Top 10 razloga zašto je Apple (Mac) 'pušiona'

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Top 10 razloga zašto je Apple (Mac) 'pušiona' Empty Top 10 razloga zašto je Apple (Mac) 'pušiona'

Postaj by Love on pon sij 04, 2010 8:12 pm

Kad ovo tanukica vidi Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

College Times sastavio je listu i naveo 10 razloga zašto je Apple 'pušiona'. Premda se ne slažemo sa svim razlozima, rasprava na forumu je vrlo zanimljiva, pa je i to jedan od razloga zbog kojih smo u cijelosti preveli ovaj tekst.
1. Jedan i jedini poslovni model za Apple je narcizam. To je istina. A ono što vrijedi, jedini "geniji" koji rade za Apple su članovi njihovog marketinškog tima, jer za ime boga, svi znamo da je najbolji način da prodamo proizvod u ovo vrijeme i doba, posebice Amerikancima, je da potpomažemo njihova samo-stečena uvjerenja. Postoje samo dvije vrste ljudi koji kupuju Mac:

a. Wannabe šmokljanski tipovi koji pokušavaju dokazati kako su obrazovani o svemu u svijetu tehnologije.
b. Wannabe boemski tipovi koji pokušavaju dokazati kako su obrazovani (čitaj: u trendu ili "ne u trendu") o svemu općenito.

Bilo kako bilo, ljudi koji su dovoljno sigurni u svoje znanje, sliku koju imaju o sebi i vještine rijetko nalaze za zaista potrebno (i opravdano) kupiti jedan od tih gnjusno precijenjenih strojeva. Što nas dovodi do ...

2. Macovi su apsurdno precijenjeni. U odnosu na druge mogućnosti, ne samo da dobivate puno manje za svoj novac kada kupite bilo koji tip Macintosh računala, već ćete se dobro zeznuti kadgod poželite bilo kakav koliko-toliko korektan Mac stroj. Usporedite 17-inčni MacBook Pro s početnom cijenom od nevjerojatnih 2.500 dolara s tisućama alternativa s početnom cijenom od 599 US dolara. Ovo je dijelom zbog toga jer Apple cijenom drastično popravlja svoje proizvode, ali većim dijelom zbog toga što će vam radije reći koji su vam paketi dostupni umjesto da vam ostavi mogućnost da sami odlučite što je najbolje za vas. Hmm, kako vam to zvuči?

3. Macovi redovito zanemaruju mainstream trendove u industriji. Gdje započeti? Zbog svih političkih (čitaj: snobovskih) igara u koje je uključen Steve Jobs, većina Macova, među ostalim mainstream tehnološkim standardima, još nema HDMI portove, eSATA portove ili BluRay diskove. Na primjer, umjesto HDMI-a oni se odlučuju na zastarjele DVI portove (ali naravno, samo za MacBook Pro modele). Ovaj stav najbolje sažima Appleovo dva desetljeća dugo guranje FireWire data portova koje je Apple konačno odbacio poslije mnogo godina nakon što je poraz od USB 2.0. postao već očit. (P.S. Apple je izumio FireWire…)

4. Mac OS X je jednostavno zaključana verzija open-source Linuxa. Lako je pretpostaviti da preko 90% vlasnika Macova ne samo da nije svjesno ovoga, već nemaju niti pojma što je Linux. Uzmite u obzir i to da je 1996. nakon što je Steve Jobsova kompanija NeXT, koja je kratko bila na životu, ukrala bazu za svoj OS od open-source (čitaj: BESPLATNOG) BSD Unixa te preprodala tada taj OS Appleu koji je potom postao OS X. Da je nekim slučajem OS X imao fleksibilnost Linuxa, ili da fanovi Maca nisu koristili Linux koncepte (npr. Terminal) kao razloge da se hvale s OS X, ne bi bilo toliko toga da se sakrije pod tepih. (Upozorenje: NE pokušavajte pitati bilokojeg Mac fana o ovome jer će ignorirati vaše pitanje i početi brbljati o stvarima kao što je Firefox)

5. Nema desnog-hebenog-klika!!! Fanovi Maca na ovo će odgovoriti riječima: "zapravo danas MOŽEŠ dobiti miša sa dvije tipke", a čak i da je to točno HEBENI DESNI KLIK JOŠ NIŠTA NE RADI. Okej, super, mogu kopi&pejstati! Ali čekajte, ne mogu obavljati bilo koju drugu prokletu funkciju u Photoshopu. O sranje, zaboravio sam koju kombinaciju od 5 tipki moram držati za desni klik kako bi radio na svom jednotipkovnom mišu. (Nemojte niti pitati kako natjerati gumb Delete da nešto izbriše...)

6. Dock, i općenito izgled zaslona je retardiran. Opet, odakle početi....?

a. Sat ne prikazuje datum. To je cool jer sam samo želio sebe ponovno podsjetiti da je danas ponedjeljak
b. Dock koncept je sladak, ali ipak retardiran. Ne samo da ne možete vidjeti bilo koji od prozora koji je minimaliziran, već također ne možete istinski prilagoditi način na koji se Dock pojavljuje ili ponaša. Prema blogeru Stan Jamesu, to je bazirano na tehnologiji iz 1984. kada je samo jedan program mogao biti pokrenut u isto vrijeme. Zaista slatko!
c. Klikom na "X" nećete zatvoriti program, samo ćete ga minimalizirati. Baš kao i tipka za minimaliziranje. Osim što će ovo nakon što napravite nekoliko puta početi ubijati vaš procesor te će se vaši programi izvršavati u pozadini kao duhovi, ovo je isto tako totalno genijalno.
d. Pokušati alt-tab navigirati kroz otvorene prozore i to kroz svaki prozor svake pojedine aplikacije jednom po jedinici vremena, umjesto navigacije između alternativnih aplikacija (čitaj: idealno za ubijanje vremena)
e. Povećavanje prozora zapravo ga ne povećava. Ovo je zabavno, jer dolazim do toga da neprestano klikam po onim stvarima na desktopu koje me uopće ne zanimaju.
f. Otvaranje 100 slika na Mac pregledniku za slike otvara 100 zasebnih prozora (Bez komentara)
g. Ne možete povući datoteke do novih odredišta kao što su aplikacije na Docku ili drugim direktorijima bez da prvo pripremite izvorišni i odredišni prozor tako da oba budu vidljiva (I dalje, bez komentara)
h. itd, itd, itd

7. "To jednostavno... ne funkcionira:" (Macovi padaju, smrzavaju se i imaju zle viruse). Mislilo sam da ćemo rasturiti sve Mac-ove laži u jednoj rečenici, tako da je ovo smjer kamo idemo. Ako ste ikada pokušali otvoriti Photoshop zajedno s nekoliko drugih programa na Macu, znat ćete jednako dobro o kakvoj je frustraciji riječ. Češće da nego ne mali kotačić duge će se početi vrtjeti kao lud, odnosno vaš Mac će se jednostavno smrznuti. To je zbog toga jer Macovi ne mogu dobro upravljati multi-tasking procesima (iako je ovaj nedostatak, prema nekima, doživio poboljšanja u posljednje vrijeme). Ono što se još nije poboljšalo je povećanje količine virusa koji se mogu naći na Macovima. Naravno, mogli smo igrati igru riječi i pojasniti razliku između trojanaca i virusa, ali stvar je u tome da Macovi nisu sigurniji od bilo kojeg drugog računala, pogotovo jer se isporučuju sa svojim isključenom firewallom.

8. Softverske i hardverske opcije za Maca su šepave ili u najboljem slučaju slabašne. Ovo nije pretjerivanje. Ja sam prvi koji će priznati da je iTunes/iPod kombinacija prilično škrta (s deaktiviranim AAC-om!). Ali toliko o tome. Mac Mail, iPhoto, GarageBand, iChat, Quicktime i ostatak u paketu Mac softvera uglavnom je baš sranje ili su izuzetno ti programi ograničeni na ono što mogu učiniti. Srećom, neki programi poput VLC i CuteFTP nedavno su počeli nuditi Mac verzije svojih programa, a dobru sreću pokušavaju pronaći i Mac vezije nekih najpopularnijih freewarea. I to nije sve! Njihova tvrdnja da "nije potreban lov na drivere" je istinita samo utoliko jer je jedva koji hardver napravljen za Maca! Na primjer, samo AirPort Extreme kartica radi s Macovovima, dok ostale PCI kartice neće. Tako ako netko zatreba 802.11a, morat će kupiti (vrlo) skupocjeni Ethernet adapter.

9. Igre i grafika općenito su pušiona na Macovima. Svi pravi igrači to već znaju, tako da ovo nije potrebno puno objašnjavati. Recimo samo da je GizModova posljednja provjera potvrdila da je ovo još uvijek istina, čak i na najskupljim grafičkim karticama koje MacBook Pro trenutačno nudi.

10. Macovi nisu fleksibilni niti prilagodljivi. Ovo je ponešto nejasan način da okončamo ovaj popis, ali uglavnom zato jer je ovo jedini način da saberemo sve stvari u vezi Macova koje su loše. Već smo vidjeli da ne možete prilagoditi njihov hardver ili softver, pa čak i da ne možete koristiti Linux funkcije koje bi *trebale" biti prisutne na bilo kojem Linux distro. Ali, čak i unutar samog po sebi malog svijeta Maca jedva da možete promijeniti neku opciju na njihovom OS-u, korisničkom sučelju, Docku, izgledu direktorija, itd. Ali hej, sve dok je jedina stvar koju želite promijeniti izgled vaše desktop pozadine u koju ste umetnuli fotografiju koju ste snimili na zadnjem koncertu indie rock benda, tada, bez ikakvog okolišanja, kupite Mac.

I jer je ovako "progresivna" Apple zacijelo izgleda kao kompanija koja je kao magarac tvrdoglava. Oh, i molimo vas imajte na umu da vas mržnja prema Macovima neće učiniti fanovima Windowsa. Samo će vas učiniti razumnom osobom, završava svoj članak College Times.

Izvor Net.hr
Love
Love
Domaćica foruma Love
(Brineta, kuvar'ca, seksica)
Domaćica foruma Love  (Brineta, kuvar'ca, seksica)

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 28855
Reputacija Reputacija : 1211
Godina imam : 32
Započeo/la tema :
Top 10 razloga zašto je Apple (Mac) 'pušiona' Empty672 / 999672 / 999Top 10 razloga zašto je Apple (Mac) 'pušiona' Empty

[Vrh] Go down

Top 10 razloga zašto je Apple (Mac) 'pušiona' Empty Re: Top 10 razloga zašto je Apple (Mac) 'pušiona'

Postaj by tanuki on pon sij 04, 2010 8:34 pm

poklapanje
izvor iskomleksirani pc-jaš
pa mac je vrtio photoshop- dok još wini nisu postojali Laughing
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki
(Gastronom, fotograf, polemičar)
Domaćin  foruma Tanuki   (Gastronom, fotograf, polemičar)

Registriran/a : 07.01.2009
Broj postova : 27688
Reputacija Reputacija : 1996
Započeo/la tema :
Top 10 razloga zašto je Apple (Mac) 'pušiona' Empty700 / 999700 / 999Top 10 razloga zašto je Apple (Mac) 'pušiona' Empty

[Vrh] Go down

Top 10 razloga zašto je Apple (Mac) 'pušiona' Empty Re: Top 10 razloga zašto je Apple (Mac) 'pušiona'

Postaj by Gost on pon sij 04, 2010 9:14 pm

Laughing Laughing
sorry što smajli bez teksta........al nemam komentara Laughing Laughing
Anonymous
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pon sij 04, 2010 9:51 pm

ili mozda je pshotoshop vrtio mac-a bbbb
Anonymous
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by THUNDER_DINIX on pon sij 04, 2010 10:17 pm

tanuki sjedni prije nego procitas Laughing

Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 29
Započeo/la tema :
Top 10 razloga zašto je Apple (Mac) 'pušiona' Empty889 / 999889 / 999Top 10 razloga zašto je Apple (Mac) 'pušiona' Empty

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki on uto sij 05, 2010 9:19 am

totalno neargumentirani i bezvezni natpis!
samo da komentiram- FireWire
pa on nije odbačen!
prije 2 mj sam kupio 2 vanjska harda i platio 200 kn više samo da budu FireWire
i rade bez greške-
u segmentu povezivanja mac je uvijek bio korak dalje-
počevši od skazi veze, apple toka, do FireWira i naravno ugrađeni i usb i bluetoot,
da ne spominjem gluposti oko sata, zatvaranja prozora ili desni klik miša
tip je očito sjeo za comp prijatelja kad je ovaj otišao u wc Laughing
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki

Započeo/la tema :
Top 10 razloga zašto je Apple (Mac) 'pušiona' Empty700 / 999700 / 999Top 10 razloga zašto je Apple (Mac) 'pušiona' Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Narco on uto sij 05, 2010 12:12 pm

neznam....htio bi probat mac....steta sto se nemoze stavit na standardnu pc konfiguraciju...cuo sam da nepodrzava dosta toga kao sto podrzava win...

sto se mene tice....linux je najbolji:D:D
Narco
Narco
Ufurani forumaš
Ufurani forumaš

Registriran/a : 10.09.2009
Broj postova : 3494
Reputacija Reputacija : 333
Godina imam : 26
Započeo/la tema :
Top 10 razloga zašto je Apple (Mac) 'pušiona' Empty30 / 99930 / 999Top 10 razloga zašto je Apple (Mac) 'pušiona' Empty

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki on uto sij 05, 2010 12:47 pm

u svakom slućaju se slažem da nije dobar odabir za igrice!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Neukrotivi pastuh on uto sij 05, 2010 12:50 pm

Za igrice ne, to nikako.
Neukrotivi pastuh
Neukrotivi pastuh
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 23.08.2009
Broj postova : 7641
Reputacija Reputacija : 281
Godina imam : 50
Započeo/la tema :
Top 10 razloga zašto je Apple (Mac) 'pušiona' Empty72 / 99972 / 999Top 10 razloga zašto je Apple (Mac) 'pušiona' Empty

[Vrh] Go down

Postaj by THUNDER_DINIX on uto sij 05, 2010 1:02 pm

nije ni namjenjen za to

Moderator foruma Dinix
(Filmofil, kolekcionar)
Moderator foruma Dinix   (Filmofil, kolekcionar)

Registriran/a : 21.12.2008
Broj postova : 35853
Reputacija Reputacija : 3228
Godina imam : 29
Započeo/la tema :
Top 10 razloga zašto je Apple (Mac) 'pušiona' Empty889 / 999889 / 999Top 10 razloga zašto je Apple (Mac) 'pušiona' Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Love on uto sij 05, 2010 2:19 pm

A jbg,očito se nekima mac zamjerio!
Love
Love
Domaćica foruma Love
(Brineta, kuvar'ca, seksica)
Domaćica foruma Love  (Brineta, kuvar'ca, seksica)

Registriran/a : 19.12.2008
Broj postova : 28855
Reputacija Reputacija : 1211
Godina imam : 32
Započeo/la tema :
Top 10 razloga zašto je Apple (Mac) 'pušiona' Empty672 / 999672 / 999Top 10 razloga zašto je Apple (Mac) 'pušiona' Empty

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki on uto sij 05, 2010 2:41 pm

i moj sin je tvrdio da je mac pušiona i precjenjen!
inzistirao je na pc-u (naravno zbog igrica)- pa je i dobio pc-a
koji je u posljednje vrijeme bio otvoren jer je stalno nekog boga drkao po njemu
- te mjenjaj ovo te ono- puna kutija starih djelova i na kraju je ispao debelo skuplji od maca-
sad kad je sam zaradio za comp-
kupio si je maca-
pitajte ga šta je bolje Laughing
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by GUSTI on uto sij 05, 2010 3:01 pm

THUNDER_DINIX je napisao/la:nije ni namjenjen za to
a za što je namijenjen?
ne rade igrice, ne radi fotošop.
radi li ACAD na mac-u?
zašto bi iko da masu love za nešto s čim se možeš samo qurčit (iako ne znaš zašto)?
GUSTI
GUSTI
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Registriran/a : 23.09.2009
Broj postova : 1332
Reputacija Reputacija : 130
Godina imam : 36
Započeo/la tema :
Top 10 razloga zašto je Apple (Mac) 'pušiona' Empty21 / 99921 / 999Top 10 razloga zašto je Apple (Mac) 'pušiona' Empty

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki on uto sij 05, 2010 3:26 pm

GUSTI je napisao/la:
THUNDER_DINIX je napisao/la:nije ni namjenjen za to
a za što je namijenjen?
ne rade igrice, ne radi fotošop.
radi li ACAD na mac-u?
zašto bi iko da masu love za nešto s čim se možeš samo qurčit (iako ne znaš zašto)?

moj prvi mac je bio clasic 2 sa cb monitorom-( prije dvadesetak g.) a kupio sam ga za profi upotrebu ( grafička priprema i desk publishing's ) u to vrijeme pc je radio na dosu smajlić
kad mac nešto više nemože-(a prođe više od 5 g) onda je vrijeme za novog-
a za igrice više nije ni pc već playstation smajlić
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by GUSTI on uto sij 05, 2010 4:34 pm

znači, prije 20 god je mac bio jači od pc-a i to je razlog zašto ga ti danas koristiš?!
e svašta!
i nisi odgovorio na nijedno moje pitanje.
za što je namijenjen?
radi li ACAD na mac-u?
koje su uopće tehničke karakteristike mac-a?
da li nam možeš pohvalit mac bez da pri tom pljuješ po pc-u?
Upozorenje: NE pokušavajte pitati bilokojeg Mac fana o ovome jer će ignorirati vaše pitanje i početi brbljati o stvarima kao što je Firefox
zanimljivo kako je ovo ispalo istinito.
tanuki je već ispriča dvije anegdote, jednu o sinu i pc-u, a drugu o mac-u od prije 20 god.
niti jedne jedine riči o navedenim problemima mac-a. ništa u korist istoga. samo neko okolišanje.
zašto?
dal se nema što za reći?
GUSTI
GUSTI
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Započeo/la tema :
Top 10 razloga zašto je Apple (Mac) 'pušiona' Empty21 / 99921 / 999Top 10 razloga zašto je Apple (Mac) 'pušiona' Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Neukrotivi pastuh on uto sij 05, 2010 4:36 pm

Mac je bolji, točno, ali, ali...
Neukrotivi pastuh
Neukrotivi pastuh
Diplomat foruma
Diplomat foruma

Registriran/a : 23.08.2009
Broj postova : 7641
Reputacija Reputacija : 281
Godina imam : 50
Započeo/la tema :
Top 10 razloga zašto je Apple (Mac) 'pušiona' Empty72 / 99972 / 999Top 10 razloga zašto je Apple (Mac) 'pušiona' Empty

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki on uto sij 05, 2010 4:52 pm

kao prvo nemam pojma šta je to ACAD
kao drugo ti si konstatirao- da mac ne vrti photoshop-
što je totalna dubioza!
ne koristim firefox!
neznam karakteristike maca- ali evo sad ću ti reći koje su karakteristike ovoga doma , koji je star 8 g.

Machine Name: Power Mac G4
Machine Model: PowerMac3,3
CPU Type: PowerPC G4 (2.9)
Number Of CPUs: 2
CPU Speed: 450 MHz
L2 Cache (per CPU): 1 MB
Memory: 1 GB
Bus Speed: 100 MHz
mac.os x 10.4.11
verzija softvera je najjaća što se može ugraditi na ovaj mac!
znam da podaci nisu inpresivni, ali kompariraj sa pc- starim 8 g.
po pc-u ne pljujem, već po os-u koji uglavnom koristi-
pa svi korisnici linoxa ponašaju se isto kao i korisnici osx-anema potrebe objašnjavam bilo što na ovom forumu, kad sam ja izgleda jedini korisnik maca-
ali odi na forum neta i pogledaj kako su forumaši komentirali ovaj uvodni članak
(ne samo macovci- već i pc-jaši!)
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by GUSTI on uto sij 05, 2010 5:51 pm

kao prvo nemam pojma šta je to ACAD
Top 10 razloga zašto je Apple (Mac) 'pušiona' Acad2008ACAD

znam da podaci nisu inpresivni, ali kompariraj sa pc- starim 8 g.
reci mi cijenu tog svog mac-a prije 8 god, pa ćemo vidit što si moga prije 8 god za tu cifru dobit od pc-a.

ali odi na forum neta i pogledaj kako su forumaši komentirali ovaj uvodni članak
pogleda sam što pišu i uglavnom svi samo vriđaju ovog što je napisa to. nikom naravno ne pada na pamet da činjenicama ukaže na loš članak. a to puno govori o osobama koje komentiraju.

dakle, tanuki, ja ne koristim mac, prvenstveno zato što je brate stvarno preskup. nije da nisam nikad radio s njim. al moj rad na macu se jedva broji u satima.
u biti samo me zanimalo za što se koristi! evo npr. što ti radiš na ovom svom? čemu ti služi?
igre očito ne igraš.
ja kad sastavljam novi pc, gledam da mi može podržat većinu jačih igri. što ne znači da samo igram, al to mi je mjerilo.
što je tvoje mjerilo?
GUSTI
GUSTI
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by tanuki on uto sij 05, 2010 7:36 pm

radim sa programima:
photoshop, freehand, ilustrator, quarkxPress i filemaker!
a mac može koristiti i auto cad i catiu
nevidim nikakvog razloga zašto ne!
tanuki
tanuki
Domaćin foruma Tanuki

Započeo/la tema :

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on čet vel 10, 2011 9:57 am

Uglavnom, vidio sam mac kompjuter i radio sam na njemu malo.
Uglavno teska pusiona i totalno me razocarao taj kompjuter. Toliko bespotrebni gluposti ima, kuciste ne smijes otvarati nista, jer je sve u njemu. Pricao tip kako taj komp nije predviden da radi dugo, jer se previse zagrijava. Dijelovi su katastrofa skupi za njega. dole dole
Anonymous
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by zagi988 on čet vel 17, 2011 10:19 pm

ajd za mac neznam kakav je, al znam da su iPhonovi cista sranja. OS im je gladak, al bez tolko appova taj mob je ku''c
zagi988
zagi988
Junior
Junior

Registriran/a : 24.08.2009
Broj postova : 570
Reputacija Reputacija : 173
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
Top 10 razloga zašto je Apple (Mac) 'pušiona' Empty0 / 9990 / 999Top 10 razloga zašto je Apple (Mac) 'pušiona' Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Turrican on pet vel 18, 2011 5:02 pm

zagi988 je napisao/la:ajd za mac neznam kakav je, al znam da su iPhonovi cista sranja. OS im je gladak, al bez tolko appova taj mob je ku''c
nova verzija iOS4 (ne mobitela nego njegovog operativnog sustava) ga je gurnula iznad nove konkurencije, dok je kvaliteta izrade hardvera još uvijek nenadmašna (npr. nema šanse da ti uđe prašina iza displaya itd.).

Turrican
Tehničar foruma Tury
(Informatičar, zajebant)
Tehničar foruma Tury  (Informatičar,  zajebant)

Registriran/a : 22.02.2009
Broj postova : 5443
Reputacija Reputacija : 1188
Započeo/la tema :
Top 10 razloga zašto je Apple (Mac) 'pušiona' Empty55 / 99955 / 999Top 10 razloga zašto je Apple (Mac) 'pušiona' Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pet vel 18, 2011 7:18 pm

Turrican je napisao/la:
nova verzija iOS4 (ne mobitela nego njegovog operativnog sustava) ga je gurnula iznad nove konkurencije, dok je kvaliteta izrade hardvera još uvijek nenadmašna (npr. nema šanse da ti uđe prašina iza displaya itd.).

Istina, ali zato je od stakla. Cuo sam da ako ti jednom padne da se mozes pozdravit s njime. sw7
Anonymous
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by zagi988 on pet vel 18, 2011 7:22 pm

ali taj iOS je sve kaj taj mob ima!
dobro da su se sjetili stavit (ČAK) 5 mpx kameru s AF-om i svijetlom
ostatak hardwarea je 0
a prijašnje verzije moš usporedit s kamenom i kamen bi pobjedio sam da ovaj nema touch (osobito 2G)
zagi988
zagi988
Junior
Junior

Registriran/a : 24.08.2009
Broj postova : 570
Reputacija Reputacija : 173
Godina imam : 24
Započeo/la tema :
Top 10 razloga zašto je Apple (Mac) 'pušiona' Empty0 / 9990 / 999Top 10 razloga zašto je Apple (Mac) 'pušiona' Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Turrican on sub vel 19, 2011 12:47 pm

zagi988 je napisao/la:ali taj iOS je sve kaj taj mob ima!
dobro da su se sjetili stavit (ČAK) 5 mpx kameru s AF-om i svijetlom
ostatak hardwarea je 0
a prijašnje verzije moš usporedit s kamenom i kamen bi pobjedio sam da ovaj nema touch (osobito 2G)
pa da, iOS je glavna stvar kod njega. Pogle Androide na gigahercnim procesorima kako scrollanje trza a na 412/600 MHz iPhoneu (modeli prije četvorke) ide glatko. Stvar je u OS-u da, hardver mu je slabiji nego kod konkurencije, ali cijeli mobitel radi bolje unatoč tome.

EDIT: otišli smo u offtopic, ima posebna tema o iPhoneu

Turrican
Tehničar foruma Tury
(Informatičar, zajebant)
Tehničar foruma Tury  (Informatičar,  zajebant)

Registriran/a : 22.02.2009
Broj postova : 5443
Reputacija Reputacija : 1188
Započeo/la tema :
Top 10 razloga zašto je Apple (Mac) 'pušiona' Empty55 / 99955 / 999Top 10 razloga zašto je Apple (Mac) 'pušiona' Empty

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]