i SAD htjele da se predsjednik Srbije Boris Tadić angažira u promicanju arbitražnog sporazuma sa Slovenijom te da su britanski veleposlanici u Hrvatskoj David Blunt, Sloveniji Andrew Page i Srbiji Stephen Wordsworth o toj inicijativi prije šest dana na radnom ručku izvijestili državnog tajnika Davora Božinovića.

Božinović je rekao da "načelno nije protiv, ali da ostaje vidjeti bi li Tadićeva poruka imala utjecaja na slovensko biračko tijelo".

Ideju da Tadić posreduje u sporazumu u srijedu je, nakon objave informacije, odbacio i slovenski premijer Borut Pahor.

net.hr

CroFriends gazdarica
CroFriends gazdarica

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content